forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal iuli_ana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-iuli_ana-11577.html)

iuli_ana 09 mai 2012 09:18:20

Jurnal iuli_ana
 
Nu conteaza cum m-am ingrasat, dar au fost kilograme acumultate in ultimii doi ani. Am depasit cu mult norma mea.
Am zis ca de azi, 09.05.2012, o sa incep Dieta Weight Watchers. Nu mai sunt genul sa nu mai mananc, dar sa mananc putin, pot.
Am eliminat alcoolul, dar sucul per total nu pot, vreo 2 litri pe saptamana oi putea.
O sa incep si cu un start walking, 1 ora pe zi.
Acum sper sa dau 5 kg pe luna.

Michelina 09 mai 2012 09:29:29

re: Jurnal iuli_ana
 
Foarte bine ca te-ai hotarat. Sucuri ? Inlocuieste-le cu limonada neindulcita sau putin indulcita cu miere. Eu nu stiu ce e start walking dar cata vreme e ceva miscare e buna.

DianaN 09 mai 2012 09:38:16

re: Jurnal iuli_ana
 
Buna Iuli,

Mult succes in ceea ce ti-ai propus. Cu ambitie si perseverenta vei reusi! Nu te dezamagi daca nu iti atingi scopul propus (5 kg /luna e cam mult), mergi inainte. Important e pana la urma sa nu renunta chiar daca mai o dam si prin sant.

Te pup

mutulica 09 mai 2012 09:44:22

re: Jurnal iuli_ana
 
Citat:

Anterior postat de iuli_ana (Post 1034490)
Nu conteaza cum m-am ingrasat, dar au fost kilograme acumultate in ultimii doi ani. Am depasit cu mult norma mea.
Am zis ca de azi, 09.05.2012, o sa incep Dieta Weight Watchers. Nu mai sunt genul sa nu mai mananc, dar sa mananc putin, pot.
Am eliminat alcoolul, dar sucul per total nu pot, vreo 2 litri pe saptamana oi putea.
O sa incep si cu un start walking, 1 ora pe zi.
Acum sper sa dau 5 kg pe luna.

buna Iulia, bine ai venit>:D<>:D<>:D<
ma bucur ca te-ai hotarit sa slabesti, e foarte importanta in primul rind pentru sanatatea ta...
bafta cu dieta si sa te tii numaidecit de sport, orice miscare e binevenita...start walkind e foarte ok pentru tine...
nu e bun sucul deloc, cel putin bea natural, numai nu sa contina zahar ca n-o sa te ajute deloc la slabit....
la inceput poate si o sa dai cite 5 kg pe luna, dar e ok daca slabesti cite 500gr. - 1.500kg pe saptamina...
Principalul e sa fii ambitioasa si sa mergi inainte orice ar fi...
Bafta la slabit>:D<>:D<>:D<

Khali 09 mai 2012 09:45:00

re: Jurnal iuli_ana
 
Buna,

In timp, vei vedea ca si sucul, care in mare parte este numai zahar, nu va face decat sa contracareze in mare parte eforturile de a slabi, dar ai dreptate, e indicat sa faci mici schimbari in permanenta, la inceput, nu sa reduci drastic si sa schimbi dintr-o data tot ce faceai gresit pana acum, ca sa nu existe riscul sa renunti.

Dupa ani indelungi de diete si renuntari, dupa ce am foat o mare parte din viata plinuta, eu recomand un singur lucru -de fapt, doua care m-au ajutat ca pe masura ce inaintez in varsta sa fiu, paradoxal, mai supla si mai in forma: alimentatie cat mai aproape de cea naturala, bazata pe legume, carne slaba, lactate, seminte, nuci, fructe moderat etc si sport.

Mult succes in ce ti-ai propus!

happygirldiana 09 mai 2012 11:04:39

re: Jurnal iuli_ana
 
Citat:

Anterior postat de iuli_ana (Post 1034490)
Nu conteaza cum m-am ingrasat, dar au fost kilograme acumultate in ultimii doi ani. Am depasit cu mult norma mea.
Am zis ca de azi, 09.05.2012, o sa incep Dieta Weight Watchers. Nu mai sunt genul sa nu mai mananc, dar sa mananc putin, pot.
Am eliminat alcoolul, dar sucul per total nu pot, vreo 2 litri pe saptamana oi putea.
O sa incep si cu un start walking, 1 ora pe zi.
Acum sper sa dau 5 kg pe luna.

Buna, Iuli_ana!Bine ai venit!>:D<
Iti urez multa bafta in drumul ales!Ai grija sa nu te infometezi, hidrateaza-te si spor la sport!Categoric vei slabi, fii perseverenta si ai sa vezi cum se vor duce kg.Mai ales daca renunti la alimentele nesanatoase si nocive!In primele luni poti pierde 5kg/luna!

Ambitie si perseverenta sa fie in floare!:-*

iuli_ana 09 mai 2012 11:11:11

re: Jurnal iuli_ana
 
Imi dau seama ca la inceput o sa slabesc 5 kg pe luna, iar pe urma mai putin, ideea e sa scap de ceva, pentru ca spatele ma omoara. Mancarea sanatoasa e solutia.
Multumesc pentru incurajari.
Ce o fi, o fi.

Puffoasa 09 mai 2012 11:14:54

re: Jurnal iuli_ana
 
Buna dimineata si bine ai venit :)
Am vazut ca spuneai ca poti manca putin, nu trebuie neaparat sa mananci putin atata timp cat mananci corect :) Ideea e sa nu te infometezi, dupa ani de regim am inteles si eu lucrul asta :)

kasty 09 mai 2012 11:24:06

re: Jurnal iuli_ana
 
Bun venit printre noi!
deja ai luat o hotarare imp pt tine si pt sanatatea ta
la inceput va fi slabire spectaculoasa si apoi mai moderata, dar nu conteaza... conteaza sa ajungi unde ti-ai propus
numai bine, spor la treaba si multa multa ambitie si perseverenta

iuli_ana 11 mai 2012 06:06:25

Re: Jurnal iuli_ana
 
Ieri a fost o zi destul de grea.
Am mancat:
-100 paste cu sos de rosi si busuioc;
- 2 felii paine cu unt si gem;
- 1 iaurt mare cu frcute;
- cativa croncatei;
- 2 pahare de cola mari.
Cred ca am mai mancat ceva, dar am uitat.
Cantitatea nu mi se pare mare, dar prea multe paste si putine legume.


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:45:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO