forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal by gyana13 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-gyana13-10507.html)

gyana13 01 nov 2011 09:20:01

Jurnal by gyana13
 
Buna tuturor slabutelor.Numele meu este Georgiana, am 24 si sunt mamica de 10 luni, si in urma sarcinii am ramas cu burtica:(, nu prea mare...dar se vede urat.De 12 zile am inceput o dieta cu tarate de grau si ceai de soc. Sa iau cate 2 lingurite de tarate de 5 ori pe zi si sa beau cate 3 cani de ceai de soc.E drept ca in 6 zile am slabit 900gr, dar imi e greu sa nu mananc dupa 6-7 seara si s renunt la dulciuri.Am momente cand nici nu ma ating de dulciuri si nici nu ma gandesc la ele....offf dar ispitele astea isi baga coada, inainte nu mancam nici paine...dar acum as manca si cate o paine...offff:((..Mi-am luat banda de alergat de o saptamana si ma gandesc ca facand aproape zilnic minim 30 minute de banda ca intr-o zi o sa scap si eu de burtica uratax-(.Exista o cura in care sa slabim si sa ni se traga si burta...:-/..nu cred...eu va pup pe tote slabutele, mult spor si vointa la slabit,si sunt nerabdatoare sa ascult sfaturile voastre.

pinksirena 01 nov 2011 12:10:20

Re: Jurnal by gyana13
 
Citat:

Anterior postat de gyana13 (Post 832726)
Buna tuturor slabutelor.Numele meu este Georgiana, am 24 si sunt mamica de 10 luni, si in urma sarcinii am ramas cu burtica:(, nu prea mare...dar se vede urat.De 12 zile am inceput o dieta cu tarate de grau si ceai de soc. Sa iau cate 2 lingurite de tarate de 5 ori pe zi si sa beau cate 3 cani de ceai de soc.E drept ca in 6 zile am slabit 900gr, dar imi e greu sa nu mananc dupa 6-7 seara si s renunt la dulciuri.Am momente cand nici nu ma ating de dulciuri si nici nu ma gandesc la ele....offf dar ispitele astea isi baga coada, inainte nu mancam nici paine...dar acum as manca si cate o paine...offff:((..Mi-am luat banda de alergat de o saptamana si ma gandesc ca facand aproape zilnic minim 30 minute de banda ca intr-o zi o sa scap si eu de burtica uratax-(.Exista o cura in care sa slabim si sa ni se traga si burta...:-/..nu cred...eu va pup pe tote slabutele, mult spor si vointa la slabit,si sunt nerabdatoare sa ascult sfaturile voastre.

Buna!Felicitari pt bebe!Normal ca exista o dieta pentru ceea ce vrei tu,alimentatie sanatoasa si sport(aerobic).Ca sa arzi grasimea indiferent de unde trebuie sa ai un deficit de 500 de calorii (reduse din mancare)si sa arzi 500 calorii prin sport.Adica sa ai un total de 1500 de calorii pe zi ca sa slabesti 1 kg pe saptamana si mai ales sa nu slabesti masa musculara.E important sa faci cel putin 45 min aerobic intr-un ritm moderat ca sa arzi grasimea.Succes!

dupy 01 nov 2011 17:29:38

Re: Jurnal by gyana13
 
Hei, Georgiana!
Pentru grasimea depuna in zola abdominala( si tot ce mai e pe acolo, solduri..) este recomandata dieta South Beach, care este una low-carb. La mine a dat roade, atunci cand am tinut-o. Succes!:-*

gyana13 02 nov 2011 08:20:53

Re: Jurnal by gyana13
 
Citat:

Anterior postat de dupy (Post 833161)
Hei, Georgiana!
Pentru grasimea depuna in zola abdominala( si tot ce mai e pe acolo, solduri..) este recomandata dieta South Beach, care este una low-carb. La mine a dat roade, atunci cand am tinut-o. Succes!:-*

Dupa ce o sa imi termin cura cu tarata de grau , o sa incerc si eu dieta SB...:)

dupy 02 nov 2011 15:15:37

Re: Jurnal by gyana13
 
Citat:

Anterior postat de gyana13 (Post 833550)
Dupa ce o sa imi termin cura cu tarata de grau , o sa incerc si eu dieta SB...:)

sau, in mare, poti sa incerci o dieta proteica.
mie una nu imi plac dietele stricte - adica cele in care daca papi 1g din mancarea interzisa s-a dus totul pe apa sambetei.
eu cand vreau sa dau jos in talie rapid (de ex ma duc la o petrecere peste o sapt) tin cateva zile de proteica, intotdeauna functioneaza. asta inseamna ca cca 80% din mancare sa fie proteine slabe (iaurt degresat, urda, carne de pasare..), iar eu adaug pt acel 20% oleaginoase(arahide, nuci) sio tarate de ovat (2-3 linguri - ajuta ft mult, absoarb grasimile). E mai usor de tinut proteica pt ca nu e stricta. poti sa papi o patratica de cioco daca ai pofta, nu anuleaza dieta, poate doar incetineste rezultatele(ceea ce e normal). ideea e ca proteinele se digera greu asa ca organismul consuma multe kcal in tp digestiei;)

tot pe proteine sunt bazate si dietele stricte South Beach si Dukan, ambele cu rezultate bune.
sper ca am fost de ajutor:-*

gyana13 03 nov 2011 08:41:47

Re: Jurnal by gyana13
 
Citat:

Anterior postat de dupy (Post 834003)
sau, in mare, poti sa incerci o dieta proteica.
mie una nu imi plac dietele stricte - adica cele in care daca papi 1g din mancarea interzisa s-a dus totul pe apa sambetei.
eu cand vreau sa dau jos in talie rapid (de ex ma duc la o petrecere peste o sapt) tin cateva zile de proteica, intotdeauna functioneaza. asta inseamna ca cca 80% din mancare sa fie proteine slabe (iaurt degresat, urda, carne de pasare..), iar eu adaug pt acel 20% oleaginoase(arahide, nuci) sio tarate de ovat (2-3 linguri - ajuta ft mult, absoarb grasimile). E mai usor de tinut proteica pt ca nu e stricta. poti sa papi o patratica de cioco daca ai pofta, nu anuleaza dieta, poate doar incetineste rezultatele(ceea ce e normal). ideea e ca proteinele se digera greu asa ca organismul consuma multe kcal in tp digestiei;)

tot pe proteine sunt bazate si dietele stricte South Beach si Dukan, ambele cu rezultate bune.
sper ca am fost de ajutor:-*

Daa imi sunteti de ajutor toate cele care imi dau sfaturi, eu sunt noua am cateva zile de cand m-am inscris, si m-am gandit ca ma vor ajuta sfaturile voastre deoarece si eu dieta cu tarate, si poate mai gasesc si alte pareri.Mie nu imi prea plac lactatele..offff....dar na...ma sacrific...

gyana13 03 nov 2011 08:59:00

Re: Jurnal by gyana13
 
Ce parere aveti de dieta Rina's 90?

gyana13 03 nov 2011 12:37:44

Re: Jurnal by gyana13
 
Cum ati scapat de vergeturi daca ati avut?ca eu am pe burta de la sarcina si nu prea pare ca scap de ele

gyana13 04 nov 2011 08:31:41

Re: Jurnal by gyana13
 
Buna dimineata slabutelor. Sunt suparata, m-am cantarit si in loc sa fuga kilogramele sau mai asezat cateva grame:(( dar recunosc ca am mai si trisat..si am mai mancat si seara cate o data...Sunt suparata pe mine, pt k imi doresc sa slabesc dar ...dar...vointa lipseste cu desavarsire...offf...

gyana13 04 nov 2011 10:24:53

Re: Jurnal by gyana13
 
Am intrat inca o data, si de fapt la mine mare problema ar fi burtica ramasa din timpul sarcinii, ca in rest la 1,71cm si 65kg e bn k si proportie...dar burticaaaaaaa o urasc ca nu se duce...credeti ca acel aparat de masaj relaxtone ajuta ??


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:28:59.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO