forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal jayshun - ''acum ori niciodata'' (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-jayshun-acum-ori-niciodata-10529.html)

jayshun 06 nov 2011 10:56:41

Jurnal jayshun - ''acum ori niciodata''
 
Salut slăbuţelor,
M-am decis să ţin legătura cu persoane aflate in aceeaşi suferinţă! Dacă ar fi să vorbesc despre stilul meu de viaţă si usurinţa cu care mi-l pot schimba , v-aţi da seama cît sunt de leneşă. Mereu in capul meu a existat o problema a kg , iar Doamne Doamne , mi-a aratat acum ca nu prea era asa. Fiind mica de inaltime 50 de kilograme parca erau multe :-s. Am inceput sa fiu prietena treptat de vreo 2 ai cu kg , cand am capatat 5 am zis ca sunt binevenite si deasemeni ultimele :)) , iar cand mancam dulciuri era atat de dragut :X . Am avut diferite tentative de slabire. Nu pot sa spun ca ma infometez pentru ca din contra aleg sa ma indop cand nu imi este foame , acum m-am decis in primul rand sa mananc exact cand imi este foame si cand imi este foame indiferent daca este mai putin decat necesarul zilnic. Slabesc foarte usor : in martie am slabit 3 kg in 2 saptamani doar cu ajutorul sportului ... in fine , imi promit sa fac din nou sport cel puti 4 zile pe saptamana, nu voi tine o dieta anume, ci doar voi manca sanatos , nu voi elimina complet fainoasele , in schimb voi elimina dulciurile cu o mare usurinta.
voi reveni cu meniuri , va pup si succes la slabit :*;;)

mutulica 06 nov 2011 12:41:04

Re: Jurnal jayshun - ''acum ori niciodata''
 
Buna si bine ai venit in rindul slabutelor. Bafta in ceea ce ti-ai propus si bafta la slabit. Ai dreptate sportul te ajuta sa slabesti mai repede si foarte frumos, deci e bine ca vrei sa incepi sa faci sport.
>:D<>:D<>:D<


jayshun 06 nov 2011 12:55:00

Re: Jurnal jayshun - ''acum ori niciodata''
 
multumesc frumos , felicitari pentru lupa kilogramelor , asta da vointa :*

mutulica 06 nov 2011 13:05:35

Re: Jurnal jayshun - ''acum ori niciodata''
 
Citat:

Anterior postat de jayshun (Post 837227)
multumesc frumos , felicitari pentru lupa kilogramelor , asta da vointa :*

Multumesc, daca mi-am batut joc de corpul meu si am ajuns pina la 80 de kg trebuia sa gasesc ambitia necesara si pentru a slabi, acum mi-e groaza cind ma uit la poze.
E bun planul tau cu renunterea la dulciuri, insa nustiu cit o sa tie, mai bine maninci de exemplu odata pe saptamina ceva dulce ciocolata negra, o inghetata, sau ceva ce-ti place decit sa te scapi in ele dupa o luna si sa maninci pina nu mai poti. Depinde de tine, daca esti in stare sa traiesti fara dulciuri, eu de exemplu nuuuu:((

jayshun 06 nov 2011 14:26:18

Re: Jurnal jayshun - ''acum ori niciodata''
 
eu nu am probleme cu dependenta de un anumit aliment , sunt doar lenesa , comoda ,si cand mancam ma uitam la tv , stateam la pc, ceea ce nu este bine , nu ajungi la satietate, imi gasesc ciocolata in mere in orice alt fruct:)). mama mea avea 53 kg pana acum 2 ani si a ajuns la 87 datorita unor probleme de sanatate , acum are 64 , ne-am indemnat una pe alta la mancare, adica la dulciuri :)))

nussa 06 nov 2011 20:55:30

Re: Jurnal jayshun - ''acum ori niciodata''
 
mult succes in lupta cu kg!

mutulica 07 nov 2011 07:10:46

Re: Jurnal jayshun - ''acum ori niciodata''
 
http://dl7.glitter-graphics.net/pub/...z0b30m8ij4.gif

costine3a 08 nov 2011 11:41:20

Re: Jurnal jayshun - ''acum ori niciodata''
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 837756)

felicitari pentru cele 14kg pierdute!

costine3a 08 nov 2011 11:42:44

Re: Jurnal jayshun - ''acum ori niciodata''
 
buna fetelor!as vrea ca acest site sa ma poata ajuta in lupta cu kg.de cand ma stiu duc lupta cu kg!!
In 2009 am atins 59kg,avand inaltimea de 1.63!acum am 73kg si 1.65

mutulica 08 nov 2011 11:56:05

Re: Jurnal jayshun - ''acum ori niciodata''
 
Citat:

Anterior postat de costine3a (Post 839193)
felicitari pentru cele 14kg pierdute!

multumesc>:D<
Citat:

Anterior postat de costine3a (Post 839198)
buna fetelor!as vrea ca acest site sa ma poata ajuta in lupta cu kg.de cand ma stiu duc lupta cu kg!!
In 2009 am atins 59kg,avand inaltimea de 1.63!acum am 73kg si 1.65

bafta la slabit!!!!!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:28:00.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO