forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal LoLy (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-loly-3336.html)

LoLy 01 apr 2010 17:40:57

Jurnal LoLy
 
Iata-ma si pe mine aici.Exact azi pt ca e 1 apr si poate fi o pacaleala (daca nu voi reusi pt ca stiu ca e un drum lung si anevoios).Dupa o luna de zile de cand bantui pe forum m-am decis sa-mi fac si eu un jurnal ( de fapt cu un mic imbold primit de la alte ``Slabute`` pt.care le multumesc mult) :P
Pe data de 1 martie,adica de Martisor am avut de facut o vizita la cardiolog,care m-a trezit la realitate.Dupa ce m-a tinut o ora intreaga pe ghimpi pana a durat vizita mi-a dat verdictul:OBEZA,HIPERTENSIUNE 1.Inima nu a fost inca afectata,dar pt.a evita acest lucru exista doar un singur remediu:SLABIREA :-/ Mi-a spus sa fac dieta hipocalorica si fara sare :-o
Usor de spus--mai greu de facut,dar hotararea a fost luata:TREBUIE SA SLABESC! si spre norocul meu am gasit acest site din intamplare pe net care trebuie sa recunosc ca mi-a fost de mare ajutor.
M-am cantarit.Era sa lesin.107 kg.Am fost intotdeauna cu o greutate normala,dar a doua sarcina,la 35 de ani mi-a revolutionat organismul.In timpul sarcinii am pus pe mine 30 de kg de care de atunci nu mai pot scapa.Adevarul e ca pana acum nici nu prea ma interesa.:))
Am fugit la magazin si mi-am cumparat step,iar bicicleta de cam.si stepperul prafuite si abandonate in camara mi le-am curatat frumos si le-am adus din nou inauntru in dormitor.Am eliminat toate bauturile cu zahar.Nu mai folosesc nici zahar.Nu mai mananc dulciuri,fripturi,gras si am inceput sa fac gimnastica.La inceput nu rezistam mai mult de 5-10 minute,dar eram constienta ca nu se poate pretinde prea mult de la un corp care de ani de zile a dus o viata sedentara.Nu mi-am redus caloriile drastic,ci doar cu 5-600 deocamdata pt ca vreau ceva pe termen lung.
Am slabit 3 kg,desi eu mi-am pus 4 pt aceasta luna,dar nu m-am stresat si nu am suferit de foame :)

mvthebest 01 apr 2010 17:44:54

Re: Jurnal LoLy
 
Bine ai venit printre noi >:D<>:D<>:D<>:D<

Inceputul este mai greu..
felicitari pentru primele kg datel jos.. Asa se vor duce primele kg foarte repede:x

Mult noroc in continuare>:D<>:D<>:D< trebuie sa ai ambitie si rabdare si kg vor disparea repede>:D<:)

VentoFreddo 01 apr 2010 17:48:19

Re: Jurnal LoLy
 
Ciaooo Lolyyyy:D>:D<>:D<>:D<>:D<

LoLy 01 apr 2010 17:50:05

Re: Jurnal LoLy
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 135997)
Bine ai venit printre noi >:D<>:D<>:D<>:D<

Inceputul este mai greu..
felicitari pentru primele kg datel jos.. Asa se vor duce primele kg foarte repede:x

Mult noroc in continuare>:D<>:D<>:D< trebuie sa ai ambitie si rabdare si kg vor disparea repede>:D<:)

Multumesc mult!

VentoFreddo 01 apr 2010 17:50:37

Re: Jurnal LoLy
 
Gata, am citit ce ai scris, mi se pare super ca poti sa faci sport..eu nu pot desi tare vreau...asta e.
Si eu am renuntat la zahar, grasimi rele, prajeli nu mai spun de cand..sarea incerc sa o mai domolesc, da mai imi scapa prin salata:P>:D<>:D<>:D<

LoLy 01 apr 2010 17:51:25

Re: Jurnal LoLy
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 136002)
Ciaooo Lolyyyy:D>:D<>:D<>:D<>:D<

Ciao! Ci siamo!;)

VentoFreddo 01 apr 2010 17:55:00

Re: Jurnal LoLy
 
Siii, ci siamo, ci siamo, in barba ai italiani che ci vogliono giù di corda:)):))

LoLy 01 apr 2010 17:56:13

Re: Jurnal LoLy
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 136008)
Gata, am citit ce ai scris, mi se pare super ca poti sa faci sport..eu nu pot desi tare vreau...asta e.
Si eu am renuntat la zahar, grasimi rele, prajeli nu mai spun de cand..sarea incerc sa o mai domolesc, da mai imi scapa prin salata:P>:D<>:D<>:D<

Sunt nevoita sa ma pedepsesc singura pt ca dupa cum stii la un singur lucru nu pot sa renunt:CIOCOLATA si atunci treb sa pedalez dublu :-o:P:))

VentoFreddo 01 apr 2010 18:00:39

Re: Jurnal LoLy
 
Citat:

Anterior postat de LoLy (Post 136016)
Sunt nevoita sa ma pedepsesc singura pt ca dupa cum stii la un singur lucru nu pot sa renunt:CIOCOLATA si atunci treb sa pedalez dublu :-o:P:))

Nici cu sfaturile pe care le-ai primit nu reusesti?ala cu patratica?:D

LoLy 01 apr 2010 21:24:05

Re: Jurnal LoLy
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 136019)
Nici cu sfaturile pe care le-ai primit nu reusesti?ala cu patratica?:D

Am lasat-o mai moale!Mai fur cate o bucatica de la fiica mea si atat:DDaca ma gandesc acum cat mancam inainte ma mir singura x-(


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:58:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO