Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #101 (permalink)  
Vechi 11 sep 2011, 22:29:56
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul
asa e, cat despre mancatul anapoda sunt ferm convinsa ca tu sti cel mai bine cum trebuie remediata situatia...te mai astept cu drag pe la mine sa invatzam unele de la celelalte
Remediez,ca am mai avut momente de-astea,dar pana cand remediez ma lupt din greu cu pofteleFii sigura ca mai vin,daca m-ai primit cu drag,nu mai scapi de mineTi pup!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #102 (permalink)  
Vechi 11 sep 2011, 23:35:52
RedOnion's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Date: 156cm, 53kg
Mesaje: 837
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul
bine Miha, acum am aflat si cum te cheama, poti sa imi scrii cand vrei tu, ca eu de obicei adorm f tarziu, as mai avea o rugaminte la tine(asta dupa ce termini linistita cu sportul)...spune-mi te rog, tu in cazul meu, si dupa problemele pe care le am, ce ai face practic, si cand zic practic ma refer la meniu, ce ai consuma ca sa iti schimbi metabolismul in bine, dar in acelasi timp nici sa urci un kilogram pe zi, ca nu mai suport"du-te vino" asta al kilogramelor...mie de exemplu dimineata imi place sa mananc mai mult, adica mananc ori o felie paine de secara unsa cu branza dietetica si cu o bucatica de sunca slaba/ori musli cu fructe uscate(dar schimb faza cu fructele ca am inteles ca trebuie consumate separat)cu putin iaurt dietetic/ori 20 g paine tip wassa care seamana cu niste biscuiti mai lunguieti si mai subtiri unsi cu branza slaba, mai pap o bucatica mica de telemea de vaca(vai ce mult ador telemeaua)...asa, gustarea 1 mereu mananc 2 bucatele ciocolata amaruie ca sa imi fin in frau vechea mea obsesie de dulciuri....apoi la pranza neaparat carne 120-150 g sunca sau piept de curcan la gratar, plus o rosie sau castravete sau ardei gras ca de le mananc pe toate aceste legume ma umflu ca un balon....gustare 2:o banana sau o portocala sau un mar, sau lapte de soia 200 g, sau nuci, stafide...cina....hmmm aici e buba, azi de ex am mancat o portocala si cu un pahar de lapte soia si acum mi se mai facut fomica de la cina ora 18, si am papat cateva stafide....si tot mestec pe guma ca proasta....te astept cand poti cu un sfat....si de ce nu, si de la celelalte, sunt mai mult decat bine venite sfaturile tuturor
p.s.va puteti uita in meniul meu de 1100 cal, cel in care m-am ingrasat un kg pe zi, spre deosebire de celelalte
Of, abia acum am revenit, sper ca nu te-am facut sa astepti degeaba. Sportul s-a prelungit cu un dush, apoi cu epilat, zici ca acum mi-am amintit de toate Pai uite, eu nu stiu ce ai putea sa mananci ca sa nu intreaca 800 de calorii, dar daca tu iti faci asa un calcul cu ceea ce ne ofera site-ul la indemana Calorii, calculator calorii, calculator nutriţional - Calorii.Slabute.ro si te straduiesti sa te mentii in valorile normale la proteine, carbohidrati si grasimi cred ca e deja destul de bine

Eu mananc destul de mult, insa iti pot da cateva puncte-cheie:
-dimineata e bine sa mananci o sursa de proteine, ca sa iti aduca nutrienti imediat ce te-ai trezit si sa iti tina de foame pana la prima gustare; incearca sa papi un ou fiert cu rosie sau alta leguma (am citit bine ca nu poti papa mai multe legume impreuna?), sau o omleta facuta din 1-2 oua si spanac, sau branza desarata cu legume; poti opta si pentru paine cu zacusca sau cu salata de vinete, sau iaurt cu cereale integrale sau fulgi de ovaz In cazul in care vrei sa adaugi putina aroma cerealelor, poti adauga o banana sau fructe uscate (cu iaurt se poate ). Atata doar sa ai grija sa nu combini proteinele dure (carne, oua sau branza) cu carbohidratii complecshi (cereale de obicei) ca asta constituie o combinatie care cade greu si ingrasa, si asta sa o eviti pe parcursul intregii zile.
-la pranz, o portie de carne slaba cat palma ta si multe legume, fie fierte, fie salata; daca nu crezi ca iti ajunge doar portia asta, suplimenteaza cu un castron cu supa sau ciorba limpede (adica fara rantas, smantana, etc.)
-cina poate fi reprezentata de aceeasi mancarica de la pranz, eventual intr-o portie mai mica, sau doar o supa sau doar o salata mai mare de legume si eventual niste bucatele de branza, carne fiarta sau crutoane amestecate pe acolo, cum simti tu
-gustarile sunt importante pentru ca iti mentin satietatea mai mult timp intre mese; ele pot fi o portie de fructe, un iaurt mic, un smoothie, un pahar cu lapte, sau un pumn de migdale/nuci/alune

Eu ti-am dat mai multe variante, tu combina-le astfel incat sa-ti iasa ceea ce vrei sa ai intr-un meniu complet Ca sa nu te plictisesti, e bine sa le alternezi. Eu, de exmplu, de obicei mananc la micul dejun o zi oua, o zi branza si o zi peste, toate cu legume, tocmai ca sa le mai alternez si sa nu ma plictisesc. Doar daca simt ca nu am energie mananc paine sau cereale

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul
inca o faza interesanta la mine...am mai zis-o parca...stiti cand imi dau eu seama ca slabesc? cand cantarul imi arata seara exact aceeasi greutate pe care o am dimineata...si de exemplu acum asa este, azi-dim 59.1, acum seara tot atatea, cu toate ca am mancat, e adevarat ca lichide nu am consumat prea multe...deci maine dimineata o sa am 58, 8 cam asa...daca insa seara imi arata cu 3/4 sute de grame mai mult ca diminieata inseamna ca ma mentin...daca imi arata cu 100/200 grame mai mult, o sa scad f putin, 100 sau 200 grame...deja am inceput sa devin f atenta, nu ca de un timp nu sunt, dar mai ales acum cand incerc sa stabilesc un echilibru, sunt atenta si la cel mai mic detaliu...si da, sunt in deplinatatea facultatilor mintale, nu am luat-o pe ulei
Nu am mai auzit de chestia asta pana acum, dar pare destul de logic

Oricum, nu e bine sa te cantaresti atat de des si sa-ti devina o obsesie, indicat este sa te cantaresti o data pe saptamana pe burtica goala si atat

E destul de tarziu, si poate nu mai esti. Eu iti urez in orice caz noapte buna si o saptamana inceputa cu bine pe toate planurile
__________________
Jurnal Red Onion
Focus on your goals.. do not dwell on your weaknesses and failings, remind yourself constantly WHY you are doing the thing it takes to get you to where you want to be.

You can't get the butt you want by sitting on the one you have.

1 nov 2011 ~54 kg
1 dec 2011 ~58 kg
  #103 (permalink)  
Vechi 11 sep 2011, 23:47:54
iuanutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de RedOnion Vezi mesajul
Of, abia acum am revenit, sper ca nu te-am facut sa astepti degeaba. Sportul s-a prelungit cu un dush, apoi cu epilat, zici ca acum mi-am amintit de toate Pai uite, eu nu stiu ce ai putea sa mananci ca sa nu intreaca 800 de calorii, dar daca tu iti faci asa un calcul cu ceea ce ne ofera site-ul la indemana Calorii, calculator calorii, calculator nutriţional - Calorii.Slabute.ro si te straduiesti sa te mentii in valorile normale la proteine, carbohidrati si grasimi cred ca e deja destul de bine

Eu mananc destul de mult, insa iti pot da cateva puncte-cheie:
-dimineata e bine sa mananci o sursa de proteine, ca sa iti aduca nutrienti imediat ce te-ai trezit si sa iti tina de foame pana la prima gustare; incearca sa papi un ou fiert cu rosie sau alta leguma (am citit bine ca nu poti papa mai multe legume impreuna?), sau o omleta facuta din 1-2 oua si spanac, sau branza desarata cu legume; poti opta si pentru paine cu zacusca sau cu salata de vinete, sau iaurt cu cereale integrale sau fulgi de ovaz In cazul in care vrei sa adaugi putina aroma cerealelor, poti adauga o banana sau fructe uscate (cu iaurt se poate ). Atata doar sa ai grija sa nu combini proteinele dure (carne, oua sau branza) cu carbohidratii complecshi (cereale de obicei) ca asta constituie o combinatie care cade greu si ingrasa, si asta sa o eviti pe parcursul intregii zile.
-la pranz, o portie de carne slaba cat palma ta si multe legume, fie fierte, fie salata; daca nu crezi ca iti ajunge doar portia asta, suplimenteaza cu un castron cu supa sau ciorba limpede (adica fara rantas, smantana, etc.)
-cina poate fi reprezentata de aceeasi mancarica de la pranz, eventual intr-o portie mai mica, sau doar o supa sau doar o salata mai mare de legume si eventual niste bucatele de branza, carne fiarta sau crutoane amestecate pe acolo, cum simti tu
-gustarile sunt importante pentru ca iti mentin satietatea mai mult timp intre mese; ele pot fi o portie de fructe, un iaurt mic, un smoothie, un pahar cu lapte, sau un pumn de migdale/nuci/alune

Eu ti-am dat mai multe variante, tu combina-le astfel incat sa-ti iasa ceea ce vrei sa ai intr-un meniu complet Ca sa nu te plictisesti, e bine sa le alternezi. Eu, de exmplu, de obicei mananc la micul dejun o zi oua, o zi branza si o zi peste, toate cu legume, tocmai ca sa le mai alternez si sa nu ma plictisesc. Doar daca simt ca nu am energie mananc paine sau cereale



Nu am mai auzit de chestia asta pana acum, dar pare destul de logic

Oricum, nu e bine sa te cantaresti atat de des si sa-ti devina o obsesie, indicat este sa te cantaresti o data pe saptamana pe burtica goala si atat

E destul de tarziu, si poate nu mai esti. Eu iti urez in orice caz noapte buna si o saptamana inceputa cu bine pe toate planurile
multumesc foarte mult pt sfaturi si sa ne auzim cat mai curand....si pe mine ma cam dor ochii ca tot am citit pe forum despre sport si despre tot felul de exercitii, insa nu am gasit inca filmuletele propriu zise, doar discutii intre slabute...merg si eu imediat la nani, ca deja incepe sa mi se taie filmul, noapte buna, si un inceput de saptamana excelent
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #104 (permalink)  
Vechi 12 sep 2011, 14:12:47
Pumpkin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 21 iul 2010
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Hipocalorica personalizata.
Date: 160cm, 56kg
Mesaje: 894
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Buna Am trecut si eu pe la tine
Sa stii ca si eu am observat faza cu cantarul
__________________
Dear Food,
Either stop being delicious or stop making me fat.
Jurnal Pumpkin
  #105 (permalink)  
Vechi 12 sep 2011, 17:39:21
iuanutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Draga jurnal, azi am fost shopping pt ca nu mai aveam nici o pereche de pantaloni care sa-mi vina kalumea pe mine, toti imi stateau labartati...asa ca mi-am cumparat doua perechi de blugi mai mulati care imi vin mult mai bine, sunt masura 30...faza cam nasoala e ca eu niciodata nu am pus asa accent pe centrimetri, la mine a fost important cantarul si cam atat si nici nu stiu cum e faza cu masurile astea, stiu ca mai demult purtam 42 la blugi, apoi mai incoace de cand cu slabitul purtam 38, banuiesc ca nu am scazut chiar 8 numere acum...oricum am de gand azi sa imi fac ordine in garderoba, ca incepe sa se raceasca afara, si nu o sa-mi mai fie prioritare maieurile si pantalonii subtiri...tot azi la pranz mi-am facut surimi, i-am fiert putin apoi i-am prajit dar fara pic de ulei, au fost buni, insa mai trebuia o lamaie pt ca au gustul cam dulce, dar asta este nu am avut...deasemenea mi-am pus in gand sa fac zilnic cate 40 min pe bicicleta, dar nu dintr-o data, ci in decursul zile...am observat si eu ca acum arat cat de cat bine, dar daca nu incep sportul nu o sa ma tonific niciodata...am de gand sa ma mai uit pe forum la rubrica sport si sa ma autodisciplinez cu niste exercitii de acolo, si sa ma mai uit prin jurnalele fetelor sa vad daca voi putea fi de ajutor cu ceva...si normal ca este o bucurie enorma cand vin la mine slabute noi si slabute cu care am tinut legatura de la inceput...va pup scumpele mele
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #106 (permalink)  
Vechi 12 sep 2011, 17:58:04
Georgii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 22 iun 2011
Locaţie: B., Spania
Vârsta: 28
Dieta: Limitare + sport= dieta perfecta :))
Date: 169cm, 52kg
Mesaje: 3.349
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Salut draguta.am venit si eu pe la tine pe aici.Ma bucur ca ti-ai luat blugi noi.Sa ii porti sanatoasa si slabuta,da?
Ma bucur ca esti prietena cu sportul.El iti e cel mai mare ajutor,pe langa alimentatie sanatoasa desigur.Bafta multa.Te-am pupat!
__________________


Atunci când este dificil să înduri, poţi să înduri. Atunci când este imposibil să faci, este posibil să fie făcut."
Georgii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1980 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1463 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #107 (permalink)  
Vechi 12 sep 2011, 18:05:18
iuanutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de Georgii Vezi mesajul
Salut draguta.am venit si eu pe la tine pe aici.Ma bucur ca ti-ai luat blugi noi.Sa ii porti sanatoasa si slabuta,da?
Ma bucur ca esti prietena cu sportul.El iti e cel mai mare ajutor,pe langa alimentatie sanatoasa desigur.Bafta multa.Te-am pupat!
inca sunt in negocieri cu sportul, sunt in faza de cuortazie, sper odata sa fie oficiala treaba...multumesc pt urari si te mai astept cu drag pe la mine
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #108 (permalink)  
Vechi 12 sep 2011, 18:17:26
Adina14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Buna Ioana! Mult succes cu sportul de acum inainte; o sa vezi ca te va modela foarte frumos
  #109 (permalink)  
Vechi 12 sep 2011, 18:20:17
Georgii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 22 iun 2011
Locaţie: B., Spania
Vârsta: 28
Dieta: Limitare + sport= dieta perfecta :))
Date: 169cm, 52kg
Mesaje: 3.349
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul
inca sunt in negocieri cu sportul, sunt in faza de cuortazie, sper odata sa fie oficiala treaba...multumesc pt urari si te mai astept cu drag pe la mine
Ah,pai lasa ca va imprieteniti repede.
Nu ai pentru ce.Voi mai veni pe aici.
__________________


Atunci când este dificil să înduri, poţi să înduri. Atunci când este imposibil să faci, este posibil să fie făcut."
Georgii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1980 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1463 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #110 (permalink)  
Vechi 12 sep 2011, 19:24:29
iuanutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

da, multumesc mai inainte m-am mobilizat si eu sa urc putin pe bicicleta...si am inteles aici pe forum ca trebuie un ritm mai intens ca sa fie rezultate, si am dat la pedalat 10 min, ca mai mult nu mai puteam, ca daca o luam mai usor faceam 20min...insa acum am bagat mai intens de m-au luat toate apele...sper sa mai bag o tura mai incolo
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
binele, calorii, conjuncturile, dieta, dieta de slabit, in, iuanutza, jurnal, jurnale, ne, prietenii, ro, sanatos, scapam, slabit, slabute, vor

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Cum sa ramanem "slabute" si in vacanta...:D mad24 Mentinere 14 12 iul 2014 19:15:17
Pana de Craciun sa ne "transformam" in slabute! Slabuta Concursuri 849 05 ian 2011 21:28:51
Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"? ianna Ghidul slabutelor incepatoare 4 11 mai 2010 10:33:53
Concurs "Sa ne mentinem de sarbatori", Luna IX (21 decembrie - 5 ianuarie) Slabuta Concursuri 93 05 ian 2010 22:08:12

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole