forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Laura - Doresc sa slabesc... (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-laura-doresc-slabesc-7726.html)

lalalayla 12 ian 2011 12:16:51

Jurnal Laura - Doresc sa slabesc...
 
Buna ! Sunt Laura
Eu doresc sa dau jos cel putin 10 kg…
Eu pana la 12 ani am fost grasa….aveam inaltimea 1,40 si 61 de kg.Asa ca am inceput o cura de slabire sin intr-un an si jumate am ajuns poe la 38 de kg. Toata lumea zicea ca arat bine dar eu mai vroiam sa slabesc (apropo…faceam si sport 1h pe zi). Pe urma au inceput obsesiile si una peste alta la 15 ani jumate am ajuns la 29 de kg ! Sincer eu nu ma vedeam slaba deloc…m-am uitat la poze zilele astea….eram schelet :O . Am suferit de anorexie….si mai am si acum urme.Pana in vara 2010 eram bine desi inca mai aveam pb…faceam 4-5 ore d esport pe zi…de mancat mancam..nu era pb..am implinit 17 ani si inca nu imi venise cilcul..am inceput sa sufar de depresie…a fost groaznic. Pana prin octombrie cand a inceput sa imi revin…am incercat sa fac mai putin sport iar acum nu mai fac deloc http://www.slabute.ro/wp-content/plu...eys/tb/sad.gif si sunt suparata pe mine ca am facut asta. M-am ingrasat…acum am 48 de kg si am 1.50 inaltime (sunt mica din pacate la inaltime)….noroc ca prin tratamente mi-a venit si ciclul…asta e ok dar imi urasc corpul ! Vreau sa incerc acum dieta “Balerina” si sa fac 1 ora de sport pe zi…ce ziceti? mi-ar fi buna dieta asta sau sa incerc alata?

nicoleta100 12 ian 2011 12:30:20

Re: Doresc sa slabesc...
 
Citat:

Anterior postat de lalalayla (Post 470948)
Buna ! Sunt Laura
Eu doresc sa dau jos cel putin 10 kg…
Eu pana la 12 ani am fost grasa….aveam inaltimea 1,40 si 61 de kg.Asa ca am inceput o cura de slabire sin intr-un an si jumate am ajuns poe la 38 de kg. Toata lumea zicea ca arat bine dar eu mai vroiam sa slabesc (apropo…faceam si sport 1h pe zi). Pe urma au inceput obsesiile si una peste alta la 15 ani jumate am ajuns la 29 de kg ! Sincer eu nu ma vedeam slaba deloc…m-am uitat la poze zilele astea….eram schelet :O . Am suferit de anorexie….si mai am si acum urme.Pana in vara 2010 eram bine desi inca mai aveam pb…faceam 4-5 ore d esport pe zi…de mancat mancam..nu era pb..am implinit 17 ani si inca nu imi venise cilcul..am inceput sa sufar de depresie…a fost groaznic. Pana prin octombrie cand a inceput sa imi revin…am incercat sa fac mai putin sport iar acum nu mai fac deloc http://www.slabute.ro/wp-content/plu...eys/tb/sad.gif si sunt suparata pe mine ca am facut asta. M-am ingrasat…acum am 48 de kg si am 1.50 inaltime (sunt mica din pacate la inaltime)….noroc ca prin tratamente mi-a venit si ciclul…asta e ok dar imi urasc corpul ! Vreau sa incerc acum dieta “Balerina” si sa fac 1 ora de sport pe zi…ce ziceti? mi-ar fi buna dieta asta sau sa incerc alata?

Salutare!
Bine ai venit !>:D<>:D<>:D<
De ce vrei sa slabesti asa de mult?:-/
Scuza-ma dar mi se pare ca e mult 10 kg! Parerea mea!;;)
Oricum ,slabutele te vor ajuta sa gasesti dieta potrivita pt tine!!!!
De ce nu ne scri ce mananci tu intr-o zi?
Slabutele te vor sfatui daca e bine sau nu!

lalalayla 12 ian 2011 12:41:21

Re: Doresc sa slabesc...
 
pai...diminetata mananc iaurt....apoi la pranza ceva mancare gatita + desert si eventual cina....dar nu tot timpu;....mananc gustari...si multe dulciuri din pacate....nu pot sa trec o zi fara ceva dulce .....e greu :(
As vrea sa slabesc 10 kg dar nu inre-un an si in 2-3 luni:-s

nicoleta100 12 ian 2011 12:46:27

Re: Doresc sa slabesc...
 
Citat:

Anterior postat de lalalayla (Post 470973)
pai...diminetata mananc iaurt....apoi la pranza ceva mancare gatita + desert si eventual cina....dar nu tot timpu;....mananc gustari...si multe dulciuri din pacate....nu pot sa trec o zi fara ceva dulce .....e greu :(
As vrea sa slabesc 10 kg dar nu inre-un an si in 2-3 luni:-s

Poate o sa zici ca ma bag si eu in seama cu multele mele kg!Dar consider ca nu faci bine! Nu este sanatos sa slabesti 10 kg in 2 luni -3 luni!!!
Trebuie sa ai 3 mese principale + 2 gustari ! Putin iaurt dimineata si ceva mancare gatita la pranz nu este suficient!
Asta e parerea mea! Te rog sa nu te superi pe mine!

lalalayla 12 ian 2011 12:54:46

Re: Doresc sa slabesc...
 
nu ma supar:)
Fiecare are parerea lui...
Sincer eu stiu ce si cum ar trebui sa mananc sanatos dar tot zic de maine incep si de 1 luna tot asa zic:(
Mie imi place mult sa gatesc iar din 1 Februarie voi merge in Braila la Scoala Bella Italia pentru gatit.
Si imi cumpar orice revista culinara....bineinteles ca in acestea sunt tot felul de articole legate de alimentatie etc....deja le stiu pe de rost...dar numai nu reusesc sa ma apuc odata de treaba:-s
M-am lasat prea mult.....in septembrie 2010 faceam 4 ore de sport pe zi (Tae Bo si Zumba) si de din octombrie am facut tot mai putin pana am ajuns in noiembrie sa nu mai fac deloc....si mi-am iesit din ritm...iar obosesc repede cand fac sport...inainte rezistam si 5 ore (2 ore dim si 3 seara)...mi-e greu...sunt confuza.....si vreau sa slabesc !

deadcountess 12 ian 2011 13:18:58

Re: Doresc sa slabesc...
 
Ia-o incet, si cu dieta si cu sportul sa nu-ti zdruncini organismul. Curele prea dure te opresc din crestere si nu cred ca-ti doresti asta. balerina nu mi se pare o alegere buna, incearca ceva mai sanatos.
Primul pas ar fi sa-ti completezi meniul sa vezi cam cum stai. Un cantar de bucatarie e de mare ajutor.
Incepe cu jumate de ora de sport pe zi, si dupa o saptamana vei putea mari timpul/intensitatea treptat.


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:53:58.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO