forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   jurnal de fluturas (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-fluturas-12627.html)

butterfly30 08 dec 2014 10:49:15

Re: jurnal de fluturas
 
sa stii ca si la mine la fetita tot la 6 luni a avut un program cat-de-cat ok, mai reuseam sa ma organizez... pe mine ma termina trezitul noaptea, cand o sa ajungem la 1-2 mese/noapte sigur o sa fie mai bine..:)

butterfly30 08 dec 2014 10:55:51

Re: jurnal de fluturas
 
michelina, eu masaj anticelulitic nu-mi fac pt ca celulita este un mare depozit de toxine si nu vreau sa le mobilizez acum, cand alaptatul e la maxim.. creme anticelulitice nu folosesc din principiu, ca eu personal incerc sa evit cat pot sa-mi umplu organismul de chimicale..un gomaj cu cafea si ulei de masline mi se pare de preferat, dar momentan nici cafeaua nu prea e ok! decat sa ma dau cu creme si alte porcarii prefer sa mananc de doua ori pe luna o ciocolata/inghetata buna si macar am o satisfactie de pe urma e-urilor.:D iar pentru tenul meu nimic nu da rezultate mai bune decat un scrub cu miere zaharisita.

costina89 08 dec 2014 11:01:44

Re: jurnal de fluturas
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1368111)
sa stii ca si la mine la fetita tot la 6 luni a avut un program cat-de-cat ok, mai reuseam sa ma organizez... pe mine ma termina trezitul noaptea, cand o sa ajungem la 1-2 mese/noapte sigur o sa fie mai bine..:)

Mai ai putina rabdare,e inca devreme,imi aduc aminte ca asa eram si eu la ultima sarcina,sa nu mananc aia si nici aia....a mers o perioada apoi am clacat,exact ca la tine,trezitul noaptea si multe alte solicitari din partea copiilor m-au doborat,si uite asa am pus kg dupa kg.
Din ce am vazut la ticker nu ai mult de dat jos,bravo....in maxim 6 sapt o sa fie mai bine,pana atunci multa rabdare si atentie la ce mananci,sport....asta e optional ca nu ai timp.Oare ce trebuie sa faca o proaspata mamica cand dorm copii?mancare-curatenie-ordine,sport sau sa se odihneasca si ea.....nu stiu de ce dar mereu am ales prima varianta:(:(,proasta alegere am mai facut.Poate la urmatorul bebe aleg mai bine...glumesc:)):)):))

LOREDANA99 08 dec 2014 11:29:23

Re: jurnal de fluturas
 
Hei, ce ma bucur ca ti ai facut jurnal, de mult imi doream sa te gasesc in casuta ta :)

O sa trec sa scriu si eu ceva intr-al meu, sa nu se arhiveze. O sa ma inspir de la tineee :D. Deocamdata am retinut orarul meselor.

butterfly30 08 dec 2014 21:20:11

Re: jurnal de fluturas
 
azi nu mi-am respectat intru totul hotararile, mai exact am mai avut o gustare dupa cina.
8-2 banane
10-piure mar si struguri din compot
12-migdale, alune de padure, cateva felii de sunca de casa
sport-35 min bicicleta (sportul e deocamdata unul low-impact)
14.30-bors cu perisoare de vita
17.30-mei fiert+sos de ciuperci si rosii (il facusem pt paste, dar nu am avut bani de paste fara gluten); desert: mei+magiun de prune
19-10g cioco 50%, 2 curmale

mei e prima data cand manancsi mi se pare delicios, are aprox gust de mamaliga, cu siguranta o sa mai incerc combinatii de mancare, pentru desert tot hrisca mi se pare mai potrivita.

lidiuta 09 dec 2014 08:56:05

Re: jurnal de fluturas
 
Fluturas, am vazut ca bei cafea decof. Pana la urma ce marca folosesti? Stiu ca nu prea erai de acord cu ea din cauza procesului de fabricatie si m-ai convins si pe mine sa o abandonez. Din cand in cand mai beau ness decof de firma buna.
Mi-a placut meniul tau!
:)

butterfly30 09 dec 2014 08:59:26

Re: jurnal de fluturas
 
cafeaua e marele meu viciu, si cum acum evit cofeina mai beau o data la cateva zile una decof, iar in rest cafea de orz prajit. am avut illi, ieri am terminat-o iar acum am una lavazza intenso, e f buna, am mai avut. meniul nu e bun, e ce s-a putut in conditiile date...

butterfly30 09 dec 2014 09:00:16

Re: jurnal de fluturas
 
bebe s-a trezit azinoapte din ora in ora, pentru prima data. sunt varza azi.:(

lidiuta 09 dec 2014 09:11:01

Re: jurnal de fluturas
 
Incearca sa dormi si tu cand prinzi ocazia. O sa caut si eu lavazza, multumesc ca mi-ai spus. Eu mai beau ness decof de la tchibo.

Michelina 09 dec 2014 09:16:56

Re: jurnal de fluturas
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1368150)
azi nu mi-am respectat intru totul hotararile, mai exact am mai avut o gustare dupa cina.
8-2 banane
10-piure mar si struguri din compot
12-migdale, alune de padure, cateva felii de sunca de casa
sport-35 min bicicleta (sportul e deocamdata unul low-impact)
14.30-bors cu perisoare de vita
17.30-mei fiert+sos de ciuperci si rosii (il facusem pt paste, dar nu am avut bani de paste fara gluten); desert: mei+magiun de prune
19-10g cioco 50%, 2 curmale

mei e prima data cand manancsi mi se pare delicios, are aprox gust de mamaliga, cu siguranta o sa mai incerc combinatii de mancare, pentru desert tot hrisca mi se pare mai potrivita.

Sotul tau tot asa mananca?


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:25:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO