forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Jolye79 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-jolye79-3256.html)

jolye79 25 mar 2010 11:30:31

Jurnal Jolye79
 
Buna ziua tuturor!
Acum se naste si jurnalul primei diete pe care am tinut-o vreodata. Cu putina ambitie va fi si ultima incercare de a slabi, iar cu putina atentie va deveni un mod de viata.
Cunosc cateva dintre principiile promovate pe acest site, cu celelalte incep sa ma familiarizez putin cate putin.
Incerc acum o dieta hipocalorica mai permisiva (alaptez) combinata cu ceva miscare de intensitate moderata (am doua cezariene la activ in ultimii doi ani) si....o sa va prezint in continuare cum eram, cum sunt si cum as vrea sa ajung.
Ador site-ul asta, are tot ce-i trebuie ca sa slabesti usor si frumos.

lavinuta 25 mar 2010 11:42:42

Re: Jurnal Jolye79
 
Bine te-am gasit la tine in casutaaa>:D<
sa auzim numai de multe kg pierdute:)

jolye79 25 mar 2010 11:50:49

Re: Jurnal Jolye79
 
Multumesc de intampinare! O sa auziti cu siguranta, numai sa ma lase juniorii sa scriu. O sa profit de timpul in care dorm ei. Plec acum, bebe mic cauta papa!!

maryg 25 mar 2010 11:53:18

Re: Jurnal Jolye79
 
Bine ai venit! Spor la slabit!
Pt.tine ...de casa noua [*54*]si un mic[*129*]

ianna 25 mar 2010 14:30:21

Re: Jurnal Jolye79
 
Bine ai venit in "clubul" nostru

pana sa ma apuc sa dau ceva sfaturi vreau sa stiu daca mai alaptezi?

o zi eXcelenta

jolye79 25 mar 2010 15:04:11

Re: Jurnal Jolye79
 
Multumesc mult!
Da, alaptez. Si inca des. Rar sta 3,5 ore fara sa pape si inca nu am inceput diversificarea, astept pana dupa 6 luni (asa am facut si la primul copil). Stiu ca esti anti-dieta in timpul alaptarii (am citit "morala" facuta lavinutei), dar sa-ti dau cateva date: bebele meu, nascut la 3500 grame, avea pe 5 feb (deci la 2,5 luni) 7600 grame. Cam atunci am inceput si eu sa mananc mai putin - adica minim1550-1600 cal. Pe 16.03 (4 luni fara 3 zile), dupa o luna si jumatate de dieta materna, bebe avea 8600 grame. Nu va spun, fetelor, ca medicul de familie a vrut sa-i ia glicemia sa vada daca nu cumva are probleme de este asa de mare!!!
Prin urmare, ceea ce fac eu acum nu il afecteaza, poate doar oarece dureri de burtica de la cruditati, dar incerc pe cat posibil sa mananc mai multe legume fierte si cel mult o salata pe zi.

impossible93 25 mar 2010 15:15:00

Re: Jurnal Jolye79
 
Bun venit[*117*]

Te felicit pentru initiativa si va doresc multa sanatate tie si juniorilor tai:X[*33*]

Suntem aici pentru tine[*71*]

jolye79 25 mar 2010 15:39:03

Re: Jurnal Jolye79
 
Eeeeee, asa primire calduroasa nici la mama acasa nu am!

Mi-am facut un album de fotografii, am pus cateva poze din perioada in care eram extrem de slabuta, apoi din perioada in care aveam o greutate relativ normala (ma mai stresau cativa colacei pe ici pe colo) si cateva din perioada dezastruoasa de dupa ambele nasteri.
Parca nu ar fi una si aceeasi persoana!
Si am constatat ca in aceasta ultima perioada nu prea s-a inghesuit nimeni sa-mi faca poze :( Abia am gasit cateva mai sugestive...

ianna 25 mar 2010 15:42:35

Re: Jurnal Jolye79
 
Citat:

Anterior postat de jolye79 (Post 128973)
Multumesc mult!
Da, alaptez. Si inca des. Rar sta 3,5 ore fara sa pape si inca nu am inceput diversificarea, astept pana dupa 6 luni (asa am facut si la primul copil). Stiu ca esti anti-dieta in timpul alaptarii (am citit "morala" facuta lavinutei), dar sa-ti dau cateva date: bebele meu, nascut la 3500 grame, avea pe 5 feb (deci la 2,5 luni) 7600 grame. Cam atunci am inceput si eu sa mananc mai putin - adica minim1550-1600 cal. Pe 16.03 (4 luni fara 3 zile), dupa o luna si jumatate de dieta materna, bebe avea 8600 grame. Nu va spun, fetelor, ca medicul de familie a vrut sa-i ia glicemia sa vada daca nu cumva are probleme de este asa de mare!!!
Prin urmare, ceea ce fac eu acum nu il afecteaza, poate doar oarece dureri de burtica de la cruditati, dar incerc pe cat posibil sa mananc mai multe legume fierte si cel mult o salata pe zi.


ma bucur ca te-ai informat :)) si ma bucur ca ambii copilasi sunt bine:-* si cand tzi dieta...vreau doar sa meditezi un pic ce anume si cat anume papi... ca nu conteaza cat papi (bine nici sa te infometezi) ci ce papi... asa si ei...pot sa ia in greutate...ca lapte le dai, dar conteaza si consistenta (compozitia) laptelui;)

Si la ce dieta/program de slabit te-ai gandit?

jolye79 25 mar 2010 15:59:13

Re: Jurnal Jolye79
 
Offff, sa incep povestea.
Pot sa ma lungesc un pic, nu? Nu prea mult, promit, dar parca nici nu-mi vine sa scriu pe scurt ca am X kg, pe care le-am acumulat in Y mod si ca vreau sa dau jos Z kg, etc.


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:24:50.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO