forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal hande-mananc,dar slabesc! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-hande-mananc-slabesc-10956.html)

hande 19 ian 2012 04:38:50

Jurnal hande-mananc,dar slabesc!
 
:)Buna slabutelor!
Mi-am propus sa mai slabesc 6 kg :).In aprox un an jumatate am slabit 13 kg,mancand cat de cat sanatos si cu moderatie.Vreo doua luni am stagnat si am inceput sa beau 3 cani de ceai verde zilnic;Azi cantarul mi-a indicat 61 de kg,desi aveam vreo doua saptamani de cand nu m-am cantarit,fiind sigura ca stagnez[*3*].Voi posta zilnic ceea ce mananc,iar daca mai exista slabute care vor sa incerce alaturi de mine le astept cu draga inima!
Spor la slabit!

hande 19 ian 2012 04:41:29

Re: Jurnal hande-mananc,dar slabesc!
 
Nivelul meu de activitate fizica nu este sedentar,sunt destul de activa,cred ca am bifat gresit si nu stiu de unde sa modific:(.

hande 19 ian 2012 04:51:51

Re: Jurnal hande-mananc,dar slabesc!
 
Eu niciodata nu am putut sa tin un regim strict sau macar pe aproape si ma refer la perioada de dupa sarcina(am o fetita de 4 ani),pt ca inainte eu am fost toata viata mea slaba(53 kg);Am incercat fel si fel de diete,rapide,lungi,stricte,legere,etc, si nu reuseam sa slabesc mare lucru,ba mai rau puneam la loc extra,pt ca renuntam la diete si dadeam iama in tot ce ma privam de-a lungul lor.Intr-o zi am zis STOP si mi-am propus sa slabesc,dar fara sa ma privez de mancare,pur si simplu sa mananc ponderat si cat de cat sanatos;Efectele se vad destul de greu,dar am slabit frumos,nu m-am infometat si nu mi-am dat sanatatea peste cap!
O zi buna tuturor,e deestul de tarziu si la mine;Locuiesc in Maroc(Tanger),dar am modificat tara ca sa am si eu steag ca toata lumea:),imi aparea un "x" inainte,banuiesc ca nu este inregistrat si steagul tarii in care locuiesc.

mika_me 19 ian 2012 08:40:47

Re: Jurnal hande-mananc,dar slabesc!
 
Citat:

Anterior postat de hande (Post 905995)
Eu niciodata nu am putut sa tin un regim strict sau macar pe aproape si ma refer la perioada de dupa sarcina(am o fetita de 4 ani),pt ca inainte eu am fost toata viata mea slaba(53 kg);Am incercat fel si fel de diete,rapide,lungi,stricte,legere,etc, si nu reuseam sa slabesc mare lucru,ba mai rau puneam la loc extra,pt ca renuntam la diete si dadeam iama in tot ce ma privam de-a lungul lor.Intr-o zi am zis STOP si mi-am propus sa slabesc,dar fara sa ma privez de mancare,pur si simplu sa mananc ponderat si cat de cat sanatos;Efectele se vad destul de greu,dar am slabit frumos,nu m-am infometat si nu mi-am dat sanatatea peste cap!
O zi buna tuturor,e deestul de tarziu si la mine;Locuiesc in Maroc(Tanger),dar am modificat tara ca sa am si eu steag ca toata lumea:),imi aparea un "x" inainte,banuiesc ca nu este inregistrat si steagul tarii in care locuiesc.

Citat:

Anterior postat de hande (Post 905993)
:)Buna slabutelor!
Mi-am propus sa mai slabesc 6 kg :).In aprox un an jumatate am slabit 13 kg,mancand cat de cat sanatos si cu moderatie.Vreo doua luni am stagnat si am inceput sa beau 3 cani de ceai verde zilnic;Azi cantarul mi-a indicat 61 de kg,desi aveam vreo doua saptamani de cand nu m-am cantarit,fiind sigura ca stagnez[*3*].Voi posta zilnic ceea ce mananc,iar daca mai exista slabute care vor sa incerce alaturi de mine le astept cu draga inima!
Spor la slabit!

Citat:

Anterior postat de hande (Post 905994)
Nivelul meu de activitate fizica nu este sedentar,sunt destul de activa,cred ca am bifat gresit si nu stiu de unde sa modific:(.

Bun venit hande!..felicitari pentru cele 13 kg pierdute! sunt convinsa ca slabind in timp indelungat,a cele kg nu se vor mai intoarce..daca te-ai obisnuit sa papi intr-un anumit fel, nu te lasa..vei slabi si aceste ultime kg:)..chiar daca iti ia timp..

daca vrei sa iti modifici detaliile, te duci sus unde scrie numele tau, dai click si se deschide un fel de meniu, selectezi modifica(editeaza profil)..se va deschide o fereastra..undeva in stanga trebuie sa iti apara editeaza detalii..selectezi si de acolo sigur te vei descurca..multa bafta in continuare cu dieta!

coco23 19 ian 2012 08:48:40

Re: Jurnal hande-mananc,dar slabesc!
 
Buna:)

Sunt sigura ca vei da jos, mai ales daca organismul tau a fost setat si a si functionat la 53 de kg. Nu ti se pare totusi cam putintel, esti destul de inalta si sunt sigura ca si la 55 ai arata la fel de bine:)

Planuri de meniuri?

Cred ca e tare frumos in Maroc:)

hande 19 ian 2012 12:49:49

Re: Jurnal hande-mananc,dar slabesc!
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 906034)





Bun venit hande!..felicitari pentru cele 13 kg pierdute! sunt convinsa ca slabind in timp indelungat,a cele kg nu se vor mai intoarce..daca te-ai obisnuit sa papi intr-un anumit fel, nu te lasa..vei slabi si aceste ultime kg:)..chiar daca iti ia timp..

daca vrei sa iti modifici detaliile, te duci sus unde scrie numele tau, dai click si se deschide un fel de meniu, selectezi modifica(editeaza profil)..se va deschide o fereastra..undeva in stanga trebuie sa iti apara editeaza detalii..selectezi si de acolo sigur te vei descurca..multa bafta in continuare cu dieta!

Multumesc pentru sugestii,o sa modific imediat :)!

hande 19 ian 2012 12:54:28

Re: Jurnal hande-mananc,dar slabesc!
 
Citat:

Anterior postat de coco23 (Post 906039)
Buna:)

Sunt sigura ca vei da jos, mai ales daca organismul tau a fost setat si a si functionat la 53 de kg. Nu ti se pare totusi cam putintel, esti destul de inalta si sunt sigura ca si la 55 ai arata la fel de bine:)

Planuri de meniuri?

Cred ca e tare frumos in Maroc:)

Eu la 55 vreau sa ajung,in tineretile mele aveam 53 :).Atunci aratam normal pt ca nu depasisem niciodata acest prag.Initial mi-am dorit sa ajung la 60,dar pt ca am stagnat o perioada destul de lunga si pt ca am vazut ca am slabit frumos,m-am ambitionat si vreau sa ajung la 55!

Georgii 19 ian 2012 12:55:00

Re: Jurnal hande-mananc,dar slabesc!
 
Bun venit Hande.:)
Felicitari pentru cele 13 kg date jos, de 3 ori bravo!:P
Mai e putin, dar stii ca ultimele kg sunt cel mai greu de dat jos, dar sa nu te descurajezi si nu te cantari des.:)
Mult succes in continuare!:-*

hande 19 ian 2012 13:03:12

Re: Jurnal hande-mananc,dar slabesc!
 
Trebuie sa zic ca mie mi-a placut intotdeauna sa mananc mult si bine:D si ma refer la mancare ,nu la dulciuri.Daca pana la 25 de ani mancam fara sa iau in greutate,dupa aceasta varsta si mai ales dupa sarcina,fiecare gram de mancare ingerat se depunea sub forma de slaninuta:(.Mi s-a schimbat total fizionomia,de la masura 36 am ajuns la 42,ma uitam in oglinda si nu-mi venea sa cred ca sunt eu.In timpul sarcinii am luat foarte putin in greutate,dar dupa a fost prapad.Am incercat timp de doi ani tot felul de diete,zile de infometare care se terminau inevitabil cu un festin la miezul noptii,pastile si bauturi pentru slabit;iar efectele erau din ce in ce mai dezastruoase.

hande 19 ian 2012 13:11:36

Re: Jurnal hande-mananc,dar slabesc!
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 906402)
Bun venit Hande.:)
Felicitari pentru cele 13 kg date jos, de 3 ori bravo!:P
Mai e putin, dar stii ca ultimele kg sunt cel mai greu de dat jos, dar sa nu te descurajezi si nu te cantari des.:)
Mult succes in continuare!:-*

Multumesc!:)
Mult succes si tie!Nu am cum sa ma mai descurajez pentru ca stiu ca pot,am simtit-o pe pielea mea :):).Nu ma cantaresc des,nici macar in fiecare saptamana,am trecut deja printr-o experienta neplacuta cu cantarul.Cand am ajuns la 70 de kg(de la 75) mi-a trebuit aproape o luna sa ajung la 69,nu reuseam sa treg de pragul de 70 si o suta,doua de grame,50 de grame,70 in capat,uffffff.Ma cantaream zilnic si atunci am vrut sa renunt,dar am mers mai departe :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:31:54.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO