Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Vreau sa am o silueta frumoasa :)- Jurnal Blondinna

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 26 iun 2010, 12:22:49
Blondinna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 ian 2010
Locaţie: Huedin, Romania
Vârsta: 31
Dieta: dieta personalizata
Date: 152cm, 61kg
Mesaje: 52
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Red face Vreau sa am o silueta frumoasa :)- Jurnal Blondinna

Buna fetelor M-am hotarat sa am si eu un jurnal de slabit, pt k de cateva zile sunt la dieta si sper k in acest fel sa-mi fie mai usor sa-mi monitorizez progresele. M-a numesc Anda, am 17 ani si de cand ma tin minte am fost plinuta. Cam de prin cls a 4-a am inceput sa devin costienta de felul in care arat, observam k sunt diferita de celelalte fete, astfel k doi ani mai tarziu au inceput sa apara si vorbele urate si jignirile. Nu putine ori au fost situatiile knd veneam acasa si incepeam sa plang, pt k eram acostata pe strada de diferite persoane necunoscute care strigau dupa mine .. "graso, nu vezi cat esti?" sau vorbe urate de acest gen. De prin clasa a 6-a, a 7-a am inceput sa tin primele diete, dar fara prea mari reusite. Singurele rezultate mai vizibile le-am avut intr-o vara, cand am venit la bunici si bunica mea m-a ajutat sa aleg alimente mai dietetice si m-a invatat cum sa le combin. Asta, plus gimnastica facuta dupa capul meu seara, am reusit sa slabesc cam 3 kilograme. Dar tot eram prea plinuta pt varsta si inaltimea mea. Diete peste diete, tentative de slabit , toate au trecut rapid, fara sa lase prea mari rezultate in urma. Tin minte k , de vreo 3 ani incoace, cand urmeaza vara, imi spun .... "vara asta o sa fiu frumoasa pe plaja" dar ce credeti? Nu am reusit niciodata. Odata ce am inaintat in varsta, am inceput sa vad lucrurile altfel si acum vreau sa slabesc in primul rand pentru sanatatea mea. Apoi binenteles, pentru a ma simti bine in pielea mea. De cand ma stiu sunt timida din aceasta cauza si sper k acest lucru sa se amelioreze odata ce ma voi simti mai bine cu mine insami. Anul acesta am avut un soc, ceva ce m-a facut sa iau treaba serios in maini si sa incep sa fac CEVA pt mine. In ianuarie, anul acesta, urma sa merg la majoratul unei bune prietene. In acea zi, in timp ce ma pregateam, abia am gasit ceva ce sa-mi vina bine. Toate hainele crapau pe mine, nimic nu imi venea bine, parca imi scoteau si mai tare in evidenta picioarele groase si burta. Atunci am facut o "criza", am inceput sa plang, am fost fff deprimata si m-am hotarat. GATA, asa nu se mai poate. Si incet incet am inceput sa reduc mancarea cat de cat, pt k eram hotarata sa iau totul pas cu pas. Ma convinsesem k dietele rapide nu au nici un efect de durata. astfel k din februarie am si inceput sa fac sport, m-am inscris in comunitatea voastra si am fost fericita k imi gasisem pe net niste vidoclipuri cu antrenamente intregi. Situatia era critica pt k eu ajunsesem sa am cea mai mare greutate din viata mea : aproape 62 de kg. Care la 1.52 ai mei, credeti-ma, se vedeau extrem de tare. Asa cum orice kg in plus se observa f rpd, deoarece sunt atat de scunda. Am inceput sa ma descurc tot mai bine cu dieta si cu sportul, si in 3 sapt am ajuns la 57.5 kg eram foarte multumita de mine, dar s-a intamplat sa intervina mai multe evenimente care m-au oprit din activitate. apoi au urmat Pastele, iar dupa o saptamana petrecuta pe prietenul meu, am venit acasa cu 1 kg in plus. De atunci pana acum am tot incercat sa imi revin, sa reincep, dar nu stiu din ce motive , nu am putut. nu mi-am gasit nicicum motivatia
  #2 (permalink)  
Vechi 26 iun 2010, 12:30:06
justbelieve's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 22 ian 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viata sanatos+Sport
Date: 158cm, 48kg
Mesaje: 4.302
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Vreau sa am o silueta frumoasa :)- Jurnal Blondinna

Citat:
Anterior postat de Blondinna Vezi mesajul
Buna fetelor M-am hotarat sa am si eu un jurnal de slabit, pt k de cateva zile sunt la dieta si sper k in acest fel sa-mi fie mai usor sa-mi monitorizez progresele. M-a numesc Anda, am 17 ani si de cand ma tin minte am fost plinuta. Cam de prin cls a 4-a am inceput sa devin costienta de felul in care arat, observam k sunt diferita de celelalte fete, astfel k doi ani mai tarziu au inceput sa apara si vorbele urate si jignirile. Nu putine ori au fost situatiile knd veneam acasa si incepeam sa plang, pt k eram acostata pe strada de diferite persoane necunoscute care strigau dupa mine .. "graso, nu vezi cat esti?" sau vorbe urate de acest gen. De prin clasa a 6-a, a 7-a am inceput sa tin primele diete, dar fara prea mari reusite. Singurele rezultate mai vizibile le-am avut intr-o vara, cand am venit la bunici si bunica mea m-a ajutat sa aleg alimente mai dietetice si m-a invatat cum sa le combin. Asta, plus gimnastica facuta dupa capul meu seara, am reusit sa slabesc cam 3 kilograme. Dar tot eram prea plinuta pt varsta si inaltimea mea. Diete peste diete, tentative de slabit , toate au trecut rapid, fara sa lase prea mari rezultate in urma. Tin minte k , de vreo 3 ani incoace, cand urmeaza vara, imi spun .... "vara asta o sa fiu frumoasa pe plaja" dar ce credeti? Nu am reusit niciodata. Odata ce am inaintat in varsta, am inceput sa vad lucrurile altfel si acum vreau sa slabesc in primul rand pentru sanatatea mea. Apoi binenteles, pentru a ma simti bine in pielea mea. De cand ma stiu sunt timida din aceasta cauza si sper k acest lucru sa se amelioreze odata ce ma voi simti mai bine cu mine insami. Anul acesta am avut un soc, ceva ce m-a facut sa iau treaba serios in maini si sa incep sa fac CEVA pt mine. In ianuarie, anul acesta, urma sa merg la majoratul unei bune prietene. In acea zi, in timp ce ma pregateam, abia am gasit ceva ce sa-mi vina bine. Toate hainele crapau pe mine, nimic nu imi venea bine, parca imi scoteau si mai tare in evidenta picioarele groase si burta. Atunci am facut o "criza", am inceput sa plang, am fost fff deprimata si m-am hotarat. GATA, asa nu se mai poate. Si incet incet am inceput sa reduc mancarea cat de cat, pt k eram hotarata sa iau totul pas cu pas. Ma convinsesem k dietele rapide nu au nici un efect de durata. astfel k din februarie am si inceput sa fac sport, m-am inscris in comunitatea voastra si am fost fericita k imi gasisem pe net niste vidoclipuri cu antrenamente intregi. Situatia era critica pt k eu ajunsesem sa am cea mai mare greutate din viata mea : aproape 62 de kg. Care la 1.52 ai mei, credeti-ma, se vedeau extrem de tare. Asa cum orice kg in plus se observa f rpd, deoarece sunt atat de scunda. Am inceput sa ma descurc tot mai bine cu dieta si cu sportul, si in 3 sapt am ajuns la 57.5 kg eram foarte multumita de mine, dar s-a intamplat sa intervina mai multe evenimente care m-au oprit din activitate. apoi au urmat Pastele, iar dupa o saptamana petrecuta pe prietenul meu, am venit acasa cu 1 kg in plus. De atunci pana acum am tot incercat sa imi revin, sa reincep, dar nu stiu din ce motive , nu am putut. nu mi-am gasit nicicum motivatia
Buna si bine ai venit
Felicitari pentru kg pierdute pana acum.
Ce plan de bataie ai?Vrei sa tii vreo dieta?Ce sport faci?
__________________

"Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti."

  #3 (permalink)  
Vechi 26 iun 2010, 12:42:15
Blondinna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 ian 2010
Locaţie: Huedin, Romania
Vârsta: 31
Dieta: dieta personalizata
Date: 152cm, 61kg
Mesaje: 52
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau sa am o silueta frumoasa :)

Si.... cine ar fi crezut k o simpla pereche de pantaloni scurti vor fi sursa motivatiei mele? Prietenul meu a venit acum o saptamana in vizita si mi-a adus o gramada de cadouri, printre care o pereche de pantaloni scurti din jeans, ff draguti. Dar cand sa-i iau pe mine.... surpriza. Nu-mi erau buni M-am bucurat, pentru k el s-a oferit sa-i schimbe cu o pereche mai mari, dar eu nu am vrut. I-am promis k data viitoare knd voi merge la el ii voi purta. Acum...sper sa si pot. Data limita e 19 iulie, atunci voi merge la el o saptamana, si dupa aceea voi merge cu el la mare 10 zile. Ceea ce inseamna k am o si mai mare presiune pe cap Trebuie sa arat acceptabil si in costum de baie.Acum am ajuns din nou la 60 de kg, ceea ce m-a speriat... Marea mea problema e Colacul Am burtik "ascutita" si e foarte mare. Se observa prin toate hainele ...si nu putin. am ajuns, akum k e vara, sa stau cu orele in fata dulapului, pt k nu stiu ce sa pun pe mine, sa o ascund cat de cat. Acum sunt mandra ca de marti am inceput sa am grija din nou de mine. Mai exact, sunt in a 5a zi de dieta si ma simt foarte bine De acum incolo vreau sa-mi notez in fiecare zi in jurnal temerile, dezamagirile, bucuriile, tentatiile si toate cele Sunt fericita sa va spun ca momentan am 59 de kg mi-am propus k pana luna viitoare sa am cu 4 sau chiar 5 kg mai putin. Acum... as vrea sa-mi dati si voi sfaturi. Am putine probleme cu carbohidratii. Am vrut sa ma apuc de South Beach, dar ceea ce m-a facut sa renunt a fost faptul k nu pot sa mananc fructe. Nu pot renunta la ele, pt k scap usor de o gustare cu un mar, sau imi alunga repede foamea. De asemenea, cand mi-e pofta de dulce (la dulciuri mi-e cel mai greu sa renunt la dieta, in special la ciocolata) mananc niste pepene rosu si imi trece. Asa ca mi-am zis... "ma descurc eu. O sa am grija ce mananc, elimin grasimile, sucurile, dulciurile, prajelile, fac sport 6 sau 7 zile / sapt si incerc sa consum cat mai putini carbs" . In primele zile mi-a reusit, dar parca ieri si astazi am facut prostii. As vrea sa ma ajutati cu sfaturi despre dieta, care credeti ca mi s-ar potrivi cel mai bine, ce tip de sport credeti k ard grasimile cel mai tare..... sfaturi, pareri, critici, ....orice e binevenit Imi pun speranta ca alaturi de voi chiar voi reusi sa slabesc si voi ajunge sa ma simt si eu bine in pielea mea! Va pup slabutelor Revin spre seara cu detalii despre ziua de azi.

Ultima dată editat de Blondinna; 26 iun 2010 at 12:46:35.
  #4 (permalink)  
Vechi 26 iun 2010, 12:58:35
Roxii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Vreau sa am o silueta frumoasa :)- Jurnal Blondinna

Buna AndraEhe...cand am citit ce ai scris tu m`am vazut pe mine Si eu am iubitul la distanta si la fel ca si tine mereu incerc sa slabesc pana ma vad cu el cat mai mult,pt ca vreau sa fie mandru de mine.El zice ca este si asa,dar vreau sa se uite la mine ca si cum as fi o comoaraEh...si alt aspect asemanator este ca si eu la fel ca tine veneam acasa plangand din cauza rautatii celorlalti.Aveam o perioada in care ma inchisesem in mine incat nu mai aveam nici o prietena,le respingeam pe toate pt ca ma gandeam ca sunt prea urata ca sa vb cnv cu mine..Eh..dar toate astea au trecut...Asa cum sper ca vor trece si pt tn...Da`ne si noua un exemplu de meniu de`al tau...Foloseste calculatorul de calorii pt asta...Sport..hm...orice fel de sport e binevenit...Dar avand in vedere ca esti la inceput nu ar trebui sa te fortezi prea rau..Eu zic sa incerci filmuletzele hip hop abs sau zumba..Sunt f eficiente,eu cu ele si cu aerobicul am slabit pana acum si sunt si f amuzante si usoare.Mai poti sari coarda,poti alerga,orice exercitiu de gen cardio este binevenitMult succes si la cat mai putine kg
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5 (permalink)  
Vechi 26 iun 2010, 13:05:49
LicuriciColorat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Vreau sa am o silueta frumoasa :)- Jurnal Blondinna

Buna si bine te-am gasit aici la tine in casuta
in primul rand cu ambitie,rabdare si perseverenta vei resusii
in ceea ce priveste dietele nu pot sa iti garantez una cum ca ar da sigur randament,ce mie imi prieste nu iti prieste tie,tu ar trebui sa-ti cunosti corpu(de exp eu nu pot slabii daca pap paine sau cu o dieta personalizata ca dau cu bata in balta)
cu sportul pot sa zic asa:CARDIO indiferent ca sari coarda,alergi,mergi cu bicicleta,banda,aerobic,tae-bo sau hip-hop abs se va cunoaste
eu de exp am slabit frumos cu bicicleta de camere si sarit coarda aproape zilnic (asta anu trecut cam 5kg in o luna jumate)
acum m-am axat pe tae-bo,kickboxing si hip-hop abs si asta chiar dau randament si ard multe calorii
mult succes
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828
  #6 (permalink)  
Vechi 26 iun 2010, 13:10:06
Blondinna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 ian 2010
Locaţie: Huedin, Romania
Vârsta: 31
Dieta: dieta personalizata
Date: 152cm, 61kg
Mesaje: 52
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau sa am o silueta frumoasa :)- Jurnal Blondinna

Multmesc pt raspuns, nu ma asteptam sa raspunda cineva atat de repede pai de miercuri mi-am notat meniul pe site in fiecare zi, dak vrei poti sa arunci o privire acolo. Sport incerc sa fac cat de mult, pt k stiu k numai asa vor aparea rezultate vizibile. Momentan fac in fiecare zi bicicleta eliptica cat pot (in ultimele zile nu am rezistat prea mult , pt k am facut o febra musculara ingrozitoare) si cate 120 de abdomene, in serii de cate 20. Apoi, work-out'ul principal e ori tae-bo (30 min) sau bellydancing fitnees (1 h). Le alternez, depinde de ce am chef in fiecare zi. Acum incepe sa se lase febra musculara si sper sa am randament la fel ca in primele zile. Si apropo, felicitari pt kg pierdute! tu cum ai reusit? Ma bucur sa vad k gasesc persoane ff asemanatoare mie aici :* Si apropo derautatile celorlalti, deja am invatat sa nu le mai bag in seama. Oricum, erau mai dese cand eram mica, sti cum sunt copiii Avantajul meu k am talia subtire si reusesc sa imi ascund burtik dak port bluzite empire (acele bluzite cu talia exact sub sani). De asemenea, mai am problema cu celulita pe fund si pe partea din spate a picioarelor. Am inceput de marti sa imi fac masaj cu zat de cafea, care se spune k e bun pt celulita. Acum, sper sa se vada o diferenta pana in 19
  #7 (permalink)  
Vechi 26 iun 2010, 13:40:22
Roxii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Vreau sa am o silueta frumoasa :)- Jurnal Blondinna

M`am uitat pe meniurile tale...Ok...deci acum te trag putin de urechiuseIn 1 rand papa mai mult...cel putin 1000 de calorii pe zi...In al doilea rand niciodata,da niciodata nu combina carbo cu proteinele(ex:carne cu paine,carne cu cartofi)Plus ca nu sunt recomandati cartofii la dieta nici makr fierti sau copti(o data la ceva timp iti poti permite,dar nu prea des)In al doilea rand dimineata papa mai mult,tot ceea ce mananci in timpul Micului Dejun se va consuma pe parcursul zilei.In al 3 lea rand nu mai papa cereale seara,alea se papa dimineata.Iar fructele incearca sa nu mai le papi seara.Uita`te la un meniu de`al meu k sa iti faci o parere dak vrei,si eventual si ale altor slabute care au dat jos pana acumIn schimb te felicit pt sport.Tine`o tot asa si rezultatele nu vor intarzia sa apara
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8 (permalink)  
Vechi 26 iun 2010, 14:02:47
Blondinna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 ian 2010
Locaţie: Huedin, Romania
Vârsta: 31
Dieta: dieta personalizata
Date: 152cm, 61kg
Mesaje: 52
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau sa am o silueta frumoasa :)- Jurnal Blondinna

Citat:
Anterior postat de Roxii Vezi mesajul
M`am uitat pe meniurile tale...Ok...deci acum te trag putin de urechiuseIn 1 rand papa mai mult...cel putin 1000 de calorii pe zi...In al doilea rand niciodata,da niciodata nu combina carbo cu proteinele(ex:carne cu paine,carne cu cartofi)Plus ca nu sunt recomandati cartofii la dieta nici makr fierti sau copti(o data la ceva timp iti poti permite,dar nu prea des)In al doilea rand dimineata papa mai mult,tot ceea ce mananci in timpul Micului Dejun se va consuma pe parcursul zilei.In al 3 lea rand nu mai papa cereale seara,alea se papa dimineata.Iar fructele incearca sa nu mai le papi seara.Uita`te la un meniu de`al meu k sa iti faci o parere dak vrei,si eventual si ale altor slabute care au dat jos pana acumIn schimb te felicit pt sport.Tine`o tot asa si rezultatele nu vor intarzia sa apara
Mersi Roxi :* da...la fel cum imi plac f mult dulciurile, imi plac si cartofii. De astea nu mi-ar fi mers SB, desi as fi vrut f tare sa o incerc. Multumesc pt sfaturi :* o sa incerc sa tin cont de ele. Spor la slabit
  #9 (permalink)  
Vechi 26 iun 2010, 14:11:06
Roxii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Vreau sa am o silueta frumoasa :)- Jurnal Blondinna

Stiu..si mie imi plac la fel de mult cartofii...prajiti,copti,fierti..o nebunieDar uite ca am mai bine de 5 luni de cand n`am mai pus gura pe cartofiCat despre dulciuri...miamSi eu sunt lesinata dupa ele,dar le poti inlocui de exemplu cu gem dietetic de fructe,poti papa o patratica sau 2 de ciocolata neagra,o linguritza de miere sau pur si simplu te poti inspira de pe site de retete de dulciuri mai dietetice..asta dak nu le poti inlocui cu fructeleDar ti`am zis,papa cel putin 1000 de calorii...In felul asta tu nu faci altceva dekt sa te infometezi si chiar dak vei slabi vei pune apoi la fel de usor la loc
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #10 (permalink)  
Vechi 26 iun 2010, 15:25:26
Blondinna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 ian 2010
Locaţie: Huedin, Romania
Vârsta: 31
Dieta: dieta personalizata
Date: 152cm, 61kg
Mesaje: 52
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau sa am o silueta frumoasa :)- Jurnal Blondinna

m-am uitat peste meniurile tale Roxi, o sa incerc si eu sa iau exemplul tau. mie mi-e cam greu k nu am cantar de bucatarie si doar aproximez cantitatile. Am vazut de asemenea k adaugi la activitati fizice si cele mai mici eforturi ceea ce vroiam sa te intreb, si pe celelalte slabute, chiar arzi calorii in timp ce stai ca pc? sau in timp ce stai intins in pat? va pup :*
 

Informatii despre slabit
adolescente, dieta, frumoasa, slabit, sport, vreau sa slabesc


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Daphne - Vreau sa ajung la fosta greutate ce am avut-o pana in februarie 2009!!! Daphne Arhiva jurnale slabit 137 02 apr 2011 09:34:02
Vreau si eu sa slabesc. am nevoie de sustinatoare!!! rocrinamex Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg 177 24 mar 2011 21:31:51
Am 94 de kg si vreau sa reusesc sa slabesc Andraa Arhiva subiecte - Am intre 90 kg si 100 kg 32 02 mai 2010 15:53:17
Am facut entorsa... as vreau sa imi treaca pana maine macar putin :(( onetotilia Ingrijire corporala 6 23 apr 2010 17:38:07
Jurnal Roxy:Vreau sa slabesc 14 kg . Vreau sa am o alimentatie sanatoasa Roxana Arhiva jurnale slabit 376 06 ian 2010 11:40:21

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole