forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal gabiordache (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-gabiordache-11757.html)

gabiordache 31 iul 2012 11:12:50

Jurnal gabiordache
 
Datele mele initiale sunt 1.65 cm, 48 kg , 30 ani.
Arat ca o slaba grasa, nu am musculatura dezvoltata mai deloc, sunt moale ca o gelatina, am destula grasime in special pe burta si mai nou pe coapse de la anticonceptionale. In plus ma laud cu vergeturi in interiorul coapselor si pe posterior si celulita in stadiul 2. La totate astea se adauga dependenta si iubirea vesnica de carbohidrati si glucide. manac putin si haotic.



Ce-mi doresc:
- tonifiere, musculatura definita
- 4 kg jos pana la 1 decembire
- stil de viata sanatos

gabiordache 31 iul 2012 11:43:50

re: Jurnal gabiordache
 
Cum atac problema:

- Sport de 3 ori pe saptamana (fie arlegare in parc 30-40 de minute, taeboo sau alte exercitii acasa). Sunt sedentara iar pana acum nu am facut sport constant mai deloc. Nu am cum sa ma duc la sala, pentru ca traiesc intr-o tara straina si inca am probleme cu limba.

- 3 mese pe zi. De obicei de luni pana vineri am o singura masa cea de pranz de la cantina biroului unde lucrez. Micul dejun in cursul saptamanii este format din cafea. La cina manac fructe sau cand sunt lesinata dau spargerea in frigider si rontai dulciuri sau prostii. in weekend rareori mananc 2 mese dintre care un mic dejun copios si o masa la restaurant. Dulciurile si carbohidratii care pana acum erau baza, vreau sa le inlocuiesc cu fructe si cereale. Bineinteles ca nu o sa-mi refuz placerea unui frappe sau unei prajituri atunci cand ies in oras, dar frecventa se va schimba din frecvent in ocazional.

- In weeknd nu vreau sa-mi refuz nimic, o sa continui sa iau micul dejun copios si sa mananc la restaurant pentru ca sunt acele momente pe care le impart cu jumatatea si care ma fac sa ma relaxez.

- Carnitina + gelatina ca suplimente alimentare. Cremuire zilnica cu Supliform sau cellulight.

mihaela01 31 iul 2012 12:29:25

re: Jurnal gabiordache
 
Buna>:D< si bun venit:-*.Din punctul meu de vedere mai bine te-ai axa numai pe sport si alimentatia sanatoasa:( la 1.65m si 48 kg nu mai ai nevoie sa slabesti:( este foarte putin 44kg pentru inaltimea ta:( normal ar fi 50-55kg.Axeaza-te pe sport, alcatuieste-ti un program de mese pe care sa il si respecti si te asteptam cu rezultate>:D<.

gabiordache 31 iul 2012 14:48:24

re: Jurnal gabiordache
 
Buna Mihaela01 si multumesc de incurajari. :) Asa imi spune toata lumea cu slabitul, dar eu nu sunt multumita de mine si nici nu-mi place ce vad in oglinda. Chiar daca numarul kilogramelor nu arata, sunt destul de pufoasa, pentu ca sunt genul mignion, cu osatura subtire si depozite de grasime.
Planuiesc sa ma si fotografiez.. ceva de genul inainte si dupa.

Twisty 31 iul 2012 14:58:11

re: Jurnal gabiordache
 
Citat:

Anterior postat de gabiordache (Post 1103508)
Buna Mihaela01 si multumesc de incurajari. :) Asa imi spune toata lumea cu slabitul, dar eu nu sunt multumita de mine si nici nu-mi place ce vad in oglinda. Chiar daca numarul kilogramelor nu arata, sunt destul de pufoasa, pentu ca sunt genul mignion, cu osatura subtire si depozite de grasime.
Planuiesc sa ma si fotografiez.. ceva de genul inainte si dupa.


Hello!
Sunt in aceeasi situatie ca tine, nu prea imi prea place cum arat,am inca burtica DAR sunt intru totul de acord cu Mihaela.Nu mai este nevoie sa slabesti,trebuie doar sa te tonifiezi si asta se face doar prin sport :P.
Te rog sa incetezi cu slabitul ca nu e de joaca,e in pericol sanatatea ta...daca nu ma insel esti in subponderal deja.
Ai grija de tine! >:D<
Ps:Bine ai venit !:)

http://www.magnolia.ro/Images/Produs...720_medium.jpg

gabiordache 31 iul 2012 15:18:12

re: Jurnal gabiordache
 
Multumesc Twisty de feedback. O sa incerc sa nu-mi propun sa slabesc ci sa ma tonific si antrenez.
Ma masor diseara cand ajung acasa si imi schimb tickerul.

gabiordache 31 iul 2012 18:22:32

re: Jurnal gabiordache
 
Raportez meniul de azi si de ieri:

Luni
Mic dejun - o cana de ness fara zahar (slava cerului ca nu pot sa inghit cafea & co indulcita)
Pranz - salata verde + porumb + castravete + 2-3 ciupercute + piept de pui pe gratar si balsamico + 1 lingurita de seminte de in+ 1 expresso
Cina - 1 rosie cu 100 g pulpa de porc pe tigaia de teflon
Snack - 4 caise pe la 8 pm + 400 ml ceai chinezesc de slabit
Apa - 2000 ml

Am alergat vreo 30 de min in parc iar ianinte cu jumate de ora am luat un plic de L-Carnitin de la redis.

Marti
Mic dejun - o cana de ness
Pranz - salata de ton + ardei gras, ceapa rosie, salata verde, seminte de in si de dovleac, si o baclava (avea 460 cal conform anuntului de la cantina - imi era pofta si arata f bine)
Snack - expresso cu 2 cutiute de lapte
Cina - 1/6 dintr-un pepene de vreo 3-4 kg
Snack - ceai chinezesc de slabit
Apa + si l-Carnitin inainte de culcare

Azi fara sport ca am altele de rezolvat :(

anca12 31 iul 2012 18:33:32

re: Jurnal gabiordache
 
Citat:

Anterior postat de gabiordache (Post 1103647)
Raportez meniul de azi si de ieri:

Luni
Mic dejun - o cana de ness fara zahar (slava cerului ca nu pot sa inghit cafea & co indulcita)
Pranz - salata verde + porumb + castravete + 2-3 ciupercute + piept de pui pe gratar si balsamico + 1 lingurita de seminte de in+ 1 expresso
Cina - 1 rosie cu 100 g pulpa de porc pe tigaia de teflon
Snack - 4 caise pe la 8 pm + 400 ml ceai chinezesc de slabit
Apa - 2000 ml

Am alergat vreo 30 de min in parc iar ianinte cu jumate de ora am luat un plic de L-Carnitin de la redis.

Marti
Mic dejun - o cana de ness
Pranz - salata de ton + ardei gras, ceapa rosie, salata verde, seminte de in si de dovleac, si o baclava (avea 460 cal conform anuntului de la cantina - imi era pofta si arata f bine)
Snack - expresso cu 2 cutiute de lapte
Cina - 1/6 dintr-un pepene de vreo 3-4 kg
Snack - ceai chinezesc de slabit
Apa + si l-Carnitin inainte de culcare

Azi fara sport ca am altele de rezolvat :(

buna!
bine ai venit printre Slabute
si eu sunt noua pe aici
am o intrebare
are ceva rezultate l-carnitina luata seara?
folosesti din aceea la plic?
succes in tot ce ti-ai propus!

gabiordache 31 iul 2012 20:43:47

re: Jurnal gabiordache
 
Buna Anca! Multumesc de urari.

Despre Carnitin nu pot inca sa ma pronunt pentru ca am luat doar 2 plicuri. Momentan iau de la Redis la plic, se dizolva intr-un pahar cu apa si are un gust dulce acrisor.

Mi-am comandat si de pe Iherb,pastile si o sa continui cu ele, pentru ca Carnitin de la redis contine si fructoza si nu prea ma incanta. Rau nu are cum sa-mi faca o cura de 1-2 luni.:D

Kclaudyia 01 aug 2012 11:18:56

Re: Jurnal gabiordache
 
Buna Gabi!
Bine ai venit!

Si eu ma intreb ca si celelalte fete: de ce vrei sa mai sl;abesti? Ti-ai calculat macar IMC-ul? Sau greutatea normala? Mie mi se pare ca exagerezi... Nu numarul de kg este relevant ci forma corpulul, cantitate de grasime din corp..
Parerea mea este ca ar trebui sa mananci corect si sanatos, nu sa tii o dieta si sa te bazezi mult pe sport. Mai ales pe exercitiile de forta, cu greutati care iti definesc muschii. Poti face pe grupe de muschi, lucrezi in fiecare zi alta grupa.

Eu consider ca ar fi bine sa te mai gandesti la faza cu slabitul, ai deja o varsta si ar trebui sa realizezi ce inseamna un mod de viata sanatos.


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:23:52.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO