forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Laura (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-laura-1040.html)

Rusu Laura 21 aug 2009 09:31:13

Jurnal Laura
 
Salutare tuturor!!!:)
Numele meu e Laura si in sfarsit mi-am luat inima in dinti si mi-am inceput un jurnal. Am tot studiat jurnalele voastre si mi-am dat seama k incepand unul imi va fi de folos in drumul meu spre 'slabuta din mine'. Sper din tot sufletul sa reusesc avand in vedere esecurile mele nenumarate din trecut care au avut k rezultatat o luare mult mai mare in greutate, intrecand cu mult kg pe care le aveam la inceputul acestui sir mare de curi de slabire!
Sper sa ma ajutati si sa ma criticati ori de cate ori este nevoie pt a indrepta orice greseala din drumul meu!
Nu tin un regim anume, dat fiind faptul k sunt arhisatula de toate dietele si recunosc faptul k nu ma pot tine strict de program asa k am ales un regim de 1000 kcal maxim. (sper k am ales bine)
Nu sunt inca hotarat cum voi scrie jurnalul, dar cred k impreuna cu voi..voi reusi!:)
Sportul nu e o problema deoarece in fiecare zi fac miscare: sala minim 1h 30 min din care 1h este strict cardio, acasa mai fac abdomene, stepper fara maini, urc starile de n ori pe zi:)), curatenie,etc (stau la casa ceea ce implica multa munca=curatenie)
Citind multe articole am observat k un masaj anticelulitic m-ar ajuta asa k mi-am luat o crema de la elmiplant si am inceput sa imi fac zilnic un masaj:)
si sa incepem...
Mic dejun:
1 felie de paine neagra de casa prajita cu foarte putina branza feta
1 cana cafea cu putin lapte(max 20 ml) si o lingurita de miere
1 ceai neindulcit


sper k e bine:P revin cu pranzul si cina spre seara
va pup:-*

Rusu Laura 21 aug 2009 13:10:34

Jurnal Laura
 
Gustare 1: o mini salata dintr-o rosie si un castravete
Pranz: o portie maricica de supa de vita slaba cu pastai(aprox 400ml) si o jumatate de felie de paine neagra de casa

Dar oare ce sa mananc la cina?:-/

nicol30 21 aug 2009 13:17:51

Re: Jurnal Laura
 
Bine ai venit printre noi!

iti doresc multa bafta si la cat mai multe kg. de dat jos.

parea mea e ca e cam putin 1000 kcal la cat sport faci...

Slabuta 21 aug 2009 14:38:40

Re: Jurnal Laura
 
Citat:

Anterior postat de Rusu Laura (Post 20405)
Salutare tuturor!!!:)
Numele meu e Laura si in sfarsit mi-am luat inima in dinti si mi-am inceput un jurnal. Am tot studiat jurnalele voastre si mi-am dat seama k incepand unul imi va fi de folos in drumul meu spre 'slabuta din mine'. Sper din tot sufletul sa reusesc avand in vedere esecurile mele nenumarate din trecut care au avut k rezultatat o luare mult mai mare in greutate, intrecand cu mult kg pe care le aveam la inceputul acestui sir mare de curi de slabire!
Sper sa ma ajutati si sa ma criticati ori de cate ori este nevoie pt a indrepta orice greseala din drumul meu!
Nu tin un regim anume, dat fiind faptul k sunt arhisatula de toate dietele si recunosc faptul k nu ma pot tine strict de program asa k am ales un regim de 1000 kcal maxim. (sper k am ales bine)
Nu sunt inca hotarat cum voi scrie jurnalul, dar cred k impreuna cu voi..voi reusi!:)
Sportul nu e o problema deoarece in fiecare zi fac miscare: sala minim 1h 30 min din care 1h este strict cardio, acasa mai fac abdomene, stepper fara maini, urc starile de n ori pe zi:)), curatenie,etc (stau la casa ceea ce implica multa munca=curatenie)
Citind multe articole am observat k un masaj anticelulitic m-ar ajuta asa k mi-am luat o crema de la elmiplant si am inceput sa imi fac zilnic un masaj:)
si sa incepem...
Mic dejun:
1 felie de paine neagra de casa prajita cu foarte putina branza feta
1 cana cafea cu putin lapte(max 20 ml) si o lingurita de miere
1 ceai neindulcit


sper k e bine:P revin cu pranzul si cina spre seara
va pup:-*

Buna Laura vad ca ti-ai facut jurnal :D

Un inceput bun, acum sa te tii de treaba, daca simti ca nu mai poti si vrei sa renunti,
vino aici si spune-ne, vei vedea cate fete iti vor sari in ajutor. :)

Toate am trecut si inca trecem prin astfel de momente depresive dar asta nu trebuie sa ne abata din calea noastra :)

Eu zic sa mai urci pana la 1200-1400, daca mananci de pe acum 1000 de kcal ce vei face la mentinere?! :(
Eu sunt acum la mentinere si mananc 1000-1100 de kcal si nu m-am ingrasat.

Ma bucur tare mult ca faci sport este un mare plus si cu siguranta te va ajuta sa ajungi la greutatea pe care ti-o doresti :)

Eu zic sa mananci mai consistent la micul dejun ;)
Altfel risti sa concentrezi marea parte a caloriilor in a doua jumatate a zilei ;)

Citat:

Anterior postat de Rusu Laura (Post 20441)
Gustare 1: o mini salata dintr-o rosie si un castravete
Pranz: o portie maricica de supa de vita slaba cu pastai(aprox 400ml) si o jumatate de felie de paine neagra de casa

Dar oare ce sa mananc la cina?:-/

Peste la gratar cu legume, sau branza de vaci degresata cu lapte batut, iti mai trebuie si proteine intr-o zi, si acestea sunt niste surse bune de proteine ;)

ras_cristalin 21 aug 2009 14:58:25

Re: Jurnal Laura
 
Bine ai venit, Laura!
Poti sa te folosesti de calculatorul de calorii ca sa vezi exact cate mananci si cate consumi. De asemenea, iti recomand sa intri cu noi in concursul de slabit... e mai motivant decat orice oglinda care te arata grasa :))
Spor la slabit si ma bucur ca ai pus azi piatra de temelie a jurnalului tau
http://th418.photobucket.com/albums/.../th_flower.gif

Rusu Laura 21 aug 2009 17:02:00

Re: Jurnal Laura
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 20467)
Bine ai venit, Laura!
Poti sa te folosesti de calculatorul de calorii ca sa vezi exact cate mananci si cate consumi. De asemenea, iti recomand sa intri cu noi in concursul de slabit... e mai motivant decat orice oglinda care te arata grasa :))
Spor la slabit si ma bucur ca ai pus azi piatra de temelie a jurnalului tau
http://th418.photobucket.com/albums/.../th_flower.gif

multumesc mult! dar nu e prea tarziu sa ma apuc de concurs? crezi k reusesc pana la 14 septembrie?:-/

Citat:

Anterior postat de nicol30 (Post 20443)
Bine ai venit printre noi!

iti doresc multa bafta si la cat mai multe kg. de dat jos.

parea mea e ca e cam putin 1000 kcal la cat sport faci...

Sa fie bafta, mersi mult la fel!>:D<>:D<>:D<
si aprp de kcal...cred k voi asculta de voi si le voi ridica la maxim 1300/zi:)

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 20456)
Buna Laura vad ca ti-ai facut jurnal :D

Un inceput bun, acum sa te tii de treaba, daca simti ca nu mai poti si vrei sa renunti,
vino aici si spune-ne, vei vedea cate fete iti vor sari in ajutor. :)

Toate am trecut si inca trecem prin astfel de momente depresive dar asta nu trebuie sa ne abata din calea noastra :)

Eu zic sa mai urci pana la 1200-1400, daca mananci de pe acum 1000 de kcal ce vei face la mentinere?! :(
Eu sunt acum la mentinere si mananc 1000-1100 de kcal si nu m-am ingrasat.

Ma bucur tare mult ca faci sport este un mare plus si cu siguranta te va ajuta sa ajungi la greutatea pe care ti-o doresti :)

Eu zic sa mananci mai consistent la micul dejun ;)
Altfel risti sa concentrezi marea parte a caloriilor in a doua jumatate a zilei ;)



Peste la gratar cu legume, sau branza de vaci degresata cu lapte batut, iti mai trebuie si proteine intr-o zi, si acestea sunt niste surse bune de proteine ;)

Multumesc pentru sugestii! :-*:-*:-*Le voi lua in considerare! Voi manca maxim 1300 kcal/zi si dimineata voi incepe cu cereale cu lapte.Sper k sunt ok....:)



si k sa termin pe ziua de azi cu meniul:P
gustare 2: o inghetata nestea de fructe de padure (nu m-am putut abtine, dar am vazut k are doare 53 kcal si m-am mai linistit k pana atunci aportul meu a fost de 241 kcal)
si cina va fi branza de vaci degresata cu lapte batut si o felie de paine neagra de casa prajita :)

Doamne da sa reusesc!
Va multumesc inca o data!:-*

p.s. unde as putea vedea mai multe despre concurs?

nicol30 21 aug 2009 17:10:15

Re: Jurnal Laura
 
ai sa reusesti

uite eu acum am terminat de papat o salata din : 200 gr. salata verde, 1 ou fiert, 95 gr. salam piept de pui, 150 gr. branza vaca , 150 gr. castraveti, 250 gr. rosii, 10 gr. marar + patrunjel = 560 cal. ; e drept ca e 900 de grame de salata dar la foamea pe care am avut-o ...am ras tot si acum nu mai ma pot misca...dar am facut meniul pe ziua de azi si am valorile foarte ok., baga si tu nasucul sa vezi....:)) :)) :)) si mai am de mancat pana ma culc =))=))=))

Concurs "Toamna Slabutele numara kilogramele", Luna V (17 august - 14 septembrie)

ras_cristalin 21 aug 2009 17:13:02

Re: Jurnal Laura
 
Citat:

Anterior postat de Rusu Laura (Post 20514)

p.s. unde as putea vedea mai multe despre concurs?

http://forum.slabute.ro/concursuri/c...e-1019-13.html

Slabuta 21 aug 2009 17:15:39

Re: Jurnal Laura
 
Citat:

Anterior postat de nicol30 (Post 20515)
ai sa reusesti

uite eu acum am terminat de papat o salata din : 200 gr. salata verde, 1 ou fiert, 95 gr. salam piept de pui, 150 gr. branza vaca , 150 gr. castraveti, 250 gr. rosii, 10 gr. marar + patrunjel = 560 cal. ; e drept ca e 900 de grame de salata dar la foamea pe care am avut-o ...am ras tot si acum nu mai ma pot misca...dar am facut meniul pe ziua de azi si am valorile foarte ok., baga si tu nasucul sa vezi....:)) :)) :)) si mai am de mancat pana ma culc =))=))=))

Concurs "Toamna Slabutele numara kilogramele", Luna V (17 august - 14 septembrie)

Nicol m-ai facut curioasa, ia sa vad eu meniul tau :D

nicol30 21 aug 2009 17:16:37

Re: Jurnal Laura
 
=))=))=)) uite asa am facut cand am citit

e bine?


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:58:54.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO