forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Flory (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-flory-9133.html)

flory09 15 mai 2011 18:46:38

Jurnal Flory
 
Deoarece acesta este primu mesaj, voi da cateva informatii despre mine.

Am 19 ani, 1.57cm si 62 de Kg. As dori sa slabesc cel putin 5 Kg.:D Cea mai mare durere a mea e burtica.:( Am inceput de curand Tae-bo si vreau sa spun ca mi se pare foarte eficient. E prea devreme sa pot spune ca am slabit, dar cu siguranta sunt mai energica si plina de viata.
Pana de curand aveam un nivel de activitate sedentar, dar mam hotarat ca trebuie sa fac o schimbare pentru sanatatea mea.;;)

Incerc sa mananc sanatos si sa-mi conving familia sa faca acelasi lucru. Problema mea e cantitatea de mancare. Nu imi e greu sa manac sanatos pt ca sunt alimente sanatoase si gustoase, dar odata ce m-am asezat la masa nu stiu cand sa spun stop.:))

P.S.>:D<Multumesc ca existati!

flory09 17 mai 2011 08:20:27

Re: Jurnal Flory
 
Am reusit sa trec de la doua felii d paine prajite dimineata la una singura.In sfarsit.:x
Babysteps;;)...
Incerc sa mananac mai putin. Incerc.
Sa vad ce voi manca azi.Cred ca am sa caut o reteta pe aici...:D

Sincer nu ma asteptam ca de cand fac miscare sa fiu mai plina de viata, energica,vesela.:-oE ciudat pentru mine pentru ca de obicei sunt lenesa(mi-e lene si sa ma duc in cealalta camera sa caut telecomanda), fara energie, fara chef de nimic.

gabytza17 17 mai 2011 08:38:46

Re: Jurnal Flory
 
Neata Flory, bine te-am gasit. >:D<La micul dejun poti manca paine (daca e integrala cu atat mai bine), deoarece micul dejun trebuie sa fie cea mai importanta masa din zi trebuie sa mananci sa te saturi. Daca combini in mod corect alimentele nici nu e nevoie sa te limitezi la mancare.

grasuta88 17 mai 2011 09:55:15

Re: Jurnal Flory
 
Citat:

Anterior postat de flory09 (Post 658604)
Deoarece acesta este primu mesaj, voi da cateva informatii despre mine.

Am 19 ani, 1.57cm si 62 de Kg. As dori sa slabesc cel putin 5 Kg.:D Cea mai mare durere a mea e burtica.:( Am inceput de curand Tae-bo si vreau sa spun ca mi se pare foarte eficient. E prea devreme sa pot spune ca am slabit, dar cu siguranta sunt mai energica si plina de viata.
Pana de curand aveam un nivel de activitate sedentar, dar mam hotarat ca trebuie sa fac o schimbare pentru sanatatea mea.;;)

Incerc sa mananc sanatos si sa-mi conving familia sa faca acelasi lucru. Problema mea e cantitatea de mancare. Nu imi e greu sa manac sanatos pt ca sunt alimente sanatoase si gustoase, dar odata ce m-am asezat la masa nu stiu cand sa spun stop.:))

P.S.>:D<Multumesc ca existati!

Buna flory bine ai venit pintre noi. In legatura cu mancatul mult, incearca sa mananci putin si des aceasta tactica a dat roade si la mine iar eu sunt o mare gurmanda:P


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:50:31.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO