forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal ilovecoffee - In sfarsit am luat startul... (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-ilovecoffee-sfarsit-luat-startul-2935.html)

ilovecoffee 26 feb 2010 21:42:31

Jurnal ilovecoffee - In sfarsit am luat startul...
 
In sfarsit am inceput regimul pe care l am tot ocolit, amanat, abandonat etc. pana acum...Sper ca de data asta sa gasesc suficienta putere interioara pt a l duce pana la capat.Mi a iesit figura acum vreo 2 ani, cand am avut o vointa de fier, sper sa mi iasa si acum, pt ca din pacate intre timp am mai luat ceva kg:">, kg pt care am muncit serios ca sa le pierd (am slabit atunci vreo 27 de kg)...Si cred ca de data asta mi am invatat lectia. Motivata sunt, pt ca nu sunt multumita de felul in care arat acum, putere sper sa gasesc si citind povestile altora de pe acest site, iar metoda care functioneaza la mine este simpla: mancare mai putina si sanatoasa si miscare mai multa! Asa ca...sa trecem la treaba! God help us![*94*]

Suzume 26 feb 2010 23:01:57

re: Jurnal ilovecoffee - In sfarsit am luat startul...
 
Citat:

Anterior postat de ilovecoffee (Post 100029)
In sfarsit am inceput regimul pe care l am tot ocolit, amanat, abandonat etc. pana acum...Sper ca de data asta sa gasesc suficienta putere interioara pt a l duce pana la capat.Mi a iesit figura acum vreo 2 ani, cand am avut o vointa de fier, sper sa mi iasa si acum, pt ca din pacate intre timp am mai luat ceva kg:">, kg pt care am muncit serios ca sa le pierd (am slabit atunci vreo 27 de kg)...Si cred ca de data asta mi am invatat lectia. Motivata sunt, pt ca nu sunt multumita de felul in care arat acum, putere sper sa gasesc si citind povestile altora de pe acest site, iar metoda care functioneaza la mine este simpla: mancare mai putina si sanatoasa si miscare mai multa! Asa ca...sa trecem la treaba! God help us![*94*]

Mult succes si sa ne tii la curent cu meniul . :)

mykydutza 26 feb 2010 23:07:02

re: Jurnal ilovecoffee - In sfarsit am luat startul...
 
Citat:

Anterior postat de ilovecoffee (Post 100029)
In sfarsit am inceput regimul pe care l am tot ocolit, amanat, abandonat etc. pana acum...Sper ca de data asta sa gasesc suficienta putere interioara pt a l duce pana la capat.Mi a iesit figura acum vreo 2 ani, cand am avut o vointa de fier, sper sa mi iasa si acum, pt ca din pacate intre timp am mai luat ceva kg:">, kg pt care am muncit serios ca sa le pierd (am slabit atunci vreo 27 de kg)...Si cred ca de data asta mi am invatat lectia. Motivata sunt, pt ca nu sunt multumita de felul in care arat acum, putere sper sa gasesc si citind povestile altora de pe acest site, iar metoda care functioneaza la mine este simpla: mancare mai putina si sanatoasa si miscare mai multa! Asa ca...sa trecem la treaba! God help us![*94*]


multa bafta cafelutzo:-*:-*

ianna 27 feb 2010 05:33:00

re: Jurnal ilovecoffee - In sfarsit am luat startul...
 
hehe... deci nu esti incepatoare in ale slabitului...succes si acum si sa scapi cat mai repede si mai frumos si mai sanatos de kilogramele nedorite>:D<

ilovecoffee 27 feb 2010 18:01:20

re: Jurnal ilovecoffee - In sfarsit am luat startul...
 
Multumesc pt incurajari, bafta si voua, sa va duceti planul pana la capat si sa aveti rezultatele asteptate:). In privinta meniului...nu e unul sofisticat, ma bazez pe diferite combinatii simple, tinand cont de lista de alimente permise si respectiv interzise(ma bucur ca nu le am aruncat) si fac un calcul al caloriilor.A! si incerc sa beau mai multa apa.Din pacate cu "miscarea" stau mai prost, pt ca nu sunt genul care sa iasa de una singura la plimbare, iar prietenul meu e mai comod.Mai ramane varianta cu exercitiile acasa, sper sa ma tin de ele...

Slabuta 28 feb 2010 21:26:01

re: Jurnal ilovecoffee - In sfarsit am luat startul...
 
Buna si bine ai venit printre noi :)
Mult spor si succes la alungat kilograme :)

mvthebest 01 mar 2010 08:39:16

re: Jurnal ilovecoffee - In sfarsit am luat startul...
 
http://felicitari.rol.ro/images/stor...martisor19.jpg

ilovecoffee 01 mar 2010 13:48:15

re: Jurnal ilovecoffee - In sfarsit am luat startul...
 
Odata cu venirea primaverii, cele mai frumoase ganduri pentru voi toate! Sanatate, fericire, iubire, speranta si numai bucurii! Si la cat mai multe kg PIERDUTE! :)
http://felicitari.slabute.ro/site/fe...mg.php?pid=209

ilovecoffee 02 mar 2010 17:32:10

re: Jurnal ilovecoffee - In sfarsit am luat startul...
 
Uffff!! Paradoxal cea mai mare problema pt mine, nu este sa ma abtin de la dulciuri, sau sa numar calorii, ci mai degraba...sa beau minim 2 l de apa pe zi...Mi se pare un chin sa trebuiasca sa beau apa dupa...apa.Si nu sunt nici o mare bautoare de ceai, ca poate asa imi era mai usor.Dar sper ca o sa ma obisnuiesc si cu asta si ca la un moment dat mi se va parea firesc.Oricum am incercat sa respect regula asta si am baut intr o zi , cat beam altadata in 3 zile:D Pt voi cum a fost la capitolul asta? [*63*]

Suzume 02 mar 2010 17:38:39

re: Jurnal ilovecoffee - In sfarsit am luat startul...
 
Citat:

Anterior postat de ilovecoffee (Post 103557)
Uffff!! Paradoxal cea mai mare problema pt mine, nu este sa ma abtin de la dulciuri, sau sa numar calorii, ci mai degraba...sa beau minim 2 l de apa pe zi...Mi se pare un chin sa trebuiasca sa beau apa dupa...apa.Si nu sunt nici o mare bautoare de ceai, ca poate asa imi era mai usor.Dar sper ca o sa ma obisnuiesc si cu asta si ca la un moment dat mi se va parea firesc.Oricum am incercat sa respect regula asta si am baut intr o zi , cat beam altadata in 3 zile:D Pt voi cum a fost la capitolul asta? [*63*]

Ce ai mancat zilele astea Cafeluta?


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:38:20.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO