forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Iuni (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-iuni-9712.html)

iuni 15 iul 2011 22:01:38

Jurnal Iuni
 
Maine e vesnicul NOU INCEPUT, pe care-l incerc o data la doua saptamani..........Si vreau!!!dar nu merge..poate am incercat de prea multe ori sa fac o schimbare ..Atunci...ce mi-a ramas? Oare maine o sa reusesc?

iuni 15 iul 2011 22:24:16

re: Jurnal Iuni
 
am zis ca mai astept o saptamana sa ma mai documentez, nu ca n-as fi asteptat destul un an :) cat de nicicum pare, de fapt CHIAR ESTE. hmmm.... de ce mie frica de un nou esec?....a da stiu! de ce mai astept o saptamana!!!! ca inca nu-s convinsa ca o sa reusesc :(

iuni 15 iul 2011 22:28:37

Re: Jurnal Iuni
 
ma simt rau, obosesc repede etc etc etc....dar pe langa asta, mai tare ma doare ( decat sanatatea mea...deci dureros)....faptul ca sunt invizibila! e ciudat?:-/:-/:-/

iuni 15 iul 2011 22:36:46

tot stau aici si ma uit la tickerul cu " mi-au mai ramas 48 de kg"..........din vina mea am ajuns aici...acum trebuie sa iau masuri si sa ies din situatia asta.............pfuuuuu ....48:(


ma duc sa dorm ca si maine merg la lucru...ce bucurie!:)...noapte buna

Luli 15 iul 2011 22:49:49

Re: Jurnal Iuni
 
Citat:

Anterior postat de iuni (Post 724426)
tot stau aici si ma uit la tickerul cu " mi-au mai ramas 48 de kg"..........din vina mea am ajuns aici...acum trebuie sa iau masuri si sa ies din situatia asta.............pfuuuuu ....48:(


ma duc sa dorm ca si maine merg la lucru...ce bucurie!:)...noapte buna

Buna Iuni. Sigur ca vei reusi. Impreuna vom reusi, te vom ajuta noi sa ramai motivata. Nu vei incepe peste o saptamana, ci maine. Hai, curaj, te vom ajuta.

Animis23 16 iul 2011 08:57:44

Re: Jurnal Iuni
 
Citat:

Anterior postat de iuni (Post 724426)
tot stau aici si ma uit la tickerul cu " mi-au mai ramas 48 de kg"..........din vina mea am ajuns aici...acum trebuie sa iau masuri si sa ies din situatia asta.............pfuuuuu ....48:(


ma duc sa dorm ca si maine merg la lucru...ce bucurie!:)...noapte buna

Draga iuni,

nu mai amana! Apuca-te de azi. Nu zice nimeni sa intri intr-o dieta stricta - eu am slabit 20 kg si inca mai slabesc, doar prin faptul ca am eliminat prajelile(nu definitiv), painea, dulciurile. Nu trebuie sa fii drastica, trebuie doar sa fii un pic mai atenta la ce mananci. Cand o sa ajungi la o greutate mai mica, unde o sa iti fie usor sa faci miscare mai intensa, iar o sa ai un boost de slabire, de la activitatea fizica.
Eu ti-as sugera sa iti schimbi ticker-ul si sa lucrezi cu target-uri mai mici. De exemplu, sa ai ca prim scop sa treci sub 100 kg.
Si ca principiu permanent, sa nu te ridici satula de la masa. Si daca vrei neaparat sa gusti ceva, sa iei o singura gura. Ce ti-am enumerat aici e ceea ce fac eu si...functioneaza. Poate nu extraordinar de rapid, dar sunt convinsa ca e un stil de viata cu care ma pot obisnui, nu o dieta la sfarsitul careia sa ma chinuiesc sa ma mentin.

Si NU ESTI INVIZIBILA! Poate ca tu te ascunzi un pic, cu toate mai facem asta din cand in cand, dar sigur nu esti invizibila, scoate-ti asta din cap! >:D<

iuni 17 iul 2011 00:14:14

Re: Jurnal Iuni
 
Citat:

Anterior postat de Luli (Post 724433)
Buna Iuni. Sigur ca vei reusi. Impreuna vom reusi, te vom ajuta noi sa ramai motivata. Nu vei incepe peste o saptamana, ci maine. Hai, curaj, te vom ajuta.

salut Luli. multumesc pentru incurajare, cred ca esti mai convinsa decat mine ca voi reusi :) , tu ai mai multa incredere in mine decat am ajuns eu sa am in mine...e cam trist, dar adevarat. tot imi repet ca trebuie sa iau fiecare kg in parte si sa scap de el, da-s multe si e tare usor de zis si greu de facut.

Luli 17 iul 2011 00:19:24

Re: Jurnal Iuni
 
Citat:

Anterior postat de iuni (Post 725215)
salut Luli. multumesc pentru incurajare, cred ca esti mai convinsa decat mine ca voi reusi :) , tu ai mai multa incredere in mine decat am ajuns eu sa am in mine...e cam trist, dar adevarat. tot imi repet ca trebuie sa iau fiecare kg in parte si sa scap de el, da-s multe si e tare usor de zis si greu de facut.

Mereu am zis ca trebuie sa ai incredere. Nu trebuie sa te gandesti ca ai multe kg de dat jos, ci ca ai doar 1. Atat doar 1. Incepi cu unul si la un moment dat vei realiza ca esti aproape de greutatea ideala. Trebuie doar vointa si incredere. Daca tu nu ai incredere in tine ca vei reusi, atunci cine? Ai incredere in tine! Poti si vrei.

iuni 17 iul 2011 00:23:31

Re: Jurnal Iuni
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 724605)
Draga iuni,

nu mai amana! Apuca-te de azi. Nu zice nimeni sa intri intr-o dieta stricta - eu am slabit 20 kg si inca mai slabesc, doar prin faptul ca am eliminat prajelile(nu definitiv), painea, dulciurile. Nu trebuie sa fii drastica, trebuie doar sa fii un pic mai atenta la ce mananci. Cand o sa ajungi la o greutate mai mica, unde o sa iti fie usor sa faci miscare mai intensa, iar o sa ai un boost de slabire, de la activitatea fizica.
Eu ti-as sugera sa iti schimbi ticker-ul si sa lucrezi cu target-uri mai mici. De exemplu, sa ai ca prim scop sa treci sub 100 kg.
Si ca principiu permanent, sa nu te ridici satula de la masa. Si daca vrei neaparat sa gusti ceva, sa iei o singura gura. Ce ti-am enumerat aici e ceea ce fac eu si...functioneaza. Poate nu extraordinar de rapid, dar sunt convinsa ca e un stil de viata cu care ma pot obisnui, nu o dieta la sfarsitul careia sa ma chinuiesc sa ma mentin.

Si NU ESTI INVIZIBILA! Poate ca tu te ascunzi un pic, cu toate mai facem asta din cand in cand, dar sigur nu esti invizibila, scoate-ti asta din cap! >:D<

buna idee, cu pasi mai mici, dar macar siguri. multumesc de sfat! eu vroiam sa vad totalul ca sa ma sperie si sa ma ambitioneze, dar de unde.... ma cam descurajeaza:( gresala mea majora din repetatele tentative de slabit pe care le-am avut a fost ca la prima abatere de la meniu ( dieta pe care-mi propuneam sa o urmez) vedeam totul pierdut, mi se inecau toate sperantele si vointa era disparuta ( putin spus), in concluzie abandonam tot...si iar mai trecea timpul si mai adunam niste kilograme...si uite asa....s-a facut "o tona":(:(:(

iuni 17 iul 2011 00:39:01

de-ale mele de azi
 
azi am racit. :( tot azi am fost la lucru n+1 ore desi e sambata... si mi-am dat seama ca nu fac nimic,trec zilele din ce in ce mai repede, nu mai am timp pentru mine, vreau sa castig ca sa imi pot plati ratele, si viata se .........duce repejor.

si pentru ce? .....am nevoie de o reparatie capitala !!!!!!!!!

am zis ca azi o sa ma prezint, scriu cate ceva despre mine, viata mea, ca doar e jurnalul meu :D cat spatiu numai pt mine!!!...da acuma mi se inchid ochiiiiiiiiiii:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:21:04.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO