forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Khattiy - Punctul culminant (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-khattiy-punctul-culminant-7620.html)

khattiy 04 ian 2011 21:49:27

Jurnal Khattiy - Punctul culminant
 
Salut! Mihaela ma numesc si m-am logat pe forumul asta fiindca numai pot deja ... am 68 de kg (cred) si vreo 1.73-175 cam asa ... am avut 100 de kg dar nu asta conteaza ci ca numai pot sunt obsedata de tot ce mananc , ma simt bine in pielea mea numai cand nu mananc nimic si am ameteli . Ieri am mancat salata cu o bucata de piept de pui la gratar fara pic de ulei si apoi o portocala , mar si mandarina seara ( bineinteleg ca nu m-am simtit bine) azi am mancat varza alba cu piept de pui preparat la fel ca ieri dar seara am dat-o in bara am mancat putin tort foarte putin si salam de biscuiti , ma simt oribil numai vreau sa ma vad in oglinda sa ies din casa , as vrea sa mor , ma simt oribila , grasa si as vrea sa numai mananc nimic. Multumesc ca cititi ce scriu

zuzi 05 ian 2011 00:40:42

Re: Jurnal Khattiy - Punctul culminant
 
Citat:

Anterior postat de khattiy (Post 458342)
Salut! Mihaela ma numesc si m-am logat pe forumul asta fiindca numai pot deja ... am 68 de kg (cred) si vreo 1.73-175 cam asa ... am avut 100 de kg dar nu asta conteaza ci ca numai pot sunt obsedata de tot ce mananc , ma simt bine in pielea mea numai cand nu mananc nimic si am ameteli . Ieri am mancat salata cu o bucata de piept de pui la gratar fara pic de ulei si apoi o portocala , mar si mandarina seara ( bineinteleg ca nu m-am simtit bine) azi am mancat varza alba cu piept de pui preparat la fel ca ieri dar seara am dat-o in bara am mancat putin tort foarte putin si salam de biscuiti , ma simt oribil numai vreau sa ma vad in oglinda sa ies din casa , as vrea sa mor , ma simt oribila , grasa si as vrea sa numai mananc nimic. Multumesc ca cititi ce scriu

scumpa mea,viata iti e data sa o traiesti
daca tu la 68kg te simti grasa,jignesti profund fetele care au peste suta
totul pleaca de la creier,
nu esti nici oribila,nici grasa
ai avut puterea sa slabesti 32kg
sigur ai si forta sa te controlezi
iti recomand sa intri la fetele care sufera de anorexie, sa le citesti si sa te sfatuiesti impreuna cu ele
pupici dulci:-*:-*:-*

Sand 05 ian 2011 01:23:36

Re: Jurnal Khattiy - Punctul culminant
 
Citat:

Anterior postat de khattiy (Post 458342)
Salut! ... ma simt oribil numai vreau sa ma vad in oglinda sa ies din casa , as vrea sa mor , ma simt oribila , grasa si as vrea sa numai mananc nimic.

Buna Mihaela,

Asta e un strigat de ajutor. Nu e posibil sa traiesti fara sa mananci deci ori te linistesti si mananci sanatos 3 mese pe zi si doua gustari chestii usore si sanatoase ori daca nu reusesti sa te mobilizezi singura...du-te atunci la un psihoterapeut si fa niste sedinte sa vezi exact de unde aceasta imagine de sine atat de distorsionata. Din datele tale nu te reversi prin haine, arati omeneste. S-ar putea sa suferi de o boala care se numeste pe engleza body dysmorphic disorder (nu stiu in romaneste).

Succes si sanatate iti doresc!

Alina82 05 ian 2011 02:13:17

Re: Jurnal Khattiy - Punctul culminant
 
Citat:

Anterior postat de khattiy (Post 458342)
Salut! Mihaela ma numesc si m-am logat pe forumul asta fiindca numai pot deja ... am 68 de kg (cred) si vreo 1.73-175 cam asa ... am avut 100 de kg dar nu asta conteaza ci ca numai pot sunt obsedata de tot ce mananc , ma simt bine in pielea mea numai cand nu mananc nimic si am ameteli . Ieri am mancat salata cu o bucata de piept de pui la gratar fara pic de ulei si apoi o portocala , mar si mandarina seara ( bineinteleg ca nu m-am simtit bine) azi am mancat varza alba cu piept de pui preparat la fel ca ieri dar seara am dat-o in bara am mancat putin tort foarte putin si salam de biscuiti , ma simt oribil numai vreau sa ma vad in oglinda sa ies din casa , as vrea sa mor , ma simt oribila , grasa si as vrea sa numai mananc nimic. Multumesc ca cititi ce scriu

Buna Kathy....cu siguranta nu esti grasa...avem aceeasi inaltime si aceleasi kg si eu nu ma vad deloc grasa...probabil k ti-ai dorit atat de mult sa slabesti incat ai facut o obsesie din asta si akm tinzi spre anorexie....nu poti sa nu mananci...infometarea duce numai la probleme si chiar la moarte...stiu suna urat dar asta e realitatea...uite aici suntem o gramada de fete care ne chinuim sa slabim si sa invatam cat mai multe despre o alimentatie corecta....ideea e k nu te vei ingrasa dak vei manca echilibrat....stiu k akm va fi greu sa revii lao alimentatie cat de cat normala...dar vom fi alaturi de tine si te vom ajuta sa iti revii:-*>:D<

inadorabila 05 ian 2011 09:32:42

Re: Jurnal Khattiy - Punctul culminant
 
Eu cred ca asta se numeste infometare. Iar infometarea are consecinte grave.
Gandeste-te mai bine la tine. Est tanara, esti in floarea varstei.
Esti sanatoasa. Nu ai nici un drept sa renunti la sanatatea ta, ci favoarea bolii, si ma gandesc ca nici tu nu vrei asta.
Trebuie insa sa realizezi, ca chesti asta, te duce la boala. Organismul tau are nevoie de macare ca sa functioneze corect si sanatos, ori daca tu nu ii dai lucrurile de care are mare nevoie, o sa se razbune pe tine prin boala!
Ai grija.
Stim toate, odata ce incepi a slabi, nu te mai poti opri, si cu cat slabesti mai mult, cu atat iti place mai mult cum arati. Insa exista un moment de STOP ... in care nu mai trebuie sa slabesti ci sa te mentii.
:)
Ne-ai ajuta daca ai pune niste poze, sa ne dam cu parerea. Dar sub a subliniat si Alina, aveti aproximativ aceeasi inaltime si greutate, iar ea nu se vede si nu se simte grasa.
>:D< Ai grija de sanatatea ta, odata ce ai pierdut-o nimeni nu o sa ti-o mai dea inapoi!

khattiy 05 ian 2011 13:38:42

Re: Jurnal Khattiy - Punctul culminant
 
Va multumesc fetelor de sprijin insa eu mai vreau sa slabesc cel putin sau macar 8 kg , deci nu vreau deocamdata sa ma mentin ... numai vreau ca nimeni sa-mi spuna ''vai cat ai slabit , inca mai tii dieta nu? '' '''da mai poti sa slabesti cateva kg'' .
Cum sa va spun in legatura cu alimentatia sanatoasa stiu teoria dar mai greu cu practica , plus programul scolar incarcat plec la 12 si vin la 6 si 20 . Dimineata la sala , pana acum n-am mancat nimic am baut apa si am luat calciu pentru ca vreau sa mai ma inalt . Stau mult timp si ma gandesc daca voi arata si eu vreodata ca Adriana Lima sau macar slaba nu ca ea , privesc la Fashion Tv si pur si simplu imi vine sa disper ... totusi ma gandesc si la cat de sanatoase sunt ele , sunt constienta de asta . As vrea sa am prietene sa pot sa vorbesc cu ele despre asta dar din pacate sunt incojurate doar de fete care mananca de fast food care daca vreau sa vorbesc despre asta imi spun ca sunt obsedata de silueta ... ma uitam la tv cat de simplu spun unii ca au slabit 10-12 kg in 3 luni si eu ma chinui sa slabesc 8 de parca ar fi 100.

Alina82 05 ian 2011 13:58:31

Re: Jurnal Khattiy - Punctul culminant
 
Citat:

Anterior postat de khattiy (Post 459256)
Va multumesc fetelor de sprijin insa eu mai vreau sa slabesc cel putin sau macar 8 kg , deci nu vreau deocamdata sa ma mentin ... numai vreau ca nimeni sa-mi spuna ''vai cat ai slabit , inca mai tii dieta nu? '' '''da mai poti sa slabesti cateva kg'' .
Cum sa va spun in legatura cu alimentatia sanatoasa stiu teoria dar mai greu cu practica , plus programul scolar incarcat plec la 12 si vin la 6 si 20 . Dimineata la sala , pana acum n-am mancat nimic am baut apa si am luat calciu pentru ca vreau sa mai ma inalt . Stau mult timp si ma gandesc daca voi arata si eu vreodata ca Adriana Lima sau macar slaba nu ca ea , privesc la Fashion Tv si pur si simplu imi vine sa disper ... totusi ma gandesc si la cat de sanatoase sunt ele , sunt constienta de asta . As vrea sa am prietene sa pot sa vorbesc cu ele despre asta dar din pacate sunt incojurate doar de fete care mananca de fast food care daca vreau sa vorbesc despre asta imi spun ca sunt obsedata de silueta ... ma uitam la tv cat de simplu spun unii ca au slabit 10-12 kg in 3 luni si eu ma chinui sa slabesc 8 de parca ar fi 100.

Te chinui pt k organismul tau este supus infometarii si el pe alta parte se chinuie sa isi mentina functiile asa cum trebuie....uite si eu fac parte din cei care pot spune k au slabit foarte usor si nu 10kg ci 37kg....stii de ce pt k am ales sa tin o dieta echilibrata si sa fac sport iar organismul in tot timpul asta mi-a fost prieten nu dusman....te inteleg k vrei s amai dai ceva jos...si eu mai vreau...dar hai sa spunem lucrurilor pe nume...ai spus k ai avut 100kg...eu am avut 105.8kg...deci stiu cum e si la 100kg si la 68....akm suntem amandoua 2 fete normale...cu o silueta normala...asa k ia o mik pauza sa iti revii si poi o sa slabim impreuna intr-un mod sanatos...ce zici??

khattiy 05 ian 2011 14:29:29

Re: Jurnal Khattiy - Punctul culminant
 
:( sunt foarte suparata , cum se editeaza data nasterii? ca am crezut ca n-am voie sa ma inregistrez dca n-am 18 ani

lucia ely 05 ian 2011 15:05:49

Re: Jurnal Khattiy - Punctul culminant
 
buna si bine ai venit:)
sus in colt apare numeele tau cu rosu
intri acolo
mergi la despre mine...si editezi:)

Adella 05 ian 2011 15:08:20

Re: Jurnal Khattiy - Punctul culminant
 
Buna Khattiy,
Bine ai venit alaturi de noi:)
As avea o mare rugaminte la tine ,stiu ca esti adolescenta,ceea ce vezi la tv nu trebuie sa reprezinti tu ,fiecare e diferit ,corpul pana la 18 trebuie sa se dezvolte,daca vrei sa cresti in inaltime trebuie sa mananci sanatos si sa faci sport(volei,handbal,baschet),daca iei calciu nu cresti ca prin minune .
Acestea fiind spuse te rog sa citesti cu atentie aceste subiecte ,poate asa iti dai seama ca gresesti .
http://forum.slabute.ro/ghidul-slabi...html#post30866
Slabeste mancand sanatos - Slabute.ro
Depune un efort minimal si asculta-ne >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:06:30.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO