forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal gabidari (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-gabidari-10616.html)

gabidari 18 nov 2011 17:17:16

Jurnal gabidari
 
bine v-am gasit dragi slabute...>:D<
va urmaresc de citeva zile si azi m-am hotarit sa imi fac si eu un jurnal ,deoarece am inceput dieta Rina si am nevoie de susutinere din partea voastra!!
am mai tinut acum 7 ani o dieta si am slabit 19 kg...de atunci m-am mentinut pina in vara asta cind se pare ca am luat 4-5 kg...asa ca am zis ca e cazul sa iau masuri,nu de alta dar ajung in curind la 40 de ani si vreau sa arat bine!!;;)

gabidari 19 nov 2011 07:06:26

Re: Jurnal gabidari
 
neata....se pare ca nu a calcat nimeni prin casuta mea.....asa ca ma gindesc ca trebuie sa dau de baut?? poate un ceai ca e dimineata....
ma gindeam ca poate ma ajuta si pe mine cineva cu idei de meniu....nu am cartea si am vazut ca s-a sters din bibloteca forumului.....asa ca imi erau de mare folos unele idei!!dar eu va astept in continuare!!

lulus07 19 nov 2011 11:42:20

Re: Jurnal gabidari
 
Salut! Eu am trecut pe aici ca sa beau o cafea ;;) si sa iti urez multa bafta! Nu stiu cum e cu dieta Rina, dar sunt o gramada de fete pe forum care tin aceasta dieta si te pot ajuta cu sfaturi. Nu stiu sa pun link, dar cauta putin pe forum, ai sa le gasesti sigur. Pupici si spor la treaba >:D<

gabidari 19 nov 2011 12:45:21

Re: Jurnal gabidari
 
multumesc de vizita lulus07,si pt incurajari....
am citit cit am putut pe aici,si in mare mi-am facut o idee ,mai adaptez din mers....sint norocoasa ca slabesc foarte rapid daca ma tin de treaba,uite dupa 5 zile am scapat de 2 kg...stiu ca la inceput totul merge mai usor....dar daca vrem cu adevarat se poate orice!!

Sand 20 nov 2011 07:53:12

Re: Jurnal gabidari
 
Citat:

Anterior postat de gabidari (Post 849112)
bine v-am gasit dragi slabute...>:D<

am mai tinut acum 7 ani o dieta si am slabit 19 kg...

Salut si bine ai venit.:)

Ce dieta ai tinut acum 7 ani? Oaaa...19 Kg. e foarte mult. Cum ai reusit?

gabidari 20 nov 2011 08:42:05

Re: Jurnal gabidari
 
bun venit si tie in casuta mea... pai acum 7 ani am avut o dieta personalizata de un nutritionist,trebuia sa maninc din 3 in 3 ore ,zilnic la aceasi ora si era un fel de disociat pe mese,am slabit foarte bine cu acel regin,,cite 5 kg pe saptamina,stiu ca emult dar eram sub supraveghere medicala...asa ca in 2 saptamini am dat 10 kg apoi pe parcursul a inca 5 luni am mai dat 9 kg,cu un regim sanatos si sport!!

gabidari 20 nov 2011 08:46:30

Re: Jurnal gabidari
 
uite cum arat regimul pt o zi:
scriu orele la care il tineam eu dar aceste ore se pot modifica in functie de fiecare dar e obligatoriu ca apoi s ale respecti strict..
deci ora 9- 2 felii de piine tost + ceai sau cafea fara zahar
ora 12 -300 gr carne fiarta sau la gratar
ora 15 un fruct (exclus banana)
ora 16 o salata mare + un ou fiert
ora 21 la alegere iaurt ,brinza de vaci sau salata!!

cristynutza 20 nov 2011 19:30:59

Re: Jurnal gabidari
 
salut gabi!
am trecut sa te vizitez si sa vad cum stai cu dieta si cu jurnalul tau :)
felicitari pentru cele 19kg slabite, desi 5kg/sapt e foarte mult si felicitari ca ai reusit sa te mentii atatia ani. care e secretul tau de ai reusit sa te mentii asa de frumos?;;);;)
succes in continuare cu dieta >:D<>:D<

gabidari 21 nov 2011 06:39:09

Re: Jurnal gabidari
 
neata.. azi am o saptamina de dieta ,si m-am cintarit 59,7 kg...e super bine pt o saptamina.....deci asa cum ma asteptam o sa reusesc sa imi ating scopul!!
Crystinutza bun venit in casuta mea... nu stiu daca e un secret anume ,sau pt mine nu mai e,dupa ce mi-am atins greutatea dorita am continuat sa maninc sanatos si sa fac sport,dar cel mai important am gindit pozitiv...pt ca asta e marea greseala a tuturor,mereu gindim negativ atunci cind mincam ceva automat ne si gindim ,vai am sa ma ingras daca maninc asta sau ailalta,si logic exact asta se va intimpla....e lege in Univers sa atragem in viata noastra absolut tot ce gindim ,fie bun sau rau!!Recunosc ca in vacanta asta de vara am cazut si eu prada gindurilor negative si dupa ce am renuntasem la carne total 1 an si jumatate ,la insistenetele mamei si a familiei din Ro ,am inceput sa maninc carne dar primul meu gind a fost ca am sa ma ingras,si la fiecare bucata de carne care o mincam ma obseda gindul asta ...asa ca in 3 luni de vacanta ma luat 4 kg!!Dar asta e ...mi-am primit lectia din nou...si gata mi-am jurat sa nu mai gindesc rau despre mincare niciodata..nimic nu ma ingrasa...corpul meu are nevoie de toate vitaminele si mineralele din mincare,si inainte de a ma aseza la masa imi spun mereu"MANINC ,DECI SLABESC"...

gabidari 21 nov 2011 12:36:21

Re: Jurnal gabidari
 
eu am trecut la ticker 59,7...dar se pare ca nu vrea sa apara asa...asta o fi un semn ca ajung in curind la 59 :))


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:55:26.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO