forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal iraida (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-iraida-3609.html)

IRAIDA 25 apr 2010 12:35:44

Jurnal iraida
 
Buna!
Am gasit acest site din intamplare si m-am hotarat sa ma alatur voua in incercarea mea de a slabi.
Trebuie sa va spun, inca de la inceput, ca moralul meu este pe la -1 :(
Nu sunt la prima tentativa de a-mi schimba modul de viata dar sper, ca de fiecare data, ca va fi ultima.
Cartea dupa care ma voi ghida in aceasta incercare este cea scrisa de Mihaela Bilic.... "Traiesc, deci ma abtin"

Un Pai Roz 25 apr 2010 12:45:52

Re: Jurnal iraida
 
Buna Iraida si bine ai venit!! >:D< :-*

sunt sigura ca aici o sa iti gasesti motivatia de a slabi si o sa iti ridic moralul la + 10 >:D<
am citit si eu cartea Mihaelei Bilic, e destul de echilibrata! :D
Multa bafta cu dieta! >:D<>:D<>:D<

http://i588.photobucket.com/albums/s...e/ATT11112.gif

LicuriciColorat 25 apr 2010 12:50:38

Re: Jurnal iraida
 
Citat:

Anterior postat de IRAIDA (Post 164604)
Buna!
Am gasit acest site din intamplare si m-am hotarat sa ma alatur voua in incercarea mea de a slabi.
Trebuie sa va spun, inca de la inceput, ca moralul meu este pe la -1 :(
Nu sunt la prima tentativa de a-mi schimba modul de viata dar sper, ca de fiecare data, ca va fi ultima.
Cartea dupa care ma voi ghida in aceasta incercare este cea scrisa de Mihaela Bilic.... "Traiesc, deci ma abtin"


Buna Iraida si bine ai venit la noi>:D<.Nu-i nimic,se rezolva cu moralul,in primul rand e foarte bine ca ai o carte dupa care sa te ghidezi,nu uita ca motivatia vine din sufletul tau,daca iti doresti cu adevarat ceva vei reusii,Ia o foaie de hartie si scrieti acolo cateva motive pt care vrei sa slabesti(vreu sa slabesc pt a arata bine in costumul de baie,vreau sa fiu sanatoasa,vreu sa ma simt sexy,etc.)tine-le mereu pe birou sau undeva unde iti sunt accesibile,puneti-ti o poza cu tine mai plinuta si alaturi una cu un corp frumos modelat.Gaseste-ti resursele in tine pt a merge mai departe,toate gresim,toate mai mancam cv intersis uneori,dar asta e,mergem mai departe cu dieta.Pt o slabire frumoasa si de durata e nevoie de dieta echilibrata+sport+2l apa/zi+masaje cu creme anticelulitice sau pt fermitate.Cu rabdare si perseverenta vei reusii(kg se duc greu,iti trebuie rabdare si vointa,dar si perseverenta).In legatura cu sportul poti incepe cu:plimbari lungi,dans,zumba,pilates,abdomene,sarit coarda,apoi poti trece la alergat,stepper,banda,tae-bo.Noi suntem alaturi de tine.Multa bafta si sa ne auzim la cat mai multe kg date jos>:D<

Un Pai Roz 25 apr 2010 12:53:13

Re: Jurnal iraida
 
Asa am eu o poza Licurici, cu mine la 68 kg, cand o vad pe aia ma sperii asa de tare incat nu mai vad in fata ochiilor decat dieta si mancare sanatoasa...
mi se pare o motivatie foarte strong...
Iraida, eu am facut un conspect din cartea doamnei Bilic cu cantitatile pe care ai voie sa le papi din diverse alimente, daca vrei o sa il public aici :D

LicuriciColorat 25 apr 2010 13:01:21

Re: Jurnal iraida
 
Citat:

Anterior postat de Un Pai Roz (Post 164624)
Asa am eu o poza Licurici, cu mine la 68 kg, cand o vad pe aia ma sperii asa de tare incat nu mai vad in fata ochiilor decat dieta si mancare sanatoasa...
mi se pare o motivatie foarte strong...
Iraida, eu am facut un conspect din cartea doamnei Bilic cu cantitatile pe care ai voie sa le papi din diverse alimente, daca vrei o sa il public aici :D


:)) da merge la unii cu poza,eu nici nu ma prea uit la pozele cu mine grasa(nu le suport,ma vad asa urata:((),iar slaba am fost doar pana pe la 11 ani asa ca,ma multumesc sa imi inchipui cum as fii grasa din nou si slaba(si chiar ca imi trece tot cheful de a baga prostii in mine).:-*

ailime27 25 apr 2010 13:13:09

Re: Jurnal iraida
 
Citat:

Anterior postat de IRAIDA (Post 164604)
Buna!
Am gasit acest site din intamplare si m-am hotarat sa ma alatur voua in incercarea mea de a slabi.
Trebuie sa va spun, inca de la inceput, ca moralul meu este pe la -1 :(
Nu sunt la prima tentativa de a-mi schimba modul de viata dar sper, ca de fiecare data, ca va fi ultima.
Cartea dupa care ma voi ghida in aceasta incercare este cea scrisa de Mihaela Bilic.... "Traiesc, deci ma abtin"

Buna Iradia si eu sunt noua pe aici si exact ca tine dupa multe tentative ieri am mancat corect si o voi tine tot asa pentru ca nu se mai poate.Poate reusim sa ne sustinem reciproc.Problema mea era ca nu va vedeam chiar asa de grasa si tot ziceam de maine dieta,pana am mers sa-mi iau ceva nou de imbracat ....si atunci m-am apucat de plans in cabina de proba...
Sper sa ne putem lauda pe aici cu kg pierdute.
>:D<

Sibel H 25 apr 2010 13:41:46

Re: Jurnal iraida
 
Citat:

Anterior postat de IRAIDA (Post 164604)
Buna!
Am gasit acest site din intamplare si m-am hotarat sa ma alatur voua in incercarea mea de a slabi.
Trebuie sa va spun, inca de la inceput, ca moralul meu este pe la -1 :(
Nu sunt la prima tentativa de a-mi schimba modul de viata dar sper, ca de fiecare data, ca va fi ultima.
Cartea dupa care ma voi ghida in aceasta incercare este cea scrisa de Mihaela Bilic.... "Traiesc, deci ma abtin"

:)Iraida...Bine ai venit!..printre noi...cum au zis Un Pai Roz si Licurici Colorat...incet,incet moralul tau va urca ,la 10+ ...despre ,dieta Mihaiela Bilc ..am cunostinte, foarte vagi...daca tu simti ca dieta iti este acceptabila...este super...si in viitorul apropiat este posibil sa ai rezultate ..foarte bune...aici pe forum vei gasi multe fete care te vor sustine si te vor sprijini...sa ne auzim cu bine...>:D<

Sibel H 25 apr 2010 13:50:02

Re: Jurnal iraida
 
Citat:

Anterior postat de ailime27 (Post 164637)
Buna Iradia si eu sunt noua pe aici si exact ca tine dupa multe tentative ieri am mancat corect si o voi tine tot asa pentru ca nu se mai poate.Poate reusim sa ne sustinem reciproc.Problema mea era ca nu va vedeam chiar asa de grasa si tot ziceam de maine dieta,pana am mers sa-mi iau ceva nou de imbracat ....si atunci m-am apucat de plans in cabina de proba...
Sper sa ne putem lauda pe aici cu kg pierdute.
>:D<

:)... Ce ,draguta esti...plangeai de una singura...in loc sa realizezi ,ca toate fetele si femeile...avem ,probleme de greutate...s-au ,avem prea mari pretenti de la noi si niciodata nu santem multumite de noi..si in mod sigur Ailime...cat de curand vei fi una dintre slabutele,Silute...si ne vom bucura si noi alaturi de tine pt.kg.pierdute..:-*

IRAIDA 25 apr 2010 17:48:49

Re: Jurnal Iraida
 
Buna!
Va multumesc mult pentru mesajele voastre de incurajare!:x
Va spun sincer ca nu ma asteptam la asta. Sunteti foarte dragute!>:D<
Am sa tin cont de toate sfaturile voastre.
Un pai roz iti multumesc pentru oferta dar mi-am facut "lectiile".:-*
Emilia crede-ma ca stiu ce inseamna sa plangi in cabina de proba.....

Va pupicesc pe toate si revin maine cu meniul zilei de luni!

Un Pai Roz 26 apr 2010 08:05:20

Re: Jurnal Iraida
 
Citat:

Anterior postat de IRAIDA (Post 164855)
Buna!
Un pai roz iti multumesc pentru oferta dar mi-am facut "lectiile".:-*

Citat:

Anterior postat de IRAIDA (Post 164855)
[/COLOR]

ok, Iraida, ma bucur sa aud ca ai lectiile pregatite, daca e ceva inseamna ca te intreb eu pe tine :-*
Te astept cu meniul! :D si iti doresc o zi superba astazi ...si fara tentatii!

http://i588.photobucket.com/albums/s...TT77778898.gif
[/COLOR]


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:40:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO