Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Jessica- Lupta cu viata

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 19 iul 2013, 20:14:23
Jessica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Rina 90's
Date: 159cm, 76.5kg
Mesaje: 13
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 5 mesaje
Smile Jurnal Jessica- Lupta cu viata

Buna ziua tututor!
Am mai avut un jurnal acum ceva timp, de care m-am lasat usor-usor. Nu are nimic, nu mai conteaza ce a fost, conteaza ce e si ce va fi.

Numele meu e Simona, am 17 ani si sunt din Bucuresti. De la varsta de 9 ani ma lupt cu kilogramele. Nu dau vina pe nimeni sau pe vreo boala, vina a fost in totalitate a mea si poate si a parintilor intr-o mica masura (desi ei mereu m-au atentionat in legatura cu greutate si cu porcariile pe care le mancam, ma simt eu mai bine stiind ca nu e 100% vina mea.)
La sfarsitul clasei a 8-a (asa cum demonstreaza fisa medicala) aveam 100 kg, un numar imens pentru un copil care abia facuse 14 ani. Mentionez ca aveam, ca si acum, 1.57(rotunjit la 1.60 ca sa ma simt mai bine ), si va puteti imagina cum aratam si cat de usor ieseam in evidenta.
Dar nu-i nimic, pentru ca vara aceea am hotarat ca trebuie sa ma schimb. Am tinut o dieta disociata (3 zile legume+fructe, 3 zile carne, 3 zile lactate) si am slabit in jur de 9-10 kg. Apoi a inceput liceul si am intrat intr-un stres continuu si colegii erau cum erau, si am mancat ca sa scap de chin. Suprinzator, nu am pus pe mine mai deloc.
Vara din clasa a 9-a nu am facut nimic ca sa scap de kg in plus. Apoi,cls. a 10-a deja era altfel. Imi facusem prieteni, la scoala mergeam bine, acasa eram linistita. Dupa un an linistit, am tinut 2 luni de dieta disociata (3 zile legume+ fructe, 3 zile carne+ lactate). Am ajuns la 80 kg. Apoi,in clasa a 11-a,desi totul era frumos, ma simteam intr-adevar acceptata de societate, si viata era linistita, n-am slabit si nici nu m-am ingrasat.
Si am ajuns acum. Vara lui 2013. Recunosc, in iunie n-am facut absolut nimic. M-am apucat la inceputul acestei luni de dieta disociata, si am slabit 3 kg. Acum am 77 kg, si nu sunt fericita.Am nevoie de o schimbare si am nevoie sa ma simt bine.
Azi am inceput dieta South Beach, caci de disociata mi-a ajuns atatea veri .Am mancat de dimineata(15 m-am trezit la 1 jumate si a trebuit sa fac curat urgent si n-am avut timp sa mananc) o rosie si un albus de ou fiert. Apoi, la 18 30 am mancat o salata (2 rosii, 1/2 castraveti, 1/3 ceapa si un albus de ou fiert). Stiu ca e foarte foarte putin, dar chiar n-am avut cand si cum sa mananc. Maine va fi o zi mai buna, deoarece ma trezesc devreme sa merg la cumparaturi cu parintii mei. Acum ma chinui cu un ceai verde de 10 minute deoarece chiaaar nu suport gustul. In 20 de minute o sa am o sesiune de 30 de minute de zumba si apoi dus si ma culc.
Am deschis acest jurnal deoarece vreau sa am grija mai multa de mine, si nu promit sa scriu in fiecare zi, dar promit sa fac tot ce pot ca sa nu mai renunt,pentru ca dupa 17 ani simt in final ca merit mai mult.
Mult de citit,stiu dar m-am simtit bine sa ma descarc. Va multumesc si va pup! Sa aveti o seara placuta :*
Jessica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2270 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1753 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1237 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Jessica:
WhiteAngel (19 iul 2013)
  #2 (permalink)  
Vechi 19 iul 2013, 22:32:34
butterfly30's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.777
Aprecieri acordate: 5.350
Am fost apreciat(a) de 11.441 ori in 5.317 mesaje
Implicit Re: Jurnal Jessica- Lupta cu viata

pai stii cum se prepara ceaiul verde, da? se pune pliculetul/frunzele in apa la 80grade maxim si se lasa 1-2 minute. se bea fara lapte sau zahar, dar preparat corect e chiar bunut.
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3 (permalink)  
Vechi 20 iul 2013, 00:27:27
Jessica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Rina 90's
Date: 159cm, 76.5kg
Mesaje: 13
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Jurnal Jessica- Lupta cu viata

Hmm pai nu cred ca il fac tocmai corect Il fac la microunde si probabil d'aia e asa, si il las in general 2-3 minute.Si nu pun lapte si nici zahar oricum. Multumesc pt sfat,incerc maine !
Jessica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2270 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1753 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1237 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4 (permalink)  
Vechi 20 iul 2013, 12:43:38
Lauragirl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 15 sep 2011
Locaţie: buzau, Romania
Dieta: Vegetariana, uneori vegana
Date: 180cm, 65kg
Mesaje: 263
Aprecieri acordate: 72
Am fost apreciat(a) de 89 ori in 75 mesaje
Implicit Re: Jurnal Jessica- Lupta cu viata

Buna Simona ai intrutotul dreptate,meriti mai mult,si daca pana acum ai reusit sa dai acele kg jos,vei putea reusi in continuare Eu spun sa ai mai multa atentie la cat mananci intr-o zi,in sensul ca trbeui neaparat sa iti asiguri nevoile nutritive pentru organismul tauAsa ca incearca cat poti tu sa iti faci timp pentru cele 3mese principale si daca vrei si 2 gustari intre ele,asa ar fi cel mai bine pentru metabolismul tau.Stiu ca multi nu mananca MD considerand ca sunt doar niste calorii in plus mai ales ca nu simt foamea,dar defapt dupa o noapte in care nu ai mancat nimic,corpul tau are cel mai mult nevoie de acel mic dejun,mai ales daca ai de gand sa faci miscare in ziua aceea...Sper sa postezi si un meniu si sa ne spui ce sporturi ai practicat sau iti plac Te pwp
__________________
Jurnal de mentinere-Laura

Lauragirl, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1795 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1278 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1279 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5 (permalink)  
Vechi 20 iul 2013, 23:28:59
Jessica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Rina 90's
Date: 159cm, 76.5kg
Mesaje: 13
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Jurnal Jessica- Lupta cu viata

Buna seara fetelor! :*

Azi am mancat putin mai bine,dar tot insuficient. Trebuie sa invat sa-mi impart mesele mai bine,pentru ca dupa gratarul de piept de pui cu legume de la pranz chiar nu mi-a mai fost foame si m-am simtit plina, deci abia am inghitit macroul de la cina. Asta e,cu timpul o sa invat si asta.

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 11:00
Piept de pui la gratar, 150g - 197 calorii, 33.9 proteine, 5.4 grasimi, 89.3 colesterol, 3.6 carbohidrati, 0 fibre, 857.1 sodiu, 0 zaharuri
Rosii, 50g - 9 calorii, 0.5 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 2 carbohidrati, 0.6 fibre, 2.5 sodiu, 1.3 zaharuri
Apa plata, 2000ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 1, ora 12:45
Ardei rosu gras, 100g - 31 calorii, 1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 6 carbohidrati, 2.1 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Prânz, ora 14:30
Piept de pui la gratar, 150g - 197 calorii, 33.9 proteine, 5.4 grasimi, 89.3 colesterol, 3.6 carbohidrati, 0 fibre, 857.1 sodiu, 0 zaharuri
Dovlecel Chayote, crud, 70g - 14 calorii, 0.6 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 3.2 carbohidrati, 1.2 fibre, 1.4 sodiu, 1.2 zaharuri
Ciuperci, 100g - 36 calorii, 5 proteine, 1 grasimi, 0 colesterol, 2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Cina, ora 18:10
Salata clasica de rosii, 100g - 32 calorii, 0.8 proteine, 1.2 grasimi, - colesterol, 5 carbohidrati, 1 fibre, - sodiu, - zaharuri
Macrou gatit, 200g - 268 calorii, 52 proteine, 5.2 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 0 zaharuri

Gustare 3, ora 21:50
Ceai verde, 250ml - 5 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0 fibre, 7.5 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 789 calorii, (mult)128.2 proteine, (mic)18.4 grasimi, 178.6 colesterol, (mic)25.9 carbohidrati, 4.9 fibre, 1725.6 sodiu, 2.5 zaharuri

cat despre sport, azi n-am facut. am facut curat pe la ora 1 ceea ce cred ca a ars cateva calorii,dar in rest nimic. Am adormit azi de dimineata tocmai in zori,la ora 6,desi ma bagasem in pat pe la 1. Mi-am facut atatea planuri si scenarii legat de slabit incat creierul meu nu mai tacea la un moment dat Deci am fost ff obosita azi, mai ales ca m-am trezit pe la 10 deoarece am avut ceva treaba.
Dar ca sa raspund la intrebare, uite ce-mi place sa fac atunci cand fac sport:
inainte de orice workout
1 2 (alaturi de inca vreo 5 de la ea imi place enorm)
3
4 (fav arm workout)
5
6
Va pup ,o seara frumoasa! :*
Jessica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2270 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1753 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1237 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Jessica:
Lauragirl (21 iul 2013)
  #6 (permalink)  
Vechi 21 iul 2013, 05:58:33
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit Re: Jurnal Jessica- Lupta cu viata

Incearca sa mai introduci o gustare cu fructe(chiar si oleaginoase sau uscate, nuci, migdale, smochine) pt a ridica numarul de calorii la peste 1200, iti va fi mult mai usor dupa. Introdu o felie de paine dimineata, ceva mai multe legume!
Bafta multa!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7 (permalink)  
Vechi 21 iul 2013, 11:25:30
Lauragirl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 15 sep 2011
Locaţie: buzau, Romania
Dieta: Vegetariana, uneori vegana
Date: 180cm, 65kg
Mesaje: 263
Aprecieri acordate: 72
Am fost apreciat(a) de 89 ori in 75 mesaje
Implicit Re: Jurnal Jessica- Lupta cu viata

Citat:
Anterior postat de Jessica Vezi mesajul
Buna seara fetelor! :*

Azi am mancat putin mai bine,dar tot insuficient. Trebuie sa invat sa-mi impart mesele mai bine,pentru ca dupa gratarul de piept de pui cu legume de la pranz chiar nu mi-a mai fost foame si m-am simtit plina, deci abia am inghitit macroul de la cina. Asta e,cu timpul o sa invat si asta.

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 11:00
Piept de pui la gratar, 150g - 197 calorii, 33.9 proteine, 5.4 grasimi, 89.3 colesterol, 3.6 carbohidrati, 0 fibre, 857.1 sodiu, 0 zaharuri
Rosii, 50g - 9 calorii, 0.5 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 2 carbohidrati, 0.6 fibre, 2.5 sodiu, 1.3 zaharuri
Apa plata, 2000ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 1, ora 12:45
Ardei rosu gras, 100g - 31 calorii, 1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 6 carbohidrati, 2.1 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Prânz, ora 14:30
Piept de pui la gratar, 150g - 197 calorii, 33.9 proteine, 5.4 grasimi, 89.3 colesterol, 3.6 carbohidrati, 0 fibre, 857.1 sodiu, 0 zaharuri
Dovlecel Chayote, crud, 70g - 14 calorii, 0.6 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 3.2 carbohidrati, 1.2 fibre, 1.4 sodiu, 1.2 zaharuri
Ciuperci, 100g - 36 calorii, 5 proteine, 1 grasimi, 0 colesterol, 2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Cina, ora 18:10
Salata clasica de rosii, 100g - 32 calorii, 0.8 proteine, 1.2 grasimi, - colesterol, 5 carbohidrati, 1 fibre, - sodiu, - zaharuri
Macrou gatit, 200g - 268 calorii, 52 proteine, 5.2 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 0 zaharuri

Gustare 3, ora 21:50
Ceai verde, 250ml - 5 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0 fibre, 7.5 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 789 calorii, (mult)128.2 proteine, (mic)18.4 grasimi, 178.6 colesterol, (mic)25.9 carbohidrati, 4.9 fibre, 1725.6 sodiu, 2.5 zaharuri

cat despre sport, azi n-am facut. am facut curat pe la ora 1 ceea ce cred ca a ars cateva calorii,dar in rest nimic. Am adormit azi de dimineata tocmai in zori,la ora 6,desi ma bagasem in pat pe la 1. Mi-am facut atatea planuri si scenarii legat de slabit incat creierul meu nu mai tacea la un moment dat Deci am fost ff obosita azi, mai ales ca m-am trezit pe la 10 deoarece am avut ceva treaba.
Dar ca sa raspund la intrebare, uite ce-mi place sa fac atunci cand fac sport:
inainte de orice workout
1 2 (alaturi de inca vreo 5 de la ea imi place enorm)
3
4 (fav arm workout)
5
6
Va pup ,o seara frumoasa! :*
Hmm,interesante wideo-urile tale,o sa le studiez mai mult Poate ca te-ar ajuta la adunarea caloriilor si daca ai varia cat mai mult alimentele,adica mai adauga si altceva in meniu,poate niste branza mai slaba sau ceva cereale integrale care sunt o sursa buna de carbohidrati complecsi pe care tu nu prea ii ai din cate vad din meniul tau,si poate ca si de asta te simteai obosite.E important sa stii ca daca vrei sa ai energie pentru a face un workout adevarat tre sa ai si acesti nutrienti in regimul tau zilnic.Daca vrei sa iti sporesti apetitul,mierea ajuta foarte mult.O poti pune intrun iaurt,peste fructe sau chiar asa simplacu lingurita sa o mananci si vei avea o mai mare pofta,te asigur
__________________
Jurnal de mentinere-Laura

Lauragirl, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1795 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1278 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1279 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Lauragirl; 21 iul 2013 at 11:27:45.
  #8 (permalink)  
Vechi 22 iul 2013, 15:08:07
Annaaa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 iul 2013
Locaţie: Craiova, Romania
Date: 165.5cm, 73.3kg
Mesaje: 172
Aprecieri acordate: 117
Am fost apreciat(a) de 100 ori in 90 mesaje
Implicit Re: Jurnal Jessica- Lupta cu viata

Buna Simona si bine ai venit aici In primul rand felicitari pentru kg slabite pana acum si iti urez mult succes in continuare. Sper sa gasesti aici tot ce ai nevoie pentru a ajunge acolo unde vrei.
__________________
Jurnalul meu.

Note to myself: complaining won't burn calories

Mistakes are proof that you are trying !
  #9 (permalink)  
Vechi 22 iul 2013, 23:38:31
Jessica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Rina 90's
Date: 159cm, 76.5kg
Mesaje: 13
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Jurnal Jessica- Lupta cu viata

Multumesc frumos Ana, bafta si tine sunt sigura ca intr-un final o sa reusesti,pentru ca pare ca vrei destul de mult. Cat mai multa muncaa din partea amandurora si o sa ajungem unde vrem :*

Laura si GCM, multumesc mult pt sfaturi dar tin South Beach deocamdata si sunt la prima faza unde nu ai deloc voie fructe timp de 2 sapt, deci credeti-ma dupa astea doua sapt o sa stranga mai multe calorii ingerate, insa acum chiar nu stiu cate salate sa mai mananc ca sa ajung la nr potrivit. De exemplu azi am mancat de dimineata un "sandwich" facut din 2 foi de salata verde, cateva felii de rosie, o felie de sunca Praga si un iaurt cu branzica de oaie. La pranz am mancat o salata facuta din salata verde, rosii, piept de pui si ceapa cu putin ulei de masline. Ca gustare am mancat branza de oaie cu o felie de sunca Praga si la cina am mancat ce am mancat si la micul dejun,dar fara sunca. Apoi am mancat 5 masline negre. Nu aveam de gand sa mananc atata Praga, insa nu m-am pregatit si mai ramasesem cu 50 g de piept de pui pe care l-am pus in salata. maine o sa fiu mai bine pregatita. Acum ma apuc de workout, am gasit un canal de youtube foarte bun si in ultimele zile am tot facut de la ele si imi plac. Recomand : XHIT Daily - YouTube
Sa aveti o zi frumoasa maine ! :*
Jessica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2270 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1753 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1237 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Jessica; 22 iul 2013 at 23:46:23.
  #10 (permalink)  
Vechi 04 aug 2013, 19:42:15
Jessica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Rina 90's
Date: 159cm, 76.5kg
Mesaje: 13
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Jurnal Jessica- Lupta cu viata

Buna ziuaaa
Am lipsit atat deoarece am plecat la munte alaturi de familia unei prietene timp de 10 zile.
De South Beach m-am lasat, din pacate, insa n-are nimic. Incep de maine Dukan. Am ajuns la 74 kg, si sunt aproape multumita. Am mancat inghetata saptamana asta,dar in rest m-am tinut bine de treaba + plimbari pe munte de 1 ora in fiecare zi. Deci nu sunt chiar atat de dezamagita. Revin maine cu mai multe detalii despre Dukan-ul meu care sper sa ma prinda.
O seara placuta!
Jessica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2270 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1753 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1237 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Jessica:
rozica1965 (04 aug 2013)
 

Informatii despre slabit
adolescente, calorii, cu, dieta, jessica, jurnal, jurnale, lupta, sanatos, slabit, viata


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal ramonika71 - Hop si eu IN LUPTA CU KILOGRAMELE! ramonika71 Arhiva jurnale slabit 85 15 oct 2012 16:55:04
Jurnal Ally26.....lupta cu kg in + Ally26 Arhiva jurnale slabit 4 31 oct 2011 10:16:58
Jurnal Betty - lupta cu kilogramele bety Arhiva jurnale slabit 249 31 mai 2011 15:18:17
Jurnal Inna - Lupta cu spasmofilia inna88 Arhiva jurnale slabit 11 30 apr 2011 10:21:05
Jurnal Jessica Jessica Arhiva jurnale slabit 28 03 mai 2010 20:13:34

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole