forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal genia... vreau sa redevin slabuta (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-genia-vreau-redevin-slabuta-10891.html)

genia 08 ian 2012 10:03:04

Jurnal genia... vreau sa redevin slabuta
 
bun gasit!
ma numesc genia, am 36 de ani si ...inca 63.5 kg
pe vremuri aveam 53-54 si ma consideram grasa....stilul de viata dezordonat, mancatul haotic si lipsa de miscare m-au adus la 68 de kg la jumatatea anului trecut
am reusit sa ajung la 63.5 in ianuarie 2012 si mi-as dori din tot sufletul sa ajung la sfarsitul anului la 54-55 kg
deocamdata am inceput disociatul, pana se misca acul cantarului spre 60 kg, apoi vreau sa trec pe montignac

Adina14 08 ian 2012 10:33:40

Re: Jurnal genia... vreau sa redevin slabuta
 
Buna! :) Sper sa imi permiteti sa va tutuiesc :">
Iti urez mult succes in lupta cu kg in plus.Sa ai grija sa nu te infometezi, sa mananci 3 mese pe zi si 2-3 gustari.Hidrateaza-te corespunzator si nu uita de sport ( sau cel putin fii activa in timpul zilei ) - te va ajuta foarte mult atat cu slabitul cat si sa te relaxezi ;) Montignac mi se pare foarte buna, mai ales ca in principiu iti garanteaza un stil de viata sanatos :)

genia 08 ian 2012 14:40:08

Re: Jurnal genia... vreau sa redevin slabuta
 
multumesc de incurajare
apa este prietena mea cea mai buna :)
as vrea si eu cartile lui montignac, dar nu stiu cum se procedeaza

genia 09 ian 2012 21:36:46

Re: Jurnal genia... vreau sa redevin slabuta
 
Mi-am luat dieta in serios, luni, marti, miercuri fructe + legume, joi si vineri lactate, iar sambata si duminica carne
Raport pe azi: dimineta o cafea si o banana, apoi doua mere, patru mandarine si cand am ajuns acasa o portie de legume la dry cooker:ciuperci, dovlecel, morcov, ceapa. Usturoi
Pentr maine mi-a, cumparat o varza, sa fac salata
Apa, binenteles, 2litri
De dimineta m-am cantarit si aveam 63,5 kg, sa vedem luni saptamana viitoare ce zice cantarul

Adina14 09 ian 2012 21:58:59

Re: Jurnal genia... vreau sa redevin slabuta
 
Ai papat cam putin :-s Puteai sa iti faci o salata de fructe la MD ( portocale, mandarine, banane, kiwi, pomelo, etc) iar la pranz si cina doua salate de legume maaaari ;) Ca si gustari puteai sa optezi pentru oleaginoase ( nuci, alune, migdale, fistic, caju).Cu cat mananci mai putin, cu atat te ingrasi mai mult practic :-s Incearca maine sa ai 3 mese+ 2-3 gustari macar fiindca oricum din fructe si legume nu prea strangi multe calorii.Nu stiu ce sa zic, nu ma pricep la dietele disociate dar cred ca ar trebui sa fie ceva de genul :
* luni: fructe+ legume,
*marti: lactate
*miercuri: fructe+ legume
*joi:carne
*vineri: lactate
*sambata: fructe+ legume
*duminica: carne
Cred ca ar fi mai bine sa le alternezi pentru ca s-ar putea sa dai gres in 3 zile in care sa mananci doar fructe si legume.Asa, lactatele si carnea iti mai tin de foame.
Uite, citeste mai multe aici despre dietele disociate : Dieta Disociata

genia 09 ian 2012 22:10:22

Re: Jurnal genia... vreau sa redevin slabuta
 
Am mancat putin, intr-adevar, maine imi revin

genia 27 ian 2012 16:14:21

Re: Jurnal genia... vreau sa redevin slabuta
 
Sunt la dieta dukan, la faza de croaziera si am ajuns la 61,5 kg, sunt pe drumul cel bun :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:58:00.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO