forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   jurnal de fluturas (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-fluturas-12627.html)

butterfly30 08 dec 2014 08:09:19

jurnal de fluturas
 
concursul s-a terminat, si in gasca monti nu ma mai regasesc...si se pare ca daca nu am un gardian o iau razna; saptamana asta a fost total haotica alimentar, sport am facut mai putin ca de obicei. e drept ca cei mici au dormit in contratimp si nu am avut foarte mult timp, dar scuzele sunt usor de gasit..

ziua de azi a inceput cu doua banane (singurele fructe crude pe care le pot manca) si urmeaza o cafea decof si un ceai de colici.apetisant, nu?:)):))

CCristina D 08 dec 2014 08:28:22

Re: jurnal de fluturas
 
Un inceput de saptamana perfect:))

Laura 08 dec 2014 09:04:31

Re: jurnal de fluturas
 
Bafta in noua casuta:)
Sa ajungi acolo unde iti doresti, insa eu zic sa iti acorzi timp si indulgenta, sti si tu ca ultimele retusuri sunt cele mai grele, si sa traiesti si perrioada asta de mamica la maxim si sa profiti de statutul de mamica acasa cu 2 bebei:)
O sa te urmaresc cu mare drag, ca sa infaptuiesc si eu cand imi vine vremea:D

Michelina 08 dec 2014 09:11:56

Re: jurnal de fluturas
 
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/i...P6bV-VGp4yPOGq

Nu stiu cat voi reusi eu sa te ambitionez dar macar voi veni sa ma simt prost cand ma lenevesc si nu fac miscare. >:D<>:D<

lidiuta 08 dec 2014 09:12:46

Re: jurnal de fluturas
 
Hei, ma bucur ca ti-ai facut jurnal! :)O sa-ti revii, cu siguranta, cu un pic de atentie si consecventa.
Sa ne scrii ce mananci, poate asa trec si eu in jurnal meniurile.
O zi buna!:):)

butterfly30 08 dec 2014 09:18:12

Re: jurnal de fluturas
 
va multumesc tuturor.>:D<

alimo 08 dec 2014 09:32:03

Re: jurnal de fluturas
 
Neatza!:)
Ma bucur sa am un loc "stabil" unde sa te citesc. Poate reusesc sa ma molipsesc si eu din ambita ta...
Mult success!>:D<:-*

butterfly30 08 dec 2014 10:01:48

Re: jurnal de fluturas
 
ma simt si prost...ambitie ar fi, nu zic, dar e din ce in ce mai greu sa ma tin de un program... pentru inceput mi-am propus sa mananc curat, si mese la ore fixe: 8-10-12-3-6, program care m-a ajutat f mult in sarcina, si sa fac 30 min sport/zilnic. sper ca pana la 1 ian cand se termina oficial cele 6 saptamani de recuperare sa reusesc macar sa ma mentin. oboseala fizica si psihica e principalul meu inamic in acest moment.x-(

Michelina 08 dec 2014 10:13:47

Re: jurnal de fluturas
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1368104)
ma simt si prost...ambitie ar fi, nu zic, dar e din ce in ce mai greu sa ma tin de un program... pentru inceput mi-am propus sa mananc curat, si mese la ore fixe: 8-10-12-3-6, program care m-a ajutat f mult in sarcina, si sa fac 30 min sport/zilnic. sper ca pana la 1 ian cand se termina oficial cele 6 saptamani de recuperare sa reusesc macar sa ma mentin. oboseala fizica si psihica e principalul meu inamic in acest moment.x-(

Cred ca mancatul curat te va aduce imediat unde iti doresti. Iar apoi pentru tonifiere... stii si tu ce trebuie sa faci - de cate ori prinzi un moment cand amandoi copilasii dorm. Plus un masaj, o frictionare, o crema anticelulitica... Si vine primavara si iesi la plimbare cu copiii...

costina89 08 dec 2014 10:26:56

Re: jurnal de fluturas
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1368104)
ma simt si prost...ambitie ar fi, nu zic, dar e din ce in ce mai greu sa ma tin de un program... pentru inceput mi-am propus sa mananc curat, si mese la ore fixe: 8-10-12-3-6, program care m-a ajutat f mult in sarcina, si sa fac 30 min sport/zilnic. sper ca pana la 1 ian cand se termina oficial cele 6 saptamani de recuperare sa reusesc macar sa ma mentin. oboseala fizica si psihica e principalul meu inamic in acest moment.x-(

Buna dimineata Fluturas ambitios>:D<
Te admir foarte mult pentru ambitia pe care o ai,de as fi avut si eu macar jumatate din cat ai avut tu eram demult o slabuta,pe mine m-a invins"oboseala fizica si psihica" cum spui tu.
Ai putina rabdare cu tine,astepta ca cel mic sa isi fac un program,la mine a durat cam 6luni:D,la al doilea copil,la al treilea....nu mai zic nimic....are 2 ani si eu abia m-am apucat de dieta:)):))....
Tu esti un exemplu pentru burtici si mamici,faci sport,mananci curat....mai mult de atat ce poti cere?
Mult succes Fluturas drag>:D<>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:20:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO