forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   jurnal ionela (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-ionela-1559.html)

ionela88 15 oct 2009 08:57:28

jurnal ionela
 
buna fetelor! Ma numesc Ionela am 20 de ani si am 160 cm si 73 kg:( si as vreau sa ajung la 58 kg. Am citit majoritatea jurnalelor voastre si m-am hotarat sa tin si eu unul pentru a ajunge la greutatea dorita!
Sper ca o sa ma ajutati sa devin si eu o slabuta la fel ca voi si sa ma avertizati cand gresesc!
Am inceput de astazi sa fac exerciti tae bo cate 1 ora pe zi si sper cand o sa am timp mai mult sa fac chiar cate 2 ore pe zi.
Singura mea problema este faptul ca nu pot tine o dieta de la cap la coada de fiecare data cand am incercat am dat gres, asa ca am hotarat sa tin o dieta personalizata adica maxim 1200 de calori pe zi.

nicol30 15 oct 2009 09:02:49

Re: jurnal ionela
 
bine ai venit printre noi >:D< >:D< >:D<

incearca sa te uiti un pic pe aici si ai sa te lamuresti Pregatirea pentru slabire

e forte bine cu 1200 cal / zi si ca ai ales sportul

bafta multa iti doresc

ionela88 15 oct 2009 09:06:34

Re: jurnal ionela
 
ms mult de tot:D:-*

mayadyz 15 oct 2009 09:17:37

Re: jurnal ionela
 
Citat:

Anterior postat de ionela88 (Post 40626)
buna fetelor! Ma numesc Ionela am 20 de ani si am 160 cm si 73 kg:( si as vreau sa ajung la 58 kg. Am citit majoritatea jurnalelor voastre si m-am hotarat sa tin si eu unul pentru a ajunge la greutatea dorita!
Sper ca o sa ma ajutati sa devin si eu o slabuta la fel ca voi si sa ma avertizati cand gresesc!
Am inceput de astazi sa fac exerciti tae bo cate 1 ora pe zi si sper cand o sa am timp mai mult sa fac chiar cate 2 ore pe zi.
Singura mea problema este faptul ca nu pot tine o dieta de la cap la coada de fiecare data cand am incercat am dat gres, asa ca am hotarat sa tin o dieta personalizata adica maxim 1200 de calori pe zi.

Buna Ionela. Cred ca este metoda cea mai eficienta de slabit, mie imi place mult, evit unele lucruri precum dulciuri si sucuri si grasimi, dar in rest este bine ca iti calculezi caloriile din ce mananci si poti varia, mananci ce vrei nu ai anumite restrictii. Este foarte bine ca ai ales 1200 calorii pe zi, cam atat consum si eu, 1100-1200...Eu ce-i drept am mai multe kg de dat jos:D, dar stii cum se zice, vointa si curaj.
O sa vezi ca rezultatele nu vor intarzia sa apara.
Sa fii o slabuta!>:D<

ionela88 15 oct 2009 09:24:10

Re: jurnal ionela
 
multumes:* abia astept sa apara si rezultatele pt ca m-am saturat sa se uite tota lumea urat la mine si sa mai faca si glume proaste legate de felul ca sunt mai grasutza:-s si in plus nici eu nu ma simt bine la greutatea aceasta:(

mayadyz 15 oct 2009 09:44:14

Re: jurnal ionela
 
Citat:

Anterior postat de ionela88 (Post 40633)
multumes:* abia astept sa apara si rezultatele pt ca m-am saturat sa se uite tota lumea urat la mine si sa mai faca si glume proaste legate de felul ca sunt mai grasutza:-s si in plus nici eu nu ma simt bine la greutatea aceasta:(

Stiu cum e....Eu am invatat sa nu mai iau in seama lumea, comentariile nu ma mai afecteaza. Oamenii sunt rai atata timp cat nu trec ei prin asta, este usor sa vorbeasca "de pe margine". Tu sa ai incredere in tine, sa te gandesti ca slabesti pentru tine, pentru sanatatea ta, si pentru a te simti tu bine.:)
O sa vezi ca rezultatele o sa apara sigur, si o sa fii o slabuta mandra de rezultatele ei.>:D<

ionela88 15 oct 2009 09:49:51

Re: jurnal ionela
 
asa voi face:D

alexandra_vn_ro 15 oct 2009 10:58:01

Re: jurnal ionela
 
ai nimerit intr-o mare familie care te va ajuta fff mult
cel mai bine e sa ti tii caloriile sub control si ai ci ai si calculatorul care e de mare folos mie cel putin imi este ff f util
bafta la slabit

ionela88 15 oct 2009 11:06:52

Re: jurnal ionela
 
multumesc:* >:D< bafta si tie>:D<

mika_me 15 oct 2009 11:32:06

Re: jurnal ionela
 
'neata' ionela si bun venit si din partea mea:D..si normal ca vei reusi, toate reusim aici, unele mai repede, alte mai incet..dar rezultatul va fi acelasi...vom fi toate slabute, frumoase, increzatoare:D...si gata sa dam peste nas celor care nu-si vad de treaba lor:P
e foarte bine ca vei tine dieta personalizata..tot cu aia am slabit si eu pana acum, ce-i drept nu pre amulte kilograme..dar a mers bine, si am papat cam ce-am vrut, mai putin paine, dulciuri...
acum insa vreau sa slabesc mai repede si m-am apucat de south beach...adica sa tin faza 1 si 2 din dieta si apoi s atrec si eu pe personalizat,pentru mentinere:D
multa bafta!:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:49:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO