Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Leya

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 17 iul 2011, 18:21:02
Leya's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 15 aug 2010
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Date: 172cm, 63.5kg
Mesaje: 10
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Post Jurnal Leya

Salut. Mă numesc Lena . Am 20 de ani și sunt studentă în anul 3 la Psihologie .
În copilărie , din cauza problemelor cu inima eram foarte slabă . Țin minte cum mulți glumeau pe seama greutății mele . Ce-i drept eram și mai înaltă puțin decît colegii mei.
Cînd eram în clasa a 8 am fost operată pe cord. Totuși lucrurile nu s-au schimbat prea tare . Pe atunci am început să primesc niște medicamente noi pentru inimă , și brusc am început să mă îngraș . De fapt aș zice prea brusc , pentru un organizm care nu era deprins cu așa ceva.
Cînd am citit conspectul la medicamente , pe ele scria clar : Pentru copii rahitici care nu pot crește și lua în greutata . Eu ,thanks God de înaltă eram destul . Am încheiat tratamentul , însă de atunci ceva s-a schimbat în metabolismul meu .
Foarte repede iau în greutate .Am 1,72 și 66 kg. Însă dacă măcar puțin nu sunt atentă pot ajunge și la 69 kg.Vreau să schimb acest lucru .
Majoritatea colegelor de grupă sunt slabe , iar eu mă simt destul de neîncrezută în mine din cauza acestui lucru .
Vreau ca la toamnă , cînd mă duc la universitate să arăt diferit .
Și numai pentru ceilanți ( cu toate că și asta are pondere ) , dar în special pentru mine , ca să mă pot simți eu bine .
Deci , succes mie cred
  #2 (permalink)  
Vechi 17 iul 2011, 19:08:51
dupy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 10 sep 2010
Locaţie: *, Romania
Vârsta: 30
Dieta: constientizare
Date: 166cm
Mesaje: 612
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Thumbs up Re: Jurnal Leya

Citat:
Anterior postat de Leya Vezi mesajul
Salut. Mă numesc Lena . Am 20 de ani și sunt studentă în anul 3 la Psihologie .
În copilărie , din cauza problemelor cu inima eram foarte slabă . Țin minte cum mulți glumeau pe seama greutății mele . Ce-i drept eram și mai înaltă puțin decît colegii mei.
Cînd eram în clasa a 8 am fost operată pe cord. Totuși lucrurile nu s-au schimbat prea tare . Pe atunci am început să primesc niște medicamente noi pentru inimă , și brusc am început să mă îngraș . De fapt aș zice prea brusc , pentru un organizm care nu era deprins cu așa ceva.
Cînd am citit conspectul la medicamente , pe ele scria clar : Pentru copii rahitici care nu pot crește și lua în greutata . Eu ,thanks God de înaltă eram destul . Am încheiat tratamentul , însă de atunci ceva s-a schimbat în metabolismul meu .
Foarte repede iau în greutate .Am 1,72 și 66 kg. Însă dacă măcar puțin nu sunt atentă pot ajunge și la 69 kg.Vreau să schimb acest lucru .
Majoritatea colegelor de grupă sunt slabe , iar eu mă simt destul de neîncrezută în mine din cauza acestui lucru .
Vreau ca la toamnă , cînd mă duc la universitate să arăt diferit .
Și numai pentru ceilanți ( cu toate că și asta are pondere ) , dar în special pentru mine , ca să mă pot simți eu bine .
Deci , succes mie cred
Buna Lena, bine ai venit aici pe site!
Imi place ceea ce studiezi, eu abia trec a11a, dar mi se pare un domeniu frumos. Momentan citesc "Ce spui dupa buna ziua" - Eric Berne, este interesanta.
Cat despre problemele tale de greutate, daca metabolismul este problema, atunci ar trebui sa te duci la medic si sa explici. Eu stiam ca exista pe piata niste proteine care se administreaza
pt a creste rata metabolismului. Daca nu se poate face asa ceva, atunci iti propun sa incerci acele "trucuri" de marire, cum ar fi: un mic-dejun maare, miere+scortisoara dimineata si seara, ceai de lamaie si soc s.a. Gasesti pe google destule. Acum eu nu stiu care are un efect mai mare, dar spun ca nu strica sa le incerci Si ceaiul de ghimbir e bun Ajuta arderile.
In acelasi timp, gandeste-te sa mai reduci din alimentele cu un nr mare de kcal/100g sau cu IG mare (peste 60) si sa faci miscare 30min-1h pe zi. Eu propun cardio, lucreaza toti muschii, imbunatateste circulatia si arzi frumos

Succes!
__________________
Jurnal Dupy
Ideal/ Scop: Nicole Scherzinger


"Marile rezultate au nevoie de mari ambitii." - James Champy
You can make excuses or you can enjoy results. But you can do both.
dupy, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.

Ultima dată editat de dupy; 17 iul 2011 at 19:12:41.
  #3 (permalink)  
Vechi 17 iul 2011, 19:50:13
Leya's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 15 aug 2010
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Date: 172cm, 63.5kg
Mesaje: 10
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Leya

Citat:
Anterior postat de dupy Vezi mesajul
Buna Lena, bine ai venit aici pe site!
Imi place ceea ce studiezi, eu abia trec a11a, dar mi se pare un domeniu frumos. Momentan citesc "Ce spui dupa buna ziua" - Eric Berne, este interesanta.
Cat despre problemele tale de greutate, daca metabolismul este problema, atunci ar trebui sa te duci la medic si sa explici. Eu stiam ca exista pe piata niste proteine care se administreaza
pt a creste rata metabolismului. Daca nu se poate face asa ceva, atunci iti propun sa incerci acele "trucuri" de marire, cum ar fi: un mic-dejun maare, miere+scortisoara dimineata si seara, ceai de lamaie si soc s.a. Gasesti pe google destule. Acum eu nu stiu care are un efect mai mare, dar spun ca nu strica sa le incerci Si ceaiul de ghimbir e bun Ajuta arderile.
In acelasi timp, gandeste-te sa mai reduci din alimentele cu un nr mare de kcal/100g sau cu IG mare (peste 60) si sa faci miscare 30min-1h pe zi. Eu propun cardio, lucreaza toti muschii, imbunatateste circulatia si arzi frumos

Succes!
Mersi mult

Eu nu regret nici o secundă că am ales psihologia , cu toate că toată familia era și cam este împotrivă . Principalul e să alegi ce-ți place și te simți atras . Te sfătuiesc să mergi și tu după acest principiu , fiindcă cunosc persoane care s-au dus la o facultate fiindcă așa le-a zis familia și au lepădat după jumate de an .... Mai ai 2 ani , dar gîndeștete de pe acum ce vrei să faci ....
Știi , din cîte mi-a spus cardiologul , acele medicamente mi-au fost administrate din greșeală .. Doamna se vede că nu a fost prea atentă
Am ajuns să nu am prea mare încredere în doctori acum , vreau să încerc să mă alimentez sănătos și deja o să văd ce se primește .
Mersi de sfaturi , o să le încerc .
Îți place cartea ? Eu am auzit de ea , dar încă n-am reușit s-o cites . Acum citesc puțină literatură artistică : Ali Shaw - Fata cu picioarele de sticlă . Ah , și o carte care mi-a fost propusă de niște prieteni , și-mi place destul de tare : Funky Business - Jonas Ridderstrale , Kjell Nordstrom

Ultima dată editat de Leya; 17 iul 2011 at 19:53:07.
  #4 (permalink)  
Vechi 17 iul 2011, 21:31:00
Adina14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnal Leya

Citat:
Anterior postat de Leya Vezi mesajul
Salut. Mă numesc Lena . Am 20 de ani și sunt studentă în anul 3 la Psihologie .
În copilărie , din cauza problemelor cu inima eram foarte slabă . Țin minte cum mulți glumeau pe seama greutății mele . Ce-i drept eram și mai înaltă puțin decît colegii mei.
Cînd eram în clasa a 8 am fost operată pe cord. Totuși lucrurile nu s-au schimbat prea tare . Pe atunci am început să primesc niște medicamente noi pentru inimă , și brusc am început să mă îngraș . De fapt aș zice prea brusc , pentru un organizm care nu era deprins cu așa ceva.
Cînd am citit conspectul la medicamente , pe ele scria clar : Pentru copii rahitici care nu pot crește și lua în greutata . Eu ,thanks God de înaltă eram destul . Am încheiat tratamentul , însă de atunci ceva s-a schimbat în metabolismul meu .
Foarte repede iau în greutate .Am 1,72 și 66 kg. Însă dacă măcar puțin nu sunt atentă pot ajunge și la 69 kg.Vreau să schimb acest lucru .
Majoritatea colegelor de grupă sunt slabe , iar eu mă simt destul de neîncrezută în mine din cauza acestui lucru .
Vreau ca la toamnă , cînd mă duc la universitate să arăt diferit .
Și numai pentru ceilanți ( cu toate că și asta are pondere ) , dar în special pentru mine , ca să mă pot simți eu bine .
Deci , succes mie cred
Buna Lena
Imi pare rau sa aud ca ai avut probleme cu inima inca din copilarie.Te felicit insa pentru ambitia ta de a urma facultatea de Psihologie!
In primul rand trebuie sa ai un stil alimentar sanatos.Ce spui, ne dai un exemplu de ce mananci de obicei? Sa vedem unde gresesti si de ce o ia metabolismul tau razna
  #5 (permalink)  
Vechi 17 iul 2011, 21:52:05
Leya's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 15 aug 2010
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Date: 172cm, 63.5kg
Mesaje: 10
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Leya

Citat:
Anterior postat de Adina14 Vezi mesajul

Buna Lena
Imi pare rau sa aud ca ai avut probleme cu inima inca din copilarie.Te felicit insa pentru ambitia ta de a urma facultatea de Psihologie!
In primul rand trebuie sa ai un stil alimentar sanatos.Ce spui, ne dai un exemplu de ce mananci de obicei? Sa vedem unde gresesti si de ce o ia metabolismul tau razna
Mersi mult pentru susținere .
Problema că în timpul anului universitar mi-am format o deprindere care joacă împotriva mea ... Dimineața preferam să mai dorm puțin în loc să iau micul dejun , și acum nici măcar nu-i simt lipsa , la prînz dacă aveam ceva bani luam o supă în vreu-n bistro , și seara cînd veneam acasă cred că tot magazinul era al meu .Pe parcursul zile deși îmi luat apă cu mine , cînd veneam acasă sticla era intactă . Adică o zi întreagă nu mîncam aproape nimic , ca seara să fac un ospăț regal .
Acum încerc să scap de acest regim , chiar dacă e nevoie să mă oblig să mănînc dimineața , sau să beau apă .

Spre exemplu uite ce mi s-a primit azi , m-am forțat să beau mai multă apă , ca încetul cu încetul să mă deprind cu consumul ei ...

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:02
Fulgi de ovăz cu tărîțe de ovăz , Nordic, 40g - 148 calorii
Apa plata, 550ml - 0 calorii
Cafea, 200ml - 2 calorii
Ou fiert, 20g - 31 calorii

Gustare 1, ora 11:24
Apa plata, 600ml - 0 calorii

Prânz, ora 21:33
Varza calita by Anorien, 450g - 279 calorii
Apa plata, 300ml - 0 calorii

Gustare 2, ora 22:28
Apa plata, 600ml - 0 calorii

Cina, ora 22:38
Ceai cu lapte integral, 300g - 33 calorii
Salata de varza, 200g - 90 calorii

Gustare 3, ora 22:45
Apa plata, 600ml - 0 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 583 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1475 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1475 calorii
  #6 (permalink)  
Vechi 17 iul 2011, 22:06:30
Adina14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnal Leya

Citat:
Anterior postat de Leya Vezi mesajul
Mersi mult pentru susținere .
Problema că în timpul anului universitar mi-am format o deprindere care joacă împotriva mea ... Dimineața preferam să mai dorm puțin în loc să iau micul dejun , și acum nici măcar nu-i simt lipsa , la prînz dacă aveam ceva bani luam o supă în vreu-n bistro , și seara cînd veneam acasă cred că tot magazinul era al meu .Pe parcursul zile deși îmi luat apă cu mine , cînd veneam acasă sticla era intactă . Adică o zi întreagă nu mîncam aproape nimic , ca seara să fac un ospăț regal .
Acum încerc să scap de acest regim , chiar dacă e nevoie să mă oblig să mănînc dimineața , sau să beau apă .

Spre exemplu uite ce mi s-a primit azi , m-am forțat să beau mai multă apă , ca încetul cu încetul să mă deprind cu consumul ei ...

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:02
Fulgi de ovăz cu tărîțe de ovăz , Nordic, 40g - 148 calorii
Apa plata, 550ml - 0 calorii
Cafea, 200ml - 2 calorii
Ou fiert, 20g - 31 calorii

Gustare 1, ora 11:24
Apa plata, 600ml - 0 calorii

Prânz, ora 21:33
Varza calita by Anorien, 450g - 279 calorii
Apa plata, 300ml - 0 calorii

Gustare 2, ora 22:28
Apa plata, 600ml - 0 calorii

Cina, ora 22:38
Ceai cu lapte integral, 300g - 33 calorii
Salata de varza, 200g - 90 calorii

Gustare 3, ora 22:45
Apa plata, 600ml - 0 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 583 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1475 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1475 calorii
Nu trebuie sa scazi sub 1000 de calorii.Ai mancat foarte putin astazi; te-ai infometat.Este foarte important ca noi sa ingeram cel putin 1000 de calorii pentru ca organismul nostru le foloseste pentru functionarea tuturor sistemelor iar atunci cand nu le avem asigurate, cand ne infometam, apar si problemele de sanatate.
Nu trebuie sa sari peste absolut nicio masa, mai ales peste Micul dejun( MD).Trebuie sa ne diversificam mancarea pe 3 mese principale si 2 gustari.Intre o masa principala si o gustare trebuie sa treaca cel putin o ora iar intre mesele principale minim 3 ore ( intre MD si pranz, spre exemplu).Cina trebuie luata cu 4 ore inainte de a merge la culcare.
Poti opta pentru diverse alimente care sunt foarte sanatoase si indicate in dieta, precum carnea alba ( nu spun ca si cea rosie ar trebui exclusa), fructele ( 2-3 portii pe zi) legumele ( fereste-te totusi de cartofi, chiar si de cei fierti sau la cuptor), iaurturile degresate ( si fara fructe pentru ca acelea contin zaharuri), laptele ( consumat cu moderatie totusi ) , cerealele integrale ( nu mai mult de 30-40 g dar vad ca te-ai incadrat la capitolul asta) si pastele integrale.Evita combinatiile de carbo + proteine ( de exemplu carnea + painea) si nu substitui niciodata o masa principale cu o portie de fructe.Totodata, nu trebuie sa le combini fructele intre ele; exceptie fac doar citricele.
Cam astea ar fi sfaturile mele; depinde acum si pe ce dieta te vei axa insa regula de aur: niciodata sa nu mananci mai putin de 1000 de calorii!
  #7 (permalink)  
Vechi 17 iul 2011, 22:11:33
Leya's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 15 aug 2010
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Date: 172cm, 63.5kg
Mesaje: 10
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Leya

Citat:
Anterior postat de Adina14 Vezi mesajul


Nu trebuie sa scazi sub 1000 de calorii.Ai mancat foarte putin astazi; te-ai infometat.Este foarte important ca noi sa ingeram cel putin 1000 de calorii pentru ca organismul nostru le foloseste pentru functionarea tuturor sistemelor iar atunci cand nu le avem asigurate, cand ne infometam, apar si problemele de sanatate.
Nu trebuie sa sari peste absolut nicio masa, mai ales peste Micul dejun( MD).Trebuie sa ne diversificam mancarea pe 3 mese principale si 2 gustari.Intre o masa principala si o gustare trebuie sa treaca cel putin o ora iar intre mesele principale minim 3 ore ( intre MD si pranz, spre exemplu).Cina trebuie luata cu 4 ore inainte de a merge la culcare.
Poti opta pentru diverse alimente care sunt foarte sanatoase si indicate in dieta, precum carnea alba ( nu spun ca si cea rosie ar trebui exclusa), fructele ( 2-3 portii pe zi) legumele ( fereste-te totusi de cartofi, chiar si de cei fierti sau la cuptor), iaurturile degresate ( si fara fructe pentru ca acelea contin zaharuri), laptele ( consumat cu moderatie totusi ) , cerealele integrale ( nu mai mult de 30-40 g dar vad ca te-ai incadrat la capitolul asta) si pastele integrale.Evita combinatiile de carbo + proteine ( de exemplu carnea + painea) si nu substitui niciodata o masa principale cu o portie de fructe.Totodata, nu trebuie sa le combini fructele intre ele; exceptie fac doar citricele.
Cam astea ar fi sfaturile mele; depinde acum si pe ce dieta te vei axa insa regula de aur: niciodata sa nu mananci mai putin de 1000 de calorii!
promit să mă stărui ...
minimum 1000 calorii !
Mersi mult !
  #8 (permalink)  
Vechi 17 iul 2011, 22:21:07
Adina14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnal Leya

Citat:
Anterior postat de Leya Vezi mesajul
promit să mă stărui ...
minimum 1000 calorii !
Mersi mult !
Scuze daca te-am speriat cu toate sfaturile astea, asa dintr-o data Daca mai ai vreo nelamurire, sunt aici sa te ajut
  #9 (permalink)  
Vechi 17 iul 2011, 23:18:48
Leya's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 15 aug 2010
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Date: 172cm, 63.5kg
Mesaje: 10
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Leya

Citat:
Anterior postat de Adina14 Vezi mesajul


Scuze daca te-am speriat cu toate sfaturile astea, asa dintr-o data Daca mai ai vreo nelamurire, sunt aici sa te ajut
nope ,,,, nu m-ai speriat. Din contra sunt bucuroasă că sunt persoane dispuse să mă susțină
eu m-ai încerc să schimb la mine un regim , cel al somnului ...Așa că eu offf ...
Noapte bună .
Mai vb

Ultima dată editat de Regulament; 18 iul 2011 at 01:39:52.
  #10 (permalink)  
Vechi 18 iul 2011, 21:33:55
Adina14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnal Leya

Pai de ce; ai probleme cu somnul?
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, jurnal, jurnale, leya, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole