forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   jurnal de fluturas (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-fluturas-12627.html)

Michelina 04 nov 2015 13:38:49

Re: jurnal de fluturas
 
Iar sportul... nu as renunta la sport pentru nimic in lume - nu numai pentru slabit, cat pentru sanatate, pentru tonus fizic si psihic. Numai ideea ca am reusit sa fac efortul sa ma dau jos din pat mai repede si mi-am pus costumul si am iesit la alergat azi dimineata cat bruma era inca pe frunze ma face sa ma simt superwoman!! Altfel pot infrunta lumea!

lidiuta 04 nov 2015 14:42:49

Re: jurnal de fluturas
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 1391193)
Iar sportul... nu as renunta la sport pentru nimic in lume - nu numai pentru slabit, cat pentru sanatate, pentru tonus fizic si psihic. Numai ideea ca am reusit sa fac efortul sa ma dau jos din pat mai repede si mi-am pus costumul si am iesit la alergat azi dimineata cat bruma era inca pe frunze ma face sa ma simt superwoman!! Altfel pot infrunta lumea!

Adevarul e ca esti viteaza alergand pe orice vreme, inseamna ca esti calita si rezistenta. Eu dimineata merg pe jos 30 min si tot mi-e greu tragand dupa mine haina groasa, ghetele inalte si blanite. Si mai ales kilogramele. Dupa-amiaza insa imi place sa fac sport.

Michelina 04 nov 2015 15:43:02

Re: jurnal de fluturas
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1391200)
Adevarul e ca esti viteaza alergand pe orice vreme, inseamna ca esti calita si rezistenta. Eu dimineata merg pe jos 30 min si tot mi-e greu tragand dupa mine haina groasa, ghetele inalte si blanite. Si mai ales kilogramele. Dupa-amiaza insa imi place sa fac sport.

Presupun ca la Buzau e mai frig - eu inca merg in pantofi. Am mers cateva zile cu ghete si sotul mi-a zis ca o sa ma satur de cizme si sa trec inapoi in pantofi :)):))

Q88 04 nov 2015 23:17:20

Re: jurnal de fluturas
 
Eu vroiam sa mai port pantofii.

Azi dimineata am luat pantofi oxford si desi erau inchisi cu siret mi-a fost rece dimineata.
In jurul pranzului era ok, dar dimineata nu a fost.

Asa ca nu cred ca voi mai purta pantofi pana in martie :D

lidiuta 05 nov 2015 11:20:26

Re: jurnal de fluturas
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 1391204)


Presupun ca la Buzau e mai frig - eu inca merg in pantofi. Am mers cateva zile cu ghete si sotul mi-a zis ca o sa ma satur de cizme si sa trec inapoi in pantofi :)):))

E frig dimineata, sunt doar cateva grade la ora 7.25, cand plec pe job. Daca m-as sui in masina poate nu mi-ar fi frig, dar merg pe jos 30 min.

butterfly30 07 nov 2015 11:01:29

Re: jurnal de fluturas
 
aseara m-am uitat un pic pe filmarea de la nunta. doaaaaaaaaaamne ce frumoasa eram. si slaba:((:((:((
dar acum ma uit la filmarea de la cumetria din vara cand aveam 57 de gk si aratam fffff bine. nu stiu ce-o fi fost in capul meu, ca disperarea de a scadea sub 57 m-a adus la 64. tare-s tampita. oare de ce nu s-o multumi omul cu ce are niciodata? adica tre sa aung la 100kg ca sa aung la concluzia ca la 60 arat bine:-/

butterfly30 07 nov 2015 11:03:30

Re: jurnal de fluturas
 
concluzi-noul obiectiv e 57 de kg..:)):)):)):)):)):)) dupa ce m-oi stabiliza vad daca mai vreau sa mai scad. deocamdata m-as multumi si cu 58-59. dar o luam incet si cu rabdare. :)

Michelina 07 nov 2015 11:45:55

Re: jurnal de fluturas
 
Incet si cu rabdare ai sa reusesti. Asa facem - vrem sa scadem mult, repede si reusim sa dam putin jos si sa punem inapoi mai mult decat aveam cand am inceput. Deci .... cu calm, mancand sanatos si cu masura ajungem incet dar sigur unde trebuie.
La 1.66 sunt sigura ca la 57 arati f bine.

butterfly30 07 nov 2015 12:10:11

Re: jurnal de fluturas
 
adevarul e ca la 53 ma mentineam cu eforturi supraomenesti, la 56 destul de usor, la 58 mancand normal cu sau fara sport. deci 56-57 e mai realist pt o viata relaxata. :D

Michelina 07 nov 2015 12:12:02

Re: jurnal de fluturas
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1391457)
adevarul e ca la 53 ma mentineam cu eforturi supraomenesti, la 56 destul de usor, la 58 mancand normal cu sau fara sport. deci 56-57 e mai realist pt o viata relaxata. :D

Si asta e ce iti doresti - o viata relaxata sa te poti ocupa cu drag de copii, de sotul tau, de casa si de orice altceva iti doresti. Nu poti sta permanent conectata de cantar.


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:53:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO