Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Despi - Vreau sa ma simt bine in pielea mea !!!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 01 mai 2010, 08:27:09
Despi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 60kg
Mesaje: 98
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Jurnal Despi - Vreau sa ma simt bine in pielea mea !!!

Va salut cu drag pe toate .Ma numesc Denisa,am 22 de ani si sunt din Bucuresti.
Pot spune ca sunt o fire mai dificila ..si niciodata n-am fost multumita de mine ,indiferent de ce ziceau oamenii din juru` meu.Acum,cred ca am ajuns la apogeul deprimarii .Nu sunt grasa ..dar nici slaba ..am o groaza de celulita si vergeturi (ramase in urma nasterii Mariucai ,acum 4 ani )..insa nu sunt multumita de felu` meu de alimentatie ,de viata sedentara pe care o am si de mine.
De multe ori am zis "de maine ma schimb/de maine incep sa mananc sanatos/de maine slabesc,dar niciodata n-am avut putere mai mult de 2 zile .Sunt mancacioasa si pofticioasa de fel ..si mi-e greu sa ma abtin ,dar problema e ca mananc si mult..si mi-am largit stomacul...Erau zile sau seri ,cand dupa ce mancam cat o vaca ,,mi-era scarba de mine ..si ma duceam sa vomit ..
La servici mi-e oarecum usor ,pentru ca mananc ce-mi propun ,dar acasa ...e teroare ,iar eu muncesc 2 zile...cu 2 libere..Stau cu socrii ..si mi-e greu si cu banii ,ca sa-mi pot cumpara separat alimente sanatoase...si bune ,adica piept de pui ,peste sau carn de vita in fiecare zi .Cred ca ma intelegeti .Uite ,de exemplu acum sunt la servici ..si am avut 15 ron la mine pentru mancare...din care mi-am luat un iaurt degresat si o mini painica de tarate ,am si 2 oua fierte ..cateva fructe ,dar mai am 7 ron pt pranz ..si nu stiu ce as putea sa-mi iau de ei
Sper ca nu v-am plictisit cu povestioara mea.Simt doar nevoia sa ma inteleaga cineva ...Toti in jurul meu zic ca-s nebuna ..si ca sunt destul de bine ,dar eu nu ma plac deloc..si am nevoie de cineva care sa ma incurajeze ..si sa ma traga de urechi ca n-am deloc grija de mine.
Va multumesc din suflet tuturor care sunteti alaturi de mine....Sa aveti o zi foarte frumoasa slabutelor !!
Despi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1804 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1287 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2 (permalink)  
Vechi 01 mai 2010, 08:37:18
mvthebest's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit re: Jurnal Despi - Vreau sa ma simt bine in pielea mea !!!

Citat:
Anterior postat de Despi Vezi mesajul
Va salut cu drag pe toate .Ma numesc Denisa,am 22 de ani si sunt din Bucuresti.
Pot spune ca sunt o fire mai dificila ..si niciodata n-am fost multumita de mine ,indiferent de ce ziceau oamenii din juru` meu.Acum,cred ca am ajuns la apogeul deprimarii .Nu sunt grasa ..dar nici slaba ..am o groaza de celulita si vergeturi (ramase in urma nasterii Mariucai ,acum 4 ani )..insa nu sunt multumita de felu` meu de alimentatie ,de viata sedentara pe care o am si de mine.
De multe ori am zis "de maine ma schimb/de maine incep sa mananc sanatos/de maine slabesc,dar niciodata n-am avut putere mai mult de 2 zile .Sunt mancacioasa si pofticioasa de fel ..si mi-e greu sa ma abtin ,dar problema e ca mananc si mult..si mi-am largit stomacul...Erau zile sau seri ,cand dupa ce mancam cat o vaca ,,mi-era scarba de mine ..si ma duceam sa vomit ..
La servici mi-e oarecum usor ,pentru ca mananc ce-mi propun ,dar acasa ...e teroare ,iar eu muncesc 2 zile...cu 2 libere..Stau cu socrii ..si mi-e greu si cu banii ,ca sa-mi pot cumpara separat alimente sanatoase...si bune ,adica piept de pui ,peste sau carn de vita in fiecare zi .Cred ca ma intelegeti .Uite ,de exemplu acum sunt la servici ..si am avut 15 ron la mine pentru mancare...din care mi-am luat un iaurt degresat si o mini painica de tarate ,am si 2 oua fierte ..cateva fructe ,dar mai am 7 ron pt pranz ..si nu stiu ce as putea sa-mi iau de ei
Sper ca nu v-am plictisit cu povestioara mea.Simt doar nevoia sa ma inteleaga cineva ...Toti in jurul meu zic ca-s nebuna ..si ca sunt destul de bine ,dar eu nu ma plac deloc..si am nevoie de cineva care sa ma incurajeze ..si sa ma traga de urechi ca n-am deloc grija de mine.
Va multumesc din suflet tuturor care sunteti alaturi de mine....Sa aveti o zi foarte frumoasa slabutelor !!
Buna Denisa Bine ai venit.
Esti putin trista povestea ta. Sa-ti traiasca ingerasul si sa creasca mare si frumoasa

Banuiesc ca este foarte greu sa locuiesti la socrii. Cine gateste? Nu trebuie neaparat peste/pui. Doar sa nu gatesti cu ulei(Sau doar putin ulei) si fara faina.
Poti manca alaturi de ceilalti dar sa fie gatit mai light. Este foarte greu cu bani astia. Toate sunt scumpe. Si da!!! Asa este,sa mananci dietetic costa cam mult.

Dar trebuie sa-ti prepari tu mancarica din ce ai. Si sa incerci sa mai iti iei fructe si iaurturi dietetice.

Sa nu m-ai faci prostia sa iti bagi vomiti dupa ce ai mancat. Dai in alte boli. Dar sa nu te infometezi..
Sport faci? NU trebuie sa mergi la sala,poti sa faci si acasa. iti pui vre-un filmulet si faci.


Mult noroc!!!
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3 (permalink)  
Vechi 01 mai 2010, 08:47:00
Despi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 60kg
Mesaje: 98
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Jurnal Despi - Vreau sa ma simt bine in pielea mea !!!

Buna dimineata Mirabella.Multumesc pentru raspuns,nu ma asteptam sa ma ia cineva in seama asa repede ..Pai acasa gatesc si eu ,nu numai ei ,dar cum ai spus si tu ,e costisitor sa mananci dietetic .Sport nu fac deloc.Doar cand ies cu Maria la plimbare pot zice ca mai merg pe jos..si na..incerc sa nu mai folosesc liftul ,macar 1 data pe zi sa urc scarile,stau la etajul 8 ..si nici scarile rulante in drum spre servici.Duc o viata foarte sedentara ,chiar acum ..dupa ce am citit mesajul tau ,m-am gandit maine sa ma duc in parc cu Mariuca ,sa cumpar un fluturas si 2 palete..si chiar daca nu reusim noi sa jucam bedminton ,macar facem putina miscare alergand dupa el ..Tu ,ai slabit 17 kilograme?Vai ,cred ca ti-a trebuit muuuuulta putere si rabdare .Felicitarile mele,oamenii ca tine ar trebuii medaliati !Te pupacesc
Despi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1804 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1287 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4 (permalink)  
Vechi 01 mai 2010, 08:57:42
mvthebest's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit re: Jurnal Despi - Vreau sa ma simt bine in pielea mea !!!

Citat:
Anterior postat de Despi Vezi mesajul
Buna dimineata Mirabella.Multumesc pentru raspuns,nu ma asteptam sa ma ia cineva in seama asa repede ..Pai acasa gatesc si eu ,nu numai ei ,dar cum ai spus si tu ,e costisitor sa mananci dietetic .Sport nu fac deloc.Doar cand ies cu Maria la plimbare pot zice ca mai merg pe jos..si na..incerc sa nu mai folosesc liftul ,macar 1 data pe zi sa urc scarile,stau la etajul 8 ..si nici scarile rulante in drum spre servici.Duc o viata foarte sedentara ,chiar acum ..dupa ce am citit mesajul tau ,m-am gandit maine sa ma duc in parc cu Mariuca ,sa cumpar un fluturas si 2 palete..si chiar daca nu reusim noi sa jucam bedminton ,macar facem putina miscare alergand dupa el ..Tu ,ai slabit 17 kilograme?Vai ,cred ca ti-a trebuit muuuuulta putere si rabdare .Felicitarile mele,oamenii ca tine ar trebuii medaliati !Te pupacesc
Multumesc. Inca m-ai am de slabit. Ultimele kg se tin scai de mine

Ar trebui si acasa sa faci ceva sport. Eu spun ca poti incepe de acum. Uite aici niste filmulete Hip Hop ABS Total Body Burn http://forum.slabute.ro/tae-bo-aerob...ut-1149-2.html Sport
Poti sa incerci mai multe ,poate iti va placea unul. Nu trebuie din prima sa faci multe minute,dar oricat e bine venit.

Pe mine m-a ajutat mult sportul. Eu datorita lui am slabit(volei,inot,mers mult)
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5 (permalink)  
Vechi 01 mai 2010, 08:59:03
ras_cristalin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit re: Jurnal Despi - Vreau sa ma simt bine in pielea mea !!!

Citat:
Anterior postat de Despi Vezi mesajul
Va salut cu drag pe toate .Ma numesc Denisa,am 22 de ani si sunt din Bucuresti.
Pot spune ca sunt o fire mai dificila ..si niciodata n-am fost multumita de mine ,indiferent de ce ziceau oamenii din juru` meu.Acum,cred ca am ajuns la apogeul deprimarii .Nu sunt grasa ..dar nici slaba ..am o groaza de celulita si vergeturi (ramase in urma nasterii Mariucai ,acum 4 ani )..insa nu sunt multumita de felu` meu de alimentatie ,de viata sedentara pe care o am si de mine.
De multe ori am zis "de maine ma schimb/de maine incep sa mananc sanatos/de maine slabesc,dar niciodata n-am avut putere mai mult de 2 zile .Sunt mancacioasa si pofticioasa de fel ..si mi-e greu sa ma abtin ,dar problema e ca mananc si mult..si mi-am largit stomacul...Erau zile sau seri ,cand dupa ce mancam cat o vaca ,,mi-era scarba de mine ..si ma duceam sa vomit ..
La servici mi-e oarecum usor ,pentru ca mananc ce-mi propun ,dar acasa ...e teroare ,iar eu muncesc 2 zile...cu 2 libere..Stau cu socrii ..si mi-e greu si cu banii ,ca sa-mi pot cumpara separat alimente sanatoase...si bune ,adica piept de pui ,peste sau carn de vita in fiecare zi .Cred ca ma intelegeti .Uite ,de exemplu acum sunt la servici ..si am avut 15 ron la mine pentru mancare...din care mi-am luat un iaurt degresat si o mini painica de tarate ,am si 2 oua fierte ..cateva fructe ,dar mai am 7 ron pt pranz ..si nu stiu ce as putea sa-mi iau de ei
Sper ca nu v-am plictisit cu povestioara mea.Simt doar nevoia sa ma inteleaga cineva ...Toti in jurul meu zic ca-s nebuna ..si ca sunt destul de bine ,dar eu nu ma plac deloc..si am nevoie de cineva care sa ma incurajeze ..si sa ma traga de urechi ca n-am deloc grija de mine.
Va multumesc din suflet tuturor care sunteti alaturi de mine....Sa aveti o zi foarte frumoasa slabutelor !!
Buna, Denisa bine ai venit la noi.
Inteleg aspectul asta material, intr-adevar e putin mai scump sa mananci proteine zilnic. Dar atunci cand mananci carnita, sa fie de pui si la gratar sau la cuptor. Asta e important. In rest poti sa mananci legume, salate, iaurturi.
Uite, spre exemplu eu imi iau la scoala pachetel cu mancare gatita : un piept de pui taiat in 4, iau un sfert si-l tai bucati si-l fierb la abur cu putina mazare, fasole verde, linte etc... pun sos de rosii deasupra si sare. Si am terminat iese o portie mare de mancare si e delicios.
Hmmm, nu stiu ce sa zic despre trasul de urechi noi de obicei suntem ca niste mamici intelegatoare pe aici, suntem aici sa incurajam... nu sa certam. Cel mai important e sa te certi singurica.
Sa-ti traiasca fetita si sa fie cuminte
Spor la slabit
__________________
  #6 (permalink)  
Vechi 01 mai 2010, 09:04:25
Despi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 60kg
Mesaje: 98
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Jurnal Despi - Vreau sa ma simt bine in pielea mea !!!

Oh da Mirabela..stiu ca sportul e cel mai important ,dar deh ..acum sunt la munca si nu ma pot apuca de exercitii ,dar promit ca am sa-mi notez linkul si diseara sau maine am sa le incerc.Promit !Oricum,e cam greu ..pentru ca Mariuca e numai pe capu` meu si nu vrea sa ma lase sa fac nimic ..Tre sa o pacalesc cumva sa faca si ea ca mine ,sau sa para ca e ceva distractiv ..Cat tine de ultimele tale kilograme care trebe` date jos..stii ca asa se intampla de obicei ,ultimele-s cele mai grele,dar cu calm si rabdare ,cum ai slabit si pana acum o sa se duca si alea ...si nici sa nu se mai intoarca vreodata !!Te pup
Despi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1804 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1287 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7 (permalink)  
Vechi 01 mai 2010, 09:09:55
Despi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 60kg
Mesaje: 98
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Despi - Vreau sa ma simt bine in pielea mea !!!

Hello ras_cristalin ,multumesc pentru caldurosul "bun venit "..Am sa incerc ,incet ,incet..sa ma ajute Dzeu sa nu mai ma uit la ce mancaruri face soacra-mea ,sau sa-mi vina tot felul de idei sa fac eu mancare sau prajituri ,ca tare-mi place sa gatesc...dar numa` d-astea "sanatoase",de-ti tin de foame :-l..Eh ,voi sunteti precum niste mamici grijulii ,dar din proprie experienta iti spun ,ca mamicile tre sa traga si putin de urechi ,cand vorba buna n-ajunge..Glumesc..eu cre ca ar trebuii sa fiu trasa totusi ,ca sa ma mai trezesc la realitate din cand in cand. pupici !
Despi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1804 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1287 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8 (permalink)  
Vechi 01 mai 2010, 09:10:21
mvthebest's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal Despi - Vreau sa ma simt bine in pielea mea !!!

Citat:
Anterior postat de Despi Vezi mesajul
Oh da Mirabela..stiu ca sportul e cel mai important ,dar deh ..acum sunt la munca si nu ma pot apuca de exercitii ,dar promit ca am sa-mi notez linkul si diseara sau maine am sa le incerc.Promit !Oricum,e cam greu ..pentru ca Mariuca e numai pe capu` meu si nu vrea sa ma lase sa fac nimic ..Tre sa o pacalesc cumva sa faca si ea ca mine ,sau sa para ca e ceva distractiv ..Cat tine de ultimele tale kilograme care trebe` date jos..stii ca asa se intampla de obicei ,ultimele-s cele mai grele,dar cu calm si rabdare ,cum ai slabit si pana acum o sa se duca si alea ...si nici sa nu se mai intoarca vreodata !!Te pup
Sper sa se duca pana in vara

Aaa,nu am stiut. Am crezut ca azi nu se lucra nici unde.

Astept sa-mi spui cum au fost filmutele. Si poti sa faci si cu Maria,sa va jucati impreuna sa tzopaiti Si sa aveti diferite activitatii. Si sporturi. Asa arzi si kcal si, va si distrati
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9 (permalink)  
Vechi 01 mai 2010, 09:14:45
Despi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 60kg
Mesaje: 98
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Despi - Vreau sa ma simt bine in pielea mea !!!

Daaaa,eu lucrez la un hotel micut ..si nu-i intereseaza pe ei ca-i Paste ,Craciun sau 1 mai ,noi tre` sa fim pe pozitii ..Ma duc sa-mi pregatesc micul dejun ..o cafea mica fara zahar ,1 ou fiert ,o rosie ..si 2 felii de sunca.Ma uitam la calculatorul de calorii,nu prea stiu sa tin pasu` si nici sa calculez ,dar sper sa invat .Iar exercitiile incerc sa le fac diseara ,macar 10 min,sa vedem in ce stare e Mariuca ..Pup
Despi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1804 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1287 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #10 (permalink)  
Vechi 01 mai 2010, 09:16:06
ras_cristalin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: Jurnal Despi - Vreau sa ma simt bine in pielea mea !!!

Citat:
Anterior postat de Despi Vezi mesajul
Hello ras_cristalin ,multumesc pentru caldurosul "bun venit "..Am sa incerc ,incet ,incet..sa ma ajute Dzeu sa nu mai ma uit la ce mancaruri face soacra-mea ,sau sa-mi vina tot felul de idei sa fac eu mancare sau prajituri ,ca tare-mi place sa gatesc...dar numa` d-astea "sanatoase",de-ti tin de foame :-l..Eh ,voi sunteti precum niste mamici grijulii ,dar din proprie experienta iti spun ,ca mamicile tre sa traga si putin de urechi ,cand vorba buna n-ajunge..Glumesc..eu cre ca ar trebuii sa fiu trasa totusi ,ca sa ma mai trezesc la realitate din cand in cand. pupici !
Stiu ca mai trebuie sa cobori militaria din pod uneori stiiiiu...
Ce voiam eu sa spun e ca trebuie sa cauti si sa gasesti in tine o resursa care sa te tina mereu atenta la ce mananci, cata miscare faci. Un motoras care sa nu se opreasca sau daca se "ineaca" din cand in cand si "tuseste" (spre ex. daca o sa crezi ca nu mai poti imbunatati nimic la tine, e totul pierdut, nu mai vrei sa slabesti pentru ca e prea greu etc), tu sa ai puterea sa-l aprinzi din nou. Sa nu consideri niciodata "azi am gresit, am mancat o ciocolata... deci am dat gres". Mai degraba sa zici "maine voi incepe din nou cu forte noi si voi avea rezultate mai bune"
Poti face o gramada de miscare cu fetita ta, e un punct in plus. Abia astept sa am si eu un gandacel mic si vesel cu care sa ma joc.
__________________
 

Informatii despre slabit
dieta, jurnal, jurnal slabit, slabit, sport

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Vreau sa slabesc si sa nu ma mai ingras :( Crx Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg 59 04 oct 2010 19:46:12
Ma simt rau si ametesc alisia Am nevoie de ajutor! 12 17 apr 2010 09:37:02
Vreau sa ma descarc! fishalexe Am nevoie de ajutor! 12 23 feb 2010 14:06:35
Jurnal Roxy:Vreau sa slabesc 14 kg . Vreau sa am o alimentatie sanatoasa Roxana Arhiva jurnale slabit 376 06 ian 2010 11:40:21
jurnal anca...vreau sa slabesc 5 kg si cel mai important sa ma mentin :D anca90 Arhiva jurnale slabit 5 17 iul 2009 15:43:41

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole