forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Laura-Gardianul de care am nevoie (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-laura-gardianul-nevoie-1113.html)

Laura 31 aug 2009 21:31:39

Jurnal Laura-Gardianul de care am nevoie
 
~o)Salut tutror.....a venit vremea sa imi fac si eu un jurnal#:-s, degeaba tot am amanat AM NEVOIE DE UN GARDIAN, am nevoie sa scriu acest jurnal pt ca sa ma pot stapani atunci cand vreau sa infulec tot frigiderul:((....ei bine .....despre mine nu sunt multe de spus ,....doar ca de la vreo 64 de kg cand mi-am dat seama ca sunt cam plina, am tot slabit pana am ajuns la 75(cel mai mult)dar am slabit in ambitie.....acum de cateva zile v-am gasit si imi dau seama ca sunteti exact ce imi trebuie.....>:D<
Planul de bataie e simplu in teorie:)....sa vad cum stau cu practica....nu o sa tin o dieta anume pt ca nu pot:((,. niciodata nu am reusit sa tin vreo dieta ......am inceput si am abandonat...asa ca o sa personalizez....nu vreau sa trec de 1100-1200 calorii pe zi, m-am indragostit de taebo, asa ca o sa-l practic cu placere:D, plus cateva exercitii pentru zoonele cu probleme....(am picioare si fund......si burta nu prea:(....asa ca ....vad ce mai gasesc pt picioare), ceai verde zi de zi, si.....cam asta......sper sa ma tin de astea si sa ajung iar sa imi arate cantarul cu 5 in fata:D, oricat dar sa fie cu 5....cel mai bine ar fi 55, dar si cu 58-59 ma multumesc deocamdat :D .....
Va astept pe la mine in vizita pe la o cafeluta >:D<~o)

Bibbi 31 aug 2009 22:00:55

re: Jurnal Laura-Gardianul de care am nevoie
 
Hei.:-* Bine ai venit si sper sa ajungi cat mai repede la greutatea dorita!
Sa stii ca si eu am mare incredere in jurnal..Sper sa reuseasca sa imi tina in frau toate poftele:)).

Laura 31 aug 2009 22:03:40

re: Jurnal Laura-Gardianul de care am nevoie
 
dap......acum sunt asa de entuziasmata......abia acum parca mi s-au deschis ochii.....:Dpoti manca si totusi sa slabesti>:D<...ce bine e.....acum ma apuc sa mai fac un pic de taebo, apoi revin cu mancarica de azi.....

Extasssy 31 aug 2009 22:04:38

re: Jurnal Laura-Gardianul de care am nevoie
 
Citat:

Anterior postat de Laura (Post 23569)
~o)Salut tutror.....a venit vremea sa imi fac si eu un jurnal#:-s, degeaba tot am amanat AM NEVOIE DE UN GARDIAN, am nevoie sa scriu acest jurnal pt ca sa ma pot stapani atunci cand vreau sa infulec tot frigiderul:((....ei bine .....despre mine nu sunt multe de spus ,....doar ca de la vreo 64 de kg cand mi-am dat seama ca sunt cam plina, am tot slabit pana am ajuns la 75(cel mai mult)dar am slabit in ambitie.....acum de cateva zile v-am gasit si imi dau seama ca sunteti exact ce imi trebuie.....>:D<
Planul de bataie e simplu in teorie:)....sa vad cum stau cu practica....nu o sa tin o dieta anume pt ca nu pot:((,. niciodata nu am reusit sa tin vreo dieta ......am inceput si am abandonat...asa ca o sa personalizez....nu vreau sa trec de 1100-1200 calorii pe zi, m-am indragostit de taebo, asa ca o sa-l practic cu placere:D, plus cateva exercitii pentru zoonele cu probleme....(am picioare si fund......si burta nu prea:(....asa ca ....vad ce mai gasesc pt picioare), ceai verde zi de zi, si.....cam asta......sper sa ma tin de astea si sa ajung iar sa imi arate cantarul cu 5 in fata:D, oricat dar sa fie cu 5....cel mai bine ar fi 55, dar si cu 58-59 ma multumesc deocamdat :D .....
Va astept pe la mine in vizita pe la o cafeluta >:D<~o)

Buna Laurici,

Felicitari... Ma bucur ca ti-ai facut jurnal... acum am unde sa te vizitez zilnic...
Iti tin pumnii si sper sa ajungi cat mai repede la 55... si eu abia astept sa ma vad la 65...
Capul sus, multa bafta... si stai departe de tentatii!!!

Laura 31 aug 2009 22:38:01

re: Jurnal Laura-Gardianul de care am nevoie
 
mersy extasssy.......o sa incerc sa fiu cat mai aproape de adevar....si sa rezist tentatiilor......cred ca azi m-am descurcat binisor......voi ce ziceti?...uite aici:

mic dejun....11: 00 ardei umpluti-300 g - 300 cal
paine 100g - 150 cal
ceai verde 300 ml - 6 cal
prajiturele 100 g - 250 cal
gustare ......12:30 - 1 mar - 52
pranz.....14:50 - 300 g tocanitaa dovlecei - 65 cal
100 g paine 150 cal
gustare 16:00 - 200 g porumb fiert - 218 cal
cina - 18 :30 - 400 g tocanita dovlecei - 85 cal
- 100 g paine - 150 cal
gustare - 300 ml ceai verde - 6 cal

TOTAL : 1432 calorii ingerate
Consum calorii:
- metabolism bazal 1486
- taebo 32 min - 337
- gatit 70 min - 204
- lucrat pc - 200 min - 385
- curatenie general 15 min - 53
- activitati casnice 50 min -183
TOTAL : 2648 calorii consumate
Deci cred ca e bine....daca o sa continui asa..:D

Laura 31 aug 2009 22:40:37

re: Jurnal Laura-Gardianul de care am nevoie
 
cred ca am cam exagerat cu painea.....insa o sa incerc sa reduc treptat....si dulciurile la fel:D

ras_cristalin 01 sep 2009 05:25:33

re: Jurnal Laura-Gardianul de care am nevoie
 
Bine ai venit la noi!!
Eu lipsesc azi si maine, dar dupa aia poti sa ma consideri unul din gardienii tai>:)
Sa fii cuminte cat lipsesc.
Neata!~o)

Bibbi 01 sep 2009 10:05:17

re: Jurnal Laura-Gardianul de care am nevoie
 
Te-ai descurcat bine.>:D<Esti abia la inceput si daca reusesti sa reduci kcal pana la 1200 cred ca o sa slabesti fara sa iti dai seama. Fara dulciuri si o sa reusim toate;;) ( eu vorbesc :-")

Maria.Florian 01 sep 2009 10:07:17

re: Jurnal Laura-Gardianul de care am nevoie
 
Da,fara dulciuri ,paine,grasimi si sucuri acidulate

dienusha 01 sep 2009 10:46:27

re: Jurnal Laura-Gardianul de care am nevoie
 
Ma bucur ca ti-ai facut jurnal, o sa am unde sa te cert >:). Dar pentru ziua de ieri nu pot decat sa te felicit! daca ramai la 1400 pentru vreo saptamana, apoi scazi la 1300, apoi la 1200 pe masura ce slabesti, ar fi perfect!
te asteptam cu raportul si azi :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:12:00.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO