forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal JAYEN (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-jayen-10581.html)

Jayen 10 nov 2011 14:45:26

Jurnal JAYEN
 
Buna slabutelor:)!
Ma numesc Jayen si am 18 ani,165 cm si 66 kg.Sunt noua in comunitate si impart acelasi vis cu voi:vreau sa slabesc.Dar nu vreau sa slabesc luna asta si celalta sa pun kg din nou,cum am facut vreo 2-3 ani la rand.Pentru incep imi doresc sa ajung la 58 de kg,cred ca poate fi greutatea mea ideala.Daca nu ma insel de 6 ani nu mai am aceasta greutate "58".Ma identific cu voi la multe lucruri ;;) :in fiecare zi spun ca de maine gata,de maine slabesc si asa trec zilele mele in care in loc sa slabesc un pic,ma ingras mai mult :(.Adevarat este ca nu stiu ce dieta sa urmez,singurul lucru clar care il am este ca trebuie sa slabesc,macar pentru faptul cand ma uit pe strada dupa o fata slabuta sa zic:aaa,eu arat mai bine :),nu sa ma uit cu tristete si sa ma gandesc oare voi arata si eu asa candva :-/.Am sa va comunic ce dieta urmez chiar azi sper.Va multumesc ca cititi randurile mele si orice sfat care mi-l puteti adauga fi fi binevenit.:-*:x
P.D:De cateva zile citesc jurnale si vad ca multe dintre noi au reusit sa slabeasca,eu vreau sa fiu una dintre ele.

adinico 10 nov 2011 14:55:44

Re: Jurnal JAYEN
 
Buna! succes ..citeste mult si vezi ce dieta crezi ca te "prinde" eu am ales Rina ..dupa o luna de citit si studiat ...incepe cu sport...pana te hotarasti>:D< zi buna!

Jayen 10 nov 2011 15:14:06

Re: Jurnal JAYEN
 
Multumesc....acusa ne vedem modele :D!!

alexandra123 10 nov 2011 15:41:57

Re: Jurnal JAYEN
 
Buna!!! Felicitari pentru casuta!>:D<>:D<

Ma bucur ca ai slabit sanatos, este important! La inceput slabesti mai mult pentru ca se elimina apa, dupa vine adevarata lupta cu kg, dar nu trebe sa renunti daca vezi ca nu mai slabesti asa mult dintr-o data!

Iti tin pumni, si daca ai nevoie de ceva ma gasesti. Te pup!:-*[*super*]

Roxii 10 nov 2011 17:16:38

Re: Jurnal JAYEN
 
Citat:

Anterior postat de Jayen (Post 841809)
Buna slabutelor:)!
Ma numesc Jayen si am 18 ani,165 cm si 66 kg.Sunt noua in comunitate si impart acelasi vis cu voi:vreau sa slabesc.Dar nu vreau sa slabesc luna asta si celalta sa pun kg din nou,cum am facut vreo 2-3 ani la rand.Pentru incep imi doresc sa ajung la 58 de kg,cred ca poate fi greutatea mea ideala.Daca nu ma insel de 6 ani nu mai am aceasta greutate "58".Ma identific cu voi la multe lucruri ;;) :in fiecare zi spun ca de maine gata,de maine slabesc si asa trec zilele mele in care in loc sa slabesc un pic,ma ingras mai mult :(.Adevarat este ca nu stiu ce dieta sa urmez,singurul lucru clar care il am este ca trebuie sa slabesc,macar pentru faptul cand ma uit pe strada dupa o fata slabuta sa zic:aaa,eu arat mai bine :),nu sa ma uit cu tristete si sa ma gandesc oare voi arata si eu asa candva :-/.Am sa va comunic ce dieta urmez chiar azi sper.Va multumesc ca cititi randurile mele si orice sfat care mi-l puteti adauga fi fi binevenit.:-*:x
P.D:De cateva zile citesc jurnale si vad ca multe dintre noi au reusit sa slabeasca,eu vreau sa fiu una dintre ele.

Buna Jayen si bine ai venit! Nu ai asa mult de slabit, deci nu ti`as recomanda o dieta anume, ci doar sa mananci sanatos, sa nu scazi sub 1000 de calorii(ba chiar ti`as recomanda 1200-1400), sa elimini dulciurile, sucurile, prajelile, grasimile rele, produsele de fast food si patiserie, cartofii, fainoasele si sa inlocuiesti painea, orezul si pastele cu cele integrale. Ai grija sa eviti combinatiile de carbohidrati+proteine, respecta cele 3 mese principale+2-3 gustari si fa sport. Te pup si mult succes!:-*

Jayen 11 nov 2011 10:16:13

Re: Jurnal JAYEN
 
Buna dimineata fetelor.Multumesc pentru sfaturi :*.

adinico 11 nov 2011 10:59:21

Re: Jurnal JAYEN
 
>:D<neata!! ce dieta ai ales ?:)

Jayen 11 nov 2011 12:42:23

Re: Jurnal JAYEN
 
Buna,am stat toata dimineata si am citit pe aici despre diete,fete care au reusit...Intr-un final am luat decizia ca ce-a mai indicata ar fi "rina" .Sincer as prefera sa mananc sanatos eliminand dulciuri,sucuri...dar stiu ca asta incerc de atatia ani si pana acum nu am reusit un rezultat definitiv.
RINA, va fi aliata mea timp de 3 luni,pana pe 12-02-2012.Pentru inceput vreau sa ajung la 58 de kg,cred ca 3 luni e un timp perfect pentru a slabi sanatos 9 kg,voi ce ziceti??E mult timp,putin,e buna dieta?? :*

adinico 11 nov 2011 15:22:44

Re: Jurnal JAYEN
 
Bravo !!:) decizia pe care ai luat-o e tot timpul cea mai buna!! fetele vad ca au avut rezultate...deci ...avem treaba gata ...eu de la 73 la 65 am 8 kg tu vad ca ai "baremul" mai jos...si total perioada sunt 9 kg pe aproape deci succes ;;) ma rog difera varsta probabil si sportul ....importanta e atingerea targetului;) si sustinerea "psihica" >:D< Adriana

alexandra123 11 nov 2011 19:07:01

Re: Jurnal JAYEN
 
Buna!

Cum a fost prima zi de Rina?>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:05:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO