forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal kisscris22 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-kisscris22-3536.html)

kisscris22 19 apr 2010 18:36:13

Jurnal kisscris22
 
Buna fetelor!>:D< greu reusesc sa ma descurc pe aici!!momentan nu tin nici o dieta!!am renuntal la paine, nu mai mananc dulciuri si nu mai beau sucuri;deloc.
am inceput sa fac si sport.alerg cat pot.pt ca dupa un minut deja scot limba de un cot!:D dar ma odihnesc putin si o iau de la capat!ia ziceti, e bine?de mancat, nu mai mananc cat mancam acum o luna!adica la fiecare ora sa bag cate ceva in gura x-( incerc sa-mi fac de mancare cu cat mai putine calorii!adica fara ulei, fara carne grasa,etc.stiti si voi!asa ca daca aveti vreo sugestie si pt mine, va astept la mine in jurnal! >:D<

andra_aly 19 apr 2010 19:20:58

Re: kisscris22:) orice sfat este bine venit!
 
Citat:

Anterior postat de kisscris22 (Post 157310)
Buna fetelor!>:D< greu reusesc sa ma descurc pe aici!!momentan nu tin nici o dieta!!am renuntal la paine, nu mai mananc dulciuri si nu mai beau sucuri;deloc.
am inceput sa fac si sport.alerg cat pot.pt ca dupa un minut deja scot limba de un cot!:D dar ma odihnesc putin si o iau de la capat!ia ziceti, e bine?de mancat, nu mai mananc cat mancam acum o luna!adica la fiecare ora sa bag cate ceva in gura x-( incerc sa-mi fac de mancare cu cat mai putine calorii!adica fara ulei, fara carne grasa,etc.stiti si voi!asa ca daca aveti vreo sugestie si pt mine, va astept la mine in jurnal! >:D<

Bine ai venit printre noi>:D< pai sa sti ca toate la inceput nu pricepeam cum functioneaza forumul:P uite aici ceva ce te-ar putea ajuta;)
http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...site-1555.html
este buna dieta ta. se cheama dieta personalizata:)
este bine ca faci miscare. ai putea incerca pilates, tae-bo, zumba;) uite aici: Sport
poti sa te uiti la filmulete si alegi ce iti place mai mult;)
Mult succes:-*>:D<

LicuriciColorat 19 apr 2010 20:22:53

Re: Jurnal kisscris22
 
Buna si bine ai venit>:D<,poi ai facut foarte bine renuntand la mancarurile care ingrasa,o decizie buna;) si foarte bine ca ai inceput sa faci sport,cum a zis si cealalta slabuta e bine sa faci sport cat mai diversificat caci ai de unde alege,mult succes impotriva kg in plus>:D<

kisscris22 20 apr 2010 15:11:56

Re: Jurnal kisscris22
 
>:D< multumesc fetelor pt sfaturi! incerc sa tin cont ca nu trebuie sa scad sub 1200 calorii, dar sincer nu prea stiu sa calculez caloriile!:-/ dar o sa ma descurc eu cumva!:D hai sa va zic si meniul meu pe ziua de azi, sa-mi spuneti ce parere aveti. de dimi la ora 10: 2 oua fierte tari cu o felie de paine prajita bine si castravete si apa cat incape.ora 15:pate vegetal cu o felie paine neagra prajita si o rosie!iar mai tarziu daca ma ia foamea, un iaurt natural!cam atat!va astept cu sugestii!>:D<

ianna 21 apr 2010 16:47:25

Re: Jurnal kisscris22
 
Bine ai venit printre noi>:D<

ia vezi daca nu te ajuta subiectele astea mai mult ca sa te poti descurca cu caloriile

Sfaturi calculator de calorii

si fa-ne si un meniu dupa aia ca sa vedem clar ce papi si in ce cantitati

Adella 22 apr 2010 08:50:16

Re: Jurnal kisscris22
 
Citat:

Anterior postat de kisscris22 (Post 157310)
Buna fetelor!>:D< greu reusesc sa ma descurc pe aici!!momentan nu tin nici o dieta!!am renuntal la paine, nu mai mananc dulciuri si nu mai beau sucuri;deloc.
am inceput sa fac si sport.alerg cat pot.pt ca dupa un minut deja scot limba de un cot!:D dar ma odihnesc putin si o iau de la capat!ia ziceti, e bine?de mancat, nu mai mananc cat mancam acum o luna!adica la fiecare ora sa bag cate ceva in gura x-( incerc sa-mi fac de mancare cu cat mai putine calorii!adica fara ulei, fara carne grasa,etc.stiti si voi!asa ca daca aveti vreo sugestie si pt mine, va astept la mine in jurnal! >:D<

Bine ai venit alaturi de noi>:D<>:D<>:D<
Asteptam meniurile zilnice;;):-*

ianna 23 apr 2010 21:49:05

Re: Jurnal kisscris22
 
Ti-am citit mesajul intr-un alt jurnal. Nu mai fi asa pesimista, SE POATE SLABI, si nu cu chin ci placut, mai ales cand vei incepe sa inregistrezi rezultate pozitive.

Daca optezi pentru alergat...vezi daca nu ti-ar place si sportul asta http://forum.slabute.ro/tae-bo-aerob...html#post97212. Eu cu el am slabit mult. E placut ...arzator...si nici nu simti ca faci sport efectiv. Incepe cu inceputul. Nu te arunca direct la 5 mile. Incepe cu 1 mile cateva zile pana simti ca e floare la ureche. Si cresti in mile - sedinte mai grele- dupa cum crezi de cuviinta ca te lasa organismul.

Vreau neaparat sa vad un meniu ...sau mai multe chiar ..de-ale tale. :) Daca te duci la link-ul dat de mine mai sus ...vei invatza cum sa-ti pui meniul aici sa te putem ajuta cu sfaturi in privinta alimentatiei.

ANAIRAM 26 apr 2010 10:36:00

Re: Jurnal kisscris22
 
in primul rand tb sa te inarmezi cu f multa rabdare
tb sa iti faci un plan de bataie care sa constea in meniuri dietetice si sport
si eu ma aflu in perioada de slabire si crede-ma ca nu e f usor,important este sa nu te lasi si sa perseverezi indiferent ce spune cantarul
apropo de cantar NU TE URCA PE EL ZILNIC pt ca este un inamic f periculos,iti spun din proprie experienta
incearca sa il folosesti macar o data la 2 saptamani
gandeste pozitiv si comporta-te firesc,gandeste ca viata ta se va schimba radical in bine adoptand un stil de viata sanatos care intr-o buna zi iti va reda ceea ce tu iti doresti

te pupic si iti doresc toata bafta din lume>:D<

Sibel H 27 apr 2010 15:38:30

Re: Jurnal kisscris22
 
:) ...Salut!!! Krisscris....numa,i acum am dat de jurnalul tau...ma ,bucur ca te pot vizita in casuta ta virtuala...daca imi permiti...la randul tau ,poti sa ma vizitezi...ce mai faci ?...cum te descurci?...ce planuri ai.....?..scuze...daca pun prea multe intrebari...iti, doresc o zi placuta in continuare....:x ...[*57*] ....>:D<

andra_aly 28 apr 2010 09:35:51

Re: Jurnal kisscris22
 
Ce mai faci kri? cum merge dieta?
esti mai optimista? hai ca se poate>:D<
cu rabdare o sa reusesti. te asteptam cu vesti bune;;)
>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:31:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO