forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Jessica (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-jessica-3539.html)

Jessica 19 apr 2010 21:47:05

Jurnal Jessica
 
Buna ziua!:)
Numele meu este Simona si... oh doamne,trecem peste introduceri :))
Am 14 ani,1m60 si... 100 kg.Stiu,enorm!Am inceput sa pun pe mine acum cativa ani,cand tatal meu era plecat prin strainatate si imi trimitea tot felul de bunatati.Din pacate,asta nu e singurul motiv.Aveam 60 kg la 10 ani.
Mereu ma simt ciudat cand vad fete slabute in clasa mea,care arata foarte bine si stiu ca o sa fie fericite mai tarziu.Eu mereu am fost altfel... nu pot sa spun ca am o viata teribila,deoarece am prietene foarte bune,parintii mei sunt minunati si profesorii ma considera o fata inteligenta care poate ajunge departe.Singura problema,ca de obicei,este greutatea.
Dupa multe discutii cu mama[ne uitam impreuna la o emisiune pe romantica parca,in care femei cautau rochii de mireasa perfecte.mi-a zis "daca ai ambitie,asa o sa ajungi si tu mai tarziu,si o sa-ti cumpar cea mai frumoasa rochie de mireasa"] am hotarat sa fac ceva pana nu e prea tarziu.Am cautat sfaturi prin reviste,pe internet si de la oameni care au mai trecut prin asta.
Am inceput astazi dieta Atkins + 30 min/zi bicicleta [in curand si banda de alergat:D]
Urati-mi succes ^^ .

andra_aly 19 apr 2010 21:53:58

Re: Jurnal Jessica
 
Bine ai venit printre noi Jessica>:D< suntem alaturi de tine:)>:D< intradevar ai un drum lung de parcurs. dar cu ajutorul slabutelor o sa ti se para mai colorat;) si ma scurt.
Esti tinerica si la varsta asta trebuie sa ai mare grija ce papi. sportul este foarte important. ca sa slabesti frumos trebuie sa faci si miscare;)
mult succes>:D<

Liviutzza 19 apr 2010 22:47:12

Re: Jurnal Jessica
 
Citat:

Anterior postat de Jessica (Post 157623)
Buna ziua!:)
Numele meu este Simona si... oh doamne,trecem peste introduceri :))
Am 14 ani,1m60 si... 100 kg.Stiu,enorm!Am inceput sa pun pe mine acum cativa ani,cand tatal meu era plecat prin strainatate si imi trimitea tot felul de bunatati.Din pacate,asta nu e singurul motiv.Aveam 60 kg la 10 ani.
Mereu ma simt ciudat cand vad fete slabute in clasa mea,care arata foarte bine si stiu ca o sa fie fericite mai tarziu.Eu mereu am fost altfel... nu pot sa spun ca am o viata teribila,deoarece am prietene foarte bune,parintii mei sunt minunati si profesorii ma considera o fata inteligenta care poate ajunge departe.Singura problema,ca de obicei,este greutatea.
Dupa multe discutii cu mama[ne uitam impreuna la o emisiune pe romantica parca,in care femei cautau rochii de mireasa perfecte.mi-a zis "daca ai ambitie,asa o sa ajungi si tu mai tarziu,si o sa-ti cumpar cea mai frumoasa rochie de mireasa"] am hotarat sa fac ceva pana nu e prea tarziu.Am cautat sfaturi prin reviste,pe internet si de la oameni care au mai trecut prin asta.
Am inceput astazi dieta Atkins + 30 min/zi bicicleta [in curand si banda de alergat:D]
Urati-mi succes ^^ .

Succes cu Atkins:Dcred ca o sa slabesti super bine daca o sa te tii,fratele meu o tine si in fiecare zi vede rezultate la cantar!A inceput de la 93 de kg si acum are deja 85...in foarte putin timp!Poti sa papi cat vrei din alimentele permise,deci nu o sa faci foamea!Succes!

DrIulia2010 20 apr 2010 09:04:33

Re: Jurnal Jessica
 
Bun Jessica,bine ai venit.:)
Fiecare dieta,in cazul de fata Atkins reactioneaza diferit pentru fiecare organism.Eu nu ti-as sugera sa urmezi Atkins,e un regim dezechilibrat pentru varsta ta,mai ales ca se bazeaza pe alimente grase,predominand proteinele de origine animala(carne grasa de orice fel,mezeluri,oua,branzeturi),nu recomand!!!
Inainte de a lua o decizie in privinta dietei pe care o vei urma trebuie sa fii sigura ca nu sunt probleme de sanatate care au dus la surplusul de kg acumulat iar pentru asta trebuie sa mergi la medic pentru un control si analize de sange,pentru ca nu e normala aceasta greutate la 14 ani.

Succes Jessica.:)

Sibel H 20 apr 2010 12:01:09

Re: Jurnal Jessica
 
:)Jessica,sa ai o zi buna...si eu de cateva zile, am inceput cu dieta Atkins...dupa cum ,am inteles eu este usor sa slabesti dar greu sa te menti...tu esti foarte tanara si la tine este posibil sa ai rezultate foarte bune...iti doresc mult succes si reusita deplina....:)

Luli 20 apr 2010 12:33:31

Re: Jurnal Jessica
 
Bine ai venit printre noi Jessica.

justbelieve 20 apr 2010 12:48:42

Re: Jurnal Jessica
 
Bine ai venit si succes in ceea ce ti-ai propus>:D<

mvthebest 20 apr 2010 13:07:14

Re: Jurnal Jessica
 
Mult noroc in lupta cu kg:-*:-*:-*:-*>:D<

LicuriciColorat 20 apr 2010 15:13:48

Re: Jurnal Jessica
 
Buna Jessica,felicitari pt decizia luata,e foarte important sa constientizezi ca e bine sa slabesti si pt sanatate,nu numai pt a arata bine.La varsta asta poti urma si o dieta personalizata,sa elimini mancarurile grase,sucurile,dulciurile si prajelile,alimentatia de tip fast food,cipsurile si toate cele.Important e sa faci si sport pt a slabii frumos,orice sport e bine facut de la plimbat pana la alergat, nu conteaza.Mult succes si sa ne auzim la cat mai multe kg date jos>:D<

Jessica 21 apr 2010 08:08:37

Re: Jurnal Jessica
 
Va multumesc pentru incurajari si sfaturi :D
M-am simtit foarte obosita ieri,dar cred ca e normal.
Sa va spun ce am patit ieri si eram atat de suparata ca n-am putut sa ma abtin.
A fost ziua unei colege si a adus bomboane la scoala.Le-a impartit,a ajuns si la mine si din instinct am desfacut-o si am mancat jumate din ea.Apoi mi-am adus aminte ca tin o dieta si ca nu e voie.Prea tarziu :| Dar totusi sper ca nu a fost atat de grav incat sa-mi dea peste cap Atkins-ul.
Liviutzza,mult noroc fratelui tau.Sper sa ajunga la rezultatele pe care le doreste:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:27:05.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO