Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Khattiy - Punctul culminant

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #21 (permalink)  
Vechi 06 ian 2011, 09:28:37
khattiy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 19 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Orice este eficient
Date: 173cm, 68kg
Mesaje: 134
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Khattiy - Punctul culminant

Buna Dimineata slabutelor ! Ce mancati astazi?
Acum am observat de ce m-ati mutat la anorexie jurnalul si asa ma simt urat .. eu vreau sa vorbesc cu toata lumea asa ca sunt ''aruncata'' undeva pustiu nimeni nu o sa mai vorbeasca cu mine
khattiy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2358 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1841 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de khattiy; 06 ian 2011 at 09:32:50.
  #22 (permalink)  
Vechi 06 ian 2011, 13:41:13
Nemo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţ cunoscătorSlăbuţ cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Le Cannet, Franta
Vârsta: 55
Dieta: Dukan
Date: 179cm, 87kg
Mesaje: 3.894
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 298 ori in 161 mesaje
Implicit Re: Jurnal Khattiy - Punctul culminant

Citat:
Anterior postat de khattiy Vezi mesajul
Buna Dimineata slabutelor ! Ce mancati astazi?
Acum am observat de ce m-ati mutat la anorexie jurnalul si asa ma simt urat .. eu vreau sa vorbesc cu toata lumea asa ca sunt ''aruncata'' undeva pustiu nimeni nu o sa mai vorbeasca cu mine
Buna, Khattiy

In primul rand, daca vrea cineva sa te gaseasca si sa vorbeasca cu tine, te va gasi , cel mai bun exemplu sunt eu, vroiam de ieri sa-ti scriu si ti-am gasit jurnalul si cand ai fost la adolescente si acum
In al doilea rand, daca nu vrei sa stai aici, nu te comporta ca si cand ai fi anorexica.

Hai sa detaliem - nu esti Adriana Lima sau Gisele Bundchen, esti Mihaela si esti unica in felul tau
Deci, Mihaela Unica-in-felul-ei, care ar fi problema?
Dupa cate observ eu, primul lucru si cel mai important, e ca iti otravesti mintea. Stii, creierul nostru e un fel de pilot automat, noi ii dam coordonatele si el ne duce incet,incet la destinatie. Partea proasta cu chestiile automate e ca in momentul in care tu introduci coordonate gresite, ele te duc acolo, nu conteaza daca asta inseamna probleme, boala, suferinta.
Tu introduci acum coordonate care suna cam asa - sunt grasa si diforma, niciodata nu voi reusi sa arat cum imi doresc, mancarea e un lucru oribil, familia mea e groaznica si ma chinuie, prietenele mele sunt inconstiente si nu ma suporta, sunt chinuita si neajutorata...
Hai sa incercam sa schimbam coordonatele in ceva mai realist, ce zici?
Nu esti grasa si diforma, daca vrei cauta si calculeaza indicele de masa corporala. Si daca ai fi grasa, care e problema? Ai posibilitatea sa schimbi lucrurile. Ai dovedit-o deja.
Niciodata nu vei reusi sa arati cum doresti?
Deja ai facut un pas enorm spre ceea ce meriti sa fii. Adriana Lima? Cum crezi ca arata dimineata, chioara de somn si nemachiata?
Mancarea nu e un lucru oribil, e lucrul care furnizeaza caramizile din care e construit corpul tau...si al meu...si al Adrianei Lima
Daca vei folosi caramizi aiurea, edificiul se prabuseste, asa ca fa pace cu mancarea.
Nu ea te controleaza pe tine, tu o controlezi pe ea, fa acest lucru in mod inteligent.
Familia incearca sa te protejeze, chiar daca nu realizeaza intotdeauna ca fac si lucruri gresite. Nici un parinte normal nu vrea raul propriului copil, doar ca uneori nu stiu cum sa procedeze. Explica-le calm ceea ce vrei, roaga-i sa te asculte si sa te ajute si cu timpul vei avea sprijinul lor, daca si ei vad ca nu vrei sa te autodistrugi.
Prietenele? Nu le bate la cap cu silueta, crezi ca eu am chef sa stau la masa cu cineva care ar critica tot timpul ceea ce mananc?
Poarta-te normal, zambeste, razi, bucura-te de varsta ta si de ziua de azi.
Si nu esti chinuita si neajutorata, ai, ca si toti oamenii din lume, un potential enorm, depinde doar de tine sa-l folosesti cum trebuie. Fetele de aici te vor ajuta oricand cu un sfat si o vorba buna.

Aaaa, am ramas dator cu raspunsul la intrebarea de la inceput - ce mananc bun azi. La ora actuala urmez un regim hiperproteic, asa ca dimineata somon afumat (nu cantaresc cantitatile, dar asa, la ochi, cam 150 de grame, cu lamaie), jumatate de lipie din 1 ou + 50 grame branza degresata + 2 linguri de tarate de ovaz, cafea si ceai.
La pranz iepure la cuptor, seara o portie de macrou afumat cu cealalta jumatate de lipie.Apa, ceai verde neindulcit cu lamaie. Azi e zi de proteina pura, deci fara legume, maine introduc si rosii, ardei, varza, ceapa...

PS. Cum ai reusit sa gasesti ID-ul asa de complicat? Mi se prind degetele in tastatura
Nemo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #23 (permalink)  
Vechi 06 ian 2011, 14:33:51
khattiy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 19 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Orice este eficient
Date: 173cm, 68kg
Mesaje: 134
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Khattiy - Punctul culminant

Citat:
Anterior postat de Nemo Vezi mesajul
Buna, Khattiy

In primul rand, daca vrea cineva sa te gaseasca si sa vorbeasca cu tine, te va gasi , cel mai bun exemplu sunt eu, vroiam de ieri sa-ti scriu si ti-am gasit jurnalul si cand ai fost la adolescente si acum
In al doilea rand, daca nu vrei sa stai aici, nu te comporta ca si cand ai fi anorexica.

Hai sa detaliem - nu esti Adriana Lima sau Gisele Bundchen, esti Mihaela si esti unica in felul tau
Deci, Mihaela Unica-in-felul-ei, care ar fi problema?
Dupa cate observ eu, primul lucru si cel mai important, e ca iti otravesti mintea. Stii, creierul nostru e un fel de pilot automat, noi ii dam coordonatele si el ne duce incet,incet la destinatie. Partea proasta cu chestiile automate e ca in momentul in care tu introduci coordonate gresite, ele te duc acolo, nu conteaza daca asta inseamna probleme, boala, suferinta.
Tu introduci acum coordonate care suna cam asa - sunt grasa si diforma, niciodata nu voi reusi sa arat cum imi doresc, mancarea e un lucru oribil, familia mea e groaznica si ma chinuie, prietenele mele sunt inconstiente si nu ma suporta, sunt chinuita si neajutorata...
Hai sa incercam sa schimbam coordonatele in ceva mai realist, ce zici?
Nu esti grasa si diforma, daca vrei cauta si calculeaza indicele de masa corporala. Si daca ai fi grasa, care e problema? Ai posibilitatea sa schimbi lucrurile. Ai dovedit-o deja.
Niciodata nu vei reusi sa arati cum doresti?
Deja ai facut un pas enorm spre ceea ce meriti sa fii. Adriana Lima? Cum crezi ca arata dimineata, chioara de somn si nemachiata?
Mancarea nu e un lucru oribil, e lucrul care furnizeaza caramizile din care e construit corpul tau...si al meu...si al Adrianei Lima
Daca vei folosi caramizi aiurea, edificiul se prabuseste, asa ca fa pace cu mancarea.
Nu ea te controleaza pe tine, tu o controlezi pe ea, fa acest lucru in mod inteligent.
Familia incearca sa te protejeze, chiar daca nu realizeaza intotdeauna ca fac si lucruri gresite. Nici un parinte normal nu vrea raul propriului copil, doar ca uneori nu stiu cum sa procedeze. Explica-le calm ceea ce vrei, roaga-i sa te asculte si sa te ajute si cu timpul vei avea sprijinul lor, daca si ei vad ca nu vrei sa te autodistrugi.
Prietenele? Nu le bate la cap cu silueta, crezi ca eu am chef sa stau la masa cu cineva care ar critica tot timpul ceea ce mananc?
Poarta-te normal, zambeste, razi, bucura-te de varsta ta si de ziua de azi.
Si nu esti chinuita si neajutorata, ai, ca si toti oamenii din lume, un potential enorm, depinde doar de tine sa-l folosesti cum trebuie. Fetele de aici te vor ajuta oricand cu un sfat si o vorba buna.

Aaaa, am ramas dator cu raspunsul la intrebarea de la inceput - ce mananc bun azi. La ora actuala urmez un regim hiperproteic, asa ca dimineata somon afumat (nu cantaresc cantitatile, dar asa, la ochi, cam 150 de grame, cu lamaie), jumatate de lipie din 1 ou + 50 grame branza degresata + 2 linguri de tarate de ovaz, cafea si ceai.
La pranz iepure la cuptor, seara o portie de macrou afumat cu cealalta jumatate de lipie.Apa, ceai verde neindulcit cu lamaie. Azi e zi de proteina pura, deci fara legume, maine introduc si rosii, ardei, varza, ceapa...

PS. Cum ai reusit sa gasesti ID-ul asa de complicat? Mi se prind degetele in tastatura
Am inteles ce spui tu , ahh dar e asa greu .
In legatura cu meniul tau cat iepure la cuptor ai mancat? ( nu-mi prea place carnea)
lipiile in schimb imi plac cu legume mexicane si daca am si piept de pui la gratar nu as putea refuza , dar am inteles ca si ele sunt groaznice ca au mai multe calori si carbohidrati decat painea ma rog .... mersi pentru sustinere si ce vrea sa insemne id-ul asa complicat , nu am inteles
khattiy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2358 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1841 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #24 (permalink)  
Vechi 06 ian 2011, 15:02:24
Nemo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţ cunoscătorSlăbuţ cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Le Cannet, Franta
Vârsta: 55
Dieta: Dukan
Date: 179cm, 87kg
Mesaje: 3.894
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 298 ori in 161 mesaje
Implicit Re: Jurnal Khattiy - Punctul culminant

Citat:
Anterior postat de khattiy Vezi mesajul
Am inteles ce spui tu , ahh dar e asa greu .
In legatura cu meniul tau cat iepure la cuptor ai mancat? ( nu-mi prea place carnea)
lipiile in schimb imi plac cu legume mexicane si daca am si piept de pui la gratar nu as putea refuza , dar am inteles ca si ele sunt groaznice ca au mai multe calori si carbohidrati decat painea ma rog .... mersi pentru sustinere si ce vrea sa insemne id-ul asa complicat , nu am inteles
Cu ID-ul ma refeream la faptul ca mi se incurca degetele in tastatura cand incerc sa scriu Khattiy
"Asa de greu" e coordonata gresita, reformulam " E GREU, DAR MA DESCURC, E DOAR O PROVOCARE"
"Groaznic" e coordonata gresita, reformulam "SUNT DESTUL DE CALORICE, LE VOI CONSUMA IN CANTITATE REZONABILA"
Daca iti plac asa de mult lipiile, adapteaza reteta - faina integrala si tarate de ovaz in cantitati egale, de la ou poti sa folosesti doar albusul, galbenusul cand si cand (cantitatea recomandata la varsta ta e de 3-4 oua intregi pe saptamana, cred, dar albusul de ou e proteina curata), apa sau lapte degresat, un pic de condimente si sare si ai aluatul dietetic si sanatos de lipie, cu indice glicemic scazut si aport maxim de fibre. Portionezi, intinzi si le faci la tigaie antiaderenta. Apropo de picaturile de ulei numarate - eu torn un pic de ulei in tigaie, apoi intind si absorb surplusul cu un servet de hartie
Si cu legume mexicane si piept de pui la gratar si mie mi-ar fi greu sa refuz.

Apropo de iepure, nu mai adu vorba de el, si asa a fost subiect de distractie aici pe forum - in a doua zi de regim, chiar la inceput, am mancat un iepure aproape intreg, ( fara o pulpa spate)...ma rog, nu era enorm iepurasul, dar totusi .
Azi nu mai recidivez, doar ca va trebui sa ma duc sa cumpar o butelie, deoarece acum si-a gasit si asta sa se goleasca, puteam sa astept mult si bine dupa friptura aia.

Ne vedem mai tarziu, doar sa fi mai zambitoare.
Nemo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #25 (permalink)  
Vechi 06 ian 2011, 17:45:15
khattiy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 19 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Orice este eficient
Date: 173cm, 68kg
Mesaje: 134
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Khattiy - Punctul culminant

Citat:
Anterior postat de Nemo Vezi mesajul
Cu ID-ul ma refeream la faptul ca mi se incurca degetele in tastatura cand incerc sa scriu Khattiy
"Asa de greu" e coordonata gresita, reformulam " E GREU, DAR MA DESCURC, E DOAR O PROVOCARE"
"Groaznic" e coordonata gresita, reformulam "SUNT DESTUL DE CALORICE, LE VOI CONSUMA IN CANTITATE REZONABILA"
Daca iti plac asa de mult lipiile, adapteaza reteta - faina integrala si tarate de ovaz in cantitati egale, de la ou poti sa folosesti doar albusul, galbenusul cand si cand (cantitatea recomandata la varsta ta e de 3-4 oua intregi pe saptamana, cred, dar albusul de ou e proteina curata), apa sau lapte degresat, un pic de condimente si sare si ai aluatul dietetic si sanatos de lipie, cu indice glicemic scazut si aport maxim de fibre. Portionezi, intinzi si le faci la tigaie antiaderenta. Apropo de picaturile de ulei numarate - eu torn un pic de ulei in tigaie, apoi intind si absorb surplusul cu un servet de hartie
Si cu legume mexicane si piept de pui la gratar si mie mi-ar fi greu sa refuz.

Apropo de iepure, nu mai adu vorba de el, si asa a fost subiect de distractie aici pe forum - in a doua zi de regim, chiar la inceput, am mancat un iepure aproape intreg, ( fara o pulpa spate)...ma rog, nu era enorm iepurasul, dar totusi .
Azi nu mai recidivez, doar ca va trebui sa ma duc sa cumpar o butelie, deoarece acum si-a gasit si asta sa se goleasca, puteam sa astept mult si bine dupa friptura aia.

Ne vedem mai tarziu, doar sa fi mai zambitoare.
Multumesc si spor la gasit butelie
khattiy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2358 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1841 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #26 (permalink)  
Vechi 07 ian 2011, 11:37:49
khattiy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 19 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Orice este eficient
Date: 173cm, 68kg
Mesaje: 134
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Khattiy - Punctul culminant

Ieri am mancat
de dimineata o banana apoi am facut niste sport dupa am mancat un baton facut din musli .
pranz: salata
gustare - mandarine
cina : stiu ca nu trebuia dar am mancat cateva fursecuri dar nu multe

a da plus ca am fost la sala
khattiy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2358 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1841 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #27 (permalink)  
Vechi 07 ian 2011, 12:16:55
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal Khattiy - Punctul culminant

Buna scumpo Nu trebuie sa te superi ca esti la categoria asta. Stai linistita ca nu stai intr-un colt, uitata de noi
Suntem cu ochii pe tine ,sa sti
Avand in vedere ca zilele trecute nu ai mancat mai nimic...zc eu ca ai facut progrese inct incet tebuie sa papi mai mult. nu vrem sa ti se faca rau din cauza asta cred ca esti si tu constienta
Cine ti-a spus ca pieptul de pui e groaznic? si legumele? sunt chiar alimente ce e papa mai ales l dieta bine... nu trebuie sa il prajesti in ulei pieptul ca atunc e normal ca sa calriile. dar il poti face la gratar...la abur Legumele daca tot iti plac, le poti papa in salata sau le poti face la cuptor le marunteti pe toate sau le tai rondele si api le pui la cuptor. sa vezi ce bune sunt alaturi de o bucatica de carnita)
azi, pana acum ce ai papat?
Bravo pentru sala, dar trebuie sa si papi ca altfel ti se v-a face rau
O zi frumoasa iti doresc!
  #28 (permalink)  
Vechi 07 ian 2011, 14:48:46
khattiy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 19 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Orice este eficient
Date: 173cm, 68kg
Mesaje: 134
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Khattiy - Punctul culminant

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Buna scumpo Nu trebuie sa te superi ca esti la categoria asta. Stai linistita ca nu stai intr-un colt, uitata de noi
Suntem cu ochii pe tine ,sa sti
Avand in vedere ca zilele trecute nu ai mancat mai nimic...zc eu ca ai facut progrese inct incet tebuie sa papi mai mult. nu vrem sa ti se faca rau din cauza asta cred ca esti si tu constienta
Cine ti-a spus ca pieptul de pui e groaznic? si legumele? sunt chiar alimente ce e papa mai ales l dieta bine... nu trebuie sa il prajesti in ulei pieptul ca atunc e normal ca sa calriile. dar il poti face la gratar...la abur Legumele daca tot iti plac, le poti papa in salata sau le poti face la cuptor le marunteti pe toate sau le tai rondele si api le pui la cuptor. sa vezi ce bune sunt alaturi de o bucatica de carnita)
azi, pana acum ce ai papat?
Bravo pentru sala, dar trebuie sa si papi ca altfel ti se v-a face rau
O zi frumoasa iti doresc!
pai de dimineata am mancat un iaurt activia cu jumatate de covrig
si la pranz s-ar putea sa mananc niste ciorba de peste cu mamaliga (trebuie sa ma decid) cu peste prajit desi nu cred .
si seara s-ar putea sa mananc ceva dulce ca-i ziua mamei mele de nume si nu stiu sa vad :'>
khattiy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2358 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1841 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #29 (permalink)  
Vechi 07 ian 2011, 21:37:35
khattiy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 19 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Orice este eficient
Date: 173cm, 68kg
Mesaje: 134
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Khattiy - Punctul culminant

Vreau sa ma mutati de aici! Nu-mi place deloc vreau si eu acolo unde-s toate fetele! Mi-am dat seama ca nu rezolv nimic nemancand plus ca am doar momente cand imi pare rau si fac excese ! Va rog sa ma mutati si o sa vedeti ca voi intra zilnic si voi spune ce mananc si va fi suficien !
khattiy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2358 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1841 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #30 (permalink)  
Vechi 07 ian 2011, 21:46:00
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Jurnal Khattiy - Punctul culminant

CE dulcika esti!
Nimeni nu-ti vrea raul aici, dimpotriva, te-au mutat aici ca un semnal de alarma..Si fii sigura ca multe fete intra si citesc aici la tine
Te-as ruga sa intri si sa ai putina rabdare sa citesti aici, in principal povestea AnyeiMaria, vei vedea cu alti ochi de ce esti aici, la "Anorexie", te rog eu sa citesti, nu sunt chiar as amulte pagini..
http://forum.slabute.ro/anorexie/gru...exie-6235.html
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alimentatie, anorexie, greutate, infometare, jurnal, kilograme, mancat, viata

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Orgasm si punctul G onetotilia Despre noi, ... femeile 55 21 iul 2010 14:37:04

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole