forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-kad_cor-trebuie-reusesc-2594.html)

kad_cor 04 feb 2010 16:57:37

Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Buna jurnalule,
Evident povestea mea nu e diferita de a celorlati si m-am gandi de foarte multe ori daca merita s-o scriu.Acum m-am hotarat, deci: am in curand 47 de ani am 1,72 inaltime si "minunata" greutate de 96 kg .Uneori fac caz de necaz doar sunt un om cu "greutate". Trebuie sa recunosc ca am fost totdeauna un om cu greutate de cand ma stiu. Mai "usoara" am fost doar intr-o perioada foarte trista cand Mama a fost foarte bolnava . Mereu m-a demoralizat faptul ca nu am cu cine sa seman slaba asta a fost un fel de justificare pentru mine (tot sunt la momentul adevarului) si trebuie sa recunosc ca oamenii nu sunt doar slabi si grasi imi place sa cred ca as putea sa devin un om care macar tinde spre un om slab. Azi am inceput m-a hotarat la o dieta Monti si inca odata multe au fost impotriva (a trebuit sa particip la o masa festiva la servici unde nu am reusit foarte tare sa fentez dar m-am tinut multumitor). Te las acum jurnalule maine am sa consemnez (cu sinceritate) cum s-a sfarsit ziua de azi.:)
Pe curand!

rosemary 04 feb 2010 17:18:20

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Buna... si bine ai venit >:D<

Si eu sunt relativ noua aici si ma lupt cu acelasi inamic ca si toate slabutele de pe forum: greutatea.

Succes si sa ne aduci numai vesti bune !;)

loryanaa 04 feb 2010 17:30:33

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Bine ai venit!!..sucees cu dieta..asteptam rezultatele:-*.

kad_cor 05 feb 2010 15:14:59

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Buna jurnalule,
Mutumesc tuturor pentru primire. Mi-am promis ca revin cu amanunte despre prima zi care nu a fost chiar ceea ce mi-am propus.Ieri spre seara (oricum dupa ora 18) am ajuns acasa unde mi-am preparat o salata de varza acra cu un pic de ulei si am savurat-o cu 2 felii de paine neagra. Am facut 20 de minute bicicleta dar am continuat candva seara cu cereale cu lapte :"> nu am scuza . Mai studiez Monti mi se pare ca s-ar potrivi programului meu lucru .La dieta Monti ce e mai neplacut pentru mine nu sunt recomandate fructele.
Voi reveni pe curand!

ianna 05 feb 2010 15:29:56

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
vin si eu cu un mic sfat...

miscare! n-am sa zic sport ca poate nu aveti timp..dar plimbari seara ...sau ziua... cand aveti timp...ba in pas mai alergator...ba domol..ba combinand cu alte miscari aerobice...gen mers pe varfuri...genunchi mai ridicati...face foarte bine...nu doar la inima dar si la slabit;)

cca 1 ora pe zi...si cantarul zgarcit nu va intarzia sa apara:D


a si poate ar fi bine daca v-ati lua si masurile cu cm... ca poate slabiti in cm mai repede decat pe cantar efectiv

carmen68 05 feb 2010 18:42:16

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
O salut pe gazda acestui jurnal si ii doresc ce-mi doresc si mie:)...'la cat mai putine kilograme' ;) . O rog pe Ianna sa-mi explice cum e cu verificarea centrimetrilor din talie in detrimentul kilogramelor de pe cantar...suna interesant,dar as dori o explicatie putin mai detaliata...multumesc mult:D

Sheba 05 feb 2010 22:18:38

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Cred ca si Ianna va fii de acord cu ce spun eu. :)
Pai e destul de simplu muschii atarna mult mai mult decat grasimea si ocupa si volum mai mic. Facand sport este normal sa creasca masa musculara si sa se topeasca grasimea. Daca slabesti corect prin sport mai ales ar trebui sa se duca din grasime si in acelasi timp sa creasca masa musculara. De acolo diferenta dintre cantar si centimetri.

kad_cor 08 feb 2010 16:33:15

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Buna ziua tuturor,
Am inceput sa fac miscare: mers pe jos si bicicleta .Tot ma gandesc de ce m-am lasat pentru ca te simti bine daca faci miscare.Mereu am pus vina pe lipsa de timp( fals:"> ) e usor sa spui asta (oricum mult mai usor decat sa te mobilizezi sa faci miscare).Inca nu m-am hotarat la o dieta anume (am observat ca de cate ori mi-am propus a intervenit ceva independent de vointa mea) asa ca m-am hotarat deocamdata sa incep programul de miscare si sa reduc portia de mancare si anumite alimente.Totul depinde de mine (de atatea ori am sa-mi repet pana retin:D)
Pe curand!

Aida35 08 feb 2010 16:40:42

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
spor la slabit sa ai :-*
Eu sunt chiar foarte noua pe acest forum desi dieta am inceput-o acum 4 saptamani ... si din cauza ca nu am reusit sa il inteleg pe Monti eu am ales 'stil de viata' ... si vad ca am reusit sa ma scutur de cateva kg si chiar daca mai am foarte multe kg de dat jos se vede bine.
Asa ca spor la slabit @};-

Edit: felicitari ca faci miscare si vrei sa faci si sport ... eu sunt un pic mai lenesa :">

ianna 08 feb 2010 17:43:41

re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc
 
Citat:

Anterior postat de Sheba (Post 80076)
Cred ca si Ianna va fii de acord cu ce spun eu. :)
Pai e destul de simplu muschii atarna mult mai mult decat grasimea si ocupa si volum mai mic. Facand sport este normal sa creasca masa musculara si sa se topeasca grasimea. Daca slabesti corect prin sport mai ales ar trebui sa se duca din grasime si in acelasi timp sa creasca masa musculara. De acolo diferenta dintre cantar si centimetri.


exact grasimea e precum gelatina - usoara dar voluminoasa... muchiul e precum carnea - compact si mai greu... d`aia e diferenta intre cm si cantar...evident ca atunci cand ai de dat jos multe kilograme... se va vedea si la cantar si la cm... la cantar in schimb vezi cifrele in jos ...la centimetrii vezi clar de unde s-a dat jos de arata la cantar mai putin...si asa inveti corpul tau...unde slabesti mai repede;)...

pe mine sincer nu ma intereseaza daca cantarul arata 65 sau 55 kg DACA incap in haine de medium sau ma imbrac de la junioare...cu alte cuvinte proportiile ma intereseaza mai mult:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:23:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO