forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal gya2011 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-gya2011-10171.html)

gya2011 31 aug 2011 23:35:51

Jurnal gya2011
 
buna tuturor !
sunt o utilizatoare noua care spera sa gaseasca aici sprijinul si toate informatiile necesare pentru a imi atinge scopul- adica 59 de kg. Momentan am 71 si sper sa slabesc repede insa recunosc ca la teorie sunt mai buna iar la practica stau mai prost:D. incerc sa slabesc prin a manca 3 mese pe zi si 2 gustari pt ca diete nu pot tine. Am incercat si mi-a fost f rau. Azi am mancat 3 mese si 4 gustari in loc de doua dar macar am facut si miscare. Sper ca maine sa imi iasa mai bine.:)

Alexik 31 aug 2011 23:41:44

Re: Jurnal gya2011
 
Buna .
Pai da-ne un exemplu..cam ce ai mancat azi;;)

gya2011 01 sep 2011 11:14:40

Re: Jurnal gya2011
 
pai ieri am mancat asa
md- o felie de paine prajita cu jumatate de cutie branza fagaras monor
g1-o banana
pranz - mamaliguta cu branza si carnaciori la cuptor( mentionez carnaciori insemnand cateva bucatele mici 5 sau 6)
g2- o inghetata big milk si o sticla de pepsi twist de 500 ml
g3 - 20 g de migdale prajite
g4- 200 g de struguri
cina- o salata mica cu o felie de paine prajita

miscare 30 de minute( stepper, abdomene, greutati) si 2 ore curatenie generala:D

gya2011 01 sep 2011 11:40:42

Re: Jurnal gya2011
 
a incercat cineva mezoterapia? am cautat subiectul pe forum si nu l-am gasit...

iuanutza 01 sep 2011 13:57:02

Re: Jurnal gya2011
 
Buna gya, si eu sunt noua pe acest forum, si consider ca este normal sa ne ajutam reciproc...nu am eu o experienta f reusita in ceea ce priveste combinarea alimentelor, insa in ultimul timp am reusit sa invat mai multe...eu ce scriu aici e strict parerea mea personala, asa ca ramane la latitudinea ta daca o vei lua in considerare sau nu....m-am uitat peste meniul tau si...RENUNTA LA CARNEA DE PORC(si aici ma refer la carnaciorii aia, pe langa faptul ca is f grasi oricat de mici is ei, sunt si toxici pt organism, plus ca organismului ii ia f mult timp ca sa-i digere), daca poti renunta definitiv la carnea de porc, inlocuieste-o cu pui, peste, si ceea ce imi place mie f mult...carnea de curca, normal la gratar...iara am observat ca mananci cam multi carbohidranti, adica painea cea de la micul dejun, de seara, plus ca mamaliga tot acolo e, numai ca e bio...eu de la sucurile accidulate ma balonez f tare...si in ceea ce priveste inghetata, hmm nu stiu ce sa zic, daca tot iti place inghetata, incearca pe cea cu fructe ca are mai putine cal, deasemenea este inghetata dietetica...eu imi tin in frau pofta de dulce cu doua patratele de ciocolata amaruie pe zi...succes in continuare!

nicoleta100 01 sep 2011 14:08:06

Re: Jurnal gya2011
 
Citat:

Anterior postat de gya2011 (Post 776284)
buna tuturor !
sunt o utilizatoare noua care spera sa gaseasca aici sprijinul si toate informatiile necesare pentru a imi atinge scopul- adica 59 de kg. Momentan am 71 si sper sa slabesc repede insa recunosc ca la teorie sunt mai buna iar la practica stau mai prost:D. incerc sa slabesc prin a manca 3 mese pe zi si 2 gustari pt ca diete nu pot tine. Am incercat si mi-a fost f rau. Azi am mancat 3 mese si 4 gustari in loc de doua dar macar am facut si miscare. Sper ca maine sa imi iasa mai bine.:)

Salutare!!!!
Bine ai venit!!!!>:D<>:D<>:D<
Iti urez multa bafta ! Alaturi de slabute sunt sigura ca iti vei atinge scopul!!!;)
Citat:

Anterior postat de gya2011 (Post 776601)
pai ieri am mancat asa
md- o felie de paine prajita cu jumatate de cutie branza fagaras monor
g1-o banana
pranz - mamaliguta cu branza si carnaciori la cuptor( mentionez carnaciori insemnand cateva bucatele mici 5 sau 6)
g2- o inghetata big milk si o sticla de pepsi twist de 500 ml
g3 - 20 g de migdale prajite
g4- 200 g de struguri
cina- o salata mica cu o felie de paine prajita

miscare 30 de minute( stepper, abdomene, greutati) si 2 ore curatenie generala:D

Ai incercat sa iti calculezi caloriile cu ajutorul calculatorului nutritional????:-/:-/:-/
Citat:

Anterior postat de gya2011 (Post 776618)
a incercat cineva mezoterapia? am cautat subiectul pe forum si nu l-am gasit...

nu ,nu am incercat!
recunosc ca nu am auzit!sorry!:-s

gya2011 01 sep 2011 14:34:38

Re: Jurnal gya2011
 
Multumesc frumos pt sfaturi si pentru sustinere.Cred ca ai dreptate mai ales ca ieri am mancat si mamaliga - de obicei la pranz mananc piept de pui la gratar cu salata sau pulpa de pui dezosata la gratar cu salata si cu paine.
Mi-am calculat caloriile aseara si ieseau cam 1950 deci foarte mult singurul lucru bunicel fiind faptul ca am facut si miscare.
Fac miscare cam de 4 sau 5 ori pe saptamana cel putin jumatate de ora; cred ca asta a fost singurul lucru care m-a salvat sa nu iau chiar mai mult de 10 kg.
Oricum va multumesc pt primire si sper ca mai tarziu sa pot da si eu sfaturi utile.
In seara aceasta o sa postez ce am mancat azi si sper sa fie un meniu mai sanatos decat cel de ieri.

gya2011 01 sep 2011 21:16:50

Re: Jurnal gya2011
 
meniu azi
md- un covrig cu stafide
g1 un pahar de iaurt activia de baut

pranz- gratar de piept de pui, o salata mica de rosii, castraveti ceapa si o felie de paine

g2- 30 g de migdale prajite

cina - un fagaras monor cu zmeura si cativa fulgi de porumb

:)

nicoleta100 01 sep 2011 22:03:14

Re: Jurnal gya2011
 
Citat:

Anterior postat de gya2011 (Post 777007)
meniu azi
md- un covrig cu stafide
g1 un pahar de iaurt activia de baut

pranz- gratar de piept de pui, o salata mica de rosii, castraveti ceapa si o felie de paine

g2- 30 g de migdale prajite

cina - un fagaras monor cu zmeura si cativa fulgi de porumb

:)

azi ai mancat putin ,in comparatie cu alta zi!:-o

gya2011 01 sep 2011 22:11:35

Re: Jurnal gya2011
 
da
nu mi-a fost foame deloc
m-am fortat sa mananc si atat si am bagat si un supradine pt ca nu aveam energie deloc
dar oricum azi nu am facut miscare - aveam de ieri toti muschii aproape blocati
oricum o zi buna pt dieta:)- adiica am mancat numarul de calorii care sa ma ajute sa slabesc


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:29:40.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO