forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Giana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-giana-1248.html)

giana 25 sep 2009 12:23:43

Re: Jurnal Giana
 
va multumesc pentru incurajari..tuturor
banuiesc ca greul abia incepe ...

in cursul zilei ma descurc foarte bine ,
mananc de dimineata inainte sa plec la servici ,imi iau pachetelul..
cand ma intorc mananc la ora 16.30-17.00 de cele mai multe ori supa sau ciorbica de zarzavat sau pui..dar ce ma fac ca ai mei mai solicita o masa pe la ora 20-21
copii vor ceva ,sotul altceva si bineinteles tot ce se comanda este bun bun..
dulcegarii sau altele ...:((
la pregatesc ceva si fug din bucatarie ...:(
oare o sa scap de tentatiile astea vreodata?
pana acum am rezistat dar tb sa recunosc ca destul de greu
dar ma confrunt cu o problema care nu o aveam inainte de dieta -constipatia
am baut ceva ceaiuri ..dar nu merge , ceva solutii?
sport nu fac pentru ca nu am timp nici sa mor ..dar tot timpul trebaluiesc prin casa cu curatenia ,aprirator,praf,calcat,impachetat hainute si gatit ..
va tin pumnii la toate si tot inainte ...

mika_me 25 sep 2009 12:41:43

Re: Jurnal Giana
 
Buna giana..stiu cum e cu gatitul asta..Doamne cat mai mancam cand era iubitul meu acasa..nu ca as fi eu mare bucatareasa, dar pentru el am mai rugat-o pe mama sa imi spuna cum se pregatesc mancarurile mai usor de preparat, dar totodata gustoase(si binenteles, cu sute de calorii)...si ii gateam, cel putin paste la greu, ca e innebunit dupa ele:))..si mancams i eu cu el, fara numar:((...
cat despre constipatie, slava Domnului nu am aceasta problema si sper nici sa nu o am in viitor..eu beau apa, 2 litri pe zi si tranzitul merge perfect...acum, nu stiu, tu spui ca ai incercat ceaiuri si nu a functionat...nu stiu...:(...o poti intreba pe slabuta sau adella...ele stiu mai bine:)

spor la slabit;):*

mika_me 25 sep 2009 12:42:53

Re: Jurnal Giana
 
de tentati..nu scapi niciodata, parerea mea:)..dar poti invata s ate controlezi;)..o s areusesti, sunt sigura...iar cand simti ca nu mai poti, gusta, asta ca sa nu iti creezi frustrari si sa ajungi sa dai iama prin tot ce apuci, la un moment dat;)

Laura 25 sep 2009 13:29:10

Re: Jurnal Giana
 
salut giana..uite aici http://forum.slabute.ro/sanatatea-fa...atie-1253.html ..gasesti mai multe informatii despre constipatie....sunt multe fete care se confrunta cu problema asta:(

giana 26 sep 2009 06:10:48

Re: Jurnal Giana
 
laura draga,nu pot accesa linkul cu infomatiile despre constipatie..pot gasi subiectul in alta parte postat?
pupici tuturor

Slabuta 27 sep 2009 15:03:05

Re: Jurnal Giana
 
Citat:

Anterior postat de giana (Post 35872)
laura draga,nu pot accesa linkul cu infomatiile despre constipatie..pot gasi subiectul in alta parte postat?
pupici tuturor

Buna Giana :)
Incearca aici: Cum putem scapa de constipatie? :)

mika_me 28 sep 2009 08:45:47

Re: Jurnal Giana
 
Buna dimineata giana!cum ai inceput ziua..eu am facut un pic de miscarica..cateva exercitii pentru brate si greutati..au trecut cam 2 ore de atunci..ma pregatesc sa ma duc sa pap:)
ai scapat de problema cu constipatia?:-s

giana 28 sep 2009 08:55:21

Re: Jurnal Giana
 
buna dimineata tuturor..
cu constipatia am rezolvat oarecum...incerc ,parca e mai bine
sunt suparata fleasca...aseara a fost prima data in 2 sapt cand am sarit calul la mancare.
ma incearca un sentiment de vinovatie groaznic.
am facut gratar de pui si am mancat portie dubla :-s.. si ca si cum nu era deajuns am mancat si vre-o 5 gogosi ..ca intram in sevraj ,va dati seama dragelor fara dulce deloc 2 sapt...:-o...in fine asta a fost.
de azi reintru in normal cu mancatul sanatos..
va imbratisez cu drag si succes tuturor saptamana asta...
sa mancam sanatos!!!>:D<

mika_me 28 sep 2009 09:20:30

Re: Jurnal Giana
 
de cate ori nu m-a incercat si pe mine sentimentul de vinovatie, dar ii dau inainte...mi-o iesi si mie ceva bun din toat a"treaba" asta:)..mult mult spor la slabit;)

giana 01 oct 2009 08:54:52

Re: Jurnal Giana
 
dragele mele,
dupa o lunga perioada adica de pe la 14 ani si pana in prezent
am fost obsedata la propriu de infatisarea mea..tot timpul eram grasa
eram grasa si la 62 de kg si la 68kg si la 75 samd..pana in prezent.
niciodata nu era suficient: mai slabeam ..ma ingrasam iar mai slabeam si iar ma ingrasam si tot asa ..mereu gaseam scuze si pozam in victima : scuzele erau legate de program ;de stres;de faptul ca nu aveam timp suficient si pentru mine.
dar ce era de invatat am invatat,ca nimeni nu te poate ajuta daca nu vrei si tu cu adevarat,stiu ca Drumul e greu si lung..dar important e CA SUNTEM PE DRUM.
In alta ordine de idei sunt foarte mandra de fiecare gram dat jos si ma felicit de fiecare data cand ma urc pe cantar...nu conteaza ca ca e 100gr sau 1kg important e ca arata
din ce in ce mai putin.Sigur ca mai calcam si stramb deoarece suntem oaneni si avem momentele noastre de slabiciune dar important e sa ne restabilim si sa reluam
alimentatia sanatoasa.
Baietelul meu cel mare este in clasa a IV-a ;vreau sa fiu cea mai frumoasa mamica pe la sedinte si la examene unde o sa-l insotesc si sa se mandreasca cu mine .
Zilele trecute am fost la o nunta si am imbracat o rochie negra dar pe langa corp..
i-am intrebat pe ai mei cum arat si copilul meu cel mare a zis ca cu 10 ani mai tanara..m-a incurajat f tare acest lucru.
va imbratisez cu drag si o un an universitar cu succese pentru cele care incep facultatea de azi.


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:03:12.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO