forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Lolita-lara (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-lolita-lara-3372.html)

buburuza18 07 apr 2010 13:06:39

Jurnal Lolita-lara
 
Buna slabutelor!!!! Am dat si eu din intamplare peste site-ul acesta si m-am gandit sa ma inregistrez si sa-mi fac un Jurnal;;).
Vreau sa slabesc pentru ca ''stau in diete de pe la varsta de 14 ani''cand aveam 72 kg .Astazi la aproape 19 ani am 63 kg dar m-am hotarat sa le vin de hac!!!!Am o problema cu amanarea.Intodeauna amân lucrurile si ma trezesc ca nu fac nimic.
Cele mai multe kilograme le pun in partea de jos a corpului,intodeauna pot sa-mi cumpar orice bluza,camasa etc... dar cand vine vorba de pantaloni pffffff:(( Aveam o perioada in care slabisem foarte mult, purtan pantaloni scurti si eram foarte mandra.Bineinteles ca bucuria nu a durat foarte mult si in cateva luni le-am pus la loc.Eu nu am o problema cu mancarea,nu sunt genu care sa manance pana nu mai poate ci cu miscarea,nu fac sport,daca trebuie sa merg undeva merg cu masina...adica pe scurt -fundul meu sta intodeauna jos:D.

riky 07 apr 2010 13:39:55

Re: Jurnal Lolita-lara
 
HEllo and wellcome to the club!!!!

Felicitari pentru initiativa de a face KO kg in plus si Mult succes si vointa , ca o sa i nevoie de muuulta!!!
si cand dai de greu, stii unde ne gasesti, ca d-aia sutnem aici sa ne ajutam..
la cat mai putine kg !!! >:D<:-*

LicuriciColorat 07 apr 2010 14:12:24

Re: Jurnal Lolita-lara
 
Buna si bine ai venit>:D<
In primul rand cum a spus si Riky suntem aici pt sfaturi si ajutor,dar totul tine de tine,e important sa iti gasesti sau mai bine zis sa iti faci o dieta sanatoasa,sa nu o privesti ca o dieta pt o luna si dupaia sa incepi sa mananci prostioare.Multe fructe si legume,carne la gratar(pui,curcan sau peste),lactate dar si cereale(fara zahar) si sa nu uitam de cei 2l apa/ceai pe zi.Eu sunt adepta sportului de aceea te sfatuiesc sa faci sport,poti incepe cu ceva usor,ai sa fii uimita cat de mult ajuta sportul.Sper ca ti-am fost de ajutor cu aceste mici sfaturi.:)

drama queen 07 apr 2010 17:26:59

Re: Jurnal Lolita-lara
 
Buna bine ai venit :-*
-in primul rand spunene ce dieta tii South Beach??:D
-in al 2 lea rand treb sa faci si miscare oricat de putin.. iao cu incetul.. plimbate pe jos si incepi cu intervale mici .. dupa care cresti:)si nu uita mersul pe jos face piciorul frumos:D
-si tot aici Sport gasesti si clipulete f bune cu sport.. treb sa te incante ceva :)
-te mai poti folosi si de calculatorul de calorii ajuta foarte mult :D
succes >:D< te asteptam cu vesti :-*

buburuza18 07 apr 2010 18:38:59

Re: Jurnal Lolita-lara
 
Eu am mai facut sport.De exemplu anul trecut am avut abonament la tae-bo din februarie pana in iunie.Dupa aceea iarasi am inceput leneveala si m-am ingrasat.
De astazi am inceput sa fac pilates de 3 ori pe sapt si dansez 30 min. in fiecare zi.
Succes fetelor !!!:x

mvthebest 07 apr 2010 18:43:58

Re: Jurnal Lolita-lara
 
Citat:

Anterior postat de buburuza18 (Post 140398)
Eu am mai facut sport.De exemplu anul trecut am avut abonament la tae-bo din februarie pana in iunie.Dupa aceea iarasi am inceput leneveala si m-am ingrasat.
De astazi am inceput sa fac pilates de 3 ori pe sapt si dansez 30 min. in fiecare zi.
Succes fetelor !!!:x

>:D<>:D<>:D<In ritmul acesta ve-i slabi garantat;;) Mult noroc in continuare!!!

anna maria 07 apr 2010 18:59:19

Re: Jurnal Lolita-lara
 
hey..si cam cate kg vrei sa dai jos ?

buburuza18 07 apr 2010 19:39:04

Re: Jurnal Lolita-lara
 
Citat:

Anterior postat de aldana (Post 140402)
hey..si cam cate kg vrei sa dai jos ?

11kg:D le vin eu de hac!!!

justbelieve 07 apr 2010 20:35:31

Re: Jurnal Lolita-lara
 
Hei!:-*
Bine ai venit!
Daca nu tii o dieta,incearca sa-ti faci una proprie.Incearca sa mananci paine neagra aprox. 2 felii pe zi,sa scoti prajelile,sucurile,grasimile rele din alimentarie si dulciuri cat mai rar.Acum ca e primavara poti sa mananci multe fructe si legume.Sa bei peste 1 L apa pe zi.Si cel mai important sport.
Aceeasi problema o am si eu,grasimea se pune usor pe partea de jos a corpului,adica la picioare.Si numai prin muult sport vom reusi sa dam cativa cm sau cateva kg jos.
Succes:)

andra_aly 07 apr 2010 21:15:14

Re: Jurnal Lolita-lara
 
Bine ai venit printre noi lara>:D<
Vad ca totusi ai ambitie, pentru ca ai reusit sa slabesti atunci cand ti-ai propus. ai sa ezi ca de data asta v-a fi mai usor ca ne ai pe noi:D
succes!!>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:27:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO