forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Iulia. (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-iulia-12670.html)

Beldiman 12 aug 2015 20:19:54

Jurnal Iulia.
 
Bine v-am regăsit!
Mă reîntorc cu un nou jurnal, în speranța că de data asta ajung pe drumul cel bun.
Din păcate am observat că am tendințe spre înfometare, ceea ce mă sperie. Azi de exemplu nu vedeam decât negru în fața ochilor şi începuse să îmi bată inima foarte tare şi am spus stop, ce fac? Îmi distrug organismul doar pentru câteva kilograme?
Vreau să mă țin de treabă de data asta şi să slăbesc încet, dar sănătos .

Simțiti-vă liberi să mă certați când greşesc şi aştept cu nerăbdare să îmi scrieți. >:D<

butterfly30 13 aug 2015 07:46:51

Re: Jurnal Iulia.
 
bine ai revenit! succes!

Aness 13 aug 2015 11:29:39

Re: Jurnal Iulia.
 
Citat:

Anterior postat de Beldiman (Post 1385051)
Bine v-am regăsit!
Mă reîntorc cu un nou jurnal, în speranța că de data asta ajung pe drumul cel bun.
Din păcate am observat că am tendințe spre înfometare, ceea ce mă sperie. Azi de exemplu nu vedeam decât negru în fața ochilor şi începuse să îmi bată inima foarte tare şi am spus stop, ce fac? Îmi distrug organismul doar pentru câteva kilograme?
Vreau să mă țin de treabă de data asta şi să slăbesc încet, dar sănătos .

Simțiti-vă liberi să mă certați când greşesc şi aştept cu nerăbdare să îmi scrieți. >:D<

Bine ai revenit! :-*
Tu chiar vrei sa ajungi la 50 de kg?Mi se pare exagerat de putin la cei 170 inaltime.Cand aveam 16 ani eram la fel ca tine ,credeam ca sunt grasa si m-am apucat de infometare ,am slabit cateva kg si de acolo a inceput distractia.De atunci mi-am dat organismul peste cap si am ajuns sa am probleme cu greutatea.Tu ai o greutate normala ,trebuie doar sa faci sport si sa incerci sa mananci sanatos ,pentru a fii sanatoasa .Nu ai de ce sa te stresezi ca esti grasa ,ca trebuie sa slabesti.Esti o slabuta,esti chiar o slabuta ideala!!! >:D<

Beldiman 13 aug 2015 18:45:11

Re: Jurnal Iulia.
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1385063)
bine ai revenit! succes!

Mulțumesc mult! :x

Beldiman 13 aug 2015 18:47:16

Re: Jurnal Iulia.
 
Citat:

Anterior postat de Aness (Post 1385081)
Bine ai revenit! :-*
Tu chiar vrei sa ajungi la 50 de kg?Mi se pare exagerat de putin la cei 170 inaltime.Cand aveam 16 ani eram la fel ca tine ,credeam ca sunt grasa si m-am apucat de infometare ,am slabit cateva kg si de acolo a inceput distractia.De atunci mi-am dat organismul peste cap si am ajuns sa am probleme cu greutatea.Tu ai o greutate normala ,trebuie doar sa faci sport si sa incerci sa mananci sanatos ,pentru a fii sanatoasa .Nu ai de ce sa te stresezi ca esti grasa ,ca trebuie sa slabesti.Esti o slabuta,esti chiar o slabuta ideala!!! >:D<



Poate nu chiar 50, dar sper să ajung pe lângă un 55. Mulțumesc de încurajări. >:D<

Beldiman 13 aug 2015 18:52:45

Re: Jurnal Iulia.
 
Azi n-am avut o zi prea bună din punct de vedere al meniului. Am mâncat dimineață două felii de placintă făcută acasă cu iaurt şi apoi am fost plecată de acasă toată după amiaza şi sincer, n-am simțit foamea, dar am mâncat un castron de borş cu piept de pui şi legume imediat ce am ajuns.

Beldiman 14 aug 2015 20:30:08

Re: Jurnal Iulia.
 
Meniul de astăzi:
MD: o felie plăcintă cu iaurt
o banană
o nectarină
Prânz: 110 grame grătar de pui
o salată de varză albă cu oțet

Beldiman 16 aug 2015 19:45:09

Re: Jurnal Iulia.
 
Astazi am mancat cam multicel si in mare parte nesanatos:
MD: un covrig cu mac si o banana
Pranz: croissant gem
Cina: o pulpa de pui cu un mic si 2-3 linguri de salata.


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:02:54.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO