forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Grau Uscat (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-grau-uscat-10207.html)

grau 08 sep 2011 20:24:40

Jurnal Grau Uscat
 
Draga Jurnalule si draga fetelor,

tot uitandu-ma pe forum am observat ca aceasta comunitate este foarte primitoare si foarte dornica de a ajuta.
eu nu sunt grasa incat sa ma plang. sunt doar neumultumita de felul in care arat: am picioarele cam groase si fundul cam mare..poate de stat toata ziua jos! imi doresc doar sa ma simt bine in pielea mea si nu mai simt ca toata lumea se uita la fundul meu care iese excesiv din haine (sau poate sunt doar eu obsedata cunoscandu-mi defectul).

prin urmare am decis sa ma inscriu pe forum pentru ca afla mai multe despre mancatul sanatos si pentru a tine o evidenta clara la ce mananc si cat de bine combin alimentele, sa primesc sfaturi de la voi...sa ne ajutam si sa mai vorbim si de ale fetelor. va pup!

Grau Uscat:)

VentoFreddo 08 sep 2011 20:30:30

Re: Jurnal Grau Uscat
 
Bine ai venit printre slabute,Grau uscat![*1*]!>:D<>:D<
Poate ai sa iti faci in curand si un album de poze,sa vedem daca chiar esti asa cum spui sau e o parere deformata a ta..se intampla des sa ne vedem defecte acolo unde nu sunt:D
Oricum,nu ai deloc de slabit,parerea mea,raportul inaltime/greutate mi se pare perfect,te invidiez:P
Daca totusi ai probleme cu zonele mentionate,numai prin sport vei reusi sa le modelezi,si aici vei gasi ogramada de subiecte si sfaturi!
O seara frumoasa!:)

grau 08 sep 2011 20:36:09

Re: Jurnal Grau Uscat
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 784730)
Bine ai venit printre slabute,Grau uscat![*1*]!>:D<>:D<
Poate ai sa iti faci in curand si un album de poze,sa vedem daca chiar esti asa cum spui sau e o parere deformata a ta..se intampla des sa ne vedem defecte acolo unde nu sunt:D
Oricum,nu ai deloc de slabit,parerea mea,raportul inaltime/greutate mi se pare perfect,te invidiez:P
Daca totusi ai probleme cu zonele mentionate,numai prin sport vei reusi sa le modelezi,si aici vei gasi ogramada de subiecte si sfaturi!
O seara frumoasa!:)

si prin sport bineinteles, dar cred ca trebuie sa avem si o alimentatie echilibrata. eu nu prea am avut. de aceea sunt aici sa invat, pentru ca de-a lungul vietii sunt sigura ca voi avea probleme mai grave cu kiligramele. asa ca mai bine sa previi decat sa tratezi. acum incerc sa merg mai mult pe jos fiindca altfel nu prea fac sport. sunt putin cam lenesa si dezorganizata. te pup si multam de raspuns si bine te-am si v-am gasit.

VentoFreddo 08 sep 2011 20:41:17

Re: Jurnal Grau Uscat
 
Ai dreptate,mancatul sanatos se invatza..si ce greu e:)Mai ales ca nu prea se mai gasesc produse chiar 100%naturale..Important e sa renuntam la dulciuri,prajeli,bauturi carbogazoase,de care corpul nostru practic e drogat..Eu ii fericesc pe cei ce au o gradina proprie,cu produse facute de ei..sau de cunoscuti de incredere,care nu folosesc pesticide,prafuri etc..:-s
Aici,unde-s eu,greu sa gasesti produse genuine..alea bio sunt groaznic de scumpe,si gradina nu am,da sper ca la anu sa am:x
Ies ,iti urez noapte buna!>:D<

grau 08 sep 2011 20:44:38

Re: Jurnal Grau Uscat
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 784742)
Ai dreptate,mancatul sanatos se invatza..si ce greu e:)Mai ales ca nu prea se mai gasesc produse chiar 100%naturale..Important e sa renuntam la dulciuri,prajeli,bauturi carbogazoase,de care corpul nostru practic e drogat..Eu ii fericesc pe cei ce au o gradina proprie,cu produse facute de ei..sau de cunoscuti de incredere,care nu folosesc pesticide,prafuri etc..:-s
Aici,unde-s eu,greu sa gasesti produse genuine..alea bio sunt groaznic de scumpe,si gradina nu am,da sper ca la anu sa am:x
Ies ,iti urez noapte buna!>:D<

multumesc la fel, te astept maine sa continuam discutia>:D<

mkarina 09 sep 2011 12:28:19

Re: Jurnal Grau Uscat
 
hei!bun venit printre noi!>:D< si eu am avut si inca am obsesia picioarelor! pe mine sportul m-a ajutat enorm:Din special tae bo:D.incearca. succes:*

grau 10 sep 2011 12:35:45

Re: Jurnal Grau Uscat
 
buna fetelor. ce mai faceti?>:D< voiam sa va intreb...voi cum invingeti pofta de „ceva dulce”? eu as manca dulce non stop. singurul dulce pe care l-am incercat de „regim” a fost dulceata cu fructoza.b-)


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:39:15.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO