Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal LoLy

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 01 apr 2010, 22:01:00
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Jurnal LoLy

O sa incerc sa-ti explic pas cu pas cum sa faci ca sa-ti apara meniul la tine in jurnal sau unde vrei tu sa-l copiezi.Nu prea sunt eu buna profesoara
Deci:te duci la calorii, acolo, in colt dreapta, unde e numele tau, apare si "meniuri", dai clik si iti apare lista cu meniurile tale salvate pe zile..Dai click pe meniul pe care vrei sa-l copiezi si se deschid mai multe "casute" dedesubt, cu niste cifre si litere asa, nu intelgi nimic cand le vezi da nu.i nimic.Dai un click pe prima casutza, pe urma dai past si copy , il lipesti in jurnalul tau sau unde vrei tu..
Sper ca ai inteles ceva
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #12 (permalink)  
Vechi 01 apr 2010, 22:24:26
LoLy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bari, Italia
Vârsta: 54
Dieta: Monti pers
Date: 171cm, 107kg
Mesaje: 5.366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal LoLy

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
O sa incerc sa-ti explic pas cu pas cum sa faci ca sa-ti apara meniul la tine in jurnal sau unde vrei tu sa-l copiezi.Nu prea sunt eu buna profesoara
Deci:te duci la calorii, acolo, in colt dreapta, unde e numele tau, apare si "meniuri", dai clik si iti apare lista cu meniurile tale salvate pe zile..Dai click pe meniul pe care vrei sa-l copiezi si se deschid mai multe "casute" dedesubt, cu niste cifre si litere asa, nu intelgi nimic cand le vezi da nu.i nimic.Dai un click pe prima casutza, pe urma dai past si copy , il lipesti in jurnalul tau sau unde vrei tu..
Sper ca ai inteles ceva
Mi-am facut meniul pe azi.Am gasit si casuta cu copy/paste am clickat pe ea,dar n-a copiat BOOH !
  #13 (permalink)  
Vechi 01 apr 2010, 22:26:41
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Jurnal LoLy

off..mai incearca odata..dai copy pe casuta si pe urma te intorci la jurnalul tau, acolo unde scrii mesajele, si ii dai paste.NU stiu sa ti zic mai mult..daca nu mere imi pare rau
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #14 (permalink)  
Vechi 01 apr 2010, 23:28:34
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Smile Re: Jurnal LoLy

Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
Iata-ma si pe mine aici.Exact azi pt ca e 1 apr si poate fi o pacaleala (daca nu voi reusi pt ca stiu ca e un drum lung si anevoios).Dupa o luna de zile de cand bantui pe forum m-am decis sa-mi fac si eu un jurnal ( de fapt cu un mic imbold primit de la alte ``Slabute`` pt.care le multumesc mult)
Pe data de 1 martie,adica de Martisor am avut de facut o vizita la cardiolog,care m-a trezit la realitate.Dupa ce m-a tinut o ora intreaga pe ghimpi pana a durat vizita mi-a dat verdictul:OBEZA,HIPERTENSIUNE 1.Inima nu a fost inca afectata,dar pt.a evita acest lucru exista doar un singur remediu:SLABIREA Mi-a spus sa fac dieta hipocalorica si fara sare
Usor de spus--mai greu de facut,dar hotararea a fost luata:TREBUIE SA SLABESC! si spre norocul meu am gasit acest site din intamplare pe net care trebuie sa recunosc ca mi-a fost de mare ajutor.
M-am cantarit.Era sa lesin.107 kg.Am fost intotdeauna cu o greutate normala,dar a doua sarcina,la 35 de ani mi-a revolutionat organismul.In timpul sarcinii am pus pe mine 30 de kg de care de atunci nu mai pot scapa.Adevarul e ca pana acum nici nu prea ma interesa.
Am fugit la magazin si mi-am cumparat step,iar bicicleta de cam.si stepperul prafuite si abandonate in camara mi le-am curatat frumos si le-am adus din nou inauntru in dormitor.Am eliminat toate bauturile cu zahar.Nu mai folosesc nici zahar.Nu mai mananc dulciuri,fripturi,gras si am inceput sa fac gimnastica.La inceput nu rezistam mai mult de 5-10 minute,dar eram constienta ca nu se poate pretinde prea mult de la un corp care de ani de zile a dus o viata sedentara.Nu mi-am redus caloriile drastic,ci doar cu 5-600 deocamdata pt ca vreau ceva pe termen lung.
Am slabit 3 kg,desi eu mi-am pus 4 pt aceasta luna,dar nu m-am stresat si nu am suferit de foame
Bine ai venit printre noi.
Ma bucur ca te-ai hotarat sa iti schimbi stilul de viata, chiar si impinsa de cardiolog. Despre sare, are dreptate medicul, ar cam fi cazul sa renunti de tot la ea, mai ales ca ai hipertensiune. Nu e usor, dar nici imposibil. Eu am reusit. In ptima faza am redus cant de sare pe care o foloseam, dupa am inceput sa manac treptat mancarurile fara sare. Iar produsele semipreparate incerc sa le evit, la fel conservele, colorantii, etc. Toate chestiile care ne fac rau. Spor la treaba si ma bucur ca nu te infometezi. De fapt, asa si trebuie sa fie o dieta sanatoasa.
Pupici!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #15 (permalink)  
Vechi 01 apr 2010, 23:52:53
LoLy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bari, Italia
Vârsta: 54
Dieta: Monti pers
Date: 171cm, 107kg
Mesaje: 5.366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal LoLy

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul

Bine ai venit printre noi.
Ma bucur ca te-ai hotarat sa iti schimbi stilul de viata, chiar si impinsa de cardiolog. Despre sare, are dreptate medicul, ar cam fi cazul sa renunti de tot la ea, mai ales ca ai hipertensiune. Nu e usor, dar nici imposibil. Eu am reusit. In ptima faza am redus cant de sare pe care o foloseam, dupa am inceput sa manac treptat mancarurile fara sare. Iar produsele semipreparate incerc sa le evit, la fel conservele, colorantii, etc. Toate chestiile care ne fac rau. Spor la treaba si ma bucur ca nu te infometezi. De fapt, asa si trebuie sa fie o dieta sanatoasa.
Pupici!
Multumesc Amedeea! Sa stii ca esti de admirat! Gandesti prea matur pt.varsta ta-inseamna ca deja ai trecut prin multe (nu stiu-e parerea mea personala,dar daca am spus ceva gresit te rog sa ma ierti)
  #16 (permalink)  
Vechi 02 apr 2010, 00:08:11
LoLy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bari, Italia
Vârsta: 54
Dieta: Monti pers
Date: 171cm, 107kg
Mesaje: 5.366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal LoLy

[QUOTE=VAmedeea;136218]
Iar produsele semipreparate incerc sa le evit, la fel conservele, colorantii, etc. Toate chestiile care ne fac rau.


Nici eu nu le-am mai mancat de o luna incoace pt ca stiu ca au f.mult sare,iar acum ma simt mult mai bine.E drept ca acum iau si medicamente pt tensiune.Inainte de a ajunge la dr am avut toate simptomele hipertensiunii si eu nu stiam de ce ma simt asa de rau ( ameteli,tulburari de vedere,dureri de cap),dar la toate m-am gandit in afara de aceasta pt.ce de cand ma stiu am avut intotdeauna tensiunea f.mica
  #17 (permalink)  
Vechi 02 apr 2010, 02:32:18
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Smile Re: Jurnal LoLy

[QUOTE=LoLy;136233]
Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Iar produsele semipreparate incerc sa le evit, la fel conservele, colorantii, etc. Toate chestiile care ne fac rau.

Nici eu nu le-am mai mancat de o luna incoace pt ca stiu ca au f.mult sare,iar acum ma simt mult mai bine.E drept ca acum iau si medicamente pt tensiune.Inainte de a ajunge la dr am avut toate simptomele hipertensiunii si eu nu stiam de ce ma simt asa de rau ( ameteli,tulburari de vedere,dureri de cap),dar la toate m-am gandit in afara de aceasta pt.ce de cand ma stiu am avut intotdeauna tensiunea f.mica
Dap, asa e. Pana nu ne simtim f. rau ca sa ajungem la doctor, tot incercam sa ignoram semnalele. Si eu la fel am facut. Te pup!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #18 (permalink)  
Vechi 02 apr 2010, 04:37:51
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal LoLy

ptr meniu

il faci, il salvezi, te duci si cauti jos link-ul unde zice ceva de detaliat. In josul paginii ai Format pentru forum (forum.slabute.ro, etc.)- faci click pe prima casuta si se va selecta tot (devine albastru)..click dreapta copy... deschizi junalul tau ...raspunde ... click dreapta - paste... si voila

1 aprilie la tine arata asa

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 08:45
Lapte UHT 1,5%, Laptina, 200ml - 88 calorii, 6.2 proteine, 3 grasimi, 0 colesterol, 9.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Musli cu Fructe, SanoVita, 100g - 332 calorii, 9.6 proteine, 4 grasimi, 0 colesterol, 68.2 carbohidrati, 8.8 fibre, 100 sodiu, 0 zahar
Gustare 1, ora 10:44
Cafea, 150ml - 2 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 3 sodiu, 0 zahar
Banane, 100g - 89 calorii, 1.1 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 22.8 carbohidrati, 2.6 fibre, 0 sodiu, 12.2 zahar
Prânz, ora 12:49
Supa de carne slaba (vita), 200ml - 20 calorii, 3.2 proteine, 0.8 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Taitei, 50g - 69 calorii, 2.3 proteine, 1.1 grasimi, 14.5 colesterol, 12.6 carbohidrati, 0.6 fibre, 82.5 sodiu, 0.2 zahar
Apa plata, 2500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Paine alba, obisnuita, 100g - 266 calorii, 7.6 proteine, 3.3 grasimi, 0 colesterol, 50.6 carbohidrati, 2.4 fibre, 681 sodiu, 4.3 zahar
Carne de porc slaba, 100g - 148 calorii, 19.9 proteine, 6.8 grasimi, 0 colesterol, 1.1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Gustare 2, ora 15:53
Mar Golden, 100g - 49 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 11.2 carbohidrati, 0.1 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Kiwi, 80g - 49 calorii, 0.9 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 11.8 carbohidrati, 2.4 fibre, 0 sodiu, 7.2 zahar
Ceai, Silueta Perfecta, 700ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Cina, ora 22:59
Anghinare, 100g - 47 calorii, 3.3 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 10.5 carbohidrati, 5.4 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Mozzarella, Dolce Natura, 125g - 305 calorii, 23.8 proteine, 23.1 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Rosii, 80g - 15 calorii, 0.7 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3.1 carbohidrati, 1 fibre, 4 sodiu, 2.1 zahar
Ridichii rosii, 70g - 14 calorii, 0.2 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 2.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1493 calorii, (mic)79 proteine, 43.1 grasimi, 14.5 colesterol, (mult)204.3 carbohidrati, 23.3 fibre, 870.5 sodiu, 26 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Bicicleta stationar, intens, 30min - 547 calorii
Curatenie, general, 50min - 260 calorii
Gimnastica, 20min - 150 calorii
Spalat, vase, 20min - 78 calorii
Shopping, 60min - 370 calorii
Metabolism bazal - 1744 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 3149 calorii


cam mult carbohidrati
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #19 (permalink)  
Vechi 02 apr 2010, 08:20:38
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Smile Re: Jurnal LoLy

Neata, Loly!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #20 (permalink)  
Vechi 02 apr 2010, 10:19:04
LoLy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bari, Italia
Vârsta: 54
Dieta: Monti pers
Date: 171cm, 107kg
Mesaje: 5.366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal LoLy

Citat:
Anterior postat de ianna Vezi mesajul
ptr meniu

il faci, il salvezi, te duci si cauti jos link-ul unde zice ceva de detaliat. In josul paginii ai Format pentru forum (forum.slabute.ro, etc.)- faci click pe prima casuta si se va selecta tot (devine albastru)..click dreapta copy... deschizi junalul tau ...raspunde ... click dreapta - paste... si voila

1 aprilie la tine arata asa

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 08:45
Lapte UHT 1,5%, Laptina, 200ml - 88 calorii, 6.2 proteine, 3 grasimi, 0 colesterol, 9.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Musli cu Fructe, SanoVita, 100g - 332 calorii, 9.6 proteine, 4 grasimi, 0 colesterol, 68.2 carbohidrati, 8.8 fibre, 100 sodiu, 0 zahar
Gustare 1, ora 10:44
Cafea, 150ml - 2 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 3 sodiu, 0 zahar
Banane, 100g - 89 calorii, 1.1 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 22.8 carbohidrati, 2.6 fibre, 0 sodiu, 12.2 zahar
Prânz, ora 12:49
Supa de carne slaba (vita), 200ml - 20 calorii, 3.2 proteine, 0.8 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Taitei, 50g - 69 calorii, 2.3 proteine, 1.1 grasimi, 14.5 colesterol, 12.6 carbohidrati, 0.6 fibre, 82.5 sodiu, 0.2 zahar
Apa plata, 2500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Paine alba, obisnuita, 100g - 266 calorii, 7.6 proteine, 3.3 grasimi, 0 colesterol, 50.6 carbohidrati, 2.4 fibre, 681 sodiu, 4.3 zahar
Carne de porc slaba, 100g - 148 calorii, 19.9 proteine, 6.8 grasimi, 0 colesterol, 1.1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Gustare 2, ora 15:53
Mar Golden, 100g - 49 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 11.2 carbohidrati, 0.1 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Kiwi, 80g - 49 calorii, 0.9 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 11.8 carbohidrati, 2.4 fibre, 0 sodiu, 7.2 zahar
Ceai, Silueta Perfecta, 700ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Cina, ora 22:59
Anghinare, 100g - 47 calorii, 3.3 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 10.5 carbohidrati, 5.4 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Mozzarella, Dolce Natura, 125g - 305 calorii, 23.8 proteine, 23.1 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Rosii, 80g - 15 calorii, 0.7 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3.1 carbohidrati, 1 fibre, 4 sodiu, 2.1 zahar
Ridichii rosii, 70g - 14 calorii, 0.2 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 2.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1493 calorii, (mic)79 proteine, 43.1 grasimi, 14.5 colesterol, (mult)204.3 carbohidrati, 23.3 fibre, 870.5 sodiu, 26 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Bicicleta stationar, intens, 30min - 547 calorii
Curatenie, general, 50min - 260 calorii
Gimnastica, 20min - 150 calorii
Spalat, vase, 20min - 78 calorii
Shopping, 60min - 370 calorii
Metabolism bazal - 1744 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 3149 calorii


cam mult carbohidrati
Multumesc mult ianna! Mie nicicum nu-mi reusea.Se vede ca sunt o pampalaie.
Am vazut si eu ca treb,sa reduc carbohidratii,dar sunt inca la inceput si mai am f.multe de invatat
 

Informatii despre slabit
dieta, jurnal, sanatos, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole