Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Ludmila

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 20 sep 2012, 21:51:08
liudy9k's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 19 aug 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Scarsdale
Date: 175cm, 96.5kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal Ludmila

Salut!
Bine ati venit in locusorul meu personal de pe slabute. La sugestia Marinei, m-am hotarat sa imi fac si eu un jurnal de slabit sanatos ca sa fiu si eu, vorba aia, de rand cu toata lumea...

Tre sa recunosc ca este al doilea jurnal pe care il incep in viata mea. Primul a durat cam 3 ani si s-a incheiat brusc pe la 18 ani, cam prin perioada cand ma indragostisem lulea de un tip si nu am mai simtit dupa aceea nevoia de a scrie despre mine intr-un carnetel cu floricele roz si flururasi albastri

De data aceasta insa simt ca este diferit. Stiu ca va trebui sa spun lucruri despre mine pe care nu am indraznit sa le spun sau sa le recunosc in fata celorlalti si care, acum, ma dor foarte mult si ma frustreaza si ma enerveaza si tot corpul meu se lupta sa opreasca degetele care se misca pe tastatura, ca sa nu destainui adevarul si motivele care m-au adus la cele 105 kg ale mele.

Nici nu stiu ce imi este mai greu acum: sa incerc sa descopar adevarul sau sa recunosc greselile pe care le-am facut si inca le mai fac cu privire la stilul meu de viata si regimul alimentar? Ma lupt cu mine insami, incercand sa ma uit in interiorul meu, dar mi-e foarte frica de ceea ce urmeaza sa descopar...
liudy9k, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2352 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1061 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de liudy9k; 20 sep 2012 at 21:55:54.
  #2 (permalink)  
Vechi 21 sep 2012, 07:49:38
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ludmila

Citat:
Anterior postat de liudy9k Vezi mesajul
Salut!
Bine ati venit in locusorul meu personal de pe slabute. La sugestia Marinei, m-am hotarat sa imi fac si eu un jurnal de slabit sanatos ca sa fiu si eu, vorba aia, de rand cu toata lumea...

Tre sa recunosc ca este al doilea jurnal pe care il incep in viata mea. Primul a durat cam 3 ani si s-a incheiat brusc pe la 18 ani, cam prin perioada cand ma indragostisem lulea de un tip si nu am mai simtit dupa aceea nevoia de a scrie despre mine intr-un carnetel cu floricele roz si flururasi albastri

De data aceasta insa simt ca este diferit. Stiu ca va trebui sa spun lucruri despre mine pe care nu am indraznit sa le spun sau sa le recunosc in fata celorlalti si care, acum, ma dor foarte mult si ma frustreaza si ma enerveaza si tot corpul meu se lupta sa opreasca degetele care se misca pe tastatura, ca sa nu destainui adevarul si motivele care m-au adus la cele 105 kg ale mele.

Nici nu stiu ce imi este mai greu acum: sa incerc sa descopar adevarul sau sa recunosc greselile pe care le-am facut si inca le mai fac cu privire la stilul meu de viata si regimul alimentar? Ma lupt cu mine insami, incercand sa ma uit in interiorul meu, dar mi-e foarte frica de ceea ce urmeaza sa descopar...
Buna dimineata Ludmila!

Sa fie intr-un ceas bun acest jurnal, sa te ajute in drumul tau spre o viata mai sanatoasa si sa-ti aduca cat mai multe kilograme in minus.

Sa ai o zi cat mai reusita!
Marina

ps: te asteptam cu meniurile tale.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #3 (permalink)  
Vechi 21 sep 2012, 08:08:12
liudy9k's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 19 aug 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Scarsdale
Date: 175cm, 96.5kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ludmila

Buna dimineata!
Multumesc, Marina, pentru urari!
Tocmai am terminat de mancat micul dejun, care a fost acelasi ca si ieri si a intrat cam greu astazi:
Cereale multifruct SanoVita - 50 g
Iaurt dietetic Lacteea - 100 ml
Branza de vaci Hochland - 100 g
Fructe Goji SanoVita - 20 g

Pentru pranz, mi-am pregatit pachetelul cu:
2 rosii,
un ardei
50 gr bagheta cu seminte de la Angst si
100 g telemea de oaie

Cina, pe care tot la serviciu o s-o mananc, ramane deocamdata o necunoscuta, dar mi-ar placea sa pap ceva carnita cu sos si legume.

M-am mai gandit sa mananc la cantina noastra la pranz si sa las pachetelul pentru cina... Sa vedem...

Gustarile, si ele necunoscute in aceasta dimineata, probabil vor aparea pe parcursul zilei din diferite directii "colegiale", dar promit sa fiu cuminte si sa iau doar ce este mai bun pentru mine

Ieri am avut o "gustare" de peste 400 de calorii pe care am cumparat-o cu manutele mele si m-am suparat foarte tare caci nustiu cum sa scap de aceasta dependenta de produsele de patiserie, mereu la indemana cand mi se face foame, si nu numai.

Sunt de groaza cu mine insami. Sunt un om harnic la serviciu si lenes pe-acasa si prin viata personala, dar despre asta poate o sa scriu alta data...

Presimt ca va fi o zi placuta pentru mine astazi, chiar daca afara e gri si frigul vajaie acum prin geam si intra sub plapuma...

O zi frumoasa tuturor si spor in ramura !
liudy9k, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2352 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1061 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de liudy9k; 21 sep 2012 at 08:19:14.
  #4 (permalink)  
Vechi 21 sep 2012, 15:50:32
supermire83's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 iun 2012
Locaţie: venezia / deva, Italia
Vârsta: 40
Date: 162cm, 82kg
Mesaje: 1.703
Aprecieri acordate: 686
Am fost apreciat(a) de 536 ori in 445 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ludmila

Buna Ludmila, si bine ai venit pe slabute
Spor la cat mai multe kilograme pierdute

Sa ai o zi frumoasa
__________________
Jurnal Mirela

Fericirea este un fluture, care, atunci cand este urmarit, este intotdeauna la un pas de a fi prins, dar daca stai linistit, se poate aseza pe tine!






  #5 (permalink)  
Vechi 22 sep 2012, 14:47:36
liudy9k's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 19 aug 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Scarsdale
Date: 175cm, 96.5kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ludmila

Buna, Mirela!
Multumesc pentru primirea calduroasa
Sa te auda Dumnezeu sa imi dea putere sa scap de nesimtitele astea de kg
liudy9k, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2352 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1061 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #6 (permalink)  
Vechi 22 sep 2012, 15:11:03
supermire83's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 iun 2012
Locaţie: venezia / deva, Italia
Vârsta: 40
Date: 162cm, 82kg
Mesaje: 1.703
Aprecieri acordate: 686
Am fost apreciat(a) de 536 ori in 445 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ludmila

Citat:
Anterior postat de liudy9k Vezi mesajul
Buna, Mirela!
Multumesc pentru primirea calduroasa
Sa te auda Dumnezeu sa imi dea putere sa scap de nesimtitele astea de kg
Multumesc
Sper sa ajungem toate la greutatea pe care ne-o dorim
__________________
Jurnal Mirela

Fericirea este un fluture, care, atunci cand este urmarit, este intotdeauna la un pas de a fi prins, dar daca stai linistit, se poate aseza pe tine!






  #7 (permalink)  
Vechi 23 sep 2012, 00:26:01
Sasy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 25 iul 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 156cm, 78kg
Mesaje: 790
Aprecieri acordate: 305
Am fost apreciat(a) de 186 ori in 163 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ludmila

Citat:
Anterior postat de liudy9k Vezi mesajul
Salut!
Bine ati venit in locusorul meu personal de pe slabute. La sugestia Marinei, m-am hotarat sa imi fac si eu un jurnal de slabit sanatos ca sa fiu si eu, vorba aia, de rand cu toata lumea...

Tre sa recunosc ca este al doilea jurnal pe care il incep in viata mea. Primul a durat cam 3 ani si s-a incheiat brusc pe la 18 ani, cam prin perioada cand ma indragostisem lulea de un tip si nu am mai simtit dupa aceea nevoia de a scrie despre mine intr-un carnetel cu floricele roz si flururasi albastri

De data aceasta insa simt ca este diferit. Stiu ca va trebui sa spun lucruri despre mine pe care nu am indraznit sa le spun sau sa le recunosc in fata celorlalti si care, acum, ma dor foarte mult si ma frustreaza si ma enerveaza si tot corpul meu se lupta sa opreasca degetele care se misca pe tastatura, ca sa nu destainui adevarul si motivele care m-au adus la cele 105 kg ale mele.

Nici nu stiu ce imi este mai greu acum: sa incerc sa descopar adevarul sau sa recunosc greselile pe care le-am facut si inca le mai fac cu privire la stilul meu de viata si regimul alimentar? Ma lupt cu mine insami, incercand sa ma uit in interiorul meu, dar mi-e foarte frica de ceea ce urmeaza sa descopar...
Buna, liudy9k!
Bine ai venit ! Cu multa vointa, incredere in fortele proprii si cu ajutorul slabutelor sunt sigura ca vei reusi. Sigur, inceputul este greu. Insa, treptat-treptat nu mai simti dieta ca pe o corvoada pentru ca iti intra in reflex.
Iti doresc mult succes in lupta cu kilogramele!
__________________
Jurnal Sasy

"Să avem seninătatea de a accepta ceea ce nu poate fi schimbat, curajul de a schimba ceea ce poate fi schimbat şi mai ales înţelepciunea pentru a face deosebirea între cele două posibilităţi.” -Marc Aureliu
Sasy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1944 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1427 kcal/zi. Pentru a slăbi 2,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1428 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8 (permalink)  
Vechi 24 sep 2012, 15:17:59
liudy9k's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 19 aug 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Scarsdale
Date: 175cm, 96.5kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ludmila

Multumesc, Sassy.
Ce bine e sa fie cineva care te sustine!
Eu am constatat ca daca am mancare sanatoasa gata pregatita, pot sa ma tin de un regim alimentar sanatos, dar nefiind ordonata in viata personala si la serviciu... e cam greu. Sunt in etapa in care ma lupt cu mine pentru un regim de viata corect si, respectiv, o alimentatie corecta. Dar tot mai calc pe-alaturi cu cate o dobrogeana cu branza...
liudy9k, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2352 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1061 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9 (permalink)  
Vechi 27 sep 2012, 17:07:31
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ludmila

Citat:
Anterior postat de liudy9k Vezi mesajul
Buna dimineata!
Multumesc, Marina, pentru urari!
Tocmai am terminat de mancat micul dejun, care a fost acelasi ca si ieri si a intrat cam greu astazi:
Cereale multifruct SanoVita - 50 g
Iaurt dietetic Lacteea - 100 ml
Branza de vaci Hochland - 100 g
Fructe Goji SanoVita - 20 g

Pentru pranz, mi-am pregatit pachetelul cu:
2 rosii,
un ardei
50 gr bagheta cu seminte de la Angst si
100 g telemea de oaie

Cina, pe care tot la serviciu o s-o mananc, ramane deocamdata o necunoscuta, dar mi-ar placea sa pap ceva carnita cu sos si legume.

M-am mai gandit sa mananc la cantina noastra la pranz si sa las pachetelul pentru cina... Sa vedem...

Gustarile, si ele necunoscute in aceasta dimineata, probabil vor aparea pe parcursul zilei din diferite directii "colegiale", dar promit sa fiu cuminte si sa iau doar ce este mai bun pentru mine

Ieri am avut o "gustare" de peste 400 de calorii pe care am cumparat-o cu manutele mele si m-am suparat foarte tare caci nustiu cum sa scap de aceasta dependenta de produsele de patiserie, mereu la indemana cand mi se face foame, si nu numai.

Sunt de groaza cu mine insami. Sunt un om harnic la serviciu si lenes pe-acasa si prin viata personala, dar despre asta poate o sa scriu alta data...

Presimt ca va fi o zi placuta pentru mine astazi, chiar daca afara e gri si frigul vajaie acum prin geam si intra sub plapuma...

O zi frumoasa tuturor si spor in ramura !
Buna Ludmila,

Aceste cereale nu au zahar, nu?
Mi se pare interesant planul tau. Ma bucur ca ai timp si pentru gustari. Eu iti recomand niste ciocolata amara, fructe, seminte, nuci, etc. Nu ocupa asa de mult loc in geanta precum caserolele si sunt hranitoare.

Nu te astepta sa faci totul corect din prima, acorda-ti timp pentru aceasta schimbare, chiar daca mai faci unele abateri, continua si incearca a doua oara sa nu o mai repeti.

Ce ai mancat astazi?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #10 (permalink)  
Vechi 28 sep 2012, 13:35:04
liudy9k's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 19 aug 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Scarsdale
Date: 175cm, 96.5kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ludmila

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Buna Ludmila,

Aceste cereale nu au zahar, nu?
Mi se pare interesant planul tau. Ma bucur ca ai timp si pentru gustari. Eu iti recomand niste ciocolata amara, fructe, seminte, nuci, etc. Nu ocupa asa de mult loc in geanta precum caserolele si sunt hranitoare.

Nu te astepta sa faci totul corect din prima, acorda-ti timp pentru aceasta schimbare, chiar daca mai faci unele abateri, continua si incearca a doua oara sa nu o mai repeti.

Ce ai mancat astazi?
Buna Marina!
Nu stiu daca aceste cereale au zahar... cred ca au doar zahar din fructele uscate.
E adevarat ca este foarte greu sa te tii de treaba. Ieri am fost foarte multumita de mine, dar astazi am avut o zi cumplita din toate punctele de vedere. Mi s-au dat peste cap toate planurile stand la cozi, alergand dintr-un colt al bucurestiului in celalalt dupa tot felul de adeverinte si, neavand ocazia sa mananc cum mi-am propus... am mancat o negresa, o gogoasa si vreo 300 grame de struguri. 1205 calorii. Mi-e deja mega rau de la atata dulce... Am baut un litru jumate de apa, am mers cel putin 2 km pe tocuri prin soare, am urcat scarile la metrou la Aviatorilor si la Aparatorii patriei de vreo 6 ori. Sunt lesinata. Abia acum 5 minute am ajuns la birou unde e racoare si bine. A fost o zi groaznica ... abia astept sa se termine. Singura satisfactie e ca pana la urma toata alergatura s-a terminat si am rezolvat ce mi-am propus.

Pe la sase poate mananc putin piept de pui cu salata de varza. Sau o salata cu ton. Inca nu m-am decis. Desi acum simt ca nu as mai manca nimic...

Nu stiu cum as putea sa inchei cu brio aceasta saptamana. Diseara fac curat in casa si sper sa ma mai relaxez un pic.

Cam asa sunt toate sfarsiturile de saptamana la mine... Ma rog sa iasa bine la calorii aniversarea de maine a colegei mele, care ne-a invitat la un gratar. Si duminica dimineata tre sa depun toate eforturile sa ajung la sala. Luni e iarasi zi de cantar. Doamne ajuta!
liudy9k, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2352 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1061 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de liudy9k; 28 sep 2012 at 13:43:55.
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, jurnal, jurnale, ludmila, sanatos, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole