Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal glimmer - May the odds be ever in your favor ^.^

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #101 (permalink)  
Vechi 13 iun 2013, 14:04:02
Adina14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnal glimmer - May the odds be ever in your favor ^.^

Citat:
Anterior postat de ieucumine Vezi mesajul
Hai pune un link catre blog-ul tau Sunt curioasa sa te citesc:
Citat:
Anterior postat de allys Vezi mesajul



Hi hi, subscriu

Bafta la testul de fizica si ai grija de tine
Si eu, si eu! Ne dai un indiciu de cum sa iti cautam blog.ul, fiindca nu avem voie sa postam aici link.uri de la alte site.uri in afara de youtube.
Astazi ai predat manualele, right? Sper sa ai un sfarsit de saptamana relaxant!
  #102 (permalink)  
Vechi 13 iun 2013, 15:27:37
glimmer's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 14 mai 2012
Locaţie: Suceava, Romania
Dieta: personalizata :)
Date: 162cm, 80kg
Mesaje: 269
Aprecieri acordate: 60
Am fost apreciat(a) de 88 ori in 81 mesaje
Implicit Re: Jurnal glimmer - May the odds be ever in your favor ^.^

Am venit de la scoala, am facut o vizita scurta prin Lidl si am mancat si pranzul.
Va las un link catre ultimul meu video, daca spui ca pot pune de pe youtube.
http://youtu.be/UYXjxxUh5cw
Gasiti si celelalte linkuri ale mele in casuta de descrieri de la video si ajungeti pe blog de acolo. Stiu ca nu sunt perfecta la partea cu filmatul, lucrez din greu sa imi imbunatatesc capacitatile in fata camerei, dar nimeni nu se naste invatat, am timp sa ma perfectionez. ^_^
Am emotii, sa imi spuneti cum vi se pare..
Maine am si test la matematica.. Fantastic!
glimmer, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2081 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1564 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1952 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #103 (permalink)  
Vechi 14 iun 2013, 16:21:40
glimmer's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 14 mai 2012
Locaţie: Suceava, Romania
Dieta: personalizata :)
Date: 162cm, 80kg
Mesaje: 269
Aprecieri acordate: 60
Am fost apreciat(a) de 88 ori in 81 mesaje
Implicit Re: Jurnal glimmer - May the odds be ever in your favor ^.^

Am scapat de stresul cu fizica, imi iese media 8!!! Yuhuu! Me happy!
Astazi la pranz mi-am facut o mancarica de spanac care a iesit super buna. Am folosit spanac congelat si nu mi-am dat seama cat sa pun, asa ca am pus cam putin, dar data viitoare voi sti sa dozez mai bine cantitatea. Oricum a fost foarte yummy!
Simt ca nu fac destul sport.. Abia astept sa merg la sala si sa "work out" fiecare particica din mine. Numar zilele pana atunci
glimmer, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2081 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1564 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1952 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui glimmer:
Adina14 (14 iun 2013)
  #104 (permalink)  
Vechi 14 iun 2013, 18:01:35
Adina14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnal glimmer - May the odds be ever in your favor ^.^

Hello, pretty girl!

Ma bucur ca ai scapat de stres. La mine proful de fizica a fost plin de surprize saptamana asta, dar numai de teste nu. Probabil ca ne.a citit pe noi si cheful nostru de scoala... In consecinta si diri ne.a incheiat deja situatia absentelor, ca daca nu, ajungeam toti sa luam cel putin -1 punct la purtare din cauza chiulurilor Nu sunt genul care sa fuga de ore nici in cele mai disperate cazuri, dar cand se pun unii colegi sa plece...pai, frate, ar fi in stare sa ne ia pe sus cu scaunele doar sa ne scoata din clasa.
Voi cum sunteti ca si colectiv? Sunteti uniti sau competitia e stransa intre voi?
In general ma uit la foarte multe vloguri, dar inca nu m.am obisnuit cu cele facute de romani. Adica, cred ca ii am in lista pe cei mai populari americani sau englezi, dar cand vine vorba de compatrioti...nu cred ca am mai multi 2 pe care sa ii urmaresc.
Dar pe tine o sa te trec pe lista Mi.am dat seama ca totusi e un avantaj sa le urmaresc pe cele de beauty & self care, fiindca noi nu avem extrem de multe produse pe care cei din strainatate le au si folosesc frecvent, sau daca le avem, le gasim doar in capitala sau prin comenzi online => multa bataie de cap ca sa le ai !
Dar asa, cu recomandari interne, e mult mai usor.

Ce crezi despre introducerea simularilor si la clasa a 11 a?

Sa ai un weekend placut!
Acest membru apreciaza mesajul lui Adina14:
glimmer (14 iun 2013)
  #105 (permalink)  
Vechi 14 iun 2013, 21:06:29
glimmer's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 14 mai 2012
Locaţie: Suceava, Romania
Dieta: personalizata :)
Date: 162cm, 80kg
Mesaje: 269
Aprecieri acordate: 60
Am fost apreciat(a) de 88 ori in 81 mesaje
Implicit Re: Jurnal glimmer - May the odds be ever in your favor ^.^

Astazi am aflat de simularile pe care vor sa le bage in clasa a XI-a si am avut un soc. Nu e exact ceea ce imi trebuia, doream sa am doar clasa a XII-a pentru BAC, dar asta e, daca Ministerul vrea, nu prea am cum sa ma opun. Cred ca daca vom avea rezultate slabe ne vor sta profesorii pe cap un an in plus cu: "nu o sa luati bacul", asta mi se pare cel mai mare dezavantaj.
Ca si colectiv.. hmm.. Suntem ok, dar este loc de mult mai bine. Suntem clasa de fete (20 de fete, 8 baieti) si mai apar si certuri, ca fetele sunt mai usor de aprins. Nu prea avem absente la activ, foarte putine in comparatie cu orice alta clasa din scoala pentru ca dirigul ne scoate ochii la fiecare absenta pe care o vede, ca la el in clasa "nu vrea chiulangii".. Oricum, nu cred ca s-ar putea sa chiulim toti sau ceva, ii avem pe cei cuminti care nu se dau dusi. Acum pe sfarsit de an toti sunt ca hienele si isi calculeaza mediile unii la altii, e competitia mare, dar eu stau si privesc de langa, nu prea sunt pasionata de "vanatoarea" asta.

Si eu urmaresc foarte multe fete din America si sunt inca frustrata ca ei au atat de multe chestii ieftine si la toate magazinele. Si mancare la fel. Dar eh.. asta e, ne descurcam si noi cu ce avem. Si eu imi cumpar multe machiaje de pe internet pentru ca in magazine fizice pur si simplu nu le avem. Pe youtube am planuit sa postez machiaje simple, astea vad ca se cer si se cauta, pastrez blogul pentru a-mi arata munca mai "complexa", care oricum ar lua foarte mult de filmat si editat. Cand ma pun pe machiat serios nici eu nu mai stiu dupa ce intind mana Stiu doar ca rezultatul e frumos si imi place.

Astazi am avut musafiri si mama s-a apucat de desfacut Panettone (pasca italiana). Yum! Dar eu m-am dus in camera la mine si mi-am mancat cina (care btw a fost delicioasa, salata de rosii cu castraveti, mai putini castraveti pentru ca nu ii suport, dar incerc sa ii plac, cas proaspat de la piata si muschi file). Am primit si o cutie cu ciocolata de la musafiri si am pus-o frumos de o parte, no thankies, nu am voie momentan Ca doar nu am ajuns pana aici ca sa am abateri de acum incolo. Maine ma cantaresc si sper sa fie bine, nu stiu ce sa zic, cum m-am descurcat, ca nu prea am facut sport, dar... sper!

Va anunt maine cum a fost ziua cu cantarul si trebuie sa merg si la cumparaturi sa ma aprovizionez cu mancare noua, daca tot introduc de saptamana viitoare lucruri noi in alimentatie (faza III Dukan)
glimmer, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2081 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1564 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1952 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui glimmer:
Adina14 (15 iun 2013)
  #106 (permalink)  
Vechi 15 iun 2013, 09:06:58
Adina14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnal glimmer - May the odds be ever in your favor ^.^

Citat:
Anterior postat de glimmer Vezi mesajul
Astazi am aflat de simularile pe care vor sa le bage in clasa a XI-a si am avut un soc. Nu e exact ceea ce imi trebuia, doream sa am doar clasa a XII-a pentru BAC, dar asta e, daca Ministerul vrea, nu prea am cum sa ma opun. Cred ca daca vom avea rezultate slabe ne vor sta profesorii pe cap un an in plus cu: "nu o sa luati bacul", asta mi se pare cel mai mare dezavantaj.
Ca si colectiv.. hmm.. Suntem ok, dar este loc de mult mai bine. Suntem clasa de fete (20 de fete, 8 baieti) si mai apar si certuri, ca fetele sunt mai usor de aprins. Nu prea avem absente la activ, foarte putine in comparatie cu orice alta clasa din scoala pentru ca dirigul ne scoate ochii la fiecare absenta pe care o vede, ca la el in clasa "nu vrea chiulangii".. Oricum, nu cred ca s-ar putea sa chiulim toti sau ceva, ii avem pe cei cuminti care nu se dau dusi. Acum pe sfarsit de an toti sunt ca hienele si isi calculeaza mediile unii la altii, e competitia mare, dar eu stau si privesc de langa, nu prea sunt pasionata de "vanatoarea" asta.

Si eu urmaresc foarte multe fete din America si sunt inca frustrata ca ei au atat de multe chestii ieftine si la toate magazinele. Si mancare la fel. Dar eh.. asta e, ne descurcam si noi cu ce avem. Si eu imi cumpar multe machiaje de pe internet pentru ca in magazine fizice pur si simplu nu le avem. Pe youtube am planuit sa postez machiaje simple, astea vad ca se cer si se cauta, pastrez blogul pentru a-mi arata munca mai "complexa", care oricum ar lua foarte mult de filmat si editat. Cand ma pun pe machiat serios nici eu nu mai stiu dupa ce intind mana Stiu doar ca rezultatul e frumos si imi place.

Astazi am avut musafiri si mama s-a apucat de desfacut Panettone (pasca italiana). Yum! Dar eu m-am dus in camera la mine si mi-am mancat cina (care btw a fost delicioasa, salata de rosii cu castraveti, mai putini castraveti pentru ca nu ii suport, dar incerc sa ii plac, cas proaspat de la piata si muschi file). Am primit si o cutie cu ciocolata de la musafiri si am pus-o frumos de o parte, no thankies, nu am voie momentan Ca doar nu am ajuns pana aici ca sa am abateri de acum incolo. Maine ma cantaresc si sper sa fie bine, nu stiu ce sa zic, cum m-am descurcat, ca nu prea am facut sport, dar... sper!

Va anunt maine cum a fost ziua cu cantarul si trebuie sa merg si la cumparaturi sa ma aprovizionez cu mancare noua, daca tot introduc de saptamana viitoare lucruri noi in alimentatie (faza III Dukan)
Mda, si pe mine m.au luat prin surprindere cu simularile astea. Imi mai spusese mai demult o colega ca a auzit de ele, dar nu am luat.o in seama atunci. Doar la asta ma gandesc acum de cand am aflat...
Cah, ce urat... Nici eu nu suport chestia asta cu vanatoarea de note. Uneori nu e nevoie nici macar sa.mi calculez eu media, ca stau altii sa faca asta.
La o clasa " vecina", s.au certat ieri de mama focului tot din pricina notelor. Mai aveau putin si se luau la bataie.
Mmm panettone Lasa ca vei putea gusta si tu in curand din ciocolata.
Mie imi plac foarte mult castravetii Sunt legumele mele preferate.
Cat timp vei sta la mare? O saptamana? Scuze daca te.am mai intrebat asta deja!
  #107 (permalink)  
Vechi 15 iun 2013, 09:24:37
glimmer's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 14 mai 2012
Locaţie: Suceava, Romania
Dieta: personalizata :)
Date: 162cm, 80kg
Mesaje: 269
Aprecieri acordate: 60
Am fost apreciat(a) de 88 ori in 81 mesaje
Implicit Re: Jurnal glimmer - May the odds be ever in your favor ^.^

De pe 23 pana pe 29 Nu e mult, dar mie mi se pare suficient, abia astept sa ma relaxez, sa fiu departe de toata nebunia de care am avut parte in ultimele luni.
glimmer, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2081 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1564 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1952 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui glimmer:
Adina14 (15 iun 2013)
  #108 (permalink)  
Vechi 15 iun 2013, 17:35:29
glimmer's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 14 mai 2012
Locaţie: Suceava, Romania
Dieta: personalizata :)
Date: 162cm, 80kg
Mesaje: 269
Aprecieri acordate: 60
Am fost apreciat(a) de 88 ori in 81 mesaje
Implicit Re: Jurnal glimmer - May the odds be ever in your favor ^.^

Am mers azi la cumparaturi si mi-am umplut frigiderul pentru urmatoarele doua saptamani cred Am luat iaurt cu carul, inclusiv sortimente noi, am vrut neaparat sa incerc iaurtul grecesc de la Olympus, am citit ca multa lume il lauda. Plus branzica ^.^ As trai numai cu lactate daca ar fi sa aleg, sunt asa de bune! Dar cunosc foarte multa lume care nici nu se atinge de ele. Colega mea de banca pleaca de fiecare data de langa mine cand imi iau cottage la scoala, spune ca nu suporta mirosul
De luni faza III din Dukan, chiar daca nu mi-am atins targetul de kg. Am cumparat mere si zmeura ca sa le introduc in dieta. Si am luat si faina integrala ca sa imi fac paine. Oricum vreau sa le introduc lent, nu toate o data, ca sa nu ma trezesc cu surprize. Ma gandesc ca voi mai scadea cu siguranta la kg cand voi incepe sa merg la sala, eventual imi voi seta greutatea la 47 daca reusesc sa pun macar putin muschiuleti. Nu conteaza neaparat nr de pe cantar, conteaza sa imi placa ce vad in oglinda. Pot fi doua persoane cu o diferenta de greutate intre ele si totusi cea cu nr mai mare pe cantar sa arate mult mai bine datorita faptului ca e tonifiata si are muschiuleti, nu grasime. Se aseaza altfel carnea pe tine cand faci sport

As vrea sa fac si un mic jurnal video cu ce pap intr-o zi/saptamana pentru mine, sa pot urmari mai "live" ce am mancat, nu numai sa vad in calculatorul nutritional. V-ar interesa sa postez si aici?
glimmer, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2081 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1564 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1952 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui glimmer:
Adina14 (15 iun 2013)
  #109 (permalink)  
Vechi 16 iun 2013, 11:29:52
glimmer's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 14 mai 2012
Locaţie: Suceava, Romania
Dieta: personalizata :)
Date: 162cm, 80kg
Mesaje: 269
Aprecieri acordate: 60
Am fost apreciat(a) de 88 ori in 81 mesaje
Implicit Re: Jurnal glimmer - May the odds be ever in your favor ^.^

M-am cantarit azi: 47. Ma asteptam sa fi crescut putin, avand in vedere ca saptamana asta nu am facut mai deloc sport si nu am ars nimic. Dar asta e, nu cred ca e capat de lume, cand voi incepe sa merg la sala va fi altceva.
Deci de maine trec la faza III din Dukan pe care o voi tine 40 de zile. Nu regret deloc ca am inceput aceasta dieta, eu aveam o alimentatie foarte slaba in proteine si cred ca corpul meu chiar simtea lipsa. Faza a IV-a din Dukan e simpla, o zi pe saptamana de proteine nu va fi ceva greu de indeplinit si cred ca ma voi obisnui repede. Taratele de ovaz vor fi foarte usor de introdus zilnic pentru ca la micul dejun eu vreau sa incep sa consum porridge si voi face o combinatie intre fulgi si tarate de ovaz. Yum-yum! Abia astept! In concluzie, alimentatia mea de acum inainte va fi cat mai healthy posibil, fara excese de nici un fel. Acum chiar nu mai simt nevoia de zahar, sunt plina de energie si fara el si.. aici vine surpriza.. Mi-am facut meniurile din ultima saptamana si cu zaharul sunt in limite normale, fiind doar cel luat din diverse alimente, fara sa adaug eu deloc. Nici nu vreau sa stiu ce cantitati consumam inainte, cand puneam cate 3 lingurite in fiecare cana de ceai bauta+muntele de dulciuri si suc pe care le ingeram.
Trebuie sa ma concentrez mai mult pe sport acum, la greutatea actuala, cred ca asta e mai important, iar daca mananc sanatos, rezultatele sigur vor incepe sa apara si imi voi modela corpul frumos.
Am inceput sa iau si ColonHelp, am avut o cutie mica de Junior pe care am terminat-o si acum iau din cel normal. Mama l-a cumparat mai demult pentru ea, dar nu s-a tinut si il voi lua eu, am cam jumatate de cutie ramasa, aproximez ca voi face o cura scurta de o luna de detoxifiere.

Va urez o saptamana frumoasa si sa ne auzim curand cu vesti cat mai bune, atat ale mele, cat si ale voastre
glimmer, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2081 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1564 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1952 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #110 (permalink)  
Vechi 16 iun 2013, 13:48:09
allys's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: `, Romania
Vârsta: 31
Date: 160cm, 66.6kg
Mesaje: 462
Aprecieri acordate: 28
Am fost apreciat(a) de 34 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Jurnal glimmer - May the odds be ever in your favor ^.^

Waw mai fetita, esti de admirat
Eu nu am mai apucat sa ma cantaresc dar parca nu mai sunt ca inainte, adica la greutatea max, ca imi incap pantalonii mai usor
Parca nu mai sunt asa stresata de chestia asta...incerc sa mananc din toate si daca simt nevoia neaparat, doar cate putin dulce

Valei, chiar ma gandesc sa nu ma ingras pe acolo, la cum arata ei...de asta mi-e frica
__________________
Urmeaza-ti visul si fii increzatoare in ceea ce poti tu si doar tu! Restul vine de la sine
Durează 4 săptămâni până observi tu însuți transformare corpului tău.
Durează 8 săptămâni să observe familia și prietenii, iar dupa 12 săptămâni va observa și restul lumii.
Continuă cu tupeu!


Challenge accepted by Ally!
 

Informatii despre slabit
adolescente, calorii, dieta, ever, favor, glimmer, in, jurnal, jurnale, may, odds, sanatos, slabit, your, ^


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal I wanna be a diva iwannabeadiva Arhiva jurnale slabit 106 11 ian 2013 21:44:54
Jurnal Trixy - Be thin, healthy and happy Trixy26 Arhiva jurnale slabit 156 15 nov 2012 10:25:23
Jurnal hop3 - I wanna be skinny and healthy - Hop3 Arhiva jurnale slabit 11 13 feb 2012 00:52:08
Jurnal Aeerdna - This is your life! Are you who you want to be? Aeerdna Arhiva jurnale slabit 25 08 mar 2011 11:01:03
Jurnal Cosmic - I may be fat, but you're ugly and I can diet cosmic Arhiva jurnale slabit 12 21 feb 2011 13:56:59

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole