forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Jennifer (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-jennifer-3635.html)

Jennifer 26 apr 2010 21:01:47

Jurnal Jennifer
 
Salut,vreau si eu sa slabesc asa ca am inceput deja o dieta, de sport nu prea am timp dar merg mult pe jos si imi place sa dansez,de mancat mananc multe legume crude, supe usoare ,fructe si beau multa apa deci sper sa slabesc kilogramele propuse:).Va urez bafta la slabit pupic(si mai dati-mi si voi sfaturi pls:-*).

LicuriciColorat 26 apr 2010 21:04:56

Re: Jurnal Jennifer
 
Citat:

Anterior postat de Jennifer (Post 166382)
Salut,vreau si eu sa slabesc asa ca am inceput deja o dieta, de sport nu prea am timp dar merg mult pe jos si imi place sa dansez,de mancat mananc multe legume crude, supe usoare ,fructe si beau multa apa deci sper sa slabesc kilogramele propuse:).Va urez bafta la slabit pupic(si mai dati-mi si voi sfaturi pls:-*).


Buna si bine ai venit la noi>:D<.E foarte bine ca ai inceput sa papi sanatos,evita prajelile,painea(maxim 2 feli pe zi),dulciurile si sucurile.Cu o alimentaie sanatoasa+sport(e foarte bun si dansul,importanat e sa il practici de cel putin 3 ori pe saptamana 30min) si cu masaje zilnice cu creme anticelulitice sau pt fermitate vei devenii o slabuta.Ai grija de tine si de alimenatia ta>:D<

andra_aly 26 apr 2010 21:10:04

Re: Jurnal Jennifer
 
Citat:

Anterior postat de Jennifer (Post 166382)
Salut,vreau si eu sa slabesc asa ca am inceput deja o dieta, de sport nu prea am timp dar merg mult pe jos si imi place sa dansez,de mancat mananc multe legume crude, supe usoare ,fructe si beau multa apa deci sper sa slabesc kilogramele propuse:).Va urez bafta la slabit pupic(si mai dati-mi si voi sfaturi pls:-*).

Bine ai venit printre noi Jenifer>:D< Este foarte bine ca mananci legume si supici. sunt foarte bune, contin putine calorii. numai sa ai grija sa mnanci destul. infometarea nu e o solutie. asa ca trebuie sa papam astfel incat sa nu ni se faca rau.
mult succes>:D<

Sibel H 26 apr 2010 22:05:36

Re: Jurnal Jennifer
 
:) ...Bine ai venit !printre noi...dansul, este un fel de sport,mersul pe jos este super benefic si pentru metabolism si pentru tine...Andra ,ti-a dat un sfat si te-a atentionat sa mananci destul in fiecare zi cu ,infometarea ..nu, ai sa slabesti...iti doresc ,succes..si sa ai cat mai, multe kg.in minus...o ,noapte placuta..sa ai...:)

lovemyself 27 apr 2010 08:54:53

Re: Jurnal Jennifer
 
Citat:

Anterior postat de Jennifer (Post 166382)
Salut,vreau si eu sa slabesc asa ca am inceput deja o dieta, de sport nu prea am timp dar merg mult pe jos si imi place sa dansez,de mancat mananc multe legume crude, supe usoare ,fructe si beau multa apa deci sper sa slabesc kilogramele propuse:).Va urez bafta la slabit pupic(si mai dati-mi si voi sfaturi pls:-*).



Bine ai venit iti urez si eu:)
Te asteptam cu mai multe detalii despre planul tau cu dieta si sportul.
Dansul si mersul pe jos il practic si eu..tot miscare se numeste..si una poate fi chiar foarte solicitanta o astefl de acivitate;)
Numai bine iti doresc sii...o zi minunata:-*

Jennifer 27 apr 2010 15:39:41

Re: Jurnal Jennifer
 
Mersi de sfaturi fetelor,licurici o sa incerc sa fac macar de 3 ori pe sapt dans si stati linistite ca mananc sa va zic ce am papat azi,la micul dejun o banana si un mar ,la pranz supa de pui si diseara imi fac o salata de castraveti cu rosii va pup si bafta la slabit si voua:-*

alinutza656 27 apr 2010 19:02:07

Re: Jurnal Jennifer
 
Citat:

Anterior postat de Jennifer (Post 167334)
Mersi de sfaturi fetelor,licurici o sa incerc sa fac macar de 3 ori pe sapt dans si stati linistite ca mananc sa va zic ce am papat azi,la micul dejun o banana si un mar ,la pranz supa de pui si diseara imi fac o salata de castraveti cu rosii va pup si bafta la slabit si voua:-*

Buna Jennifer
Ti-ai calculat la meniuri cam cate calorii ai papat azi,pentru ca mie mi se pare ca ai papat cam putin....acum depinde si de cantitati.Ajuta-te cu calculatorul de calorii e foarte util(eu am devenit dependenta de el) si papa 1000-1100 de kcal pe zi

ianna 27 apr 2010 20:26:48

Re: Jurnal Jennifer
 
>:D<Bine ai venit printre noi Jennifer

astept sa vad cum arata meniul tau ca sa vin cu sfaturi concrete.


Nu uita sa iti iei si masurile de jur imprejur cu cm;)

Succes

mvthebest 27 apr 2010 20:51:08

Re: Jurnal Jennifer
 
Citat:

Anterior postat de Jennifer (Post 166382)
Salut,vreau si eu sa slabesc asa ca am inceput deja o dieta, de sport nu prea am timp dar merg mult pe jos si imi place sa dansez,de mancat mananc multe legume crude, supe usoare ,fructe si beau multa apa deci sper sa slabesc kilogramele propuse:).Va urez bafta la slabit pupic(si mai dati-mi si voi sfaturi pls:-*).

Bine ai venit Jennifer[*24*]
Legumele sunt bune ,dar pune si un piept de pui sau peste pe langa. Te v-a satura mai bine. :x
Felicitari pentru ca bei multa apa,conteaza mult. Incearca sa faci ce-ti place ,dansul este foarte bun. Macar de 3 ori pe saptamana incearca sa-ti pui vre-un filmulet de exemplu de zumba si sa dansezi. Este un stil de ,dans prin care arzi si multe kcal si este si distractiv.
Asteptam vesti bune. Si un exeplu din meniul tau. Sa vedem cam ce mananci . Minim 1000kcal sa nu mananci prea putin,nu este sanatos in primul rand. >:D<
Mult noroc.!!!>:D<:-*

Jennifer 30 apr 2010 19:56:14

Re: Jurnal Jennifer
 
Hello ,nu stiu ce sa va zic despre meniul meu pt ca nu am unul stabilit in fiecare zi,mananc cam ce imi gatesc in ziua respectiva de ex azi am papat dimineata un bol de cereale,la pranz supa de pastai ,un mar ca si gustare si la cina o jum de piept de pui la gratar. Imi ziceti si mie pls ce sport sa mai fac si cv idei de dansuri la care as putea arde mai multe calorii(apropo unde gasesc filmulete cu zumba?),ati fost careva la kangoo jumps daca da cum este?mersi mult de sfaturi si va astept in continuare cu sfaturi,succes la slabit va pup:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:23:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO