Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Helen - de data asta pot!!!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #21 (permalink)  
Vechi 18 aug 2011, 08:45:40
Helen's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 01 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Date: 167cm, 65.8kg
Mesaje: 74
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Helen - de data asta pot!!!

Neata jurnalule

Cateva modificari la meniul de ieri ...n-am putut rezista unui pepene care statea atat de frumos in frigider si pe care incercam sa il evit de fiecare data cand deschideam frigiderul
Am mancat o felie aseara si ca sa il compensez am facut start walking (primele 2 parti, din 5), dupa asta m-am uitat la un film la care fara sa constientizez am rontait vreo 100 de grame de cereale ... de obisnuita de dezveti cel mai greu
Pentru ca nu m-am putut suporta , dupa ce s-a terminat filmul, si era vreo 12 noaptea ..m-am gandit ca ce sport intern sa fac ca a doua oara nici sa nu ma mai gandesc sa ma aproprii de ele ...insanity - unul din workout-uri....de la 12 noaptea la 01 noaptea . Sper ca macar s-au ars caloriile din cerealele alea afurisite de la care n-am putut rezista .

A fost o zi lunga ...astazi o iau de la capat
Helen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1854 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1337 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1080 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #22 (permalink)  
Vechi 18 aug 2011, 11:54:28
RedOnion's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Date: 156cm, 53kg
Mesaje: 837
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Helen - de data asta pot!!!

Hello Eu cred in continuare ca daca mancai cat considerai ca ai nevoie peste zi nu ajungeai sa abuzezi de cereale seara Incearca sa mananci satios, dar varianta sanatoasa a ceea ce ai fi mancat oricum pana acum (de exemplu, paine integrala in loc de normala, carne fiarta in loc de prajita... cred ca te descurci tu)

Si nu te speria daca nu iti iese din prima, dureaza putin pana se obisnuieste organismul cu noul "meniu"

Mai mult succes de acum incolo, si mai putin stress iti doresc
__________________
Jurnal Red Onion
Focus on your goals.. do not dwell on your weaknesses and failings, remind yourself constantly WHY you are doing the thing it takes to get you to where you want to be.

You can't get the butt you want by sitting on the one you have.

1 nov 2011 ~54 kg
1 dec 2011 ~58 kg
  #23 (permalink)  
Vechi 18 aug 2011, 15:16:53
Helen's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 01 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Date: 167cm, 65.8kg
Mesaje: 74
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Helen - de data asta pot!!!

Citat:
Anterior postat de RedOnion Vezi mesajul
Hello Eu cred in continuare ca daca mancai cat considerai ca ai nevoie peste zi nu ajungeai sa abuzezi de cereale seara Incearca sa mananci satios, dar varianta sanatoasa a ceea ce ai fi mancat oricum pana acum (de exemplu, paine integrala in loc de normala, carne fiarta in loc de prajita... cred ca te descurci tu)

Si nu te speria daca nu iti iese din prima, dureaza putin pana se obisnuieste organismul cu noul "meniu"

Mai mult succes de acum incolo, si mai putin stress iti doresc
Perfect de acord cu tine .. doar ca eu ti-am mai zis , am o problema cu aceasta "cat am nevoie " eu una sincer as manca pana ma simt satula si stiu ca nu e bine sa manaci atat , pentru ca daca te ridici satula de la masa ,, in 10 min te ia somnul , te misti greu ... si mai mult ca sigur mananc mult mai multe calorii decat ar trebui.

Nu mancam inainte paine alba si nici carne prajita , nici fast food-uri ...nu beau suc din comert....nu mananc cartofi prajiti ( de fapt nu mananc nimic prajit) ..singura mea problema e ca mananc mai mult ( cantitati mai mari de mancare) si am o slabiciune pentru dulciuri

Tre sa imi obisnuiesc organismul cu mai putina mancare mai des, poate ca e adevarat am taiat cam mult portille si implicit kcal pe zi ...dar imi revin eu .

Helen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1854 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1337 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1080 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #24 (permalink)  
Vechi 19 aug 2011, 03:49:11
RedOnion's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Date: 156cm, 53kg
Mesaje: 837
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Helen - de data asta pot!!!

Hai sa-ti zic mai multe metode prin care poti sa inveti cu timpul cat ai nevoie tu sa papi

In primul rand, cand te asezi la masa, asigura-te ca ai suficient timp la dispozitie pt a manca, deoarece creierul are nevoie de cam 20 de minute sa-si dea seama ca tu ai bagat ceva in stomacel. Mananca incet, mesteca bine... stii tu, toate sfaturile din copilarie. Nu e nevoie sa termini tot din farfurie, mananca pana in momentul in care iti simti stomacul 75% plin.
Daca bei apa suficienta in timpul zilei, indiferent daca e inainte sau dupa masa, ai mai multe sanse sa fii mai usor de saturat De multe ori, deoarece nu raspundem senzatiei de sete, coprul nostru ne transmite senzatie de foame, pentru ca poate extrage apa destula si din mancare Bea dimineata dupa ce te trezesti 1/2-1 pahar cu apa, apoi la fel inainte de fiecare masa, si te simti satula mai usor.
Mananca intotdeauna exact atunci cand simti nevoia de ceva. Cu timpul, dupa ce te vei obisnui cu mai multe mese zilnice, vei vedea ca o sa iti dai seama cand trebuie sa papi. De asemenea, tot asa te vei obisnui dupa un timp cu mancare din ce in ce mai curata, dar totul progresiv si cu rabdare E vorba de o schimbare majora, normal sa fie greoaie si sa necesite timp. Dar merita
Nu in ultimul rand, nu te lasa niciodata sa ajungi la senzatia de "foame de lup", pentru ca apoi o sa ai tendinta sa mananci peste necesar, si nici de "pusca puricele pe burta", adica sa te indopi pana la refuz. Inceaca sa te situezi mereu intre aceste valori ale foamei/satietatii.

Pot sa-ti zic ca si eu am inceput lupta asta de transformare a stilului de viata intr-unul sanatos acum vreun an, si acum ma simt in elementul meu asa. Iar daca se intampla sa mananc o prajitura excesiv de dulce sau sa mananc prea mult (pentru ca tuturor ni se mai intampla sa sarim calul) efectiv simt ca ceva nu e in regula, ca si cum m-as simti rau E o schimbare inversa, si organismul obisnuit cu regim fara excese nu stie cum sa digeze ceea ce altadata mancam zilnic (eu pana acum un an eram cu prajitura zilnic, prajeli zilnic, si doar pentru ca nu se mai putea am spus stop, si am inceput sa-mi schimb, procent cu procent, stilul dietetic )

Ai incredere in tine, si mai ales rabdare, si vei reusi Poate ca nu crezi acum, dar o sa vezi ca o sa te poti descurca si fara acel meniu prestabilit
__________________
Jurnal Red Onion
Focus on your goals.. do not dwell on your weaknesses and failings, remind yourself constantly WHY you are doing the thing it takes to get you to where you want to be.

You can't get the butt you want by sitting on the one you have.

1 nov 2011 ~54 kg
1 dec 2011 ~58 kg
  #25 (permalink)  
Vechi 23 aug 2011, 09:00:09
Helen's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 01 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Date: 167cm, 65.8kg
Mesaje: 74
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Helen - de data asta pot!!!

Citat:
Anterior postat de RedOnion Vezi mesajul
Hai sa-ti zic mai multe metode prin care poti sa inveti cu timpul cat ai nevoie tu sa papi

In primul rand, cand te asezi la masa, asigura-te ca ai suficient timp la dispozitie pt a manca, deoarece creierul are nevoie de cam 20 de minute sa-si dea seama ca tu ai bagat ceva in stomacel. Mananca incet, mesteca bine... stii tu, toate sfaturile din copilarie. Nu e nevoie sa termini tot din farfurie, mananca pana in momentul in care iti simti stomacul 75% plin.
Daca bei apa suficienta in timpul zilei, indiferent daca e inainte sau dupa masa, ai mai multe sanse sa fii mai usor de saturat De multe ori, deoarece nu raspundem senzatiei de sete, coprul nostru ne transmite senzatie de foame, pentru ca poate extrage apa destula si din mancare Bea dimineata dupa ce te trezesti 1/2-1 pahar cu apa, apoi la fel inainte de fiecare masa, si te simti satula mai usor.
Mananca intotdeauna exact atunci cand simti nevoia de ceva. Cu timpul, dupa ce te vei obisnui cu mai multe mese zilnice, vei vedea ca o sa iti dai seama cand trebuie sa papi. De asemenea, tot asa te vei obisnui dupa un timp cu mancare din ce in ce mai curata, dar totul progresiv si cu rabdare E vorba de o schimbare majora, normal sa fie greoaie si sa necesite timp. Dar merita
Nu in ultimul rand, nu te lasa niciodata sa ajungi la senzatia de "foame de lup", pentru ca apoi o sa ai tendinta sa mananci peste necesar, si nici de "pusca puricele pe burta", adica sa te indopi pana la refuz. Inceaca sa te situezi mereu intre aceste valori ale foamei/satietatii.

Pot sa-ti zic ca si eu am inceput lupta asta de transformare a stilului de viata intr-unul sanatos acum vreun an, si acum ma simt in elementul meu asa. Iar daca se intampla sa mananc o prajitura excesiv de dulce sau sa mananc prea mult (pentru ca tuturor ni se mai intampla sa sarim calul) efectiv simt ca ceva nu e in regula, ca si cum m-as simti rau E o schimbare inversa, si organismul obisnuit cu regim fara excese nu stie cum sa digeze ceea ce altadata mancam zilnic (eu pana acum un an eram cu prajitura zilnic, prajeli zilnic, si doar pentru ca nu se mai putea am spus stop, si am inceput sa-mi schimb, procent cu procent, stilul dietetic )

Ai incredere in tine, si mai ales rabdare, si vei reusi Poate ca nu crezi acum, dar o sa vezi ca o sa te poti descurca si fara acel meniu prestabilit

Mersi de sfaturi.... ai dreptate ...incredere,rabdare si perseverenta .
Trebuie sa intervina treptat si transformarea dintr-un stil de viata normal intr-unul dietetic ...si mentinerea sigur e mult mai simpla decat slabitul
O sa merg treptat pana cand corpul se va obisnui cu acest stil de viata

Mersi
Helen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1854 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1337 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1080 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #26 (permalink)  
Vechi 23 aug 2011, 09:15:28
Helen's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 01 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Date: 167cm, 65.8kg
Mesaje: 74
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Helen - de data asta pot!!!

Draga jurnalule ..a trecut ceva timp de cand nu am mai trecut pe la tine
A fost un sf de saptamana foarte plin :vineri am plecat sper orasul natal , sambata de dimineata am fost intre-o agitatie sa imi cumpar rochie si pantofi pt nunta care urma , sambata seara nunta ...duminica inapoi sper Buc.
Zilele astea 2 de luni si marti la fel de pline ...de miercuri plec in concediu ...cu cortul si a trebuit sa mergem la cumparaturi ..sa luam carnea sa o aranjam in pungi pt congelat ....cu alte cuv luni am adormit la 2 sunt franta.
Azi urmeaza partea a doua de stres...bagaj( ca ne trebe haine groase, lanterna ...si toate prostiile pe care intr-un concediu normal nu le-ai cara dupa tine ).

Toate ca toate dar aseara am avut o bucurie ...ziua de luni e zi de cantarit...si am ajuns la 66.8 Kg. si astea dupa o felie de tort la nunta ( mica dar e tort) si duminica un parfe la ciorba de potroace

De miercuri pana duminica nu mai am acces la net , dar o sa vad schimbarea luni la cantarit .

Happy happy joy joy
Helen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1854 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1337 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1080 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #27 (permalink)  
Vechi 23 aug 2011, 09:25:25
lucia ely's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 08 mai 2010
Locaţie: *~*, Romania
Vârsta: 31
Dieta: personalizata
Date: 152cm, 92kg
Mesaje: 7.694
Aprecieri acordate: 529
Am fost apreciat(a) de 904 ori in 658 mesaje
Implicit Re: Jurnal Helen - de data asta pot!!!

Citat:
Anterior postat de Helen Vezi mesajul
Draga jurnalule ..a trecut ceva timp de cand nu am mai trecut pe la tine
A fost un sf de saptamana foarte plin :vineri am plecat sper orasul natal , sambata de dimineata am fost intre-o agitatie sa imi cumpar rochie si pantofi pt nunta care urma , sambata seara nunta ...duminica inapoi sper Buc.
Zilele astea 2 de luni si marti la fel de pline ...de miercuri plec in concediu ...cu cortul si a trebuit sa mergem la cumparaturi ..sa luam carnea sa o aranjam in pungi pt congelat ....cu alte cuv luni am adormit la 2 sunt franta.
Azi urmeaza partea a doua de stres...bagaj( ca ne trebe haine groase, lanterna ...si toate prostiile pe care intr-un concediu normal nu le-ai cara dupa tine ).

Toate ca toate dar aseara am avut o bucurie ...ziua de luni e zi de cantarit...si am ajuns la 66.8 Kg. si astea dupa o felie de tort la nunta ( mica dar e tort) si duminica un parfe la ciorba de potroace

De miercuri pana duminica nu mai am acces la net , dar o sa vad schimbarea luni la cantarit .

Happy happy joy joy
neataaaaa deci ai avut niste zile incarcate ...intr-un fel e foarte bine ca arzi mai multe kcal
ce dragut plecati:X cu cortu:X

azi ce program ai in afara de bagaj?:*:* pupicei ...
aaa s felicitari pt vestile de la cantar:X:*
__________________
04.01.2022 95.6
18.01.2022 91.5

1300 kcal pe zi pt slabit
proteine 15 %= 45 gr
glucide 55 % =166 gr
grasimi 30% = 41gr
  #28 (permalink)  
Vechi 23 aug 2011, 09:32:38
Helen's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 01 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Date: 167cm, 65.8kg
Mesaje: 74
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Helen - de data asta pot!!!

Citat:
Anterior postat de lucia ely Vezi mesajul

neataaaaa deci ai avut niste zile incarcate ...intr-un fel e foarte bine ca arzi mai multe kcal
ce dragut plecati:X cu cortu:X

azi ce program ai in afara de bagaj?:*:* pupicei ...
aaa s felicitari pt vestile de la cantar:X:*
neata lucia mersi pentru cantar ...si eu am fost foarte fericita ...e un prilej bun de a continua si de a fi motivata ..imi creste increderea in mine ....
in afara de bagaj , merg la un nutritionist sa aflu si parerea lui despre kg in plus ...eu am si niste probleme cu tiroida ( hipo) si as vrea sa stiu daca influenteaza sau nu luarea in greutate ...
In rest , mai avem de cumparat cate ceva pentru munte , si dupa bagaj si pregatit( epilat , baie ) nu cred ca mai am energit pentru sport ..dar la munte sigur recuperez ca vreau sa urcam sa facem niste excursii in rezervatie
tu ce faci ? cum esti azi ?
Helen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1854 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1337 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1080 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #29 (permalink)  
Vechi 23 aug 2011, 09:36:56
lucia ely's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 08 mai 2010
Locaţie: *~*, Romania
Vârsta: 31
Dieta: personalizata
Date: 152cm, 92kg
Mesaje: 7.694
Aprecieri acordate: 529
Am fost apreciat(a) de 904 ori in 658 mesaje
Implicit Re: Jurnal Helen - de data asta pot!!!

Citat:
Anterior postat de Helen Vezi mesajul
neata lucia mersi pentru cantar ...si eu am fost foarte fericita ...e un prilej bun de a continua si de a fi motivata ..imi creste increderea in mine ....
in afara de bagaj , merg la un nutritionist sa aflu si parerea lui despre kg in plus ...eu am si niste probleme cu tiroida ( hipo) si as vrea sa stiu daca influenteaza sau nu luarea in greutate ...
In rest , mai avem de cumparat cate ceva pentru munte , si dupa bagaj si pregatit( epilat , baie ) nu cred ca mai am energit pentru sport ..dar la munte sigur recuperez ca vreau sa urcam sa facem niste excursii in rezervatie
tu ce faci ? cum esti azi ?
sunt curioasa ce iti va zice la nutritionist
ca eu cred ca influenteaza dar destul de putin atata timp cat tu mananci sanatos si faci sport...nu cred ca afecteaza fff tare sau asa sper ...

eu azi ...o sa lenevesC citesc.....stau pe forum...dorm fac sport si gatesc
am gasit niste imagini cu tae-bo ... vai am facut ieri pt abdomen am fost rupta am reusit sa fac doar 30 de min noroc ca am facut si incalzirea vreau sa ajung sa fac pt 4 parti ale corpului intr-o zi
ieri nu am mai facut nici zumba de oboseala rusinica
__________________
04.01.2022 95.6
18.01.2022 91.5

1300 kcal pe zi pt slabit
proteine 15 %= 45 gr
glucide 55 % =166 gr
grasimi 30% = 41gr
  #30 (permalink)  
Vechi 23 aug 2011, 18:12:26
RedOnion's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Date: 156cm, 53kg
Mesaje: 837
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Helen - de data asta pot!!!

Citat:
Anterior postat de Helen Vezi mesajul
Draga jurnalule ..a trecut ceva timp de cand nu am mai trecut pe la tine
A fost un sf de saptamana foarte plin :vineri am plecat sper orasul natal , sambata de dimineata am fost intre-o agitatie sa imi cumpar rochie si pantofi pt nunta care urma , sambata seara nunta ...duminica inapoi sper Buc.
Zilele astea 2 de luni si marti la fel de pline ...de miercuri plec in concediu ...cu cortul si a trebuit sa mergem la cumparaturi ..sa luam carnea sa o aranjam in pungi pt congelat ....cu alte cuv luni am adormit la 2 sunt franta.
Azi urmeaza partea a doua de stres...bagaj( ca ne trebe haine groase, lanterna ...si toate prostiile pe care intr-un concediu normal nu le-ai cara dupa tine ).

Toate ca toate dar aseara am avut o bucurie ...ziua de luni e zi de cantarit...si am ajuns la 66.8 Kg. si astea dupa o felie de tort la nunta ( mica dar e tort) si duminica un parfe la ciorba de potroace

De miercuri pana duminica nu mai am acces la net , dar o sa vad schimbarea luni la cantarit .

Happy happy joy joy
Hey, bine ai revenit Chiar ma ingrijoram ca te-ai fi suparat sau ceva de nu am mai auzit de tine... Felicitari pentru rezultatele de la cantar, eh, vezi ca nu a fost asa de greu? Vin ele, chiar si cand te astepti mai putin, chiar si cand ai impresia ca ai facut ceva gresit

Multa distractie la munte, sa te simti bine si sa vii voioasa si cu forte proaspete de acolo Si eu am fost acum doua saptamani si m-am simtit minunat, mi-a placut mult sa fac atata miscare in aer liber Sper sa fie la fel si in cazul tau.

Te pup, distractie placuta inca o data
__________________
Jurnal Red Onion
Focus on your goals.. do not dwell on your weaknesses and failings, remind yourself constantly WHY you are doing the thing it takes to get you to where you want to be.

You can't get the butt you want by sitting on the one you have.

1 nov 2011 ~54 kg
1 dec 2011 ~58 kg
 

Informatii despre slabit
asta, calorii, data, dieta, helen, jurnal, jurnale, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Mishutza,de data asta ma fac fotomodel mishutza Arhiva jurnale slabit 992 01 iun 2011 08:27:11
de data asta nu renunt:) Alecsa Arhiva jurnale slabit 29 30 dec 2009 19:47:25
Jurnal Manuela-de data asta am sa reusesc... manuela Arhiva jurnale slabit 130 30 nov 2009 22:03:19
trebuie de data asta:) alinush Arhiva jurnale slabit 25 11 nov 2009 13:40:24
De vorba cu Mishutza - “… de data asta, vreau sa fie pe viata slabitul” Slabuta De vorba cu slabutele... 4 24 aug 2009 16:23:10

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole