Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal alice2you. In cautarea siluetei mult visate!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 13 mar 2011, 14:32:42
alice2you's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 21 iul 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 38
Dieta: montignac personalizat
Date: 167cm, 65kg
Mesaje: 376
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal alice2you. In cautarea siluetei mult visate!

Draga jurnalule,
Sunt o mamica fericita cu un pui de 1 anisor si sunt in cautarea siluetei care sa ma faca sa ma simt bine in pielea mea.
Nu am fost niciodata grasa in adevaratul sens al cuvantului. Am avut episoade in viata mea cand am fost plinuta dar intodeauna am incercat sa slabesc si sa ma mentin la o greutate pe care o consideram eu a fi perfecta pentru mine.
Apogeul in greutate l-am atins in momentul in care am ramas insarcinata si am acumulat un numar impresionant de kilograme... in jur de 35 kg. De regula greutatea mea gravita in jurul cifrei de 60 kg!
Pe perioada in care mi-am hranit puiul la san am reusit sa ma debarasez de cateva kilograme datorita regimului foarte strict de alimentatie compatibil alaptarii. Eram foarte atenta la ce mananc ca sa nu-i provoc colici bebelusului sau stari de agitatie. Evitam tot ce continea cacao, nu mancam foarte gras, mancam foarte multe supe, legume fierte, carnita fiarta sau fripta...
Dupa ce am terminat cu alaptarea (la 4 luni bebelusul a refuzat sa mai manance de la san) m-am apucat serios de slabit... Am incercat tot felul de diete printre care disociata, hipocalorica incercam sa fac si sport dar timpul nu imi permitea pentru ca mi-l acapara pe tot bebelusul. Am reusit totusi la sfarsitul verii anului trecut sa ajung la 72 kg.
Apoi a urmat o ultima transa din slabire cu ajutorul unei diete stricte hipocalorice combinata cu consumarea unor shake-uri proteice drept inlocuitoare de masa. Am reusit sa slabesc 15 kg in nici 3 luni ajungand la greutatea ideala de 57 kg.
Apoi au urmat sarbatorile si m-am culcat pe o ureche acumuland cateva kilograme cu care nu ma simt deloc impacata. Acum am 60 kg si mi-am propus sa ajung la greutatea la care m-am simtit eu cel mai bine!
alice2you, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2 (permalink)  
Vechi 13 mar 2011, 14:40:09
floricica0vesela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 37
Dieta: montignac-man
Date: 163cm, 69.7kg
Mesaje: 2.697
Aprecieri acordate: 1.774
Am fost apreciat(a) de 3.227 ori in 1.132 mesaje
Implicit Re: Jurnal alice2you. In cautarea siluetei mult visate!

buna!

si felicitari pentru casuta noua.

sa ai parte de multe reusite pe care sa le impartasesti in ea, si sa iti aduca mereu liniste atunci cand ii impartasesti etapele mai putin bune!


  #3 (permalink)  
Vechi 13 mar 2011, 15:59:49
otiliaa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Firenze/, Italia
Vârsta: 39
Dieta: monti
Date: 160cm, 76kg
Mesaje: 1.375
Aprecieri acordate: 749
Am fost apreciat(a) de 786 ori in 414 mesaje
Implicit Re: Jurnal alice2you. In cautarea siluetei mult visate!

Citat:
Anterior postat de alice2you Vezi mesajul
Draga jurnalule,
Sunt o mamica fericita cu un pui de 1 anisor si sunt in cautarea siluetei care sa ma faca sa ma simt bine in pielea mea.
Nu am fost niciodata grasa in adevaratul sens al cuvantului. Am avut episoade in viata mea cand am fost plinuta dar intodeauna am incercat sa slabesc si sa ma mentin la o greutate pe care o consideram eu a fi perfecta pentru mine.
Apogeul in greutate l-am atins in momentul in care am ramas insarcinata si am acumulat un numar impresionant de kilograme... in jur de 35 kg. De regula greutatea mea gravita in jurul cifrei de 60 kg!
Pe perioada in care mi-am hranit puiul la san am reusit sa ma debarasez de cateva kilograme datorita regimului foarte strict de alimentatie compatibil alaptarii. Eram foarte atenta la ce mananc ca sa nu-i provoc colici bebelusului sau stari de agitatie. Evitam tot ce continea cacao, nu mancam foarte gras, mancam foarte multe supe, legume fierte, carnita fiarta sau fripta...
Dupa ce am terminat cu alaptarea (la 4 luni bebelusul a refuzat sa mai manance de la san) m-am apucat serios de slabit... Am incercat tot felul de diete printre care disociata, hipocalorica incercam sa fac si sport dar timpul nu imi permitea pentru ca mi-l acapara pe tot bebelusul. Am reusit totusi la sfarsitul verii anului trecut sa ajung la 72 kg.
Apoi a urmat o ultima transa din slabire cu ajutorul unei diete stricte hipocalorice combinata cu consumarea unor shake-uri proteice drept inlocuitoare de masa. Am reusit sa slabesc 15 kg in nici 3 luni ajungand la greutatea ideala de 57 kg.
Apoi au urmat sarbatorile si m-am culcat pe o ureche acumuland cateva kilograme cu care nu ma simt deloc impacata. Acum am 60 kg si mi-am propus sa ajung la greutatea la care m-am simtit eu cel mai bine!
Felicitari pt puiut,pt kg date jos pana acum si felicitari si pt ca ai reusit sa-ti faci jurnal.
un cos cu flori de casuta noua 4fiori4.gif
__________________
Mananc pt a trai,nu traiesc pt a manca! jurnal plictisitor-http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...liaa-5785.html
otiliaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1934 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1417 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4 (permalink)  
Vechi 13 mar 2011, 17:17:23
Roxii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal alice2you. In cautarea siluetei mult visate!

Citat:
Anterior postat de alice2you Vezi mesajul
Draga jurnalule,
Sunt o mamica fericita cu un pui de 1 anisor si sunt in cautarea siluetei care sa ma faca sa ma simt bine in pielea mea.
Nu am fost niciodata grasa in adevaratul sens al cuvantului. Am avut episoade in viata mea cand am fost plinuta dar intodeauna am incercat sa slabesc si sa ma mentin la o greutate pe care o consideram eu a fi perfecta pentru mine.
Apogeul in greutate l-am atins in momentul in care am ramas insarcinata si am acumulat un numar impresionant de kilograme... in jur de 35 kg. De regula greutatea mea gravita in jurul cifrei de 60 kg!
Pe perioada in care mi-am hranit puiul la san am reusit sa ma debarasez de cateva kilograme datorita regimului foarte strict de alimentatie compatibil alaptarii. Eram foarte atenta la ce mananc ca sa nu-i provoc colici bebelusului sau stari de agitatie. Evitam tot ce continea cacao, nu mancam foarte gras, mancam foarte multe supe, legume fierte, carnita fiarta sau fripta...
Dupa ce am terminat cu alaptarea (la 4 luni bebelusul a refuzat sa mai manance de la san) m-am apucat serios de slabit... Am incercat tot felul de diete printre care disociata, hipocalorica incercam sa fac si sport dar timpul nu imi permitea pentru ca mi-l acapara pe tot bebelusul. Am reusit totusi la sfarsitul verii anului trecut sa ajung la 72 kg.
Apoi a urmat o ultima transa din slabire cu ajutorul unei diete stricte hipocalorice combinata cu consumarea unor shake-uri proteice drept inlocuitoare de masa. Am reusit sa slabesc 15 kg in nici 3 luni ajungand la greutatea ideala de 57 kg.
Apoi au urmat sarbatorile si m-am culcat pe o ureche acumuland cateva kilograme cu care nu ma simt deloc impacata. Acum am 60 kg si mi-am propus sa ajung la greutatea la care m-am simtit eu cel mai bine!
Buna si sa`ti traiasca puiutul!Shakeurile alea proteice nu ar trebui sa inlocuiasca nici o masa.Mai bine papi tu mai multe proteine.Ce plan de bataie ai?Sport poti face si cu cel mic,il mai scoti la plimbarica si mergi si tu mai alert asaSau poti sa faci cat doarme cel mic daca reusesti.Sunt aici o gramada de filmuletze din care poti alege ceea ce iti place tie.Oricum,mult nu ai de dat jos asa ca o sa fie usor
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5 (permalink)  
Vechi 13 mar 2011, 21:59:45
alice2you's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 21 iul 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 38
Dieta: montignac personalizat
Date: 167cm, 65kg
Mesaje: 376
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal alice2you. In cautarea siluetei mult visate!

Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
buna!

si felicitari pentru casuta noua.

sa ai parte de multe reusite pe care sa le impartasesti in ea, si sa iti aduca mereu liniste atunci cand ii impartasesti etapele mai putin bune!

Citat:
Anterior postat de otiliaa Vezi mesajul
Felicitari pt puiut,pt kg date jos pana acum si felicitari si pt ca ai reusit sa-ti faci jurnal.
un cos cu flori de casuta noua Ataşament 6828
Multumesc fetelor pentru felicitari!
Gasca mea de suflet este mereu alaturi de mine in lupta cu kilogramele si la bine si la rau!
Pupici!
alice2you, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #6 (permalink)  
Vechi 13 mar 2011, 22:11:19
alice2you's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 21 iul 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 38
Dieta: montignac personalizat
Date: 167cm, 65kg
Mesaje: 376
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal alice2you. In cautarea siluetei mult visate!

Citat:
Anterior postat de Roxii Vezi mesajul

Buna si sa`ti traiasca puiutul!Shakeurile alea proteice nu ar trebui sa inlocuiasca nici o masa.Mai bine papi tu mai multe proteine.Ce plan de bataie ai?Sport poti face si cu cel mic,il mai scoti la plimbarica si mergi si tu mai alert asaSau poti sa faci cat doarme cel mic daca reusesti.Sunt aici o gramada de filmuletze din care poti alege ceea ce iti place tie.Oricum,mult nu ai de dat jos asa ca o sa fie usor
Buna Roxii!
Multumesc pentru urari!
Shakeurile ale erau inlocuitoare de masa nu proteice...m-am exprimat gresit. Contineau toate elementele nutritive (proteine, lipide, glucide) si vitamine si minerale.
Pe mine chiar m-au ajutat mult pentru ca erau satioase si nu m-am simtit niciodata lipsita de energie chiar daca am combinat cu hipocalorica.
Sport fac in fiecare zi cu puiul meu....me jucam alergam. Acum s-a mai incalzit afara si mergem la plimbare. A inceput sa mearga si sunt nevoita sa alerg dupa el, sa il tin in brate cand oboseste( suntem incepatori in ale mersului si obosim repede). Am inceput sa frecventez cursuri de zumba (1-2 pe saptamana pentru ca atat imi permite programul) si mai fac si acasa abdomene si exercitii pentru picioare. Nu reusesc sa fac sport cat mi-as dori eu de mult dar incerc sa imi adaptez program zilnic pentru a reusi sa fac fata treburilor casnice, a ingrijirii bebelusului si sa-mi fac timp si pentru mine.
Multumesc de vizita si te poftesc sa mai revii!
alice2you, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7 (permalink)  
Vechi 13 mar 2011, 23:35:10
Roxii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal alice2you. In cautarea siluetei mult visate!

Citat:
Anterior postat de alice2you Vezi mesajul
Buna Roxii!
Multumesc pentru urari!
Shakeurile ale erau inlocuitoare de masa nu proteice...m-am exprimat gresit. Contineau toate elementele nutritive (proteine, lipide, glucide) si vitamine si minerale.
Pe mine chiar m-au ajutat mult pentru ca erau satioase si nu m-am simtit niciodata lipsita de energie chiar daca am combinat cu hipocalorica.
Sport fac in fiecare zi cu puiul meu....me jucam alergam. Acum s-a mai incalzit afara si mergem la plimbare. A inceput sa mearga si sunt nevoita sa alerg dupa el, sa il tin in brate cand oboseste( suntem incepatori in ale mersului si obosim repede). Am inceput sa frecventez cursuri de zumba (1-2 pe saptamana pentru ca atat imi permite programul) si mai fac si acasa abdomene si exercitii pentru picioare. Nu reusesc sa fac sport cat mi-as dori eu de mult dar incerc sa imi adaptez program zilnic pentru a reusi sa fac fata treburilor casnice, a ingrijirii bebelusului si sa-mi fac timp si pentru mine.
Multumesc de vizita si te poftesc sa mai revii!
AaaaOk..nu prea ma pricep la shake`urile astea deci in chestia asta nu ma voi baga..Totusi eu cred ca mai bine papi mancare sanatoasa,gatita de tine dekt shake`urile alea care cine stie ce or contine

Ooo,pai este foarte bine atunci.Zumba,combinata cu plimbari cu cel mic si cateva exercitii sunt perfecte.
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8 (permalink)  
Vechi 14 mar 2011, 07:19:14
alice2you's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 21 iul 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 38
Dieta: montignac personalizat
Date: 167cm, 65kg
Mesaje: 376
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal alice2you. In cautarea siluetei mult visate!

Draga jurnalule,
Am venit sa-ti spun ca am intrat in a 4-a zi de dieta fara abateri. A trecut ziua nr. 3 care pentru mine este cruciala in a-mi respecta dieta propusa. De obicei (in ultimele tentative) in a 3-a zi cedam ispitelor din lipsa de ambitie si motivatie!
Ma simt foarte bine!
Mi-am depasit poftele din ultimele zile cu brio!
Cred ca organismul meu s-a acomodat cu noul regim (sau cel putin se acomodeaza pe zi ce trece mai bine)!
Acum fug sa-mi termin cafeluta dupa care revin sa-ti dau mai multe detalii despre principiile dupa care ma ghidez in atingerea scopului meu de a ajunge la silueta mult visata!
alice2you, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9 (permalink)  
Vechi 14 mar 2011, 07:52:40
azra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 06 aug 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 37
Date: 169cm, 120kg
Mesaje: 7.611
Aprecieri acordate: 1.258
Am fost apreciat(a) de 1.431 ori in 912 mesaje
Implicit Re: Jurnal alice2you. In cautarea siluetei mult visate!

neata Alice,hop si eu in casuta ta
In primul rand felicitari pt casuta,pt kg slabite acumulate in perioada sarcinii si mai ales felicitari pt puiut ca e un scump.
si un buchetel de flori pt tine
__________________
jurnalul meu-slabuta in devenire

1.08.2012-1.12.2012 :105.5kg -85kg =-20.5kg (Dukan)

dacă ai totul nu trebuie să spui, să arăți, să epatezi, iar dacă nu ai nimic nimic, nu trebuie să fii trist, pentru că ai cel mai mare dar ... viața, prieteni, familie, lucruri mult mai importante
  #10 (permalink)  
Vechi 14 mar 2011, 08:31:06
alice2you's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 21 iul 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 38
Dieta: montignac personalizat
Date: 167cm, 65kg
Mesaje: 376
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal alice2you. In cautarea siluetei mult visate!

Am revenit!
Nici nu stiu de unde sa incep....imi zburda in capusor o mie de idei si ganduri! Ma bucur ca te-am descoperit ca sa-ti pot impartasi toate trairile mele, ideile, implinirile si dezamagirile!
In primul rand mi-am propus sa urmez o dieta personalizata dupa convingerile mele, incluzand alimentele mele preferate in dieta pentru a-mi oferi o stare de confort.
Nu mi-am propus sa fiu radicala in ceea ce priveste alimentele interzise, atat cele hipocalorice sau care nu sunt conforme cu dieta Montignac( dieta pe care am descoperit-o si invatat-o alauri de gasca mea de suflet de pe forum).
Imi voi oferi posibilitatea de a alege pentru a ma simti comod cu noul regim!
Mi-am propus in faza initiala sa adopt partial dieta care a dat cele mai bune rezultate in cazul meu:
- V-oi apela la shake-urile nutritionale, inlocuitoare de masa pentru a ma ajuta in a ma disciplina in relatia mea cu alimentele (sunt predispusa la abuzuri alimentare).
- V-oi apela la principiile lui Monti in a-mi compune mesele echilibrate.
- Mi-am propus sa fac sport cat de des pot: cursurile de zumba, plimbari in aer liber cu copilul, abdomene si alte exercitii fizice facute in intimitatea casei mele
- In fiecare dimineata imi voi lua vitaminele (lucru pe care il fac in mod constant de cateva luni bune). De obicei iau o pastiluta dintr-un supliment de multivitamine si minerale, o capsula de Omega 3 (mai ales in zilele in care nu mananc peste in ziua respectiva) si 2 pastilute de spirulina care ma energizeaza pe toata durata zilei.
- Beau cat de multa apa pot (cel putin 2 l). Am observat pe propria mea piele ca ajuta enorm in dieta si in plus este si foarte sanatos sa te hidratezi in mod corespunzator nevoilor organismului tau.
- Imi voi calcula si caloriile pentru a-mi face norma necesara zilnic pentru functionarea optima a organismului dar in acelasi timp sa ma ajute sa si slabesc. Nu imi voi cantari alimentele pentru ca am deja ochiul format si stiu deja cam cat cantareste si cate calorii are un anume aliment. Am invatat din experientele trecute cand chiar eram obsedata de gramaje si calcule (desi niciodata nu mi-a placut matematica).
- Imi permit o data pe saptamana un bonus dint-un aliment interzis (savurat pe indelete si in cantitate rezonabila) drept recompensa, care v-a avea rol motivational.
Cred ca aceste sunt in mare principiile dupa care mi-am propus sa ma ghidez.
Fiecare are propria viziune in ceea ce priveste dieta perfecta pentru el. Aceasta este viziunea mea!
Nu ma astept sa fie toata lumea deacord cu principiile mele dar ele mi-se potrivesc si sunt aliatele mele in atingerea scopului dupa care mi-am intitulat si jurnalul meu.
alice2you, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alaptare, copil, insarcinata, jurnal, kilograme, mame, mamici, sanatos, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
In cautarea fericirii - Jurnal Maryo maryo Jurnale barbati 69 01 dec 2011 10:29:47
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba bathsheba20 Arhiva jurnale slabit 780 17 nov 2011 15:32:19
Jurnal Baston - In cautarea fericirii... baston Arhiva jurnale slabit 10 28 mai 2010 21:00:22
In cautarea EU-lui pierdut (Moniela) moniela Arhiva jurnale slabit 23 21 apr 2010 13:56:37
Carbohidratii in general ne fac rau ...siluetei??? ali_lumi Am nevoie de ajutor! 16 03 mar 2010 17:36:13

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole