forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal grasuta88...vreau sa fiu fotomodel (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-grasuta88-vreau-fotomodel-9134.html)

grasuta88 16 mai 2011 09:14:27

In primul ranad buna tuturor, numele meu este Ioana am 22 ani si am o problema cu kg in plus

in urma cu aproape 4 ani aveam 70 de kg, acum insa am 94 si nu ma mai suport

Povestea mea e destul de simpla, in 2007 am terminat liceul si am venit in Bucuresti la facultate. Despartirea de familie si prieteni ma intristat profund
:( dar m-am consolat repede cu mancare si usor usor acul cantarului a inceput sa urce vertiginos pana la o valoare astronomica 126 kg :shock: nu mia venit sa cred cand m-am privit in oglinda, aratam ca o 3:-O

In aproape 7 luni imi dublasem greutatea. Nu ma mai recunosteam cand ma uitam in oglinda, ma intrebam unde e fata care zambea tot timpul unde a disparut?:-o

Pe 15 mai 2008 am inceput lupta cu kg in plus. Am incercat o multime de diete: hipocalorica, balerina, dieta verde, dieta cu supa de varza etc slabeam cateva kg dar le puneam repede la loc:((

La sfarsitul lunii august am descoperit dieta daneza pe care am tinuto de 2 ori si din cauza careia am ajuns la spital suspeca de ulcer. Slava Domnului ca a fost doar o alarma falsa:). In luna octombrie am descoperit o carte foarte interesanta si anume Dieta scarsdale si am tinuto doua saptamani apoi am tinut dieta disociata pe zile doua saptamini. Am combinat cele doua diete timp de 6 luni si am ajuns la 75 kg:D

grasuta88 16 mai 2011 10:47:46

Re: Jurnal grasuta88...vreau sa fiu fotomodel
 
Toate bune si frumoase pana in iulie 2010 cand am avut unele probleme de sanatate si am inceput sa o iau pe panta in jos :(( Acum am 94 kg si am inceput dieta Monicai Ramirez care e destul de usoara

AnDrAdAxl 16 mai 2011 13:28:51

Re: Jurnal grasuta88...vreau sa fiu fotomodel
 
Buna Ioana si bine ai venit!
Felicitari pentru decizia de a face parte din aceasta comunitate care a ajutat atatea persoane sa slabeasca sanatos si sa traiasca sanatos;)!Vad ca esti si tu patita cu asa zisele diete minune..Ce principii are dieta care o tii acum?Sport faci?:D
Te pup si iti doresc multa ambitie in lupta cu kilogramele:)!

grasuta88 16 mai 2011 14:30:44

Re: Jurnal grasuta88...vreau sa fiu fotomodel
 
Dieta Monica Ramirez dureaza zece zile apoi se ia o pauza de trei zile. In fiecare zi se servesc 4-6 mese la o distanta de doua ore si jumatate intre ele.Dieta are 4 grupe alimentate.
GRUPA 1
portocale, struguri, mere, piersici, pere, capsune, papaya, cirese, kiwi, mandarine, ananas, afine, fragi, pepene galben, caise, prune, pepene rosu, smochine verzi, grapefruit, zmeura, mango, lamai, nectarine, rodie, mure si visine

GRUPA 2
peste, branza de vaci, carnati, sunca de curcan, pui fara piele, oua fierte tari, cascaval, fasole boabe, alune, nuci, fistic, nuca de macadamia, fructe de mare, sunca de pui, pastrama, sunca slaba de vita, salata de ton, oua amestecate, salata cu ou, linte, fasole verde, alune de padure, migdale, nuca de acaju si nuci braziliene

GRUPA 3
salata verde, rosii, castraveti, dovleac, vinete, dovlecei, ardei, usturoi, ciuperci, muraturi, fasole galbena, ridichii, spanac, varza de bruxelles, varza, broccoli, telina, anghinare, fasole lima, asparagus, conopida, ceapa, fasole verde, sfecla rosie, mazare, patrunjel, napi si pastarnac

GRUPA 4
peste, fructe de mare, fasole boabe, fasole verde, fasole galbena, linte, mazare, salata verde, rosii, castraveti, dovleac, vinete, dovlecei, ardei, usturoi, ciuperci, muraturi, ridichii, fistic, spanac, varza de bruxelles, varza, broccoli, andive, fasole lima, asparagus, conopida, ceapa, patrunjel, napi, pastarnac, marar, leustean, stevie, loboda, urzici, alune, alune de padure, nuci, migdale, nuca de acaju, nuci braziliene, nuca de macadamia, seminte de dovleac, telina, muschi slab de vita, pui fara piele, salata de ton, sunca de pui, sunca de curcan, sunca slaba de vita, pastrama, carnati, salata de ou, branza marunta, branza telemea de vaci, cascaval, iaurt acru, oua fierte tari, rodie, zmeura, afine, mure, fragi, susan, lamai, mandarine, portocale, mere, struguri, cirese, visine, piersici, pere, capsune, prune, papaya, ananas, mango, kiwi, pepene galben, pepene rosu, caise, smochine verzi si grapefruit

grasuta88 16 mai 2011 14:33:58

Re: Jurnal grasuta88...vreau sa fiu fotomodel
 
Citat:

Anterior postat de AnDrAdAxl (Post 659373)
Buna Ioana si bine ai venit!
Felicitari pentru decizia de a face parte din aceasta comunitate care a ajutat atatea persoane sa slabeasca sanatos si sa traiasca sanatos;)!Vad ca esti si tu patita cu asa zisele diete minune..Ce principii are dieta care o tii acum?Sport faci?:D
Te pup si iti doresc multa ambitie in lupta cu kilogramele:)!

Multumesc pentru primire si vizita. Citeste in continuare jurnalul meu pentru ca o sa postez dieta:D

AnDrAdAxl 16 mai 2011 14:56:56

Re: Jurnal grasuta88...vreau sa fiu fotomodel
 
Citat:

Anterior postat de grasuta88 (Post 659531)
Multumesc pentru primire si vizita. Citeste in continuare jurnalul meu pentru ca o sa postez dieta:D

Huh!sunt cu ochii pe tine!Sunt curioasa de dieta asta..seamana cu Rina,Monti(ca se disociaza)..Astept sa vad ce e diferit:D!Tu ai cartea?;;)

grasuta88 16 mai 2011 15:13:55

Re: Jurnal grasuta88...vreau sa fiu fotomodel
 
Pestele si carnea se pot servi la gratar, nu sunt permise sosurile cremoase pentru carne, peste ori salate.
Salata de ton se poate pregati cu urmatoarele ingrediente: ton, ceapa, tija de telina, sau radacina de telina rasa, rosii,o lingura de smantana si mustar. Nu este permisa maioneza.

Salata de ouse poate pregati cu urmatoarele ingrediente: oua fierte tari tocate marunt, rosii, ceapa, tija de telina, o lingurita de smantana si mustar.

Bauturi permise:
apa, sucuri de fructe 100% fara zahar, cafea (numai pentru cana de cafea de dimineata este permisa folosirea zaharului si a laptelui), ceai

grasuta88 16 mai 2011 15:15:38

Re: Jurnal grasuta88...vreau sa fiu fotomodel
 
Citat:

Anterior postat de AnDrAdAxl (Post 659563)

Huh!sunt cu ochii pe tine!Sunt curioasa de dieta asta..seamana cu Rina,Monti(ca se disociaza)..Astept sa vad ce e diferit:D!Tu ai cartea?;;)

da o am de ceva timp, eu o tin de 9 zile, maine e ultima zi iar miercuri am proba cantarului sa vedem rezultatele:)

AnDrAdAxl 16 mai 2011 15:49:06

Re: Jurnal grasuta88...vreau sa fiu fotomodel
 
Citat:

Anterior postat de grasuta88 (Post 659599)
da o am de ceva timp, eu o tin de 9 zile, maine e ultima zi iar miercuri am proba cantarului sa vedem rezultatele:)

Uuuuuuuuu!Iti tin pumnii:D!Cum ai rezistat pana acum sa nu te cantaresti?:P
Super ca ai cartea:DMai asteptam detalii interesante din ea:).:-*

grasuta88 16 mai 2011 18:54:12

Re: Jurnal grasuta88...vreau sa fiu fotomodel
 
Sunt 6 mese pe zi, care pot fi aranjate in orice ordine doriti, nu trebuie respecata ordinea din tabelele ce urmeaza. De asemenea ca regula generala , incercati sa consumati cam jumatate din cantitatea de mancare pe care ati cosumao in mod obisnuit deoarece cele 3 mese se transforma in 6.

ZIUA 1
masa1- consumati 2 alimente din grupa 1
masa2- consumati 2 alimente din grupa 2
masa3- consumati 1 aliment din grupa 2 si 1 aliment din grupa 4
masa4- consumati 3 alimente din grupa 3 si 1 aliment din grupa 2
masa5- consumati 2 alimente din grupa 1
masa6- consumati 2 alimente din grupa 1


ZIUA 2
masa1- consumati 2 alimente din grupa1
masa2- consumati 2 alimente din grupa 4
masa3- consumati 3 alimente din grupa 3
masa4- consumati 1 aliment din grupa 3 si 1 aliment din grupa
masa5- consumati 2 alimente din grupa 2
masa6- consumati 4 alimente din grupa 3

ZIUA 3
masa1- consumati 2 alimente din grupa 2
masa2- consumati 1 aliment din grupa 3 si 1 aliment din grupa 1
masa3- consumati 3 alimente din grupa 3 si 1 aliment din grupa 2
masa4- consumati 2 alimente din grupa 2
masa5- consumati 2 alimente din grupa 2
masa6- consumati 4 alimente din grupa 3

ZIUA 4
masa1- consumati 2 alimente din grupa 1
masa2- consumati 2 alimente din grupa 2
masa3- consumati 2 alimente din grupa 2
masa4- consumati 3 alimente din grupa 3
masa5- consumati 3 alimente din grupa 3
masa6- consumati 2 alimente din grupa 2

ZIUA 5
masa1- consumati 2 alimente din grupa 2
masa2- consumati 2 alimente din grupa 4
masa3- consumati 2 alimente din grupa 2
masa4- consumati 2 alimente din grupa 2
masa5- consumati 2 alimente din grupa 2
masa6- consumati 3 alimente din grupa 3

ZIUA 6
masa1- consumati 4 alimente din grupa 4
masa2- consumati 2 alimente din grupa 2
masa3- consumati 2 alimente din grupa 2
masa4- consumati 4 alimente din grupa 3
masa5- consumati 2 alimente din grupa 2
masa6- consumati 2 alimente din grupa 2

ZIUA 7
masa1- consumati 4 alimente din grupa 3
masa2- consumati 2 alimente din grupa 2
masa3- consumati 2 alimente din grupa 2
masa4- consumati 4 alimente din grupa 3
masa5- consumati 2 alimente din grupa 2
masa6- consumati 4 alimente din grupa 3

ZIUA 8
masa1- consumati 5 alimente din grupa 3
masa2- consumati 2 alimente din grupa 2
masa3- consumati 3 alimente din grupa 3
masa4- consumati 2 alimente din grupa 2
masa5- consumati 2 alimente din grupa 2
masa6- consumati 2 alimente din grupa 2

ZIUA 9
masa1- consumati 2 alimente din grupa 4
masa2- consumati 4 alimente din grupa 3
masa3- consumati 2 alimente din grupa 2
masa4- consumati 2 alimente din grupa 2
masa5- consumati 3 alimente din grupa 3
masa6- consumati 2 alimente din grupa 2

ZIUA 10
masa1- consumati 2 alimente din grupa 4
masa2- consumati 2 alimente din grupa 2
masa3- consumati 4 alimente din grupa 3
masa4- consumati 3 alimente din grupa 3
masa5- consumati 2 alimente din grupa 2
masa6- consumati 2 alimente din grupa 2


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:39:01.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO