forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Itssy (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-itssy-6478.html)

Itssy 26 sep 2010 19:56:26

Jurnal Itssy
 
Buna , sunt inregistrata pe forum de aproape un an , insa nu am avut curajul pana acum sa fac pasul de a'mi deschide un jurnal , asta pana astazi cand din anumite motive am decis ca plangandu'mi de mila nu reusesc nimic si sper ca acest jurnal sa fie cel care'mi va oferi motivatia necesara si sa fie primul pas spre schimbarea pe care vreau s'o produc:). In acest moment am aproximativ 59 kg si vreau sa ajung pentru inceput la 55 kg iar mai apoi la 53 , deci sa slabesc vreo 6 kg. Stiu ca pt multe dintre voi 6 kg sunt nimic si tin sa va felicit pt asta , insa pt mine e un chin sa scap de ele , chiar incep sa cred ca imposibil:(. Am 17 ani proaspat impliniti :D si pana acum am incercat un numar destul de mare de diete si regimuri insa cu putine rezultate. Problema mea este ca nu ma tin de ele , mai mult de 1 sapt nu am tinut vreo dieta si am nevoie de sustinere in sensul asta. Acum aprox 1 luna am tinut 1 sapt (cum ziceam) dieta WW care mi s'a parut foarte accesibila , timp in care am slabit 2 kg. Nustiu din ce motiv supranatural am abandonat'o insa vreau sa o reiau de maine :).De asemenea vreau sa fac si sport, in special Zumba care imi place la nebunie.Sper ca'mi veti acorda sprijinul moral de care am nevoie si sper ca nu v'am plictisit:D.
Aa si am uitat sa spun ca sunt o mica maniaca dependenta de dulciuri:D.

Bibbi 26 sep 2010 20:33:08

Re: Jurnal Itssy
 
Buna>:D< Bine ai venit:-*
Si sa stii ca mai ai o colega de suferinta la faza cu dulciurile:">

mvthebest 26 sep 2010 20:35:49

Re: Jurnal Itssy
 
Citat:

Anterior postat de Itssy (Post 343469)
Buna , sunt inregistrata pe forum de aproape un an , insa nu am avut curajul pana acum sa fac pasul de a'mi deschide un jurnal , asta pana astazi cand din anumite motive am decis ca plangandu'mi de mila nu reusesc nimic si sper ca acest jurnal sa fie cel care'mi va oferi motivatia necesara si sa fie primul pas spre schimbarea pe care vreau s'o produc:). In acest moment am aproximativ 59 kg si vreau sa ajung pentru inceput la 55 kg iar mai apoi la 53 , deci sa slabesc vreo 6 kg. Stiu ca pt multe dintre voi 6 kg sunt nimic si tin sa va felicit pt asta , insa pt mine e un chin sa scap de ele , chiar incep sa cred ca imposibil:(. Am 17 ani proaspat impliniti :D si pana acum am incercat un numar destul de mare de diete si regimuri insa cu putine rezultate. Problema mea este ca nu ma tin de ele , mai mult de 1 sapt nu am tinut vreo dieta si am nevoie de sustinere in sensul asta. Acum aprox 1 luna am tinut 1 sapt (cum ziceam) dieta WW care mi s'a parut foarte accesibila , timp in care am slabit 2 kg. Nustiu din ce motiv supranatural am abandonat'o insa vreau sa o reiau de maine :).De asemenea vreau sa fac si sport, in special Zumba care imi place la nebunie.Sper ca'mi veti acorda sprijinul moral de care am nevoie si sper ca nu v'am plictisit:D.
Aa si am uitat sa spun ca sunt o mica maniaca dependenta de dulciuri:D.

>:D<>:D<>:D<
Bine ai venit Itssy>:D<
Ma bucur ca ti-ai facut curaj si ne-ai scris,impreuna vom reusi.
E f bine ca faci si sport,zumba este f funny si te scapa si de kg in plus.>:D<>:D<
Suntem alaturi de tine>:D<

Itssy 26 sep 2010 20:41:59

Re: Jurnal Itssy
 
Multumesc mult. nu stiti cat imi ridica moralul faptul ca cineva mi'a citit mesajul si mi'a raspuns [*rostogolire*] :) . Maine vin cu primul raport . Pupici [*128*]

mvthebest 26 sep 2010 20:47:29

Re: Jurnal Itssy
 
Citat:

Anterior postat de Itssy (Post 343527)
Multumesc mult. nu stiti cat imi ridica moralul faptul ca cineva mi'a citit mesajul si mi'a raspuns [*rostogolire*] :) . Maine vin cu primul raport . Pupici [*128*]

>:D<>:D<>:D<
Asteptam >:D<>:D<

Pentru inceput ar trebui sa te si masori,cm conteaza mult mai mult decat kg.>:D<

Bibbi 26 sep 2010 20:48:04

Re: Jurnal Itssy
 
Sa stii ca ori de cate ori esti cu moralul la pamant 5 minute de stat de vorba cu slabutele si ai mai multa vointa ca niciodata[*64*]

Itssy 27 sep 2010 09:23:38

Re: Jurnal Itssy
 
Neata slabutelor [*8*]
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 343530)


>:D<>:D<>:D<
Asteptam >:D<>:D<

Pentru inceput ar trebui sa te si masori,cm conteaza mult mai mult decat kg.>:D<

Ok , deci: bust 90 cm
talie 74 cm
solduri 89 cm
fund 97 cm
coapsa 53 cm
gamba 37 cm X_X
Nu stiu daca mai trebuie sa masor ceva :-??.

Itssy 27 sep 2010 09:26:50

Re: Jurnal Itssy
 
Citat:

Anterior postat de Bibbi (Post 343531)
Sa stii ca ori de cate ori esti cu moralul la pamant 5 minute de stat de vorba cu slabutele si ai mai multa vointa ca niciodata[*64*]

Cred ca ati devenit mai mult decat prietene aici , in comunitatea slabutelor, sper sa ma integrez si eu , cu rezultate binenteles.
Si am uitat sa spun ca am o problema , care se numeste(sper sa nu gresesc) mancat emotional si care se manifesta de cele mai multe ori noaptea :| , combinatie soc stiu .
Revin mai incolo , dupa ce iau micul dejun , pt ca abia m'am trezit.

Itssy 27 sep 2010 09:28:26

Re: Jurnal Itssy
 
Vreau sa incep programul cu 200 genoflexiuni , l'a facut careva?:-s Ca sa'mi modeleze si subtieze picioarele .. n'am mai purtat o fusta de cand eram copil ...

Itssy 27 sep 2010 17:05:40

Re: Jurnal Itssy
 
Ok , nu ma descurc cu meniul de la alimente si puncte WW de pe site asa ca o sa scriu ce'am papat astazi:
Branza de vaci - 2 felii 5p
Ou fiert - 2p
Lapte dulce - 200 ml 2p
Castravete - 2 buc 0p
Portocala - 1/2 buc 0p
Si o portie de ciorbica de perisoare facuta de mami cu 3 perisoare, care nu stiu cate puncte are dar eu zic ca se incadreaza :) pt ca n'as vrea sa renunt la mancarea gatita , insa nu stiu cum sa o punctez , daca ma puteti ajuta in sensul asta v'as fi recunoscatoare 0:).
TOTAL: 9/18 puncte( fara sa punctez ciorba )
:-s .. este cam putin dar ma simt satula , poate mai mananc ceva mai tarziu , dar nu vreau pt ca nu vreau sa mananc dupa 18 :)
Si am baut cam 1l apa.


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:46:24.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO