forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-leila87-drumul-spre-tinta-sigura-8195.html)

leila87 18 feb 2011 08:12:00

Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Buna ziua fetelor,m-am decis sa imi fac un jurnal cu activitatile mele zilnice,cu ce pap si asa mai imi fac prietene :-*.
Am 24 de ani si sunt in zodia varsator.Inaltime 1.65 ,56 de kg si de cand ma stiu nu am fost slabuta niciodata sau cel putin nu am avut kg pe care le doream,nici nu am reusit sa dau jos de 3 luni merg la o sala de aerobic s-au vazut cateva schimbari am dat cativa centimetri (din pacate nu pot zilnic serviciul nu imi permite,lucrez receptionera cu program de 24 48 h).
Cer ajutor fetelor care sunt vechi si au slabit.Eu cred k mananc cam haotic nu prea pot sa ma abtin la rontaieli,de ceva timp ma chinui dar tot mai scap la un covrigel , un fursec:">.
Am intrat pe Slabute pt. a gasi sprijin acasa toti imi zic ca sunt nebuna k slabitu dar asta e dorinta mea,cam nimeni nu ma sprijina in cea ce vreau sa fac ,nu vreau sa dau multe kg jos da pana la vara tot trebuie cam 3 .Nu ma astept la dat jos repede si facut foamea vreau sa invat sa mananc sanatos si pe cat posibil sa renunt la dulciuri(la suc am renuntat deja beam 1 l de cola pe zi acum un pahar la 2 luni ).
astept slabute sa intre la mine in jurnal sa mai discutam.pupici

leila87 18 feb 2011 08:20:40

re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Am probleme cu cantaru ,ma cantaream si de 3 ori pe zi ,noroc slabuteler care m-au ajutat sa nu ma mai cantaresc asa des ci o data pe saptamana.Duminica e ziua cea mare sa vedem or fi ceva schimbari.
Intrebarea mea e cum e bine sa ma cantaresc de dimi pe stomacul gol si dupa ce am fost la toaleta?
Cea ce stiu e ca inainte de mensruatie iau 2 kg dupa care dispar.

leila87 18 feb 2011 10:33:48

re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Fulgii

Fulgii de cereale(eventual porumb) sunt de multe ori preferati de cei care incep sa isi schimbe deita de la junk food spre mancare sanatoasa.
Se merge pe sistemul american, de “fulgi cu lapte”. Totusi, aceasta combinatie nu este chiar cea mai fericita, este doar mai sanatoasa decat dulciurile, altfel predispune la ingrasare si aduce multe calorii goale.
Calciul din lapte nu se mai absoarbe din cauza unor substante aflate in fulgii de cereale.
De aceea cerealele integrale sunt contraindicate in alimentatia copiilor, mai ales in asociere cu lapte.
O sa intrebati, dar de ce apar peste tot in reclame “fulgi cu lapte”, de ce in reviste este prezentata aceasta combinatie drept o masa ideala? Cred ca va trebui sa ii intrebati pe cei care concep aceste reclame si apoi pe redactorii care preiau informatii fara sa le verifice si fara sa aiba suficiente cunostinte pentru a separa graul de neghina.
Am decis sa intrerup dieta “keto” o perioada, pentru a beneficia de fructele proaspete care vor fi disponibile peste vara. Totusi, oprirea dietei nu va insemna ca ma voi scalda in ciocolata si inghetata, desi recunosc, mi-am facut cateva pofte si am mai incercat cateva produse noi aparute pe piata.
Dupa cativa ani de absenta, am gustat vineri fulgi cu iaurt(este mult mai bine decat cu lapte dulce). Verificati pe eticheta ca fulgii sa contina doar cereale sau porumb, nu si zahar, sirop de glucoza/fructoza, indulcitori, arome, aditivi etc. De multe ori gasim pe piata produse care au inclus in denumire cuvantul “fitness” dar inauntru nu se afla decat un “junk” mai elaborat.
Sunt de preferat fulgii de ovaz si secara, dar fara fructele uscate. Fructele se mananca separat, in stare proaspata.
Fulgii “de firma”, cu lapte dulce, or fi buni pentru americanii obezi care inlocuiesc ciocolata de la micul dejun… dar nu sunt neaparat buni si pentru noi.
http://www.cristianmargarit.ro/wp-co...cornflakes.jpg

leila87 18 feb 2011 10:34:44

re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Imi plac cerealele de dimi mananc mai mereu ,in ultima vreme m-am documentat si nu mai inteleg nimik sunt bune sau nu .

lucia ely 18 feb 2011 10:38:35

re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
buna :*:*:*
si bine ai venit printre noi:*:*:*
ce dieta tii?:>
bravo pt ca faci sport:)
succes!

leila87 18 feb 2011 10:40:12

re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 531596)
buna :*:*:*
si bine ai venit printre noi:*:*:*
ce dieta tii?:>
bravo pt ca faci sport:)
succes!

Nu tin nici o dieta incerc sa pap 1200 de calorii chiar si peste da sa fie alimente buna,ma chinui k dulciurile si rontaielile.Sport cat imi permite timpul.

lucia ely 18 feb 2011 10:45:47

re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
lasa ca te vei dezobisnui de rontaieli si dulciuri:)
incepeutul e mai greu:)

la inceput credeam ca niciodata nu voi putea lasa din mana o punga de pufuleti (pana nu o termin ma refer)
sau de seminte...sau de cv de rontai...dar se poate:)
trebuie multa munca...si ambitie:)
azi impart cu cineva,maine nu imi mai cumpar:d
poimaine ...las jumate pt maine sau pt mai tarziu...:) si in curand putem sa luam 2 biscuiti...sau sa gustam si sa nu dam buzna pe toata punga:D

leila87 18 feb 2011 11:34:11

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 531613)
lasa ca te vei dezobisnui de rontaieli si dulciuri:)
incepeutul e mai greu:)

la inceput credeam ca niciodata nu voi putea lasa din mana o punga de pufuleti (pana nu o termin ma refer)
sau de seminte...sau de cv de rontai...dar se poate:)
trebuie multa munca...si ambitie:)
azi impart cu cineva,maine nu imi mai cumpar:d
poimaine ...las jumate pt maine sau pt mai tarziu...:) si in curand putem sa luam 2 biscuiti...sau sa gustam si sa nu dam buzna pe toata punga:D

Ai foarte mare dreptate da eu nu cumpar niciodata,sotul meu mananca si mai iau si eu k de sunt om.Si la munca nu mai zic toate rontaie plus k se fac numai bunatatiuri la restaurant.Greu ,greu ,greu

lucia ely 18 feb 2011 11:35:13

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
eee lasa oricum esti slabuta:D
ce nu iti place la tine?
picioarele?burticA?
:-?

leila87 18 feb 2011 12:15:28

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 531685)
eee lasa oricum esti slabuta:D
ce nu iti place la tine?
picioarele?burticA?
:-?

Imi ,burtica nu am deloc chiar deloc o sa pun o poza cu burtica ,dar in schimb am picioarele gosute si gambele nu imi plac.


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:04:20.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO