forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal irina1 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-irina1-9267.html)

irina1 30 mai 2011 08:59:33

Jurnal irina1
 
Buna slabutelor..vreau sa slabesc si eu alaturi de voi...si cu ajutorul vostru:)unde-s doi puterea creste...eu de cativa ani tot am luptat cu kg dar nu reusesc sa ma mentin ..reusesc sa slabesc ,dar dupa ma apuc de mancat prostii si le pun inapoi.acum gata..vreau sa schimb imi schmb stilul de viata in unul sanatos..si aici am gasit foarte multe informatii utile de care nu prea stiam...si multa sustinere si ajutor de care ai nevoie daca vrei sa slabesti...va multumesc foarte mult k existati..:*)

grasuta88 30 mai 2011 09:02:07

re: Jurnal irina1
 
Citat:

Anterior postat de irina1 (Post 672667)
Buna slabutelor..vreau sa slabesc si eu alaturi de voi...si cu ajutorul vostru:)unde-s doi puterea creste...eu de cativa ani tot am luptat cu kg dar nu reusesc sa ma mentin ..reusesc sa slabesc ,dar dupa ma apuc de mancat prostii si le pun inapoi.acum gata..vreau sa schimb imi schmb stilul de viata in unul sanatos..si aici am gasit foarte multe informatii utile de care nu prea stiam...si multa sustinere si ajutor de care ai nevoie daca vrei sa slabesti...va multumesc foarte mult k existati..:*)

Buna Irina si bine ai venit alaturi de noi[*1*]Ce dieta tii? sport faci?:-*

irina1 30 mai 2011 09:13:40

re: Jurnal irina1
 
Nu tin o dieta anume..incerc sa mananc mai sanatos ma mai uit si prin meniurile fetelor de aici...inca mai am multe de invatat...fac si ceva miscare..am o banda mecanica dar mai mult de 20 -25 de minute nu prea pot face...k e greu...:)de vreo 2 -3 ori pe saptamana..aseara de ex ma-m apucat sa fac ceva exercitii de pe net tae bo ..chiar foarte placut..dar incet incet vreau sa imi pun la punct un program bine stabilit...cu ajutorul vostru...ca mai am unele nelamuriri..:*)))multumesc mult pt rasp

grasuta88 30 mai 2011 09:30:49

re: Jurnal irina1
 
De ce nu incerci Rockin body sau hip hop abs parca dansezi cu aceste programe le poti lua de pe net (torrent):P:-*

irina1 30 mai 2011 10:00:04

re: Jurnal irina1
 
Hmmm..sincer nu stiam de ele...akm am vaz pe youtube..de azi le pun in aplicare k imi place si sa dansez..multumesc mult mult..si felicitari..vad ca ai reusit sa slabesti mult chiar foarte mult...si cred k nu e usor...dar merita efortul nu?cred k esti in al 9 lea cer ..satisfactia care o ai cand reusesti cea ce iti propui..nu se compara cu nimic..chiar te felicit si bafta in continuare..si iti multumesc pt sfaturi ..va iubesc slabutelor:*)

Adrianaa 30 mai 2011 13:25:39

Re: Jurnal irina1
 
Sunt foarte bune si placute programele lui Shaun,hip-hop abs sau cel putin mie imi plac mult :D. Mai poti sa dansezi si pe zumba si arzi multe calorii,poti sa iesi cu rolele ca e foarte placut si e tocmai buna vremea de role .. mai ales seara,e perfect.
Sa nu faci numai banda ca te plictisesti si renunti repede,trebuie sa faci diverse tipuri de sport. (oricum nici sa n-o neglijezi)
Eu m-am apucat de 30 days shred cu Jillian Michaels,am trecut de primele 10 zile si acum vreau sa ajung macar la jumate. Tine doar o jum de ora un nivel (sunt 3 nivele ) si sunt foarte dragute,iti lucreaza toate grupele de muschi si nu sunt foarte obositoare. Poti sa incerci.
Ca dieta...ar trebui sa te informezi (aici pe site vei gasi toate informatiile necesare) si sa vezi ce dieta ti se potriveste cel mai bine. :-* Sunt o multime de diete dar please,please,please nu alege una care sa te infometeze.. gen 2 boabe de orez toata ziua >:D<!

irina1 30 mai 2011 18:26:57

Re: Jurnal irina1
 
adriana ,dar nu inteleg cu nivelele adica primul nivel se face 10 zile apoi al doilea urmatoarele 10 zile sau cum?am incercat sa fac si eu putin vreo 10 minute sunt chiar ok exercitiile....doar k am vecini care stau sub mine..:))))))

Adrianaa 30 mai 2011 18:50:21

Re: Jurnal irina1
 
Citat:

Anterior postat de irina1 (Post 673292)
adriana ,dar nu inteleg cu nivelele adica primul nivel se face 10 zile apoi al doilea urmatoarele 10 zile sau cum?am incercat sa fac si eu putin vreo 10 minute sunt chiar ok exercitiile....doar k am vecini care stau sub mine..:))))))

Da,asa se fac nivelele.Primul 10 zile,urmatorul la fel si tot asa..Eu azi am inceput nivelul 2,curgeau niste ape de pe mine :)) (de obicei nu prea transpir) dar cred ca se datoreaza si caldurii de afara.. Nu e problema cu vecinii,si eu am la fel :)) nu cred ca se aude asa rau si daca le bati in cap pana la urma or sa inteleaga,e pentru o cauza nobila. :d

irina1 31 mai 2011 07:59:32

Re: Jurnal irina1
 
le-am inceput si eu de aseara.....pfuuu..am o febra musculara..toate ma dor..cea ce inseamna k mi-au lucrat bine muschii..deci sunt super super...la tn cum e dupa 10 zile se vede ceva ceva?

Adrianaa 31 mai 2011 14:51:44

Re: Jurnal irina1
 
Citat:

Anterior postat de irina1 (Post 673691)
le-am inceput si eu de aseara.....pfuuu..am o febra musculara..toate ma dor..cea ce inseamna k mi-au lucrat bine muschii..deci sunt super super...la tn cum e dupa 10 zile se vede ceva ceva?

Sincer de masurat nu m-am masurat ca nu am centimetru dar mie mi se pare ca se vede. A inceput sa imi dispara celulita si mi se pare ca nu mai am burta aia de gravida care o aveam 8-|. Dupa 30 de zile sigur vor fi rezultate vizibile si bune :)!
Azi am o stare aiurea,sunt off diet total si am zis pas si de la sport dar de maine incep din nou South Beach 1 si continui cu shred pentru ca mi se pare dragut,nu foarte greu dar te cam pune la treaba.Plus ca am auzit ca cele mai bune rezultate ar fi sa combini cardio cu exercitii cu greutati. :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:07:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO