Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal LABELLO

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 11 ian 2013, 18:47:57
labello's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2011
Locaţie: home, Franta
Vârsta: 37
Dieta: sport + hipocalorica personalizata
Date: 171cm, 84kg
Mesaje: 42
Aprecieri acordate: 21
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 25 mesaje
Talking Jurnal LABELLO

Buna ziua dragi slabute si viitoare slabute,
Incep prin a va spune ca sunt una din slabutele fantomatice, adica bantui foarte mult pe site dar nu prea ma afisez....si cu toate astea, la obiective noi si obstacole noi.....asa ca voilà jurnalul meu....

Acum 1 an aveam cam 68 de kg la 1m70 si eram chiar destul incantata mai ales ca totul era f bine depus, in special pe fund si solduri, avand o talie micuta si un abdomen plat niciodata nu am avut complexe ca sunt un pic mai rotunjoara decat restul .....insa lucrurile s-au schimbat.
Locuiesc in strainatate de 3 ani, dar in iulie 2012 m-am mutat la periferia unei mari capitale europeene din cauza serviciului lasandu-mi prietenul (actualul logodnic) si noii prieteni la 350 de km.......stressul mutatului, distanta, lipsa familiei, prietenilor, harababura administrativa si-au spus cuvantul. la asta s-a adaugat si efectul anticonceptionalelor (le luam si ianinte dar aveam activitate mult mai intensa, acum a scazut drastic de cand cu vazutul doar in weekenduri....) iar rezultatul a fost 77 de kg.......9 kg in 6 luni. pentru prima oara am avut burtica oribillll (aici am pus 76 la kg initiale si nu reusesc sa mai modific )
stiam ca am luat ceva kg dar cand m-am urcat pe cantar si am vazut cate am avut un soc, asa ca go go go!

nu am suportat niciodata dietele si nu sunt genul de persoana care sa refuze o pizza la 2 dimineata cu prietenii din cauza dietelor, in schimb rontai ff mult.....
Daca aruncati o privire pe meniurile mele o sa va speriati pt ca au sub 1100 de calorii dar de fapt asta mancam si in mod normal numai ca adaugam fff multe rontaieli si sportul era destul de rar din inconstienta, lipsa de timp, bani si mijloc de deplasare (sala destul de departe de casa, lipsa metrou autobuz in zona, timp ploios mereu)....
micul dejun nu l-am luat niciodata, ma ajuta mai mult 20 de minute de somn in plus, cina odata da, una ba in functie de foame si mai nou de plictiseala

PLANUL DE BATAIE:
  • inainte sa ma decid ce si cum am analizat 2 zile ce mananc eu in mod normal si am vazut cate prostii aveam in plus din plictiseala, asa ca le-am scos....
  • din fericire mi-am luat masina asa ca sala de 3-4 ori pe sapt cate 1h30-2 unde dau absolut toot ce pot (incerc sa fac minim 700-800 calorii),
  • am eliminat rontaielile sau le-am inlocuit cu morcovi ( care imi plac enorm deci nu e un chin)
  • daca simt nevoia acuta de ceva dulce sau sarat si nu exita scapare savurez o bucatica sau o bucata mai mare, dar imi aduc aminte de asta la sala
  • in general in timpul sapt e destul de usor din cauza serviciului 9-18, plus 2h sala dupa, casa, dush, timp de pomponeala, somn.... ( relatie la distanta = timp liber seara...)
  • beau enorrrm de multa apa si ceai, in special la sala: cam 1.5L-2,motiv pt care greutatea mea seara fluctueaza enorm, incerc sa ma orientez numai dupa cea de dimineata
  • am adaugat multe legume si fructe in meniu si ca gustari
  • ma motivez cu slabute.ro
  • in weekend profit de cantitati moderate de orice; pizza, cartofi prajiti, kebab, inghetata, ciocolata in functie de pofta de moment si de planurile facute (tinand cont ca sunt singurele zile in care ma vad cu prietenul si cu prietenii nu am de gand sa imi interzic bunatatiurile din farfurie)
  • ma mai ajuta foarte mult sa ma uit la poze pe net, pur si simplu dau cautare pe prietenul goagal la motivatii fitness sau rasfoiesc victoria's secret online, si imi aduc aminte ca aveam o perioada unde ma simtem extrem de bine in corpul meu.....

e deja o sapt de cand sunt pe drumul asta, 2.300 kg pentru moment, plina de energie, motivatie inca este....sa vedem ce reusesc pana in martie..... (cele 5.5kg puse ca scop pe luna sunt motivationale pt ca nu am de gand sa ma infometez sau sa ajung la spital cu cine stie ce carente si alte complicatii, vreau sa fiu sanatoasa si cu forme nu anorexica si cu oase)


Pont: dimineata la servici imi fac o cafea mare cu lapte, fara zahar, cu miere, din care trag toata ziua ( beau ca sa fac ceva nu din nevoia de cofeina) si care pana acum mi-a saturat pofta de ceva dulce de dupa pranz......


si promit ca o sa incerc sa fiu mai putin fantomatica
[/LIST]
labello, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
labello, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1878 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1361 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 329 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de labello; 11 ian 2013 at 18:52:21.
Acest membru apreciaza mesajul lui labello:
miris (13 ian 2013)
  #2 (permalink)  
Vechi 11 ian 2013, 19:14:19
WhiteAngel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: Jurnal LABELLO

Buna ! poate vrei sa ne spui si cum te numesti, daca nu te superi pe mine ma cheama Roberta
imi place planul tau de "bataie" .. sigur iti vei gasii motivatia aici printre slabute ! mai ales acum ca toate ne`am cam ingrasat de sarbatori si avem de dat jos
singurul lucru care nu imi place, si cred ca stii asta, este acela ca nu iei micul-dejun .. chiar este o masa f importanta si nu ar trebuii sarita .. te ajuta sa mananci mai moderat in timpul zilei si iti ofera energia necesara .. optiuni sunt multe, pt gustul tuturor .. eu una de exemplu nu pot sa mananc dimineata mancaruri grele, sandwishuri, salam, branza, oua .. intotdeauna am optat pt iaurt/lapte cu cereale poate iti vei gasii si tu o optiune care sa`ti placa

multa bafta in ceea ce ti`ai propus ! 2,3 kg mi se pare cam multicel pt o saptamana .. recomandat si sanatos este sa slabesti 0,5-1 kg / sapt .. dar avand in vedere ca bei multe lichide si ca ai renuntat la obiceiurile proaste, cel mai probabil ai eliminat multa apa din organism .. nu renunta sa mergi pe drumul asta ! si incearca sa mananci mai multicel, altfel te infometezi si risti sa ai probleme de sanatate cum ai spus si tu ... iar in plus, ce vei face daca organismul tau intra intr`o perioada de platou si nu mai poti sa slabesti? mananci si mai putin? .. nu e bine asa, mai bine sa ai de unde sa tai pup !
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Acest membru apreciaza mesajul lui WhiteAngel:
labello (12 ian 2013)
  #3 (permalink)  
Vechi 11 ian 2013, 19:15:13
mihaela01's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 28
Date: 158cm, 57kg
Mesaje: 923
Aprecieri acordate: 172
Am fost apreciat(a) de 100 ori in 83 mesaje
Implicit Re: Jurnal LABELLO

Buna!
Te-ai pus foarte bine la punct, sper sa urmez si eu exemplu tau incepand de sapt viitoare.
Stii vorba aia ''incep de luni dieta , incep de luni''
Ai slabit frumos in prima saptamana spor la cat mai multe kg date jos.
__________________
Fat I'm gonna BURN you!
I Promise!
mihaela01, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 918 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui mihaela01:
labello (12 ian 2013)
  #4 (permalink)  
Vechi 11 ian 2013, 23:12:16
labello's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2011
Locaţie: home, Franta
Vârsta: 37
Dieta: sport + hipocalorica personalizata
Date: 171cm, 84kg
Mesaje: 42
Aprecieri acordate: 21
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Jurnal LABELLO

Ooo, da, am fost atat de decisa sa fac cunoscut lumii ce decizie am luat incat am uitat complet sa ma prezint, sunt Ema si sunt incantata sa vad ca am primit deja cateva raspunsuri.....si bineinteles incantata de cunostinta fetelor

WhiteAngel, cred ca din cauza anticonceptionalelor + cateva luni de stress puternic (la limita unei depresii, daca nu cumva chiar dadusem in asa ceva) + multe rontaieli sarate organismul meu a retinut apa......cat despre micul dejun, inca de cand eram in cls 1 nu am reusit sa mananc dimineata, imi aduc aminte ca ma certam cu parintii dimineata pt ca pur si simplu nu imi era foame iar ei insistau sa mamanc, dupa a fost liceul unde prima masa era pranzul la 11 inaite de ore iar la facultate, recunosc, prapad, mancam cand apucam, nu conta ce, oricum la 18 ani nu se depunea nimic plus ca dansam toata noaptea in club cate zile apucam pe sapt .....

in sapt care a trecut daca a fost foame intre mese sau la gustari m-am aprovizionat cu banane, pomelo sau ce fructe ma mai atrag...de obicei dupa sala, pe la 9-10 seara ma ia o mica foame, spre exemplu acum un pahar mare de lapte batut, 87 de calorii pt 200 de grame cu o felie de paine prajita......o sa incerc sa imi tin la zi meniurile, de obicei le fac dimineata pt toata ziua dupa care nu prea mai am timp sa le modific cu ce am mancat in plus, cat despre calorii si cantitati le cam pun dupa ochi pt ca produsele de aici nu prea seamana cu cele din romania, asa ca ma uit pe ambalaj si incerc sa gasesc ceva asemanator.....azi spre exemplu la pranz am mancat fondue savoyarde: 3 tipuri de branza, topita pe loc in vin alb, in care se baga bucatele de paine si pe care le mananci cu mezeluri si cartofi fierti, asa ca am bagat la calorii ce am gasit prin alimente(cascaval mezeluri etc) cat sa ajung cat de cat la un aport caloric aproximativ real.......duminica pranzul o sa fie in stil african, din nou o sa improvizez

Mihaela01, lasa lunea, eu am inceput intr-o joi, cand s-a decis cantarul meu sa ma sperie mai bine sa previi decat sa combati oricum din cate vad in poze esti pe drumul cel bun, continua, nu renunta
labello, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
labello, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1878 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1361 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 329 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de labello; 11 ian 2013 at 23:16:10.
Acest membru apreciaza mesajul lui labello:
WhiteAngel (12 ian 2013)
  #5 (permalink)  
Vechi 11 ian 2013, 23:37:31
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal LABELLO

Ceau Ema, bine ai venit printre noi si felicitari pentru schimbarea stilului de viata... ai facut niste modificari foarte frumoase in planul tau.

Imi place cum scrii, esti organizata si determinata, cu siguranta vei ajunge unde doresti!
Si eu ma lupt cu kilogramele de 5 ani buni... dar vara asta va fi incununata de reusita, sunt sigura...
Spor in ceea ce ti-ai propus
Daca vrei sa-ti clatesti ochii cu poze motivationale gasesti la mine in jurnal, le postez si pentru moralul meu.

Noapte buna si un weekend conform iti doresc!
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Rallara:
labello (12 ian 2013)
  #6 (permalink)  
Vechi 12 ian 2013, 06:52:03
mihaela01's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 28
Date: 158cm, 57kg
Mesaje: 923
Aprecieri acordate: 172
Am fost apreciat(a) de 100 ori in 83 mesaje
Implicit Re: Jurnal LABELLO

Citat:
Anterior postat de labello Vezi mesajul
Ooo, da, am fost atat de decisa sa fac cunoscut lumii ce decizie am luat incat am uitat complet sa ma prezint, sunt Ema si sunt incantata sa vad ca am primit deja cateva raspunsuri.....si bineinteles incantata de cunostinta fetelor

WhiteAngel, cred ca din cauza anticonceptionalelor + cateva luni de stress puternic (la limita unei depresii, daca nu cumva chiar dadusem in asa ceva) + multe rontaieli sarate organismul meu a retinut apa......cat despre micul dejun, inca de cand eram in cls 1 nu am reusit sa mananc dimineata, imi aduc aminte ca ma certam cu parintii dimineata pt ca pur si simplu nu imi era foame iar ei insistau sa mamanc, dupa a fost liceul unde prima masa era pranzul la 11 inaite de ore iar la facultate, recunosc, prapad, mancam cand apucam, nu conta ce, oricum la 18 ani nu se depunea nimic plus ca dansam toata noaptea in club cate zile apucam pe sapt .....

in sapt care a trecut daca a fost foame intre mese sau la gustari m-am aprovizionat cu banane, pomelo sau ce fructe ma mai atrag...de obicei dupa sala, pe la 9-10 seara ma ia o mica foame, spre exemplu acum un pahar mare de lapte batut, 87 de calorii pt 200 de grame cu o felie de paine prajita......o sa incerc sa imi tin la zi meniurile, de obicei le fac dimineata pt toata ziua dupa care nu prea mai am timp sa le modific cu ce am mancat in plus, cat despre calorii si cantitati le cam pun dupa ochi pt ca produsele de aici nu prea seamana cu cele din romania, asa ca ma uit pe ambalaj si incerc sa gasesc ceva asemanator.....azi spre exemplu la pranz am mancat fondue savoyarde: 3 tipuri de branza, topita pe loc in vin alb, in care se baga bucatele de paine si pe care le mananci cu mezeluri si cartofi fierti, asa ca am bagat la calorii ce am gasit prin alimente(cascaval mezeluri etc) cat sa ajung cat de cat la un aport caloric aproximativ real.......duminica pranzul o sa fie in stil african, din nou o sa improvizez

Mihaela01, lasa lunea, eu am inceput intr-o joi, cand s-a decis cantarul meu sa ma sperie mai bine sa previi decat sa combati oricum din cate vad in poze esti pe drumul cel bun, continua, nu renunta
Buna dimineata!
Pai eu mereu am aratat asa , ca in poze, dar mai am de dat vreo 6kg pana la 48, plus sa ma tonific, asta ma intereseaza cel mai mult.
Oricum pana la vara e timp destul
Incantata de cunostinta app
__________________
Fat I'm gonna BURN you!
I Promise!
mihaela01, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 918 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7 (permalink)  
Vechi 12 ian 2013, 07:12:18
mihaela01's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 28
Date: 158cm, 57kg
Mesaje: 923
Aprecieri acordate: 172
Am fost apreciat(a) de 100 ori in 83 mesaje
Implicit Re: Jurnal LABELLO

__________________
Fat I'm gonna BURN you!
I Promise!
mihaela01, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 918 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8 (permalink)  
Vechi 12 ian 2013, 09:12:22
WhiteAngel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: Jurnal LABELLO

Citat:
Anterior postat de labello Vezi mesajul
Ooo, da, am fost atat de decisa sa fac cunoscut lumii ce decizie am luat incat am uitat complet sa ma prezint, sunt Ema si sunt incantata sa vad ca am primit deja cateva raspunsuri.....si bineinteles incantata de cunostinta fetelor

WhiteAngel, cred ca din cauza anticonceptionalelor + cateva luni de stress puternic (la limita unei depresii, daca nu cumva chiar dadusem in asa ceva) + multe rontaieli sarate organismul meu a retinut apa......cat despre micul dejun, inca de cand eram in cls 1 nu am reusit sa mananc dimineata, imi aduc aminte ca ma certam cu parintii dimineata pt ca pur si simplu nu imi era foame iar ei insistau sa mamanc, dupa a fost liceul unde prima masa era pranzul la 11 inaite de ore iar la facultate, recunosc, prapad, mancam cand apucam, nu conta ce, oricum la 18 ani nu se depunea nimic plus ca dansam toata noaptea in club cate zile apucam pe sapt .....

in sapt care a trecut daca a fost foame intre mese sau la gustari m-am aprovizionat cu banane, pomelo sau ce fructe ma mai atrag...de obicei dupa sala, pe la 9-10 seara ma ia o mica foame, spre exemplu acum un pahar mare de lapte batut, 87 de calorii pt 200 de grame cu o felie de paine prajita......o sa incerc sa imi tin la zi meniurile, de obicei le fac dimineata pt toata ziua dupa care nu prea mai am timp sa le modific cu ce am mancat in plus, cat despre calorii si cantitati le cam pun dupa ochi pt ca produsele de aici nu prea seamana cu cele din romania, asa ca ma uit pe ambalaj si incerc sa gasesc ceva asemanator.....azi spre exemplu la pranz am mancat fondue savoyarde: 3 tipuri de branza, topita pe loc in vin alb, in care se baga bucatele de paine si pe care le mananci cu mezeluri si cartofi fierti, asa ca am bagat la calorii ce am gasit prin alimente(cascaval mezeluri etc) cat sa ajung cat de cat la un aport caloric aproximativ real.......duminica pranzul o sa fie in stil african, din nou o sa improvizez

Mihaela01, lasa lunea, eu am inceput intr-o joi, cand s-a decis cantarul meu sa ma sperie mai bine sa previi decat sa combati oricum din cate vad in poze esti pe drumul cel bun, continua, nu renunta
hmm si eu iau anticonceptionale pt menstruatie .. anul trecut am avut ceva probleme si nu am reusit pe alta cale, desi nu mi`am dorit sa apelez la ele ... de sapt viitoare incept a4a luna, trebuie sa iau 6 in total apoi sa vedem ce se mai intampla
eh, e bine si asa ca mananci bine in timpul zilei si ca nu te infometezi
in leg cu caloriile eu te sfatuiesc din proprie experienta sa le numeri asa din cand in cand .. sau acum la inceput pana inveti sa aproximezi .. dupa aceea poate deveni o obsesie, ca si in cazul meu .. so, mai bine previi asta si mananci sanatos, curat si nu vei avea probleme
apropo, frumos nume !
pupici si un weekend cat mai placut ! >D:<
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Acest membru apreciaza mesajul lui WhiteAngel:
labello (12 ian 2013)
  #9 (permalink)  
Vechi 12 ian 2013, 13:36:57
coco23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 apr 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 155cm, 45kg
Mesaje: 2.262
Aprecieri acordate: 324
Am fost apreciat(a) de 441 ori in 276 mesaje
Implicit Re: Jurnal LABELLO

Buna, Ema Optimismul tau e contagios sunt sigura ca vei reusi...
Salveaza-ti meniurile asa cum stii tu, cel mai bine.
Anticonceptionalele nu te-au ingrasat, dar au dat pofta de mancare si de aici ingrasatul.
Ai slabit bine pentru prima saptamana, tu ai si o greutate mai mare si e logic ca nu slabesti atat de putin precum o persoana de 50 kg.
Ce hobby-uri ai?
Pupicei, Irina.
coco23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1297 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 780 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui coco23:
labello (12 ian 2013)
  #10 (permalink)  
Vechi 12 ian 2013, 14:05:12
labello's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2011
Locaţie: home, Franta
Vârsta: 37
Dieta: sport + hipocalorica personalizata
Date: 171cm, 84kg
Mesaje: 42
Aprecieri acordate: 21
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Jurnal LABELLO

Buna Coco mersi ma bucur enorm daca reusesc sa va contaminez si pe voi cu optimismul meu
nu stiu daca ele mi-au dat pofta de mancare pentru ca le iau deja de 2 ani si nu am avut nicio problema pana acum,nici pofte, nici retentii de apa, nici menstruatii dereglate, absolut nicio schimbare.... cred ca pofta de mancare mi-a dat-o plictiseala, stressul, semi-depresia si cu cat ma gandesc mai mult cu atat realizez ca poate cautam doar o scuza buna pentru kg in plus luate ca sa nu ma simt eu vinovata ... oricum din mom ce continui sa le iau si cantarul o ia inapoi e bine......

meniul meu de azi o sa ma fortez sa il mananc, pentru ca nu prea am pofta de mancare deloc dupa tentativa esuata de vizita a hotilor de azi noapte (am povestit spaima in jurnalul lui WhiteAngel).....

Despre hobbyuri? dansul.....adooor sa dansez, oricand, oriunde si cam pe aproape orice muzica.....in afara de asta, pantofii cu toc, dar banuiesc asta e normal pt toate femeile )...... modelele pe unghii naturale, tot ce tine de creatie grafica afise postere, coperte etc......sa calatoresc, desi e cam scumpicel hobbyul asta.....si cultura africana - desi pare greu de crezut am gasit enorm de multe asemanari inter ei si noi si multe obiceiuri, inclusiv dansul perinita si sarmalele in frunze de vita )

voiam sa va urez un weekend placut fetelor, cat mai multe calorii sanatoase si cat mai putine kg in plus....deseara strabat cei 350 de km pentru cateva zile de placere si relaxare, o sa revin marti seara asa ca cel mai probabil va raspund de miercuri incolo...... va puuuuuup si aveti grija de voi, profitati la maxim de weekend
labello, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
labello, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1878 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1361 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 329 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de labello; 12 ian 2013 at 14:13:48. Motiv: am uitat ceva
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui labello:
miris (13 ian 2013), WhiteAngel (12 ian 2013)
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, jurnal, jurnale, labello, sanatos, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole