forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal jess (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-jess-8922.html)

jess 16 apr 2011 00:49:34

Jurnal jess
 
buna fetelor! acesta e primul meu jurnal creat de mine. va astept aici sa ne sustinem moral!

Alexandra Andreea 16 apr 2011 05:59:53

Re: jess
 
Buna Jess si bine ai venit! >:D<

Spune-ne mai multe despre tine! ;;) Ce ti-ai propus, ce dieta vrei sa tii, ce mananci si la ce ai vrea sa renunti, sport daca faci, si ce?

:-*

jess 16 apr 2011 11:02:22

Re: Jurnal jess
 
problema mea pina acum nu era ceea ce mincam, ci cit mincam. am mincat cit de cit sanatos. uneori mai abuzam de piine alba. insa cartofi, pizza - nu.desigur ca am mai mincat si alte prostioare fara limita, insa fiecare face pacate. iarna trecuta mincam pe la 18 cite 2 iaurturi de 500 g a cite 99 kcal suta de grame:">cica iaurtul imi facea bine.cred ca consumam la cina cit ar fi trebuit sa consum ziua intreaga.off.. pe urma am inceput a minca seara doar fructe, astea contin si ele carbohidrati. la moment am 57.8 kg . nu am un standard de kg , insa mi-as dori sa arat bine. am stabilit 50, insa daca la 53 voi arata bine, ramin la 50. ceea ce imi lipsea pina acum era motivatia.m-am apucat de mai multe ori de un stil de viata cit de cit sanatos, insa de fiecare data o dadem in bara.:((la moment nu fak o dieta oarecare. nu maninc alimente ce contin zahar, fainoase, carne. m-am lasat si de cerealele fitness, bauturi - beau doar ceai verde si apa plata. sper sa reusesc. am nevoie de voi! doar impreuna vom resusi sa intelegem ce e cu adevarat important in viata. cind merg la cumparat haine parca mi-i moartea. ma enervez pe vinzatoare ca nu aduc modele pe corpul meu:((:((:((vreau sa pot masura orice haina imi place. m-am saturat sa port doar negru.:((

ianna 16 apr 2011 14:06:03

Re: Jurnal jess
 
Jess eu nu cred ca arati atat de grasutza precum te plangi, sincer ! Iar la varsta ta m-as axa pe sport mai mult si pe un regim de viata cat mai sanatos. As fi curioasa sa vad un meniul de-al tau pe o zi intreaga facut cu calculatorul nr de calorii din site. Exact cum ai zis si tu... nu nr kilogramelor conteaza ci cum vin hainele pe tine...si a fi o "martzoaga" nu e tocmai un ideal demn de atins;) pentru o silueta placuta la vedere:D

jess 16 apr 2011 14:09:32

Re: Jurnal jess
 
pai nu arat nici chiar grasa grasa. daca fac putin efort pot sa mint pe oricine ca am abdomenul plat.cind ma privesc in oglinda de dimensiuni medii fixata pe perete ma vad slabuta, insa cind ma privesc pe una mare parca sunt un bostan:(oricum trebuie sa slabesc!

ianna 16 apr 2011 14:15:42

Re: Jurnal jess
 
:))esti haioasa:))

te-as sfatui sa iei un centimetru...vezi ca gasesti pe forum cum tre sa iti iei masurile. te masori peste tot si iti notezi in caiet.... fixezi o data si verifici lunar centimetrii;;)

jess 16 apr 2011 14:22:44

Re: Jurnal jess
 
:(oki. voi face asa. insa la cintar am mai pus 200/300 g:((:((:((

ianna 16 apr 2011 14:27:05

Re: Jurnal jess
 
te cantaresti doar la prima ora dupa ce faci pipi si dupa ce cu o seara inainte sau in dimineata cu pricina ai fost la wc cu "treburi importante":D si mai ales nu te cantari cand esti in perioada cu musafiri sau cand se apropie... acul o sa iti arate mai mult cu siguranta

jess 16 apr 2011 14:32:49

Re: Jurnal jess
 
da.. cunosc regulile. ms de sfaturi oricum. ce as putea minca la cina?;;)

ianna 16 apr 2011 14:52:23

Re: Jurnal jess
 
ceva usor de digerat

eu am in plan o salata cu ridichi, ceapa si usturoi verde si cateva cubulete de gratar de pui si ultima gustare un grepfruit.


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:16:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO