Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal just21

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 14 aug 2011, 09:40:02
dupy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 10 sep 2010
Locaţie: *, Romania
Vârsta: 29
Dieta: constientizare
Date: 166cm
Mesaje: 612
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Thumbs up Re: jurnal de autoincurajare..

Saluuut!
Vin foarte entuziasmata cu o propunere ce sper sa-ti placa si tie la fel de mult cum imi place si mie
Vrei sa slabim impreuna?
Am vazut ca avem apx aceleasi kg de slabit, si aceeasi data de deadline Si eu vrea sa ajung la greutatea dorita pana incepe scoala, apoi doar sa ma mentin. Ce spui, o facem impreuna?
Pe mine una m-ar ajuta Adica sa ne dam raportul una alteia cat mai des si sa vorbim despre ce mancam, si sa ne controlam cat mai des Ce spui, ne intalnim aici zilnic si ne sustinem reciproc?
ps: teoretic dieta e inceputa de ieri, pt ca ieri m-am cantarit. dar, de fapt, de azi. pt ca ieri am ingerat dulciuri pe seara, multe..greselile trecutului
__________________
Jurnal Dupy
Ideal/ Scop: Nicole Scherzinger


"Marile rezultate au nevoie de mari ambitii." - James Champy
You can make excuses or you can enjoy results. But you can do both.
dupy, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
  #12 (permalink)  
Vechi 14 aug 2011, 13:04:18
just21's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 29 aug 2010
Locaţie: somewhere, Romania
Vârsta: 30
Dieta: ...
Date: 162cm, 60.5kg
Mesaje: 1.858
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 30 mesaje
Implicit Re: jurnal de autoincurajare..

Citat:
Anterior postat de Roxii Vezi mesajul
Buna si bine ai venit!Nu ai mult de slabit,deci nu va fi asa greu,iar cu SB vei slabi foarte repede.Trebuie doar sa lupti pt ceea ce iti doresti si sa nu te mai lasi influentata de ceilalti.Si mie imi spuneau multi ca nu e nevoie sa slabesc desi mai aveam putin si deveneam obeza,insa noi stim cel mai bine ce ne dorim si cum ne simtim mai bine,asa ca explica`le parintilor tai ca vrei sa faci asta pt tine.Probabil ei nu te ispitesc atat din cauza ca li se pare ca esti deja slaba pe cat le este teama sa nu faci ca data trecuta si sa te infometezi.Explica`le ca de data asta vei slabi sanatos,nu te vei mai infometa si poate vor intelege si ei.Mult succes!
Roxii ai perfecta dreptate.Ei nu ma ispitesc neaparat pentru ca sunt "ff slaba" ei mai degraba, in special tati nu mai vrea sa ma vada ca sunt ca anul trecut.Pur si simplu nu ma atingeam de mancare doar ff putin.Trebuie sa recunosc ca am dat in anorexie si de atunci mie putin frica de mancare.Insa am fost si la doctor si mi`a explicat ca nu e bine deloc ce fac mai ales ca eu deja ma confrunt cu probleme de menstruatie si asta e clar un semnal de alarma, dar e foarte greu totusi sa imi revin.Am ramas asa cu frica de mancare.Nu zic ca acum mananc totusi mai bine decat data trecuta dar vreau sa o iau incet cu caloriile pentru ca nici prea mult nu mai pot manca ca mi se face rau..Eh ce sa fac am facut multe prostii anul trecut..Aproape m`am distrus..Noroc cu mami ca m-a oprit la timp!!Iti multumesc foarte mult de primire si incurajare!!
__________________

  #13 (permalink)  
Vechi 14 aug 2011, 13:10:20
just21's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 29 aug 2010
Locaţie: somewhere, Romania
Vârsta: 30
Dieta: ...
Date: 162cm, 60.5kg
Mesaje: 1.858
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 30 mesaje
Implicit Re: jurnal de autoincurajare..

Citat:
Anterior postat de dupy Vezi mesajul
Saluuut!
Vin foarte entuziasmata cu o propunere ce sper sa-ti placa si tie la fel de mult cum imi place si mie
Vrei sa slabim impreuna?
Am vazut ca avem apx aceleasi kg de slabit, si aceeasi data de deadline Si eu vrea sa ajung la greutatea dorita pana incepe scoala, apoi doar sa ma mentin. Ce spui, o facem impreuna?
Pe mine una m-ar ajuta Adica sa ne dam raportul una alteia cat mai des si sa vorbim despre ce mancam, si sa ne controlam cat mai des Ce spui, ne intalnim aici zilnic si ne sustinem reciproc?
ps: teoretic dieta e inceputa de ieri, pt ca ieri m-am cantarit. dar, de fapt, de azi. pt ca ieri am ingerat dulciuri pe seara, multe..greselile trecutului
Dupy iti multumesc mult de primire si incurajare!Desigur ca vreau sa slabim impreuna si sa vorbim in fiecare zi! Imi cam lipseste o persoana cu care sa conversez, pt ca prietenele mele nu prea ma inteleg...Ele spun ca sunt nebuna ca eu sunt foarte bine si ca" ce vreau sa ajung un schelet osos?"..La fel ca si tine si eu vreau sa slabesc pana incepe sc si dupa sa ma mentin..Eu cu caloriile o voi lua incet mai ales ca eu de un an si ceva nu cred ca am mai mancat peste 1200 calorii, poate doar in perioadele de binge eating..Mi-am propus pt inceput cu SB faza 1 sa am 2 mese pe zi plus o gustare..Nu vreau sa ma fortez chiar cu 3 mese pentru ca inca am frica aceea de mancare.Ultima data cand ai mei au incercat sa ma puna sa mananc de 3 ori pe zi , la ultima masa aproape ca nu ma mai puteam opri..ei nu au inteles ca trebuie sa imi revin incet, au vrut totul dintr-o data. Dar acum eu vreau sa lupt pt mine si stiu ca pot!!..Imi pare bine ca nu sunt singura!
__________________

  #14 (permalink)  
Vechi 14 aug 2011, 14:08:27
Roxii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal just21

Citat:
Anterior postat de just21 Vezi mesajul
Roxii ai perfecta dreptate.Ei nu ma ispitesc neaparat pentru ca sunt "ff slaba" ei mai degraba, in special tati nu mai vrea sa ma vada ca sunt ca anul trecut.Pur si simplu nu ma atingeam de mancare doar ff putin.Trebuie sa recunosc ca am dat in anorexie si de atunci mie putin frica de mancare.Insa am fost si la doctor si mi`a explicat ca nu e bine deloc ce fac mai ales ca eu deja ma confrunt cu probleme de menstruatie si asta e clar un semnal de alarma, dar e foarte greu totusi sa imi revin.Am ramas asa cu frica de mancare.Nu zic ca acum mananc totusi mai bine decat data trecuta dar vreau sa o iau incet cu caloriile pentru ca nici prea mult nu mai pot manca ca mi se face rau..Eh ce sa fac am facut multe prostii anul trecut..Aproape m`am distrus..Noroc cu mami ca m-a oprit la timp!!Iti multumesc foarte mult de primire si incurajare!!
Nu trebuie sa iti fie frica de mancare,nu este dusmanul tau atata timp cat mananci cat si ce trebuie.Nu zice nimeni sa mananci nush cate calorii pe zi,insa sa nu scazi sub 1000 de calorii,altfel tot infometare se numeste.Imparte`ti aceste calorii in 3 mese+2 gustari,astfel nu vei mai manca cu asa multa foame incat sa exagerezi.Stiu ca iti e teama,dar tu esti singura care poti iesi din starea asta.A manca 3 mese principale nu inseamna ca te ingrasi,ci din contra,iti vei face singura un bine si iti vine sa crezi sau nu,te va ajuta sa slabesti!Si eu mancam inainte o singura data pe zi si nu slabeam deloc,ei bine,de cand am inceput sa mananc 3 mese principale+2 gustari am slabit foarte frumos si usor!
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #15 (permalink)  
Vechi 14 aug 2011, 16:31:06
just21's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 29 aug 2010
Locaţie: somewhere, Romania
Vârsta: 30
Dieta: ...
Date: 162cm, 60.5kg
Mesaje: 1.858
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Jurnal just21

Citat:
Anterior postat de Roxii Vezi mesajul


Nu trebuie sa iti fie frica de mancare,nu este dusmanul tau atata timp cat mananci cat si ce trebuie.Nu zice nimeni sa mananci nush cate calorii pe zi,insa sa nu scazi sub 1000 de calorii,altfel tot infometare se numeste.Imparte`ti aceste calorii in 3 mese+2 gustari,astfel nu vei mai manca cu asa multa foame incat sa exagerezi.Stiu ca iti e teama,dar tu esti singura care poti iesi din starea asta.A manca 3 mese principale nu inseamna ca te ingrasi,ci din contra,iti vei face singura un bine si iti vine sa crezi sau nu,te va ajuta sa slabesti!Si eu mancam inainte o singura data pe zi si nu slabeam deloc,ei bine,de cand am inceput sa mananc 3 mese principale+2 gustari am slabit foarte frumos si usor!
Am sa incerc si eu sa imi fac un astfel de regim.Ai punctat bine cand ai zis ca cu o singura masa nu slabesti deloc..La inceput a mers dar acum nu mai merge deloc la mine iar cand ma pun la masa parca imi vine sa o devorez pe toata..dar ma abtin.Stiu ca e o intrebare stupida, dar chiar nu exista riscul sa ma ingras si mai tare daca mananc 3 mese pe zii? la mine gustarile nu prea isi au rostul pentru ca nu obisnuiesc sa mananc intre mese pentru ca nu simt nevoia.Eu gustarile le consideram masa..La scoala doar aveam ca si gustare cate un fruct.
__________________


Ultima dată editat de just21; 14 aug 2011 at 16:35:16.
  #16 (permalink)  
Vechi 14 aug 2011, 16:50:41
dupy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 10 sep 2010
Locaţie: *, Romania
Vârsta: 29
Dieta: constientizare
Date: 166cm
Mesaje: 612
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal just21

Dupa suisuri si coborasuri (54kg - 51kg - 54kg - 50kg..) am zis aseara ca m-am saturat sa ma tot gandesc la mancare. Si ca o sa procedez asa cum fac multe fete skinny: mananc pentru a trai. Adica la limita supravietuirii Simt ca ma doare stomacul..mananc ceva: ce am chef. Dupa ce ma simt ok, imi continui activitatea pana ce simt iar foamea. Pare rational, nu? Mananci cand ti-e foame.
Azi am inceput sa mai citesc p`aici, sa ma documentez..si am inteles ca nu e bine pt organism. El supravietuieste, dar nu functioneaza normal. Si daca mananc 700kcal/zi, si aia constand intr-o felie de tort(fiindca asta am chef), atunci o sa fiu o skinny, plina de celulita. Si stiu ca acum 3 ani eram slaba, 45kg. Nu mancam decat atunci cand ma punea mama la masa, fortat. Minte de copil.. ma lua ameteala la scoala si nu stiam de ce, nu relizam. La analize mereu imi iesea anemie..

Cu 3, 4 si chiar 5 mese pe zi eu am slabit. Ca am luat mai apoi in greutate e numai vina mea, pt ca m-am indopat. Dar am slabit fiindca asta e secretul, gasesti informatii despre asta: mese dese si mici. Daca tu ai 1100 kcal/zi, pur si simplu nu le imparti in 2, ci in 4. Astfel, nu mananci mai mult caloric. Intelegi? Niciun risc de ingrasare Eu iau cate mese pot, avand grija sa am spatiu de 3h intre ele. Dupa un fruct imi permit sa iau masa la 1h - 1h juma.

E FOARTE IMPORTANT, ajuta mult de tot: sa ai mese dese, cu spatiu de 3h intre ele; sa n`ai "rontaieli" ! Never. Daca ai pofta de covrigii din farfurie si au trecut doar 2h de cand ai mancat, mai asteapta 1h, si apoi papa 4-5covrigi si inca ceva sanatos pe langa, pana la minim 100kcal. Ce e sub 100kcal eu consider rontaiala, nu masa si organismul la fel..
__________________
Jurnal Dupy
Ideal/ Scop: Nicole Scherzinger


"Marile rezultate au nevoie de mari ambitii." - James Champy
You can make excuses or you can enjoy results. But you can do both.
dupy, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
  #17 (permalink)  
Vechi 14 aug 2011, 17:00:55
Roxii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal just21

Citat:
Anterior postat de just21 Vezi mesajul
Am sa incerc si eu sa imi fac un astfel de regim.Ai punctat bine cand ai zis ca cu o singura masa nu slabesti deloc..La inceput a mers dar acum nu mai merge deloc la mine iar cand ma pun la masa parca imi vine sa o devorez pe toata..dar ma abtin.Stiu ca e o intrebare stupida, dar chiar nu exista riscul sa ma ingras si mai tare daca mananc 3 mese pe zii? la mine gustarile nu prea isi au rostul pentru ca nu obisnuiesc sa mananc intre mese pentru ca nu simt nevoia.Eu gustarile le consideram masa..La scoala doar aveam ca si gustare cate un fruct.
Repet!Exista riscul sa te ingrasi cu 3 mese pe zi daca mananci numai porcarii,insa dak ai grija la ce mananci,la combinatiile de alimente si cat mananci nu te poti ingrasa,ci din contra,vei slabi.Gustarile au si ele rostul lor,sa stii.Nu conteaza ca nu esti obisnuita,te vei obisnui dak vrei sa slabesti.Se spune ca o masa/zi este pt cei care vor sa se ingrase,3 mese/zi pt cei care vor sa se mentina si 5 mese/zi (3 mese principale+2 gustari)pt cei care vor sa slabeasca
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #18 (permalink)  
Vechi 14 aug 2011, 17:10:38
just21's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 29 aug 2010
Locaţie: somewhere, Romania
Vârsta: 30
Dieta: ...
Date: 162cm, 60.5kg
Mesaje: 1.858
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Jurnal just21

Citat:
Anterior postat de dupy Vezi mesajul
Dupa suisuri si coborasuri (54kg - 51kg - 54kg - 50kg..) am zis aseara ca m-am saturat sa ma tot gandesc la mancare. Si ca o sa procedez asa cum fac multe fete skinny: mananc pentru a trai. Adica la limita supravietuirii Simt ca ma doare stomacul..mananc ceva: ce am chef. Dupa ce ma simt ok, imi continui activitatea pana ce simt iar foamea. Pare rational, nu? Mananci cand ti-e foame.
Azi am inceput sa mai citesc p`aici, sa ma documentez..si am inteles ca nu e bine pt organism. El supravietuieste, dar nu functioneaza normal. Si daca mananc 700kcal/zi, si aia constand intr-o felie de tort(fiindca asta am chef), atunci o sa fiu o skinny, plina de celulita. Si stiu ca acum 3 ani eram slaba, 45kg. Nu mancam decat atunci cand ma punea mama la masa, fortat. Minte de copil.. ma lua ameteala la scoala si nu stiam de ce, nu relizam. La analize mereu imi iesea anemie..

Cu 3, 4 si chiar 5 mese pe zi eu am slabit. Ca am luat mai apoi in greutate e numai vina mea, pt ca m-am indopat. Dar am slabit fiindca asta e secretul, gasesti informatii despre asta: mese dese si mici. Daca tu ai 1100 kcal/zi, pur si simplu nu le imparti in 2, ci in 4. Astfel, nu mananci mai mult caloric. Intelegi? Niciun risc de ingrasare Eu iau cate mese pot, avand grija sa am spatiu de 3h intre ele. Dupa un fruct imi permit sa iau masa la 1h - 1h juma.

E FOARTE IMPORTANT, ajuta mult de tot: sa ai mese dese, cu spatiu de 3h intre ele; sa n`ai "rontaieli" ! Never. Daca ai pofta de covrigii din farfurie si au trecut doar 2h de cand ai mancat, mai asteapta 1h, si apoi papa 4-5covrigi si inca ceva sanatos pe langa, pana la minim 100kcal. Ce e sub 100kcal eu consider rontaiala, nu masa si organismul la fel..
Ai dreptate si tu si roxi.Daca mananci mai putin si mai des pe langa ca ai energie dar si slabesti mai usor.Eu daca stau sa ma gandesc cred ca de accea am reusit eu sa dau jos 2 kg intr`o saptamana in timp ce eram la matusa mea.Mancam de 2 ori pe zii impreuna cu verisoarele mele si aveam si 2 gustari din fructe.Stiu ca m-am intors acasa mai slabuta si nu intelegeam cum am reusit pentru ca eu credeam ca am mancat mai mult.Totusi azi sunt fericita pentru ca dupa mai multe saptamani de mancat doar o data pe zi azi am avut 2 mese si 2 gustari. ceea ce pentru mine e un pas mic dar important.si am mai si mancat conform dietei si nu am nici remuscari..deci poate poate sunt pe calea cea buna.Dar cred ca am reusit acest lucru si datorita voua pentru ca am povestit cu voi.Pana acum nu faceam altceva decat sa ma simt prost.Fetelor eu acum va las pentru ca merg la alergat cu o prietena dornica si ea sa slabeasca si vorbim mai deseara! Va pup!
__________________

  #19 (permalink)  
Vechi 14 aug 2011, 17:31:39
dupy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 10 sep 2010
Locaţie: *, Romania
Vârsta: 29
Dieta: constientizare
Date: 166cm
Mesaje: 612
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Question Re: Jurnal just21

Succes!
Roxi, am si eu o intrebare pt tine TI-am citit o parte din jurnal, ai slabit muult ceea ce ma face sa am incredere in sfaturile tale
Faza e ca uneori ma trezesc mai tarziu(in vacanta) si nu am timp de 4-5 mese. Eu las spatiu de 3h intre mese, pentru ca asa am citit ca e corect.
Acum am o nelamurire. Cu fructele e alta poveste? Stiu ca dupa masa, daca vrei un fruct, astepti 3h. Dar dupa fruct, daca vrei sa iei masa, citisem ca e de ajuns 1h. E adevarat? Nu vreau sa imi stric meniul, daca stiu ca afecteaza las tot 3h. Dar Dr. Oz zicea ca poti manca un mar cu 30min inainte de masa
Tu ce parere ai? Just21, cand te intorci, poti sa ma ajuti si tu daca ai informatia
__________________
Jurnal Dupy
Ideal/ Scop: Nicole Scherzinger


"Marile rezultate au nevoie de mari ambitii." - James Champy
You can make excuses or you can enjoy results. But you can do both.
dupy, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
  #20 (permalink)  
Vechi 14 aug 2011, 18:36:24
Roxii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal just21

Citat:
Anterior postat de dupy Vezi mesajul
Succes!
Roxi, am si eu o intrebare pt tine TI-am citit o parte din jurnal, ai slabit muult ceea ce ma face sa am incredere in sfaturile tale
Faza e ca uneori ma trezesc mai tarziu(in vacanta) si nu am timp de 4-5 mese. Eu las spatiu de 3h intre mese, pentru ca asa am citit ca e corect.
Acum am o nelamurire. Cu fructele e alta poveste? Stiu ca dupa masa, daca vrei un fruct, astepti 3h. Dar dupa fruct, daca vrei sa iei masa, citisem ca e de ajuns 1h. E adevarat? Nu vreau sa imi stric meniul, daca stiu ca afecteaza las tot 3h. Dar Dr. Oz zicea ca poti manca un mar cu 30min inainte de masa
Tu ce parere ai? Just21, cand te intorci, poti sa ma ajuti si tu daca ai informatia
Trebuie cel putin 3 ore intre mesele principale,nu intre masa si gustare.Asa este,poti manca un fruct cu cel putin 30 de minute inainte de masa fara sa fie nici o problema.Si eu nu las sa treaca 2 ore de la masa pana la gustare indiferent ca e fruct sau orice altceva,ci in general cam 2 ore,de aia se si spune sa mananci din 2 in 2 ore...
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
autoincurajare, calorii, dieta, jurnal, jurnale, just21, ro, sanatos, slabit, slabute

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole