forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   jurnal de fluturas (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-fluturas-12627.html)

LOREDANA99 18 dec 2014 10:24:32

Re: jurnal de fluturas
 
Neata!

Nu papa lapte HA, am vb cu prdiatra, I am dat normal si au reaparut durerile, dar am dormit binisor, azi e marait...

O sa pun o poza in album cu piciorusele, sunt ok dar s ar putea sa I mai puna pe 29, vedem.

Doarme pe noi, si acum e pe mine, il mai mutam cand adoarme bine. Astept soacra, vine pt o zi-doua, profit sa fug dp amiaza la tuns :)

Mi a zis dr de fam. de debridat...pediatra de protectis sI espumisan...fetele vb de infacol...nici nu stiu ce sa I mai dau, am luat la picaturi si ceaiuri...bonnisan parca nu are efect la el.

Cu mancatul nu mai vb, agat dieta in cui si incerc pe cat posibil fara mari excese , oricum mananc cand, cat si ce imi permite timpul.

Te vad ca esti mai pozitiva azi :D. Cred ca si eu m am invatat, asta e normalitatea de acum :))

LOREDANA99 18 dec 2014 10:30:10

Re: jurnal de fluturas
 
E nud poza, nu stiu daca e voie :)))

butterfly30 18 dec 2014 11:44:56

Re: jurnal de fluturas
 
pozitiva sunt, mananc ca o vacuta, o s pocnesc in curand, vad la haine ca m-am ingrasat. infacol ,sabsimplex si espumisan sunt acelasi lucru, debridat incearca sa eviti, i-am dat si eu fiica-mi de vreo 3 ori cand simteam ca mor, dar atat, are si efect de calmare pe sistemul nervos, nu ti-as recomanda. bonisan la al meu ii face mai rau dc ii dau prea mult, 5-7 pic de 3 ori pe zi e suficient, daca ii dau 10 pic cred ca are efect prea intens, ca urla si face gaze intr-una. te invidiez ca ai ajutor, as vrea sa ies si eu macar 15 min cu copii, dar mi-e atat de somn ca nu am curaj, poate dupaamiaza.. i-am dat pana acum 2 zile de linex si parca e mai bine, sa vedem dupa 5 zile...

LOREDANA99 18 dec 2014 11:53:07

Re: jurnal de fluturas
 
Nu am ajutor, vine sa si achite darile legate de casa pe care o are aici si sta o seara la noi...adica tre'sa o gazduiesc si hranesc, asa ca profit si o las 30-40 min cu nepotul ei :))...daca nu o fi in deplasare la ora la care am eu programare sI atunci il las cu sotul. Deocamdata n-a aparut, nici timp sa mananc n am avut, vroiam sa gatesc si ceva rapid, asa ca o astept...cu Matei in brate.

Bine ca mi ai spus...cu bonnisan dadea gaze si al meu...tot 5-7 pic ii dadeam pe zi. Sa vad cum ii merge cu Espumisan. O sa evit debridatul...imi vine sa turbez cu dr astia, ar da orice numai sa taca copilul.

Acum imi dau seama ca as putea sa merg cu sotul la cumparaturi daca vine soacra mea...diseara. Ma da Matei in judecata sigur :)))

butterfly30 18 dec 2014 12:08:26

Re: jurnal de fluturas
 
ar mai fi colief, la unii merge f bine, dar e si f scump, eu la fetita am dat vreo 6-7 milioane numa pe asta.....

LOREDANA99 18 dec 2014 13:36:14

Re: jurnal de fluturas
 
A venit si tuseste...nu stiu ce puii mei are, ca nu e racita ...are mereu o tuse de-aia nasoala...pfff, iar ma umplu de nervi! Il astept pe sot sa stea cu baiatul sau nu ma mai duc, sI asa I a suflat in fata!

butterfly30 19 dec 2014 08:07:52

Re: jurnal de fluturas
 
dimineata m-am cantarit si am avut un soc: 60 de kg!!!!!!!!!!!!!!!!! cum am reusit oare sa ma ingras 3 kg in 10 zile? :-o:-o:-o:-o:-o a fost un dus cu apa rece, ma intorc pe cet posibil la stilul meu de alimentatie, gata!!!!!!x-(x-(

Prapadeala 19 dec 2014 08:30:37

Re: jurnal de fluturas
 
Fluturas, poate esti doar umflata de apa sau e lipsa somnului care isi spune cuvantul!

Sport la treaba!

LOREDANA99 19 dec 2014 09:36:06

Re: jurnal de fluturas
 
Fluturas, si eu am in jur de 59 cred...ma abtin cat pot pana la Craciun si din Ianuarie incep cu ceva mai strict. Ma gandesc sa incep si cu un sport usor, dupa controlul de 6 saptamani cand pot vb cu dr meu.

butterfly30 19 dec 2014 10:06:19

Re: jurnal de fluturas
 
lore, tusea asta persistenta nu e contagioasa, e ori astmatica ori mai degraba cardiaca. sper sa nu am dreptate, dar sa se caute de cardiopatii obstructive.


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:04:10.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO